Máte někdo babičky hodně daleko a nevadí vám to?

vendeta
1. črc 2010

Jsou tu maminky které mají rodiče své i z manželovo strany hodně daleko?Ptam se proto, že v okolí takové moc nemám a všichni mě litujou.Přitom mě to nevadí. Mám mnoho kamardek ktere bydli s babičkou a dědou v jenom sice dvougeneračním baráčku, ale stale něco řešej apod...
Je fakt že je to hodně iindividualní...

ALE mě to nevadí, vybrali jsme si to s manželem sami. Jsme už zvyklí z vysoké školy, studovali jsme i za hranicemi. Na jednu stranu je fajn že Vám mužou často pohlídat děti. Ale já to oželím. Moje mamča se totiž do všeho plete. Proč máš doma tohle, proč dělas tohle takhle apod. Už jsme zvykli s manželem že nam do ničeho nidko nemluvía vyhovuje nám to moc.Babičky dedové občas přijedou, my k nim take. Užijem se. Za rodiči se těším moc ale už druhy den se těším domů.
Jsou tu maminky s podobynm nazorem??

fender
1. črc 2010

Co je hodně daleko? My je máme daleko tak akorát, tedy každou hodinu cesty autem 😀 Tzn. nějaké časté hlídání rozhodně nehrozí, nicméně jak píše ven, je tu minimální prostor pro mluvení do výchovy (i když ho samozřejmě využívají aspoň v té minimální míře 😅). Nědy bych amozřejmě možnost hlídání uvítala, ale po většinu času mi to naprosto vyhovuje tak, jak to je 😉

mayerka
1. črc 2010

ahoj, přidám se. Moje mamka už nežije, s otcem se nevídám a rodiče manžela bydlí 140 km od nás. Jezdíme tam na víkendy tak jednou za 4 tejdny, občas na týden na dovolenou. Taky mi to nevadí 😎 někdy by se hlídání fakt šiklo, ale to stejně není možný, protože tchýně je dost nemocná, Járu bych jí nechat nemohla. Jsem ráda, že si vše dělám po svém, i ty víkendy mě o tom vždycky přesvědčí. "proč mu nedáš k jídlu tohle? Proč nejí v tu a tu hodinu? Proč chodí tak brzo spát? PROČ NECHODÍ?" - to je nejoblíbenější. Říkala, že určitě bude na vozíčku.. haha, takže jsem ráda, že jsme bez babičky 😉

misi78
1. črc 2010

Ahoj tak my mame oboje rodice v jednom mestecku a taky hodinu cesty autem. Ale me to teda vadi. S mamkou vychazim skvele a i ona by maleho videla rada casteji. Jeste ze mame super kamarady, kteri nam obcas pohlidaji a my muzeme do kina nebo na kafe.

evena
1. črc 2010

ahoj, tak já bych dala všechno za to aby tchánovci bydleli hodně daleko 😀 a moji rodiče bydlí od nás 6 km a stýkat s námi nechtějí, otec si koupil na starý kolena barák aby se bavil opravama a čas strávený s mojí rodinou nebo rodinou mé sestry berou jako stracený 😕 😝
Buď ráda že je máš daleko, tak jste si vzácnější a máme určitě dobré vztahy 😉

naty
1. črc 2010

No, my to máme taky tak, oboje rodiče dost daleko, vadí mi to trošku kvůli hlídání, protože tady nikoho neznám, takže nic moc nehrozí, nicméně.....vždycky když někam jedem na návštěvu, sem strašně ráda, že se zase vracíme domů 😀 ...máme svůj režim, nikdo mi do ničeho nekecá, na což sem úplně alergická, zvlášť když to řada osob umí podat stylem: ty seš snad úplně blbá, že neděláš to a to a děláš to a to... 😝

crca
1. črc 2010

Maminku mojí už nemám 3 roky(bohužel se nedožila vnoučátek ☹ ) a tchýni mám přes silnici,ale dneska bych byla docela ráda,kdyby bydlela daleko 😀 Jinak ale nemůžu říct nic špatného proti její osobě,vždy mě pohlídá když potřebuju a klobouk dolu před Vámi,co nemáte babičky u sebe a nemůžou pohlídat,já těm mejm svišťům už někdy balím kufry hned ráno 😀 😀 😀

misi78
1. črc 2010

crca zavidim, mam kamaradku ktera ma mamínku i tchyni za rohem s obema dobre vychazi a fakt hlidaji casto. Co ja bych za to dala.

martinka79
2. črc 2010

ahoj naši oboje rodiče bydlí relativně daleko, i když co to je daleko..., na každodenní hlídání to není 😒 někdy bych je docela brala, ale zaroky jsem si na to zvykla... a zvládáme to s MM a přáteli. Ovšem oboje rodičové klidnš pohlídají a dokoce si děti beoru na orázdniny takže kompenzace je.... 😉 jinak není nad to je mít dál... pohoda nikdo neprudí a nechce bach tak každou sobotu naklusala či když šla kolem se zastavila... 😀

martinka79
2. črc 2010

@vendeta mám to podobně jen mi mami moc do věcí nekecá... 😀

binki
2. črc 2010

Mám každou v jiném státě. A nejsem z toho nadšená. Vidíme se tak jednou za 5 měsíců.

veruska007
2. črc 2010

Ja jsem teda mimo tema, babicky mame blizko. Ale stejne se s kazdou vidime max. jednou za dva mesice a nehlida ani nepomaha nam zadna... ale zase nam nikdo do niceho nemluvi.