Máte nějaké oblíbené květinky?

aponchie
16. dub 2008

Jak to mate s kytkama?Mate nejake oblibene vylozene nebo je vam to jedno..zive,suche,umele...na ozdobu na papani.. 😀

misicka455
16. čer 2008

no naštěstí u nás tu zahradu pejsánek ničí mamince takže i dítě bude ničit 😀

neeve
16. čer 2008

No tak do klece dítě fakt nedám, to ne.

Misi ano ano, naše pejsková si hrách vylupuje a jí jenom kuličky, zbytek fluše 😀

misicka455
16. čer 2008

Jsou teda chytří to by mě nikdy nenapadlo 😀 Tá naše to jí i stím luskem jelito jedno 😀

neeve
17. čer 2008

http://www.modrastrecha.cz/album/album.php?vAlb...
nafotila jsem dnes ráno mou nejoblíbenější rostlinku 🙂

wodana
17. čer 2008

Ja rozhodne fialky.
A na podnet mojho manzela sme z domu vyhodili vsetky susene a umele kvety. Vraj susene kvety pritahuju negativnu energiu. Potvrdit to nemozem, ale riskovat nechcem 🙂 .

neeve
17. čer 2008

No ano, to je dle feng shui. A také ihned vyhazovat všechny uvadlé květinky z vázy pryč 🙂

misicka455
17. čer 2008

neeve
pěkné fotky zahrádky 😉

jabber
17. čer 2008

jasterica - díky, něco zakoupím, zkusím sehnat ten pirimor 🙂

aponchie
autor
17. čer 2008

ja nemam rada umele kytky o te energii suchych vazeb sem slysela..ale nevim no

pacna
18. čer 2008

ja som si musela kupit postrek na ruze bo tam bolo veeeela zelenych potvor 😠

hana033
18. čer 2008

ahoj babenky, neviete náhodou, či zo Starklu posielajú celý rok, alebo len na jar?

aponchie
autor
18. čer 2008

juj tak to nevim a kukala jsi na jejich webovky?ja z tama jeste nic nekupovala ty uz jo?

jasterica
18. čer 2008

nevee,nas havino nauceny,je poslusny,drezura musi byt 😀 sem-tam sice koru vyhrabe,no to v ramci normy,ked s muzom santia-hraju futbal 😀

aponchie,ja som tiez proti umelinam.... 😝 niet nad zivy kvet 😉

pacna,tie potvory su vosky... 😉 vsade ich je kopa a zvlast na ruziach 😕 o postrekoch na vosky som uz pisala,kup nieco z toho,pomoze 😉

hana,myslim,ze len na jar,ale cez net si mozes zaziadat o zaslanie katalogu 😉

jabber,nemas zaco 😉

aponchie
autor
20. čer 2008

ahoj jaste...co myslis mam koupit oleander?a kam ho dat a jak bude asi rust?neco jako rodo? 🙂

sigl
20. čer 2008

Ahojte kvetinkárky, mám takýto problém 😖 Mám v byte veľa izbových rastlín - napadli mi ich mušky.... mám ich strašne veľa. Postrekovala som ich a nič nepomohlo. Kolegne v práci mi poradili, aby som všetky presadila s tým, že najprv zeminu zapečiem v rúre. Čo vy nato?

jasterica
20. čer 2008

aponchie,eeee,olenader zo stredomoria pochadza,inu klimu vyzaduje,nie tien ako rodo,ale skor polotien,viac-menej svetlo a dost vlahy...ja mam asi tri oleandre,sama som si z rezkov dopestovala,ujali sa,rychlo rastu...prezimuju ale vnutri,vonku by zamrzli...na zimu ich stahujeme do garaze,kde teplota len temperovana,sem-tam ich vtedy polejeme /asi raz za dva tyzdne/,aby akurat nevyschli a ked sa otepli a nehrozia uz prizemne mrazy,dame ich na terasu a cele leto nas tesia... 🙂
tak kludne kup,keby si bola v dosahu,dala by som ti dost rezkov,lebo tie moje stale rasia,dari sa im,akuart idu kvitnut... 😉

sigl,zeminu zapiect...? 😕 to som nepocula... 🙄 ale tie musky su asi vosky,pomoze arbolon ci pirimor,presadit ich mozes,ale vela tym nevyriesis,lebo ak su to vosky,drzia sa na listoch,takze vymena pody nezaberie... 😖 len postrek,ale treba byt dalej od postriekanych rastlin,aby to vam nejako neuskodilo...pouzite ochranne rusko a rukavice 🤐

aponchie
autor
22. čer 2008

prej je jedovatej????sakra toz to nemuzu pac ja to nemam kde dat pres zimu a pokud je bleble jedovatej tak tim tuplem .. 😀

pacna
22. čer 2008

kočky doniesla som si tahavu ružu od mamy a ako ju zasadit aby sa prijala?

myslim že by sa to tu malo premenovat na "ako jasterica radila kvetinarkam" 😀 😀 😀

to je poklona 🙂

aponchie
autor
22. čer 2008

zejo?tak ja napisu adminum at to prejmenuji 😀 ale napad byl muj muj muj muj muj 😀 😀 😀 😀

pacna
22. čer 2008

tak dobre ☹ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aponchie
autor
22. čer 2008

tak ona je z oboru toz to je jasne,ze nam poradi a ja si rada necham poradit to zase jo..no uplne nejlepsi by bylo kdyby skocila do auta prijela ke me ja bych ji ustala v obyvaku ,pohostila ji vinem,jidlem a animacnim rodinnym programem a ona by mi za oplatku obdelala zahradku 😀 😀 😀 😀

pacna
22. čer 2008

aponchie aj mne ju potom požičaj 😀 😀 😀 😀 😀

aponchie
autor
22. čer 2008

😀 😀

jasterica
22. čer 2008

babule,vy ste podarene,to uz ma byt pozvanicko na navstevu...? 😉 velmi rada by som sa s vami stretla,no problemo,odkial ste vlastne...?ja z Nitry 😉
a nic nepremenuvajte,nechajte to tu s pomenovanim ´kvetinky´,ja budem radsej radit z uzadia,nechcem nic za to,som rada,ze vedomosti mozem davat inym...to je poslanie pedagogov...tak ako poslanie lekarov by malo byt pomahat ludom... 😉 😉 okis...? 🙂

aponchie,nebooooj,oleander zasa nie je tak jedovaty,ze by si ho nemohla dnu zazimovat...najlepsia je garaz,kde sa temperuje,alebo pivnica /sklep/alebo zimna zahrada,v ktorej sa neprekuruje...len pozor na skodcov-cervce ci puklice,treba robit pravidelne preventivny postrek a treba striekat aj proti voskam... 😅

pacna a ruza sa sadi ako vyhonok zostrihnuty na tri ocka...ak mas teda vyhon a nie zakorenenu cast...je dobre dat v prvych fazach rastu pod pohar skleny,ked sa po mesiaci zakoreni,pohar zoberies a ona pekne rastie,ak ma dost svetla,zivin /hnojit/ a piesocnato-hlinitu podu...a ak je tahava,po case,ked vzidu nove vyhony,natiahnes oporu ci lanko a ona sa vytiahne... 😉 alebo ju mozes potiahnut na pergolu ci obluk,ak mas dost miesta... 😉

monkula
22. čer 2008

ahojte babuľky ,potrebovala by so mvašu radu..
V albume mám foto kvetinyk ,čo mi včera vykvitla, a neviem, čo t oje, mám ju skoro tri roky ,ale ešte sa mi to nestalo a som zvedavá, čo to je..
Ďakujem...

jasterica
22. čer 2008

monkula,podla obrazka to yvzera byt ako aglaonema maria...hydroponicka rastlina...vidno,ze sa prikladne staras,vzacne,ze kvitne... 😉

zuzitka
22. čer 2008

jasterica .... mam pocit, ze mam doma podobnu kvetinku ako dala monkula 🙂 tiez ide kvitnut ale nestaram sa o nu vobec nijak specialne, len zalievam 😀
mozu mat tie kvetinky ine sfarbenie listov... myslim ze tmavsia zelena a tak? ved dam foto a napises mi 🙂

zuzitka
22. čer 2008

no ja neviem... co je toto??? 😅 prva fotka je to....

http://fotoalbumy.azet.sk/zuzot/co-sa-mi-dnes-p...

aponchie
autor
23. čer 2008

jastrica:dikes jses hodna 😉

zuzitka
26. čer 2008

monkul... uz vies co to mas za kvietok?