Máte svůj oblíbený citát nebo motto, kterým se řídíte?

kajule
7. dub 2008

Ahoj holky, ja uz nekolik let sbiram citaty a ruzna prislovi (pokud mozno i s tim, kdo je rekl), zapisuju si, co slysim od jinych a prijde mi to tak nejak pravdivy. 🙂 Mam spoustu oblibenych citatu, ale ten nej je asi "Kazdy vidi, jak vypadas, ale jen malokdo citi, kdo jsi" a "Nehledej krasu, ta srdce nema. Hledej srdce, krasa prijde sama". 🙂 Nebo taky tyhle dva latinsky "Amicus est tamquam alter ego" a "Hominem te esse, memento ".
Zajimalo by me jestli i vy tady mate nejakej svuj nejoblibenejsi citat, svoje motto, kterym se ridite???

ella1
7. dub 2008

ja si pamätám jeden od Matkina.trošku drsný ale dobrý: Ked už nemôžeš znásilneniu zabrániť,aspoň si ho vychutnaj" 😅

kajule
autor
7. dub 2008

No drsnej trosku teda vazne je. 😉 😅

kitty68
7. dub 2008

kdo je pripraven, neni prekvapen

ella1 😅 😕

melory
7. dub 2008

nothing realy matters outside my touch ....the death
na nicom nezalezi okrem mojho dotyku....tvoja smrt

strach moze zabit lasku
laska moze zabit strach.

kajule
autor
7. dub 2008

Melory, "strach muze zabit lasku, laska muze zabit strach"...ten je peknej a rekla bych, ze na nem taky neco bude. 😉

kajule
autor
7. dub 2008

TO KNOW EVERYTHING IS TO KNOW NOTHING - Kdo vi vsechno, nevi nic. 😉
Alami, diky...mrknu tam. 😉

kajule
autor
7. dub 2008

Nedavno jsem byla na jednom seminari a tam jedna pani rekla tyhle vety, ktery jsem si hned zapamatovala. 😉
Pokud se o nic nepokusíme, nic se v našem životě nezmění.
Nic v životě není náhoda.
Příležitost musíme poznat, jestliže chceme něco získat, musíme tomu něco obětovat.

kajule
autor
7. dub 2008

Alami, ja znam snad vsechny cesky stranky s citatama apod., ale ty slovensky moc prokoukly nemam. 🙂

ina.b
7. dub 2008

"Život je jen jevištěm, na kterém se musí hrát. I když srdce krvácí, tvář se musí smát."
To jsem dříve někde našla napsané a moc se mi to líbí 😉

Jinak znám český odkaz, kde jsou různé citáty a myšlenky: www.cituj.cz

kajule
autor
7. dub 2008

Ina, jj tam to taky znam. 😉
Mne se taky moc libi neco, co rekla jedna moje takova rekneme kamaradka pres internet...nejenze vedela o cem, ale i mne to prijde sakra pravdivy.
."..život je pohádka, někdy strašidelná s pěkným koncem, někdy pěkná s hrůzou na konci ... bohužel si ji nejde napsat dopředu jak by si člověk představoval."

ina.b
7. dub 2008

To je také pěkné a hlavně pravdivé. Když jsem byla mladší, také jsem sbírala citáty, měla jsem na ně speciální sešit, kam jsem si je psala, některé i vymýšlela. Přiznám se, že nejlíp se vymýšlí citáty, myšlenky a básničky, když je člověk zamilovaný, nebo když je mu nejhůř 😕 🙂

kajule
autor
7. dub 2008

Ini, jj taky jsem si to zapisovala do specielniho sesitku, vystrihovala jsem si i obrazky z casopisu a lepila si je k tomu. Ted si je ale pisu do pocitace, tisknu a davam do desek, mam tam vsechno mozny i basnicky...par jsem jich taky napsala. A mas pravdu, ze nejlip se vymysli, kdyz je clovek zamilovany nebo kdyz je mu nejhur a nekdy to bylo i oboji najednou.

ina.b
7. dub 2008

Na http://liter.cz/Autori/53475-info.aspx jsem také napsala asi 9 básniček. Z počátku hlavně manželovi 😀

kajule
autor
7. dub 2008

Ina, jj taky jsem jich tam par mela. 😀

kajule
autor
7. dub 2008

Tak jsem si je precetla, jsou vazne krasny. 😉 😵

ina.b
7. dub 2008

Ještě se mi strašně moc líbí přísloví: "Žij tak, abys nelitovala předešlého dne, protože den, který již odešel se nevrátí".

Snažím se podle toho řídit, ale nijak moc se mi to nedaří 🙄 Jednou lituju že mi ujely nervy a nadávala na malou, protože neustále brečela a vztekala se. Pak zase, že jsem vyjela na manžela. Jindy zas, že jsem neudělala tohle a támhleto... Vždycky se něco najde 😅

kajule
autor
7. dub 2008

Jj, to taky znam a libi. 😉 Je spousta takovych, co se mi libi a zdaji se mi pravdivy..."Když se člověk opravdu rozhodne něco udělat, čas se vždycky najde."
"Nikdy předtím jsme neměli tak málo času na to, abychom stihli vše, co chceme, jako máme dnes."
"Nikdy předtím jsme neměli tak málo času na to, abychom stihli vše, co chceme, jako máme dnes."
S tema nervama se mi to taky obcas stava. Nekdy jsem protivna kvuli svoji spatny nalade na lidi, ktery mam moc rada a pak me to mrzi.

ina.b
7. dub 2008

Přesně tak 🙂

aponchie
7. dub 2008

JEDNA Z NEJSILENEJSICH,NEJJISTEJSICH A NEJSTEDREJSICH ZIVOTNICH RADOSTI JE PRAT STESTI OSTATNIM🙂

kajule
autor
7. dub 2008

A tady tenhle je taky jeden z mych nejoblibenejsich z tech nejoblibenejsich. 🙂 HUDBA NEKDY DOKAZE NAHRADIT SLZY.

ina.b
7. dub 2008

Hudba pomáhá, to je pravda. Ale když mám smutnou náladu a pustim si smutnou hudbu, tak slzy vypuknou. Nejlepší je něco veselejšího, aby bylo zase "do skoku" 😀

kajule
autor
7. dub 2008

To je taky pravda, kdyz mi je vazne hrozne, tak si kolikrat pustim neco hrozne smutnyho a pak se z toho hezky vybulim a nebo neco poradnyho, jak rikas "do skoku" u toho tancuju, zpivam (jesteze me nikdo nevidi ani neslysi 😀 ) a pak je hned lip. Kazdopadne at uz je to s tema slzama nebo bez...urcite pomaha, aspon mne teda urcite. 🙂

kajule
autor
7. dub 2008

Ktery se mi jeste hodne libi je od Kopeckeho "Humor je nejdustojnejsi projev smutku".

kajule
autor
7. dub 2008

Tak uz jsem tam jednu tu basnicku dala, tak se muzes mrknout. 😉

nobody
7. dub 2008

ella .... tak to je trochu psychoidní 😀 😒 🙂

popřemýšlím a něco vyprodukuju

marse
7. dub 2008

moja oblubena veta :,,A bude horšie!" 🙂

kajule
autor
7. dub 2008

Marse 😉

nobody
7. dub 2008

Něžné pohlaví nebývá k sobě něžné
(Joyce)

Ženy jsou jedna jako druhá, pokud k nim člověk nenajde klíč.

Pěkná tvářička podněcuje lásku, ale není-li zde rozum, láska mizí (Jean Paul)

Úrážky bolí jen tehy, přicházejí-li od šlověka, kterého milujeme (Bulwer)

Něžnost je pro lásku tím, čím je půvab pro krásu. Něžnost je půvabem lásky. (Prudhomme)