Máte tip na sportování i s miminky?

sara.max
25. říj 2010

Ahojky všem sportovně založeným maminkám a tatínkům. Jsem jedna z těch maminek, která se " na stará kolena " 😉 rozhodla přidat ke svým dvoum starším dětem ještě malého mazlíka. Jediné, co mi trošku komplikuje můj šťasný život s miminkem je absolutní nedostatek sprortu, tedy volného času na sport. Občas sice vyběhnu i s kočárkem, ale je to jen málo z toho co bych si představovala. Jsem velký fanda běhu, plavání, cykloturistiky, fitka, spinningu a jiných aktivit. Budu moc ráda, když se někdo přidá do této diskuze s nějakými typy na sportování i s miminky a třeba i fajn zdravými recepty. Jsem také blázen do makrobiotiky, takže zdravý životní styl mi není cizí.

sara.max
autor
26. říj 2010

Tak koukám, že sportujících maminek tu asi moc neni 😀 . Je pravda, že toho volného času máme asi všechny jen tak trošičku a to si ho musíme těžce vybojovat na tatíncích nebo babičkách. Ale mělo by to jít. Aspoň 2x týdně to snad může klapnout. Já mám doma 8-mi týdnenní holčičku a začínám se vracet do formy. Celé těhotenství (až na jeden měcíc ) jsem měla zakázáno jakékoliv hýbání a tak jsem se nemohla dočkat porodu. Vyběhla jsem poprvé když Marušce byly 3 týdny. Nebylo to ono, ale lepší než nic. Tento týden se pokusím "urvat" pro sebe i hodinku na bazéně. Už se nemůžu dočkat 🙂
Jo a domluvila jsem si i kurzy plavání pro Marušku na jaro, tak v tom budeme už lítat všichni 😉 😉 😉

sara.max
autor
28. říj 2010

Takže se nikdo nepřidá? Měla jsem dojem, že dnes je hodně maminek, které si mateřskou užívají nejen kolem plotny, ale hlavně aktivní starostí o mimča. No škoda.

lojzina
28. říj 2010

ja se hlasim 🙂 .Pred klukama sem delala hodne veci,behala,plavala,posilka,kolo...brusle...Ted?jednou tydne jdu na jogu a to jeste musim zmobilizovat vsechny sily abych tam vubec dosla...Ale chybi me ten pohyb strasne moc

sara.max
autor
29. říj 2010

@lojzina čauky, tak to jsme dvě. Já už bych platila zlatem za to, aby mi někdo v klídku pohlídal malou, abych mohla vyrazit někam za pohybem. Tedy ne že bych celý den ležela s nohama na stole 😀 , ale pohyb s pořádnými endorfíny v těle je něco úplně jiného. Chtěla jsem si koupit ten "běhací" kočárek, ale snažím se sehnad nějaký z druhé ruky. 18 tisíc na nový fakt nemám ☹ , snad ho seženu do jara a pak to bude nejen běh, ale i brusle a kolo. Na to se těším asi nejvíc. Letos jsem na něm neseděla vůbec. U vás sportuje celá rodina nebo si to musíš vybojovávat sama? Koukala jsem, že máš už skoro dospělou dceru, ta určitě chvilku neposedí, ne? 😉 😉 😉

lojzina
29. říj 2010

@sara.max no tak spis jen ja sem byla takovej ,,silenec",manzel sem tam se mnou na kolo,ale to uz muselo byt.Dcera je vecne v trapu,ano 😒 .Chtela bych nekam vmacknout to plavani,proste aspon 1krat tydne,tak hodku v bazenu sem tam a byla bych spokojena...Jinak na to kolo cas fakt neni,ja kdyz vyjela tak minimalne na pul dne..Starsi kluk je ve skolce ale co s tim mladsim...mozna az bude sedet tak do sedajdy ale to taky neni ono,ze...

lojzina
29. říj 2010

Presne jak pises,pohyb s detma a pri sportu-to se neda srovnat.kdyz si postesknu pred kymkoliv ze bych vyjela a tak,tak odpoved zni:mas toho kolem decek malo? 😅

sara.max
autor
30. říj 2010

@lojzina Taky jsem slyšela dost divné názory když jsem 3 týdny po porodu poprvé vyběhla. Prý jsem šílená, ublížím sobě i malé, nebudu mít mlíko atd. S tím plaváním by to bylo fajn i u mě, mám ještě z jara předplacenou pernamentku. Jen se trochu bojím, abych nechytla nějakou infekci na prsa, chtěla bych dlouho kojit. Chodila jsi s malým plavat? Já se na to chystám a jsem zvědavá jaké to bude, s těmi staršími dětmi jsem to nezažila. Moc bych chtěla malou vést ke sportu už odmalička. U starší dcerky se mi to povedlo 😉 a je to prima. Občas spolu soutěžíme 😵

lojzina
30. říj 2010

@sara.max ahoj,na nazory se vykasli. 😉 .No mozna bych se bala nejake te infekce...S mladsim klukem sme plavat nechodili-ma atopak.A ted se Sebikem asi zacnem,kvuli posileni zadicek a ajko doplnek Vojtovy metody...takze rozhodim site a nekam jezdit zacnem...
Mladou sem jednou a taky naposled,vytahla na kolo a dodneska posloucham jak to bylo hrozny 😀 ,no bylo,pro ni,ja su zvykla 😉 .

sara.max
autor
30. říj 2010

@lojzina 😀 😀 😀 tak to já mám štěstí, že Terka se vrhla na sport už jako malá a vydrželo ji to dodnes. Je to spíš problém, protože závodně vesluje už 5 let a od loděnice ji nemůžu odtrhnout v létě ani v zimě. No a ta škola trpí, co si budeme povídat. Každý den příjde z tréninku po sedmé večer a pak nosí 3. Je mi to hrozně líto, protože má na lepší známky, jenže nemám to srdce ji zakazovat něco, z čeho má tak velkou radost. Navíc je opravdu velmi úspěšná.

Dala jsem si závazek, že od zítřejšího dne aspoň jednou týdně půjdu běhat a jednou týdně plavat. Tak jsem zvědavá jak dlouho se mi to podaří zvládat 😉 Ta joga musí být fajn. Jak dlouho to děláš? Já jsem na ni byla jednou a bylo to super. Taky jsem byla na power-joze a to bylo taky fajn. Jen já jsem taková hodně akční 😀 a potřebuji pohyb, kde se vyřádím, spotím a endorfíny budou pěkně řádit. Jak jsi na tom s bruslemi? Já se na nich udržím, ale brždění už zvládám hůř 😀 😀 😀

lojzina
30. říj 2010

@sara.max z vlastni zkusenosti ti muzu rict-ikdyz trojky,ale bud rada ze ju neco bavi,drzi,kdyby nemela konicek zadny,bylo by to asi o necem jinym-zname 😒
No ja zacla chodit na power jogu,je to u nas v sale 1krat tydne,chodim od zari...je to super.Ja bych se hybala az bych brecela 😀 .akorat bude muset ty aktivity delat vecer,az je M doma...a to se me neco malokdy chce,ale budu muset,po te joze je me dyvcky tak fajn,plno energie,ale bohuzel ne na dlouho 😀 😖
Brusle by to chtelo novy,ty co mam uz maji neco za sebou,tak treba kdyz napisu jeziskovi 😉 .Brzdeni me moc neslo,jezdila sem pomaleji ale cim vic sem jezdila,tim vic jsem si troufla...Ja mam raci pohyb kde se zpotim jak kun,i tanecni aerobik sem jednu dobu delala,rekreacne,jezis ja bych potrebovala aby ten den mel 40 hodin 😀 .Ted se decka vyspali,mlada je na brigade a M uklizi auto na zitrejsi hrbitovni vylet 😝 .Chodis treba behat?
Zatim to vypada ze tady v te diskuzi budeme samy 2 😅

sara.max
autor
30. říj 2010

@lojzina to nevadí, třeba se někdo časem přidá. S tím bruslením jsme na tom stejně, ale já se dost bojím rozjet to, když neumím brzdit. Terka je na bruslích ďábel, chtěla jsem, aby mě to naučila, ale moc mi to nejde a mám strach se víc rozjet. Když ale kolem mě někdo prosviští , tak jen obdivně vzdychnu a závidím. Hřbitovní výlet už máme dnes zasebou taky, svítilo sluníčko, tak jsme to spojili s pěknou procházkou. Jo a běhat chodím. Teď tedy jen velmi sporadicky, ale mám běh moc ráda. Dokonce jsme v tom s manželem zajedno. On chodí taky běhat, takže se občas i pohádáme, kdy půjde dnes a kdo zítra 🙂 Když jsme ještě neměli marušku, tak jsme chodili i současně, ale museli jsme každý jiným směrem, protože já nesnáším, když si na mě "vyskakoval" tím , že je rychlejší. 😀 😀 😀

lojzina
30. říj 2010

@sara.max tak ale ten beh neni o rychlosti...jde o to vydrzet,myslim..ja si obcas-no ted se teda snazim aspon obden,zacvicim dom a na koberci,kdyz je cas tak i 20 min.mam z casaku ofoceny cviky Hany Kynychove,a sou docela dobry,tak podle toho traparim.

lojzina
30. říj 2010

no a co s ete stravy tyka,tak makrobio sem kdysi daaaavno jedla,i me to chutnalo,je to proste takovy styl-kazdej hned ze dieta.a ted drzim korinkovou...po malym naky kilo zbylo 😒

sara.max
autor
31. říj 2010

@lojzina my taky neběháme na rychlost, spíš jen tak pro odreagování, prostě si vyčistit hlavu. Je to moc prima, dám si sluchátka na uši a jen běžím a na chvilku se dostanu do jiné dimenze 😉 Máš štěstí, že manžel je na tom stejně, někdy máme takové období, že se hecujeme a to se pak u nás nemluví o ničem jiném než kdo kam běžel a za kolik 😀 😀 😀 . Teď měl sice skoro rok pokoj a dělal si co chtěl, ale už se do toho zase dostávám a dnes opět prohlásil, že večer (po delší pauze) zase vyběhne. Asi ho nastartoval můj ranní běh. Malou jsem nakrmila kolem šesté a hnes jsem vyběhla. Vydržela jsem to asi hodinku a bylo to super. Sluníčko vycházelo, všude jinovatka, kouřilo se od pusy no prostě super. 😉
S tou kořínkovou je to fajn. Ráda se k tomu stylu stravování vracím, když mě něco trápí. Po prvních dvou dětech mi zůstalo skoro 20 kilo nahoru a díky tomuto stravování jsem je dala dolů. Rozhodně je to fajn 😵

sara.max
autor
3. lis 2010

No koukám, že tu asi fakt zůstanu sama. Třeba se časem ještě někdo přidá. Myslela jsem, že by tato diskuze mohla být fajn taky jako povzbuzovadlo shazování přebytečných kil po porodu. Mně to vždycky pomohlo, když mi kamarádka řekla, že už má další kilo dolů a já se zastyděla, že jsem snídala buchtu 😀 😀 😀

Zatím to tedy budu brát jako osobní "dietní" deníček a kdo má chuť shazovat se mnou ať se přidá.

Včera jsem si dala v poledne i s malou v kočárku hodinový běh. Bylo nádherně, sluníčko svítilo a bylo teploučko. Malá se rozvalovala v kočárku a nechala se zahřívat sluníčkem. Byl to krásný pohled 😵 Já jsem vydržela asi hodinu deset minut a vůbec se mi nechtělo domů. Jenže malá začala mít hlad a tak jsme utíkaly domů. Dnes si dám jen nějaké protahování a bříško 😉

lojzina
3. lis 2010

@sara.max ahoj,nejsi tu sama,dnes jsem byla pul dne v Brne...porad se neco deje.Jinak vcera sem stoupla u segry na vahu a do...,mam porad stejne!! 😠 😠 😠 .ikdyz nejaky dziny sou me volny,tak proste vaha ani tuk.vecer mam jit na power a me se nechce 😀 😖 😖

lojzina
3. lis 2010

A jaky mas kocarek,s kazdym s ebehat neda,nebo jo?a kudy behas,po jakym terenu?ja premyslim kde by se u nas dalo...

lojzina
3. lis 2010

No ja bych i rano vybehla,ale od 6 sme sami doma a nema kdo hlidat,jedine jindy,ale to rano me laka.nebo o vikendu.jak to mas se spanim,vyspis se?nasi mali se budi na stridacku,rano su k.o.

sara.max
autor
4. lis 2010

@lojzina Ahojky 🙂 , my máme kočárek s nafukovacímy kolečky. Zatím to stačí, běhám ve městě po chodnících, ale na jaře bych si chtěla pořídit buď kozlík baby nebo třeba zigo mango x2. Takový kočárek je dobrý i za kolo nebo na brusle. Malá už bude sedět, tak budeme řádit i na kole a možná se konečně polepším na těch bruslích 😀 😀 😀
Já chodím běhat v poledne jak se malá napapá, pak usíná v kočárku a já můžu hodinku běhat. Když příjdeme domů tak než znovu krmím ještě ještě je čas odbourávat kyselinu mléčnou, aby ji chutnalo mlíčko. Ty ještě kojíš?
Jo a s tou váhou, já jsem se teď rozhodla měsíc nevážit a 1. prosince se uvidí. Doufám, že dám dolů aspoň 2 kila 😵 .

lojzina
4. lis 2010

@sara.max ahoj,tak ja mam taky s naf.kolecky,ale s kocarkem-je to ono?neprekazi ti? 😅
Ja bych delala 1000 veci,ale ty noce kdy su porad vzhuru me teda davaji,a na dospani moc casu neni s dvouma malyma ☹ .Jo a jako vcera sem na jogu nesla,proste sem byla tak unavena jak dlouho ne,stydim se ale nedala bych to 😒
Jdem se oblict a do skolky...tak zatim a sportu zdar 😉

lojzina
4. lis 2010

jo a to kojeni-u nas se darilo asi sotv a3 mesice

deni1304
4. lis 2010

@sara.max
@lojzina ahojky maminky, mohu se take pridat? My mame dve male deti, kluka 2.4 a holcicka mela minyly tyden rok, oba jsme s manzelem sprtovne zamereni, ja kdysi plavala, manzel delal desetiboj a ted oba jen rekreacne behame a plaveme, snazime se zkratka hybat a dat priklad nasim ratolestem. Mame vyhodu v tom, kdy jdeme oba dva, dame obe deti do kocarku, manzel tlaci a ja mluvim🙂))). Klusala jsem az skoro do 35. tydne tehotenstvi u obou, na materskou sla tyden pred porodem a zacala jsem opet malicko klusat asi mesic po porodu, ale jak rikate, neobeslo se to bez opovrzivych pohledu okoli☹((... nebo zavistivych???Zacala jsem opet pracovat 3 mesice po porodu prvniho a u druheho 6 mesicu, protoze tady je materska jen kratce a holt musime platit ucty🙂))S obemi detmi jsem zacal s plaveckymi kurzy hodne brzy, u maleho od 3 mesicu a u male dokonce po 3 tydnu, kojila jsem plne do 6 -ti mesicu (tata me vzdy rikal, nechod behat, neb se ti mliko zmeni na slehacku🙂))))))) a to myslel smrtelne vazne. Ted se snazim chodit brzo rano pred praci kolem 5ti rano, nez se manzel a deti vzbudi, ale jak rikate je to hodne narocne s casem.🙂)Ale myslim, kdyz se chce, tak to vzdy pujde.🙂

lojzina
4. lis 2010

@deni1304 ahoj,ja myslim ze muzes 🙂
To ses dobra,a prosimte jak rano v 5 vstanes?ne ze by to byl u me problem,ale ty noci co sou u nas-s detma-me totalne vycerpavaji,a uz pak pres den tak tak funguju 😅
Ale je fajn ze se nasla dalsi spriznena duse 🙂

deni1304
4. lis 2010

@lojzina dekuji za prijeti🙂), ja byla vzdy ranni ptace a to mi asi i zustalo, ted na podzim a v zime to bude trochu horsi, ale je to opravdu jen jedina prilezitost, jak to zvladat a nezblaznit se🙂))). Vim o cem mluvis o tech nocim, nas maly je ukazkove spici dite 😀 😉 , ale mala, to je prizrak😉))), ta skoro vubec nespi, uz od narozeni spala pres den max 45 minut a v noci kazdou hodinu vzhuru☹(, ted posledni dva dny (tuk, tuk, tuk - musim zatukat) spi docela dobre.
Ale ty mas muj obdiv, se 3 detmi, to musi byt zahul sam o sobe🙂)) a k tomu jeste sportovat. Ale krasne se u toho odreagujes 😉

lojzina
4. lis 2010

@deni1304 Vsak prave,to odreagovani a adrenalin me tak strasne chybi...ale stavu nemam 😒 .Zahul to je se trema detma,o to by ani neslo,zvladnout se to i da,ale kdyz nespis uz x let poradne,ted co je Sebik tak des,tak proste ja kolikrat nemam naladu ani vylizt z baraku 😀 ,jako fakt.Manzel cely dny v praci,sem tam povozi mlada nebo skakne do skolky,a to je vse.Jako nestezuju si,chtela jsem to a mam to,ale kdyby bylo vic spanku,je to hned o necem jinym.Ted tu sedim a su grogy... 😖 😅 .A jak to zvladas ty,sportujes s detma?

deni1304
4. lis 2010

@lojzina mas pravdu, ten nedostatek spanku je asi na tom celem to nejhorsi☹(, ale uvidis Sebik, za chvili odroste a bude te prohanet jedna radost🙂))
Ja se snazim co nejvice sportovat s detmi, dam je oba dva do kocarku a oni me povzbuzuji, anebo kdyz jdeme i s manzelem, tak on tlaci a ja si to uzivam🙂)) Nekolikrat do tydne se snazim chodit behat pred praci, to vstavani je nejhorsi a obout tenisky a zavrit za sebou dvere. Ale jak uz jsem venku, tak to jde samo 😀 Samozrejme, ze jsem unavena, ale jak deti pomalu odrustaji, tak se to lepsi a doufam, bude lepsit. Nastesti, manzel me hodne podporoval a podporuje. Vi, ze mam lepsi naladu, kdyz delam alespon neco malo pro sebe. Musime byt hodne organizovani, protoze 3 vecery v tydnu je pryc a v soboty take.A samozrejme celotydenni prace. Ale, jak rika moje mama, alespon nemame cas na hadky🙂))))

lojzina
4. lis 2010

@deni1304 tak nerikam,sem tam se zadari a vyspim se,ale z toho pak cerpam dalsi dny 😀 .Ted sem si dala relax.koupel a necitim krom unavy nic 😅 😅 .Zitra mam nejaky behani po doktorech s detma,a vlastne to je tak u nas celkem casto 😒 .Ja si rikam,ze s edo toho poradne obuju,zamakam na sobe,ale ti prcci me fakt zamestnavaji jedna radost.No jo....A odkud priblizne jsi,jestli to neni tajne? 🙂

deni1304
4. lis 2010

@lojzina ne tajne to neni, ja jsem puvodne z Ostravy, ale poslednich 9 let v UK, kde se nam narodili i deti, manzel je anglican🙂, ty jsi odnekud z Moravy? Olomouc? Hezka jmena od tvych deti🙂

deni1304
4. lis 2010

@lojzina uz na to koukam, Brno🙂))

deni1304
4. lis 2010

A koukam Sara, je take Moravacka 😀 , tak tady mame diskusi ve 3 😉