Mate "opravdovou" kamaradku s detmi?! Nemohu najít.

sole37
16. zář 2022

Ahoj holky.

Stokrat opakovane tema......😬😬😬

Jak to mate vy s kamaradkami a jejich detmi?
Kolik z vas ma opravdovou kamaradku s detmi, tim myslim uprimnou,pravdomluvnou a hlavne duveryhodnou, ze kdyz ji neco povite, tak to nevi do vecera cele mesto. 😟😏A ze si i vase deti rozumi s jejimi. Myslite, ze je to prezitek?
Zijeme v malem meste, babicky daleko. Predtim jsme
zili ve velkem meste a celkove mame radsi prirodu a i kvuli synovi jsme se prestehovali do mensiho mesta. Ja nevim, ale asi jsem divna. Jsme tu uz 4 roky. A proste tu nemuzu najit kamaradku, ktere by jsem mohla verit a ktera by sla treba se mnou i na prochazku do lesa s detmi a ne jen stale "zabijet" cas na jednom detskem hristi. Jakoze jsou tu 2 holky, co bydli v me blizkosti,v pripade nouze, kdyz zavolam, tak my se synem nekdy!! pomuzou.Ale to mozna jednou za pul roku,kdyz nestiham z prace,at mi syna vyzvednou ze skolky. Muz je cely den v praci. Ale s nima udrzuju kontakt vicemene jen kvuli teto "pomoci" a hlavne,ze nase deti jsou ve stejnem veku. Samozrejme ja jim taky pomaham a i daleko vic, necekam ze se mi to vrati. Ani to nepotrebuju.Debata s nima je velmi omezena, nejlepsi kdyz mi pak volaji a jedna pak pomlouva tu druhou mne do telefonu a pak je odpoledne vidim spolu sedet na detskem hristi. Kde asi pak pomlouvaji zase me.😎 To mi je ale jedno.Zavolaji, jen kdyz neco potrebuji, kolikrat je neslysim i 14dni😟
Ja nejsem bohuzel "hristovy" typ. Hlavne i z toho duvodu, kdyz tam vidim po skolce naskladane ty vsechny unudene matky(stale ty stejne)jednu vedle druhe, jak tam zabijeji cas.Hadaji se vzajemne kvuli detem, ktere je horsi,atd. a nakonec jedna druhou a jeji deti pomluvi, tak u toho byt nemusim. Tim samozrejme nechci nikoho urazit, ani aby jste to tak pochopili, ze vsechny maminky, co chodi s detmi na hriste jsou jen takove. To urcite,ne!!!!
Je tu i par maminek, co se ale strani a jdou hned domu. Ale ty prohodi jen par slov a u toho to vzdy skonci. Maji vetsinou vic deti,tak si vystaci sami se svymi detmi. Taky toho kolikrat lituju, ze mame jen jedno dite, dve by se spolu zabavili a ja bych nepotrebovala zadne cizi. Ale asi nam neni souzeno....😢 A tak jsem s malym stale sama. Kolikrat si pripadnu, jak blazen, ze chodim sama s malym krmit rybky a kacenky k rybnicku anebo do lesa treba na maliny, ted na hriby,apod.A to nejsem urcite zadna eko,biomatka apod. Nakonec vzdy uznam, ze tak je nam stejne nejlip. I tyto moje dve zname, radsi budou sedet s detmi 3hod na hristi, jak se jit na hodinku projit s detmi. Vzdyt ani ty jejich deti to nebavi byt tak dlouho na hristi.Syn si na hristi zahraje, ale tak hodinu a pak uz ho to tam nebavi. No a k detem od tech mych kamaradek- vsichni jsou stejne stari, jedna ma chlapce,ten nezna jinou hru, jak syna okopavat, skrtit a delat mu naschvaly, ona mu samozrejme velice nic nepovi,syn si s nim uz ani nechce hrat a ta druha ma dceru, ktera si se synem nehraje z trucu, stale si neco na neho vymysli, co ji na nem vadi a proc mame jit pryc,ze ji tam vadime.Kdyz ted v lete slavila narozeniny,tak nas z tama vypudila takovym revem,ze jsem z toho byla dva dny mimo. V okolnich mesteckach nebo vesnicich mam par byvalych kolegyn z prace,co maji taky deti, ale je to stejne, jen kavicky,zmrzlinky,deti mobily v rukach a hlavne sedet na....a taky pomlouvaji jedna druhou. Mam tu ve vedlejsim meste jednu jedinou "dobrou" kamaradku, ale ta zase nema deti a stale resi sve vztahy s muzi, tak je to s ni taky omezene, hlavne co se aktivit s detmi tyce. Ale aspon ji muzu duverovat, kdyz ji neco povim,pozname se uz 20let. Uz si fakt myslim, ze ziju asi v slepe iluzi, ze najit dobrou kamaradku se slusnym ditetem, asi neni mozne a kdo to stesti ma, tak at si toho teda radne vazi!!!!!
Tak jak to mate vy?🤷🤷Doufam, ze lip?!
Diky za odpovedi i negativni....🤗
Jedna mAle to mi uplne jedno.hristi.clovek vidi ssedet na hristi. Tak je mne z toho na nic. prijde mi vicemene

cilkat
16. zář 2022

Myslím, že máš dost velké nároky...
Já mám několik lidí, které považuju za "opravdové kamarády". S většinou z nich se ale vídám několikrát do roka (jako třeba 3-5x). Samozřejmě si mezi tím píšeme a tak... Dvoji z toho mají děti v podobném věku (píšu "dvoji", ne "dvě", protože jde o manželské páry). Můžu s nima probrat cokoliv a mužu jim věřit, že to nikde neroztrouběj a tak... Děti se na sebe těší, pohrají si, ale fakt to není o každodenním výletě.
Na každodenní kontakt mám sousedky s dětmi v podobném věku... s těma semeleme všechno možný. ale nic osobního... spíš ty praktické věci ako školky, nákupy, rozdělání táboráku... a podobně.

malenka3
16. zář 2022

Ano mám. Bydlíme od sebe 60 km. Ale píšeme si denně a minimálně jednou měsíčně se vidíme, většinou i s dětmi. Děti já skoro 3 a skoro 6, ona 1,5, 5 a 7.

inah91
16. zář 2022

Já to mám takto - mám “nej kamosky” od 18ti asi, nebo ze střední…. Každá ale bydlí na jiném konci republiky něho když nic tak v jiném okrese přinejmenším, ale schazime se vždy, když se sejdeme na jednom miste ve stejný čas 😂 a shodou náhod máme i děti plus minus ve stejném věku. Ovšem písemný kontakt (messenger) máme asi denně….
Tady co bydlím jsem nove, máme fajn sousedy, schazime se, ale nejsou to nějak kamarádi, spis fajn sousedi, a děti máme ve velmi rozdílnem věku..
A pak se tady stěhuje nova sousedka, dítě má o 4m mladsi a proste jsme si úplně náhodou sedly 🙏 děti si spolu vyhrajou, my si rozumíme (i naši manžele), pomáháme si…. A to jsem myslela ze tady už nikoho nenajdu a hle… ❤️

veruuu_kubesovic
16. zář 2022

Nejsem vysedavaci typ, co by vydržel tuctove sedět na hřišti, ani děti to tam nebaví...
Ale já jsem celkem samotarsky typ, mám hodně kamarádek až poté, co dcera onemocněla cukrovkou, tak máme v okruhu dost přátel s dětmi podobne starými jako jsou mé děti 😉 jinak další kamarádky, co mi zbyly z dětství, i je rada vidím, jen prostě na drby není místo 🤣🤣🤣

konidana
16. zář 2022

@cilkat přesně tak. Opravdovou kamaradku mam jednu. Jinou jsem zatim za cely zivot nepotkala. Na tuhle jsem narazila cca v polovine meho ziti ted. Tzn pred 20 lety😅
Vidame se parkrat za rok. Volame si o malinko casteji. Bohuzel bydli ted hodne daleko.

hermanka88
16. zář 2022

Úplně tě chápu. Já jsem tady už 5.rok a jsem sama. Je mi smutno,nemám nikoho na popovídání, procházku.. nic. Celkem vím,jak se cítíš.

jako_mala_holka
16. zář 2022

Jednu mám, ale bydlí v jiném městě, vídáme se málo, bohužel, často nám do toho něco vleze... Tady okolo jsou hlavně důchodci nebo větší děti, když chceme potkat nějaké menší ve věku dcery, tak musíme hledat, ale málokdy potkáváme ty samé, já se ani nemám nějak snahu seznamovat, ani mi to nejde... Občas mě to mrzí, ale prostě jsem taková no 😄 spíš samotář asi, teď navíc těhotná, takže toho ani moc nenachodím, chodíme spíš jako rodina spolu nebo manžel s malou

te_reza
16. zář 2022

Bude mi 35 a mám kamarádky jen dvě, jedna je bezdětná a druhá má děti dvě. Známe se přes 20 let

la_amanita
16. zář 2022

Víš, proč žádné kamarádky nemáš? Protože jsi arogantní a sobecká, ráda lidi soudíš, aniž bys je znala a samozřejmě úplně všichni jsou horší než ty. Náhoda? Třeba ta tvá kritika, že ti sousedky zavolají, jen když něco potřebují. A že ty se jim ozveš jen když nestíháš vyzvednout syna je snad něco jiného? Zkus trochu ubrat na té nadřazenosti a zkus se o možné kamarádky nejdříve opravdu zajímat jako o lidi.

izz76
17. zář 2022

@sole37 Asi máš velké nároky,kde jinde chceš potkat maminky s dětmi než na hřišti,nebo třeba v nějaké herně, v lese na houbách těžko.. Tak holt se prizpusob, hodinku posed na hřiště,pokecej s jinýma matkama a pak se jdi projít do lesa,třeba se někdo přidá.. Já jsem jednu dobrou kamarádku potkala na cvičení pro maminky s dětmi,kam jsem začala chodit kvůli dceři,osobně mi tyhle aktivity nic neříkají. Kamarádství vzniklo postupně a je to o tom se přizpůsobit,kamarádky dcerka byla v určitém věku taky pěkně protivná,k tomu mají náročného psa kterého často braly sebou ven,takže se kvůli tomu muselo přizpůsobit místo kam půjdem atd. Ale o tom je kamarádství a kamaradime se, i naše holky už několik let. a nejspíš budeme do konce života. Pak je určitý okruh maminek z okolí,to vzniklo ve školce,právě na hřišti kam jsme chodily odpoledne. Jedna z maminek založila skupinku na whatsap a i teď když už jsou děti ve škole si tam domlouvame různé akce,oslavy,setkání apod. Ne,že by mě vždycky všechno bavilo,raději bych seděla doma s knížkou,nez v dětské herně,ale chtěla jsem mít kolem sebe lidi s dětma kvůli dceři.

pampeliska1313
17. zář 2022

Se synem jsem prakticky rok strávila sama. Sama doma, sama na prochazkach, sama na hřištích, primární pro mě bylo aby viděl i jiný děti, byl na vzduchu, měl pohyb. Když jsem se sešla s nějakou kamarádkou tak neměla děti a bylo to naprd. Ne, ze bych je neviděla rada, neměla si s nima co říct, ale furt jsem stejně litala kolem syna a spis mi to vůči nim bylo blby, i když ze syna byly poprdeny. Mám jednu kamarádku, má dvě děti, jedno je stejně jako můj syn a díky za ni. Občas mi třeba pošle něco zajimavyho z bazaru na netu na co narazila, občas jdeme na vychazku jen spolu s detma, občas jsme u ni a zatím dobrý. Hlídala mi syna když jsem byla na brigádě, přinesla jsem ji aspoň nějakou drobnost ten den za ty dvě tři hodky i když nic nechtěla, ale třeba zpětne když ji to nabídnu, ze bych někam vzala děti tak nechce (ale nemyslím si, ze by mi úplně nevěřila ale je spis taková povaha ze pomoc odmítá) ale taky se nevidíme kazdej den, nepíšeme si kazdej den. Jestli mě pomlouva nevim, bavím se s její mladší sestrou, kterou znám dyl a vlastně tak jsme se poznaly (přes tu mladší sestru), ale myslím si a doufám ze ne. Přijde mi, ze je to tím, ze hodně maminek se snaží dělat věci podle svyho nejlepšího uvážení a možná to občas trochu hraje do karet nejakymu řešení kdo to má takhle a takhle a už jedou drby. Navíc to řešení kdo co jak má je možná takový to vytržení z toho čistě plenkovýho prostředí 🙂 a ujištění sebe sama, ze já tohle a tamto dělám lip. Jako taky jsem zažila u kamarádky něco co se mi nelíbilo a co bych svým dětem nedělala, ale řekla jsem to manželovi a bylo. A porovnávání děti je obecně hodně.. hojný. Na jednu stranu si tak někdo muže dělat dobře jak má šikovný dítě na druhou to muže u nějaký maminky byt jen důsledek toho, ze si je sama nejistá - sama mám ohledně syna nějaký trable a jo, porovnavam. Protože nedela tohle a tamto a měl by a děla mi to starosti a uklidni mě, když zjistím ze třeba něčí dítě to dělalo taky později. A už to jede. Když jsem na vesnici, vezmu dítě do parku ve městě a nemusím do hernicky/hřiště, ale tam kde bydlíme jsou jen paneláky a proste hřiště je vytržení a jsem za to rada. Stejně jako bych byla rada třeba zs výlet do bazénu s detma a ještě další maminou. Obecně to ale nějak víc neřeším, ať už toho člověka potkám tam nebo tam, primární je, aby byly ženský v poho. Spis mi přijde ze se maminky bavit nechtěj, ze jsou rady ze si na hřišti odpočinou, třeba toho mají doma hodně a ani to není špatně. Jinak nejlepší kamarádku mam a nemá dítě, není z mýho města.. a s detma mam teda tu jednu, troufám si říct, dobrou kamarádku.)

evik19
17. zář 2022

Vadí ti, že se kamarádky ozvou jen kdyz neco potřebují a že ti málo hlídají dítě. No, asi to žádné velké kamarádky nebudou. Já mám kamarádek víc, ale možná to bude tím, že spolu rady trávíme čas, ne proto, že se navzajem využíváme a pomlouvame (ty děláš totéž, možná ne na hristi, ale aspoň na internetu).

rebe
17. zář 2022

Mě změnila žiot lesní školka. Sociální bublina lidí s podobnými postoji a hodnotami. Takže moje nejlepší kamarádky jsou dvě ještě ze studií a začátku v práci, a další tři jsou maminky kamarádů a kamarádek mých dětí. Můžu jim říct cokoli, hlídáme si děti, pořádáme přespávačky, dědíme po sobě oblečení my i děti.

eviicka
17. zář 2022

Ve vesnici a okolí, kam jsem se přestěhovala s nástupem na mateřskou, jsem si postupně našla tři "lepší" kamarádky a pak pár dalších "příležitostných".
S těmi třemi se pravidelně vídáme, jednotlivě nebo i společně, chodíme na hřiště, do lesa, napíšeme si, pomůžeme si.

Opravdu ale neřeším co ty (o čem se baví ony, koho pomlouvaji, jaké jsou), jak už tu zaznělo, podle toho jak píšeš chyba nebude asi jen u nich...

ferda90
17. zář 2022

@sole37 ahoj, myslím si, že mám dost kamarádek, ale často trávím čas sama se synem. Jelikož některé kamarádky ještě děti nemají a když už některé mají, tak třeba větší než mám já. Navíc mi poslední dobou přijde, že lidi okolo mě (kamarádi) řeší finance, prostě se to točí kolem peněz, práce, přesčasu atd a na kamarády nemají čas. Já chápu, že peníze jsou důležité, já sama jsek si v práci kolikrát udělala jednu max dvě soboty, abych si prilepsila, ale nic se nemá přehánět. Namakám se ještě dost a život není jen o práci a penězích. Myslím si, že když člověk opravdu chce, tak si na někoho koho má rád čas udělá.
Navíc nás chlapeček (19 měsíců) je pěkný divoch, takže nějaké vysedavani na kávě nepřipadá v úvahu a jak říkám, kamarádky kolem mě buď děti nemají a nebo mají, ale třeba co už mají jeden 4 roky a další 3 roky (ten moc děti nemusí)

95newmommy2020
18. zář 2022

Já to mám tak, ze mám celozivotne “hodně” přátel, kteří se ale mění a ty vztahy dlouho nevydrží. Za dobu RD jsme měla 4 aktivní přátelské vztahy. A každá kamoska byla na něco. Jedna třeba na větší výlety typu zoo, jet někam za Prahu, dat celoden, druhá byla na to jít každý den od 7:30-8:00 do obchodu a plácat se na sídlišti, do 11 pekne doma a odpoledne doma v půl paty. Výhoda byla její stálost, takže ve chvíli kdy jsem neměla akcnejsi plán byla perfektní.třetí í byla skvělá na hernicky a kroužky, kavarnicka. Ale domluva někdy na dlouhý lokte a 4. Byla na návštěvy u ni doma, pro nás to znamenalo výlet na cely den, ale krásný dům, prostředí, spousta hracek navíc je dokonalá hostitelka. Teď co jsem v práci, tak ty vztahy víceméně krachly na tom, ze já šla do práce nejdřív a zbyly mi víkendy, a pozdní odpoledne. Takže ta lokální, mě už nebaví, protože zabit vikend placanim po sídlišti nehodlám, na výlet ji nedostanu a ostatní se mi rozrodily a o víkendu chtějí být s chlapem. Takže teď jsem o víkendu jak single mama, a vztahy máme takové ještě více povrchní v místě kde jsme. Ale sociálně si to zase naplňuji v práci. A dítě začíná mít rad děti a začíná se s nima bavit sám. Což většinou zaručuje i nějakou konverzaci i mě.

veronikaveruverule
19. zář 2022

Před pěti lety šel přítel na pivo s kamarádem ze střední školy a rozhodli se vzít své polovičky(me a manželku kamaráda)..od té chvíle jsme nerozluční..zároveň mají chlapi každý jednoho syna z předchozího vztahu(věkem rok od sebe) Kajuška otěhotněla a pět měsíců na to i já,obě máme holčičky,teď už mají dva a dva a půl..abychom se sešli všichni bývá těžké,chlapi chodí do práce,kluky máme často jinak,ale aspoň jednou do měsíce se většinou zadaří..zatím co já,dcerka a Kajuška s malou se vídáme jak to jen jde🙂 v červnu mi byla za svědka a teď v létě jsme spolu vsichni odjeli na čtrnáct dnů do Chorvatska..miluju je,když se chvíli nevidíme,chybime si..manžel kamarádky nás označil za rodinu..měli jsme velké štěstí ❤️

nazka
19. zář 2022

@sole37 já mám celoživotně hodně dobrých kamarádek. 2 znám od dětství (sousedky), další 4 velmi dobré mám tě střední školy, další 3 z práce, a teď bydlíme na vesnici a poznala jsem tu 2,které jsou taky moc prima a pevné. Jinak mám ještě asi 10 "povrchnejších" kamarádek. Ale není to, že bychom se pomlouvaly, jen se vídáme méně a není to tak důvěrné. Celý život jsem obklopena lidmi, které mám ráda, důvěřují jim a oni můžou důvěřovat mě. Jsem ve věku, kdy se s jinými lidmi enmam potřebu bavit a odsunula jsem je. Ale asi i proto, protože těch opravdových přátel mám opravdu hodně. Některé vídám několikrát týdně, některé několikrát do měsíce a některé třeba 3x ročně.
Ale mně nevadí jet na výlet, jít do lesa, jít na hřiště. Nenapadlo by mne maminky z hřiště dávat do jednoho pytle a soudit jako soudíš Ty. Možná proto ony soudí Tebe? Celkově odsoudit někoho, aniž bys ho znala, je velmi arogantní.
Dám Ti příklad. Ve školce jsem poznala maminku, chvíli jsme se bavily, protože naše děti měly společný kroužek. Ona pak začala pomlouvat, aby se zalíbila jiným. Odsunula jsem ji ze svého života, vše jsme si vyříkaly. Ale ona má pocit, že jí stále někdo pomlouvá. A proč? "podle sebe soudím Tebe".
Stačí jedna dobrá kamarádka, ale s předsudky nenajdeš ani na malinách, ani na hřišti, ani na internetu.

daisymaminka
19. zář 2022

Mám kamarádky ještě ze školy a vzhledem k našemu věku 35+ už všechny máme děti. A máme to obrovské štěstí, že žijeme všechny v jednom městě, takže se i často vídáme. S dětmi i bez. 👌

lvl16
19. zář 2022

Mně se zdá, že se ti nedá zavděčit :D.
Jinak ano, mám báječné kamarádky s dětmi. Se dvěmi se vídám cca jednou týdně, s pár dalšími spíš méně často, ale skoro denně jsme v kontaktu.

domix147
19. zář 2022

@sole37 ahoj, aja ja to tak mam. Mam 34, jednu velku dceru, a jednu malu 4 rocnu.
Nemam tu nikoho, neverim nikomu...nema to zmysel...bohuzial asi to tak bude navzdy.
Neverim, ze by som nasla spriaznenu dusu...
Jednu kamsoku taku mam.. Zatial som o nu neprisla, ale zije v prahe. Nie na svk.
Ju ked stretnem, vzdy je to tak, ze pokracujeme kde sme skoncili.
Neviem... Ja neverim, uz na priatelstva, ze ked sa niekto rok, dva neozve, ze to ma zmysel..

felis
20. zář 2022

Přijde mi, že se moc koukáš na filmy, seriály a chceš ten svůj vysněný televizní život vč. kamarádky až za hrob, která bydlí kousek, se kterou si vzájemně pomáháte, špitáte si do ucha tajemství a vybíráte společně, kde co a vaše děti se láskyplně provedou dětstvím až k dospělosti. Život není ideální.
Na druhou stranu z textu cítím osamělost. Nicméně, je to stav mysli.
Jsem mladá máma. Je mi 36 a mojí dceři bude za chvíli 15. Mám kamarádky, které až teď mají děti ve školkovém, mladším školním věku. Když byla dcera malá, tak jsem s ní byla často sama anebo jsme jezdily za těmi bezdětnými, i když to stálo čas. Našla jsem si i pár přátel s dětmi a to i na malém městě a byla jsem to já, která iniciovala výlety, abychom právě neseděly jen na tom hřišti. Nevím, nikdy jsem nebyla nastavená pro pomluvy, a tak ke mě žádné od nikoho nepřicházely. To, že jsme byly s dcerou samy, tak beru za super strávený čas a dodnes máme takové chvilky rády.
Z mojích bezdětných kamarádek se stávají dětné. Do loňska mi chyběla spřízněná duše na řešení puberťáckých problémů, ale tu jsem nečekaně našla ve svojí šéfové, která má dceru o dva roky starší, takže se jí můžu svěřit s aktuálními trably a svým starým kamarádkám dělám zas tu vrbu já - nehledě na to, že se dokážeme bavit i o jiných věcech.
Tím chci říct, že každé období má něco do sebe, v každém období jsem měla spektrum bytostí, které mi byly na blízku a já zas jim a každý z nich mi přinášel něco jiného. Ber ty holky takové jaké jsou a buď ráda, za to co máš... pěstuj si přátelství s tou, které věříš, i když nemá ještě děti a zkus oslovit třeba ty maminky, které mají více dětí a s nikým se na hřišti moc nebaví - u těch bych tipla, že do lesa půjdou rády, protože vědí, že les je nejlepší hřiště a tím míň budou maminku potřebovat 🙂