Máte rádi sushi?

berynka
14. led 2014

Jedno lehčí téma 🙂 ... oblíbili jste si tuto japonskou (pro nás stále ještě) pochoutku?
Osobně mám nejraději California Sushi (rolky obalené v sezamu), ale nepohrdnu ani jinými druhy. Vyzkoušela jsem sushi v Meduse, různých all you can eat, Ambiente... a teď sláva! I v našem menším městě je k sehnání v obstojné kvalitě a ceně 😉 .

A nebo naopak co vás u tohoto jídla odrazuje? 🙂

mamkamarketa
14. led 2014

Odrazuje me v tom syrova ryba.

klouzek
14. led 2014

Přesně tak,syrovou rybu NE!!

luckamiksova
14. led 2014

já si sushi dám ráda a s chutí 🙂

jaja01k
14. led 2014

Miluju sushi, řekla bych, že to u mě pomalu hraničí se závislostí 😀 Většinou si ho připravujeme sami doma a moje nejoblíbenější je taky california 🙂

berynka
autor
14. led 2014

@mamkamarketa
@klouzek
a víte, že sushi nemusí mít se syrovými rybami nic společného? 🙂 Dělá se třeba jen s avokádem, ředkví... nebo naopak s uzeným lososem aj. Syrové plátky ryb se nazývají sashimi 😉 .

berynka
autor
14. led 2014

@jaja01k 🙂 a kde nakupujete suroviny? U nás ho dělá brácha, dostal dárkem kurz a občas mu dokupuju věci v Hypernově.

mamkamarketa
14. led 2014

@berynka vim, ale proste me celkove nelaka. Nejim ani avokado ani ty rasy. A uz vubec bych to nejedla tady. Proste v cr nemam absolutni duveru k asijske kuchyni. Uplne staci, kdyz vidim to all you can eat... "Japonci" co to obsluhuji jsou vietnamci a k tyhle komunite ja mam sve vyhrady a rozhodne bych se tam nestravovala.
Ale to je muj osobni nazor, nikomu to neberu. Muz sushi miluje, ale tady ho taky neji.

berynka
autor
14. led 2014

@mamkamarketa mne zase naopak spíš vadí, že se z toho u nás pořád dělá něco až zbytečně nóbl. Třeba v Austrálii právě fast food sushi vyjde daleko levněji než zapráskaný Mekáč a o kvalitě nemluvě. To stejné i třeba set v Nord See u nás a v Německu, tam je rozdíl dobrá stovka 😝

jaja01k
14. led 2014

@berynka Takové ty věci jako řasy, rýži, sojovku, zázvor kupujeme ve specializované prodejně s japonskými potravinami. Vyjde to levněji než někde v supermarketu a třeba u zázvoru je to úplně jiná kvalita. Trochu problém je samozřejmě sehnat u nás dobrou rybu. Lososa mívají dobrého v kauflandu, někdy i v hypernově. Tuňáka bohužel mívají pěkného málokdy.
S těmi sushi fastfoody máš pravdu. My si vždycky zajdeme na sushi, když jsme na návštěvě u příbuzných ve Vídni. Running sushi za nějakých 10-15 Euro v obchodním centru a je to úžasná kvalita, kterou v Praze dostaneš jen v luxusním sushi baru za několikanásobně vyšší cenu.

mamkamarketa
14. led 2014

@berynka no tak tady je vsechno vseobecne predrazene 🙄
Coz me taky vadi. Jen si vezmi kolik stoji par kousku v sushi treba v tescu (o kvalite se nebavim, to je snad z pytlikovy ryze)

arrowka
14. led 2014

Já sushi miluju, nejvíc lososa, butterfish a sashimi ze všech možných ryb. California rolky mi naopak moc nejedou. A vegetariánské sushi nejím vůbec, to pro mě není sushi. 🙂

@berynka Jo, nóbl a taky řádně a nesmyslně předražené. To se týká hlavně vegetariánského sushi, kde nemůže být problém s čerstvostí surovin. Další příšernost je použití krabích tyčinek.

berynka
autor
14. led 2014

@arrowka tak zatím bohužel všeobecně platí, že když je to drahý, tak je to dobrý 😅 😝
Já svého času kupovala slevy na sushi, co nabízeli někde na Lužinách, takovej malinkej sushi bar a v té akci to šlo, ale za plnou cenu se asi zbláznili 😕

@mamkamarketa myslíš třeba od Vitany? 😀 😀 Možný by to bylo 😎

arrowka
14. led 2014

@berynka Zatím nejlepší poměr cena výkon se mi zdá Sushitime. Nigiri za 40 Kč, to ujde, to jsem ochotná dát. Taky dělají neutrální rýži, nesnáším, když je překyselená.