Máte partnera cizince? Jsou nějaké problémy se svatbou?

artikula
30. zář 2006

Ahoj, chtela jsem se zeptat, jestli nektera z vas ma za pritele ci manzela cizince a pripadne jake problemy se vyskytly,kdyz jste uzaviraly snatek. Ja a muj pritel,ktery je cizinec, bychom se radi vzali. Detatko je uz na ceste, ale jelikoz asi nestihneme vsechno zaridit, budeme muset svatbu odlozit az na dobu po porodu...

mona81
28. led 2007

ahoj Paulo. Když ono je to těžký. On třeba pracuje už delší dobu, ale proto že má povolení k pobytu jen na 6měs. (vždy mu ho prodlouží) tak mu to dělají i s prací. On třeba pracuje na povolení, které mu vystaví jen na 3měs. a pak mu to zase zarazí. Tím pádem by neměl pracovat nikde. On ale pracuje dál ve stejné práci, aby ji neztratil a žádá o další povolení k prodloužení, které třeba trvá 1-3měs(doba čekání na povolení). Je to něco hrozného jak tam zachází s azylantama. Když jsem tam byla já jako selbständig, tak jsme žádali, aby se mohl přestěhovat z azylheim ke mě do bytu. Na to jsme čekali dalších 5měs. Když už jsem tam zašla, že to trvá moc dlouho, tak mě jen nasympaticky řekli, že oni s tím nemůžou nic dělat ☹ . Nakonec tada žije v bytě napsaném na jeho kamaráda, aby nemusel žít v azylheim a teď zase pracuje na černo, poněvadž zase čeká na povolení, které už zase trvá dýl jak 2,5mě. Máme to opravdu těžké 😢 Nejlepší asi bude, aby ho přeřadili do čr, za účelem sloučení rodiny. Jemu se to ale zase nezdá, protože by se musel spolehnout jen na moje přídavky. To zase jemu jako chlapovi, co se má starat o rodinu nesvědčí. Je moc pracovitej a spolehlivej a nechce to nechat na mě. Jedině že by jsme to udělali tak jak jsem napsala(musel by to chvíli vydržet) a vzali se nakonec tady v česku a potom odcestovali do jiné německy nebo anglicky mluvené eu země. On by chtěl do švédska, má tam rodinu a už tam 2roky žil. Takže to tam zná a domluví se. Máte někdo zkušenosti s tím jak dlouho musíme být po svatbě ještě v čr než budeme moct odejít někam jinam? Děkuji za odpovědi a za to, že mi tak moc pomáháte. 🙂

mmmk
28. led 2007

Mona, to bys musela napsat na cizineckou policii, oni to musi vedet nejlip 😅

Paula, Nemci jsou na pristehovalce velice opatrni. Ale jsou pristehovalci a pristehovalci. Ja jsem treba nikdy na urade nebo kdekoli jinde nepocitila, ze bych byla cizinka. Jsem vdana za Cecha, ktery je vysoce kvalifikovany odbornik ve strojnim inzenyrstvi, tudiz pro nemeckou firmu velmi potrebny a ja jsem studentka VS. A na stejnych uradech stejni lidi se ne moc hezky chovali k moji ceske zname, ktera je vdana za Turka, co dela na stavbe. Me proslo vsechno, ji nic. U stejne prepazky, u stejnych uredniku. Posuzuji to asi velice individualne. 😒

paula
30. led 2007

mmmk: ja vim, kazdeho pristehovalce berou jinak. my jsme celkem zvlastni pripad, nastesti ma manzel dlouho dobrou prac. pozici a neomezene prac povoleni, ja se zase setkala s naprosto odlisnym pristupem 2 uredniku v 1 pripade (nasem)... je to i hodne o stesti, na koho narazis... Co v Niedersachsen absolutne neslo 😠 , tomu se v Düsseldorfu strasne divili, ze jsme nedostali... (typ povoleni k pobytu a prac. povoleni..) 😉

mona:tak to je fakt tezke. Hodne kurdu tu zije tak jako tvuj pritel a hodne uz se jich taky kvuli tomu vratilo.kdyz by sel do cech, tak by prac. povoleni nedostal?? jenze zase ta rec, vid...
S tim Svedskem to neni spatny napad.Zije tam pry nejvic kurdu a urady jsou vstricne.jak dlouho musite byt po svatbe v cr? to nevim. A chcete se vzit v cr? to je totiz dost obtizne, protoze v cr neni iracky konzulat...

paula
30. led 2007

mona:jeste me napadlo,ze by treba tvemu priteli pomohlo prestehovat se do jine spolkove zeme, jestli to se svym typem pobytu muze. Tady v Nordrein-Westfalen pracovni povoleni davaji celkem lehko, prace je tu dost..

mona81
30. led 2007

to s tím povolením a úřadama máte pravdu. Já jsem byla 3měs. v Berchtesgaden a tam jsem se udělala selbständig. Po 3měs. jsem se přestěhovala do Augsburg(60km od Mnichova) a volají mi z Berchtesgaden, že mám vrátit všechny peníze co jsem si vydělala, že mi to povolení nedají. Tak té úřednici říkám, ale já jsem od včerejška zapsaná v Augsburgu a ona na to jéééééééééé tak to je dobře,aspoň vás máme z krku, my totiž ani nevěděli, jestli vám to povolení můžeme vydat nebo ne, protože ani nevíme, jestli je čr v EU. V Augsburgu jsem dostala povolení k pobytu a Steuer Nummer během 3dnů. Takže s těma úřadama to tam není lehký 😒 . U mě naštěstí všechno dobře dopadlo a od toho tel. jsem o Berchtesgadenu už nic víc neslyšela. Já jim dám, vrátit peníze. Zajímavý ale bylo na to podělaným Berchtesgadenu, že mi dali adresu, povolení k práci ale pobyt mi nedali. Není to postavený na hlavu???? 😀 Ohledně toho mýho kurda je to tak, on jen tak do čech nemůže, protože nemá pas. Jedině kdyby ho dali do azyláču sem za účelem sloučení rodiny, tak by dostal pracovní povolení až po roku. Možná by se do té doby něco naučil(česky).

paula
31. led 2007

mono, at si zkusi najit praci v jine spolkove zemi. Pokud ho nekdo zamestna tady (Nordrein-Westfalen) tak dostane neomezene prac. povoleni a i lepsi pobyt. Prace je tu dost, kdyz zkusi nejake vetsi mesto - Aachen, Düsseldorf nebo Köln. Urcite tu ma taky zname, muze se u nekoho nahlasit na byt, kdyz dostane praci, pujde vse ostatni uz samo! 😉 A urcite je jednodussi prestehovat se v ramci Nemecka do jine spolkove zeme, nez do Ceska nebo Svedska. Zjistovala jsem, ze to jde a hodne jich to tak dela. Bayern a Baden-Würtenberg jsou pry nejprisnejsi,co se tyce azylantu.

paula
31. led 2007

mmmk, mona, artikula a dalsi... Zalozila jsem v "Regionech" nove tema - "Nemecko" tak doufam, ze se tam potkame a budem si moct pokecat! Protoze nase temata do tema "porod" moc nepatri, zejo. 😉

ladous
3. led 2008

Ahoj, muj manzel je cizinec, bydlime v Nemecku, ale muj manzel chce prechodne bydliste v CR...Na cizinecke policii nam rekli, ze musi udat duvod jako treba prace, koupeni nemovitosti atd. Ja jsem se v Nemecku prihlasila jen na mestskem urade kde bydlime a pak uz me dosli vsechny potrebne papiry a na nejakou cizineckou policii sem chodit nemusela...Snad kdyz je to muj manzel tak ma pravo na pobyt v CR, nebo se pletu? Ma s tim to nejaka zkusenosti - prosim poradte my. Predem moc dekuju 🙂

figgi
12. led 2008

Ahoj holky.Jak koukam problemi jsou mame vsechny.Ja uz ziju v Nemecku 1 rok a 2 mesice mam pritele nemce púl roku jsem bila doma pok jsem si musela hledat praci v Nemecku a reknu vam neni to vubec jednoduche.Bez prace vam nedaji byt a bez bytu praci.Tak ze pritel mne prihlasil u sebe jenze je to jen na 3 mesice podminka bila ze po 3mesicich se muselo jet do ceska na hranicich se dalo razitko a povoleni k pobitu se opet prodlouzilo na 3 mesice a tim sance najit si praci.Ale ted je rok 2008 a od 21.12 2007 se otevreli hranice a tim padem nikde nadostanu razitko takze nevim jak dal na internetu je vse stary z roku 2004 a noveho nemuzu najit nic.Opravdu je jednodusi se vdat Ale ja nikam ze svadbou nespecham uz jsem jednou rozvedena azadna sranda to nebila.Co jsem si zjisla i kdyz se vdate za nemce stejne jste po dobu emecke Obcanstvi.Prosim potrebovala bich se dozvedet nebo poradit jak napracovni povoleni do nemecka.Moc moc dekuji za rady

stybyna
19. pro 2015

Ahoj mám dotaz kamarád je brazilec a potřebovala bych pro něj zařídit trvalý pobyt v Cr jeho pritelkyne byli na cizinecké policii ale nikde jim neřekli.jak to vše zařídit poradte