Máte nějaké oblíbené květinky?

aponchie
16. dub 2008

Jak to mate s kytkama?Mate nejake oblibene vylozene nebo je vam to jedno..zive,suche,umele...na ozdobu na papani.. 😀

aponchie
autor
29. čer 2008

detatka zdravim ..mam dotaz..proc nekdo rika,ze oleander je jedovatej a nekdo rika,ze neni..tak co je pravda?? 😅 on musi bejt pres zimu v jake teplote asi,staci mu byt nebo je to moc teplo na nej?

zonja
29. čer 2008

aponchie, já teda četla, že je hodně jedovatej a na zimu chce tak kolem deseti stupňů, tak nevím, ale nikde jsem nenašla, že by jedovatej nebyl 😕

rusovcanka
1. črc 2008

Apo,ani ja som nikde nečítala,že by oleander nebol jedovatý...všade upozorňujú,že je jedovatý a treba dávať pozor na deti a domáce zvieratá. Naši susedia majú 4 krásne obrovské oleandre a túto zimu ich celý čas mali na dvore-aj som si myslela,že to tie kvety neprežijú,ale predstavte si,oni už v apríli krásne rozkvitli a viditeľne opeknievajú 😀 Asi im tá mierna zima prospela...

audreyd
1. črc 2008

baby kvetinkové, poraďte mi, čo na vošky na čínskej ruži? 😒 už je tá moja chuderka celá lepkavá a ja neviem, čos ňou ☹ ďakujem...

rusovcanka
1. črc 2008

audreyd ak sa nebrániš chémii a môžeš vyniesť kvet niekam von,kde ho postriekaš,tak pirimor a z nechemických je tu jeden celkom fajn recept:na špičku noža mazľavé mydlo,2lyžičky(čajové) nejakého alkoholu alebo octu a liter vody,pomiešať a postriekať kvet.Postrek treba opakovať tak za 7-10 dní a snáď to pomôže 😉 A treba postrekovať aj listy odspodu!

monkula
1. črc 2008

zuzitka, netuším 😀 😀

aponchie
autor
1. črc 2008

decka ja jsem na nervy z toho jak prorusta trava chodnikem ale uz mega!je tam pisek,igelit pod tima furt to roste..mam koupit roundap a nalit to nejak do tech sparu?nezasahne to treba z toho chodniku na okolni pudu?

rusovcanka
1. črc 2008

Apo,môj drahý zarobí roundap,naplní ho do fľaše s rozprašovačom a strieka to presne na listy buriny.Ale mne sa zdá,že roundap likviduje len dvojklíčne rastliny-neviem si pomenúť,ako sa to povie u vás(dvouděložné??neviem,či som nenapísala nejakú bĺbosť 😅 )a tráva nie je dvojklíčna...takže ak chceš niečo aby ti nerástla tráva,radšej sa opýtaj v obchode,nech ti presne poradia.

aponchie
autor
1. črc 2008

rus..ja teda vim jak to myslis,ale ja ty mrchy musim zlikvidovat pac nebudu jako lezet na chodniku jak duchodce a vyskrabavat to nozickem 😀

jasterica
1. črc 2008

babulky,odmlka bola,sme boli s muzikom v parizi na pat dni...uzasneeee... 😵 aj v zahradkach a parkoch som sa vyzivala... 😉

aponchie,neboooj,roundap zaberie,nie je len na dvojklicnoliste,je to totalny herbicid,ak to das na cokolvek,uhynie... 🙄 ak by si chcela zlikvidovat dvojklicnolistove/ale pyr tym nezlikvidujes./...tak pomoze bofix /casto sa dava do travy na pupavu,datelinu,skorocel/,bofix nezlikviduje ani travu,ktora ti prerasta chodnikom,lebo trava je jednoklicnolistova,ale roundap by ju znicil...len opatrne s nim,aplikuj ho za bezvetria,aby sa pripravok nedostal na ine... 🤐 alebo rucna praca,klaknut a vyrezavat... 😝 😉

neeve
2. črc 2008

Ahoj holčinky, mám dotaz. Mám na zahrádce dva mladé tisy a jsou na větvičkách odspodu jakoby obalené nečím černým, co nejde ani dolů. Vypadá to jak dehet nebo tak něco. Co je to a jak se toho mám zbavit? 😕

jasterica
2. črc 2008

neeve,na tisoch ide pravdepodobne o hubu z rodu cerni...Pestalozzia thujae alebo to moze byt Keithia thujina...Mohol by zabrat fungicidny pripravok...pytaj si v zaradnickych potrebach postrek na hubu,ktora sposobuje sadze-cern,skvrnitost 🙂 Dufam,ze zaberie... 😉

neeve
3. črc 2008

Jasterica - díky jsi skvělá 😵 Já na tebe spoléhala! A nezklamala jsi 🙂

neeve
3. črc 2008

http://www.modrastrecha.cz/album/album.php?vAlb...

přidala jsem nějaké fotečky co mi rozkvetlo 🙂

s.arik
3. črc 2008

jo tak květinky mám ráda - nejvíce květák a brokolici 😀 mňáááám.
na pohled a jako botanický objekt se mi líbí luční kvítí a trávy.

jinak mě květiny neberou, květinářství mi nic neříká, zahradní odrůdy=zrůdy 😝 nejkrásnější jsou drobnokvěté luční krasavice, ale člověk se má pokochat venku, netrhat a nenechávat je zemřít doma ve váze.... ani kytky v květináči mě neberou, takže to není jenom o umírání 😀

jasterica
3. črc 2008

neeve,snazim sa poradit,ak viem... 😉 a mas roztomilu zahradku,vidno,ze sa staras... 😉 pekne hosty,astilbe,alchemila a sedmokrasky... 🙂 Hosty akurat aj nam prudko zakvitli /obrazok 7 v tvojom albume/a su v roznych farbach...mame ich pri rondakoch,lebo miluju podobne zlozenie pody a tienistejsie miesta... 😉

sarik,nuz,je to vec vkusu... 😉 mne sa tiez pacia lucne kvety,je to krasa naozaj,ale preco si nekraslit obydlie inymi kvitnucimi krasavicami... 😅 ked sa clovek stara,odvdacia sa mu kvetom a dobrym rastom,horsie by bola zanedbana starostlivost... 🤐 a su aj odrody kvetin,ktore by v divocine vyzerali ozaj divoko a nevynikla by ich krasa a vyslovene si pytaju udrzbu... 😉

monkula
3. črc 2008

jašterica, fotku toho čuda čo mi vykvitlo som mala asi poslať Tebe, neviem totiž, čo m izakvitlo... 😅 😅

zuzitka
3. črc 2008
zuzitka
3. črc 2008

je to 11-ta fotka 😉

mne to kvitne casto a nijak extra sa o to nestaram.....

monkula
3. črc 2008

no, môj má iné listy, ale v podstate asi hej... Mne to zakvitlo teraz 1x a tiež sa nestarám, polejem, keď ma napadne... 😅

zuzitka
3. črc 2008

ale ako sa to vola.... neviem 😅

kajika
3. črc 2008

Není to náhodou nějaký druh spatiphilia.

neeve
3. črc 2008

Jas - děkuji 🙂 Hosty se mi moc líbí, právě jak jich je tolik druhů, moc vděčná kytičky, dekorativní listy i květy 🙂
No na jaře budeme dodělávat zahradu, toto je zatím jen předzahrádka, kde je právě stín, tak se jim tam daří. Ale musím říct, že je to teda děsná dřina. Plevel vytrhávám pořád a pořád. Asi je to tím, že ještě nemáme pořádný trávník a tak tam z toho všechno leze 🙄

jasterica
3. črc 2008

zuzitka,to skutocne vyzera ako zelenec...spatyphyllum...kajik,dobry postreh 😉

neeve,to mi hovor... 😀 v okrasnej zahradke je roboty do aleluja... 😀 niekedy sa idem do nasej garden len tak pokochat a zrazu objavim nejaku burinu a uz mi to neda a trham a plejem,az si uvedomim,ze presli aj dve hodiny a ja ruky cele od hliny... 😀 do travnika je vynikos bofix,zlikviduje vsetko okrem pyru,ktory treba vypichavat... 🙄

zuzitka
3. črc 2008

kajika, jasterica ... vdaka 😉

este raz sem hodim link, to su kvetinky mojej maminy v zahrade 🙂 🙂
krasa, vsak? 😵

http://fotoalbumy.azet.sk/zuzot/v-zahrade/?i9=0...

holly1
4. črc 2008

miluju všechny kytky, i pokojové. Jinak tulipány, konvalinky, slunečnice, frézie, růže .... 🙂

jasterica
4. črc 2008

zuzitka,jeeeja,ake pekne fotecky a krasne kvety... 🙂 to ty si ich tak sikovne poupravovala...? 😉

holly,aj ja zboznujem vsetky kvety...na jar ale holdujem tulipanom a freziam,v lete ruziam a slnecnicam,na jesen astram a v zime najviac izbovkam.... 😉

aponchie
autor
5. črc 2008

holcicky prave pripravuju byt na nalet okenaru a premyslim jak dobre osetrit kvetinky pac tady bude prachu a bordelu a nevim kam je dat a jestli ma cenu je nejak balit a pal osprchovat nebo je mam na ten jeden den dat do koupelny do vany treba?

lukin
5. črc 2008

aponchie: Můžeš je klidně dát do vany, ten jeden den snad přežijou 😉

Potřebuju vědět, jak se jmenuje jedna nekvetoucí rostlina. Prodává se v OBI i v normálních květinářstvích, ale nikdy si nezapamatuju název, ani jsem při sobě neměla papír a tužku. Mám ji doma. Je omotaná na takové podpěře ( nějaká sláma omotaná pletivem či co), taky bych ráda znala název 🙂 Můžete mi poradit? Ta rostlina je zelná pnoucí a v některých listech má žluté pruhy.

aponchie
autor
5. črc 2008

nemyslis potom neboli blazen? 😀 takove zelene listky jenom co se chytnou ve vode ?ten mam doma vsude je vdecnej