Máte tip na sportování i s miminky?

sara.max
25. říj 2010

Ahojky všem sportovně založeným maminkám a tatínkům. Jsem jedna z těch maminek, která se " na stará kolena " 😉 rozhodla přidat ke svým dvoum starším dětem ještě malého mazlíka. Jediné, co mi trošku komplikuje můj šťasný život s miminkem je absolutní nedostatek sprortu, tedy volného času na sport. Občas sice vyběhnu i s kočárkem, ale je to jen málo z toho co bych si představovala. Jsem velký fanda běhu, plavání, cykloturistiky, fitka, spinningu a jiných aktivit. Budu moc ráda, když se někdo přidá do této diskuze s nějakými typy na sportování i s miminky a třeba i fajn zdravými recepty. Jsem také blázen do makrobiotiky, takže zdravý životní styl mi není cizí.

lojzina
4. lis 2010

@deni1304 diky,sice sme si leccos vyslechli,jako kde sme na tech jmenech byli apod.,ale at si kazdej nakasle.Jj,sme 3 Moravacky 😉 ...tak treba se casem jeste nekdo prida,a kdyz ne,co se da delat.No a kde mas deti kdyz jsi v praci?vubec nevim jak to gunguje ve svete...Ale taky klobouk dolu-2 male deti docela brzy po sobe,zamestnani,a jeste plno energie 😉 😕 😕

deni1304
4. lis 2010

@lojzina jeden den hlida anglicka babi, je super, moooc pomuze, je to energicka pani a deti ji maji rady, na dve odpoledne jsou ve skolce a jedne den hlida tatinek🙂)), skolky jsou tady docela drahe asi 40£ na den, takze jsme moc radi ze babi pomuze. Pracujeme s manzelem ve stejnem oboru, takze se da i poupravit pracovni doba, tady vychazeji vstric🙂, ale jak rikam, nekdy se vracis do prace jen proto, aby si vydelala na skolku.☹((, socialni system je tady docela na prd..prvnich 6 tydnu materska, posleze do 39 tydne to znamena 3/4 roku prispevek v rodic.a potom uz vubec nic.ale vsude je chleba o dvou kurkach, takze si nemame na co stezovat. Deti jsou zdrave, nekdy az moc🙂))))
koukala jsem ze delas jogu, super,alespon trochu relaxace a protazeni, jen tak dal a hlavu vzhuru, bude lepe🙂)))

lojzina
4. lis 2010

@deni1304 no delam,zacala sem chodit v zari a uz sem asi3krat vynechala z duvodu neschopnosti tam vubec dojit 😀 😀 .a je to tady 1krat tydne takze malo,ale zas to byl jedinej den kdy jsem vypadla ☹ .a navraty domu taky zadna slava-dojdu plna energie,tesim se na sprchu a klid,a vsichni krom jednoho ditka spi-takze smena pokracuje 😖 .No nemuze byt porad posviceni,ze.ale mas super ze se muzes spolehnout na tu babicku 😉 .Tak ja jdu do hajan,hezkej zbytek vecera 🙂

sara.max
autor
5. lis 2010

Ahoj holky 🙂 Včera jsem se už nedostala, fakt nestíhám 😀 , tak jdu rychle kouknout co nového. Tak si představte, že mi včera mantžel donesl domů dvd zumby, co teď všude hrozně frčí. Hleděla jsem na to jak na svatý obrázek, úplně mě to nadchlo a dnes jsem vstávala už po páté, abych si všechno udělla a kolem osmé jsme odstavila nábytek v obýváku a pustila první dývko. Je to super odreagování, spocená jsem byla až na zadku a hrozně jsem se vyblbla. Jestli jste to ještě nezkusily, tak vřele doporučuji. Marušku jsem si posadila do sedačky na zem a koukala na mě a pořád se jen smála 😵 .

@deni1304 Jsi fakt dobrá,že jsi v těhotensví tak čile běhala. Já jsem taky chtěla aspoň něco dělat, ale bohužel "díky" zdravotním problémům jsem měla povolené jen plavání a to jen v určitou dobu. Ale vynahrazovala jsem si to opravdu dlouhými procházkami ve svižném tempu ještě týden před porodem a v 35 stupňových vedrech. Pak jsem vyběhla 3 týdny po porodu, už jsem to prostě nemohla vydržet.
@lojzina Vůbec mi kočárek nezavazí. Jen si člověk musí zvyknout na takový pokažený styl běhu. Já to řeším fakt jen takovým lehkým poklusáváním, žádné intervaly, spíš abych se aspoň tu hodinu držela s tepovkou nějak živěji. Jen ty pohledy okolí jsou zvláštní. Včera jsem dokonce potkala protijedoucí policajty, když mě viděli viditelně zpomalili a prohlíželi si mě za jizdy. Asi si mysleli, že jsem někde ukradla kočárek a teď prchám od místa činu 😉 . Pak se asi uklidnili, když viděli tepláky a šiltovku 🙂

Holky za chvilku bude nový rok, už plánujete nějaké sportovní předsevzetí? Já jsem loni měla že se aspoň jednou zůčastním nějakého závodu, ale hned po novém roce jsem zjistila, že jsem těhotná. Takže to budu absolovat asi příští rok. 😵 😵 😵

lojzina
6. lis 2010

@sara.max ahojky,jj ta zumba frci hodne teda 🙂 .
Ja si predsevzeti nikdy nedavala,ale co jsem porodila Sebika tak chci trosku zhubnout a dostat se zas do formy.Nehlede na to ze s pribyvajicimi lety to pujde hur a hur 😒 .Muzu se zeptat,jsi na sve vaze?Me teda chybi,spis prebyva,asi 6 kilo,ale drzi se me fest 😠

sara.max
autor
6. lis 2010

@lojzina já mám na výšku nějakých 164 a současně 64 kilo. Před porodem jsem měla 59 a byla jsem spokojená, takže bych to chtěla vrátit zpátky , snad to do jara dám

lojzina
6. lis 2010

@sara.max tak ja 160 a 59,pred tehu asi 54,.a bylo to tak akorat,byla sem spokojena a se i lip citila.No tak na to ze mas tady par dnu po porodu tak to mas dobry,myslim 😉

sara.max
autor
7. lis 2010

Tak jsme si dnes po ránu dala 8 kiláču a bylo to fajn. Jen škoda, že jsem doma doplnila energii buchtou co jsem včera pekla. Tož takhle by to tedy nešlo ☹

lojzina
7. lis 2010

@sara.max ahoj 🙂 .no ja jednou vyjela pul pekacku sunkofleku na posezeni,a to sem mela v nohach asi 80km na kole na 2 zatahy,mamka jen zirala 😀 .
Mam doma orbitrek,dostala sem ho k vanocum 2008,nejaka stovecka kilaku tam bude,ted co je Sebik tak sem na nej parkrat stoupla ale ja jak na to nemam ten klid tak me to neba.Kdyz je nekdo doma a hlida tak jo ale jinak to nehrozi,hned caj,hned ublinkne,pak to pak ono,porad sem jen skakala dolu a nazpet a to me nebavilo 😖

lojzina
7. lis 2010

Ale ses dobra,8 kilaku...

sara.max
autor
8. lis 2010

čauky, včera jsem ti asi 3x začala odpovídat a vždycky mi do toho něco přišlo, tak jsem to neodeslala. Snad to dnes zvládnu lépe 😵 . Já taky moc nemám ráda, když mě někdo u nějaké činosti ruší, ale postupem času jsem si prostě zvykla. Dnes už mi ani moc nevadí, když začnu doma cvičit (spíš jen takové chvilkové poblouznění) a každou chvíli skočím pro to či ono nebo někdo něco chce. Kdybych měla čekat až budu mít čas jen pro sebe tak se nedočkám. Jsem ráda, že mi zůstal aspoň ten běh, ale to asi proto, že jsme na tom s běháním s manželem stejně. Je mnohem snažší říct .. teď budeš hlídat ty, protože jsi byl běhat ráno... . Jen doufám, že na jaře se nám vrátí toho sportu víc.

Jo a ještě k tomu včerejšku, nejen že jsem posnídala buchtu, na oběd jsem si udělala (teda pro kluky hlavně) amolety a dojídala jsem je ještě večer. Takže včerejšek byl opravdu ve sladkém stylu. Ještě že už je zase pondělí a doma není nic sladkého 😀 😀 😀 jinak bych se asi zase hrozně rozjedla. Ráno jsem si vlezla do těch kalhot do kterých se snažím shodit a už je to lepší. Už je i zapnu! 😉 Sice bych v nich ještě vyjít nemohla, ale je tu pokrok a to mě těší.

lojzina
9. lis 2010

@sara.max ahoj,taky nekdy pisu na 10krat.Tak to gratuluju,i ja mam jedny kalhoty na kt.sem se donedavna jen divala a uz v nich litam do skolky,ale je to tak n a akorat,jeste to chce...S tim behanim si me docela ,,nakopla" ,asi taky zacnu.Nejlepsi to bude vecer,pac pres den toho mam habakuk,jako neresim nadobi a tak,ale cvicim s malym 4krat denne vojtu a to je docela zrout casu 😒

lojzina
9. lis 2010

Sladkym taky nekdy hresim, 😉

lojzina
13. lis 2010

@sara.max ahoj,snad jeste nebehas,ze nejsi na PC? 😉 😀 .me plany prerusil Maros,onemocnel a nespali sme asi 3 noci,takze beh sice byl ale v noci kolem nej 😒 .....

sara.max
autor
15. lis 2010

@lojzina Čauky neběhám, spíš to teď zanedbávám ☹ Moc na koníka nechodím, nemám už vůbec na nic čas. Snad se to zlepší za pár dní. Jak se máte? Už je to lepší? Tak držím palce ať se z těch nemocí brzo vydlabete.

radka.k
15. lis 2010

Já se také hlásím mezi sportovce, tedy minulé a snad i budoucí 🙂
Se třemi dětmi fakt nestíhám, zítra dočtu a napíšu víc.

lojzina
15. lis 2010

@sara.max ja nemam absolutne cas,jeden nemocnej,vzapeti druhej,fakt parada 😒 .Maros uz sel dnes do skolky,zitra se foti-budou vanocni fotecky,se tesim 🙂 🙂 .tak se drz a jakbude cas,ozvi se zas 🙂
@radka.k vitam te,jsme na tom stejne-ja taky minuly sportovec a doufam ze budouci 😵 .Vidim ze mas dvojcatka?......klobouk dolu 😉

sara.max
autor
19. lis 2010

čau baby, omlouvám se, ale už fakt nestíhám. Teď před vánocemi je to úplná katastrofa. Už se těším na jaro až budou dny delší, pak bude nějak víc času na všechno. Se sportování ale ještě pořád laškuji, aspoň 2 x týdně vyběhnu. Sice na plavání čas nemám, a to jsem doufala, že už konečně půjdu, ale aspoň to běhání. Teď to docela šlo, bylo fajn počasí, ale má se ochlazovat a to pršení se mi taky moc nelíbí. Tak se mějte, papa

lojzina
20. lis 2010

@sara.max
@radka.k
@deni1304

ahoj...vidim ze je to vsude stejny,me ted onemocneli oba kluci tesne po sobe a byl to mazec,ale tesim se az bude zas ,,klidek",a budu mit aspon chvilu pro sebe.jeste musim s mladsim pristi tyden na ko,bere atb...Tak se drzte a cauky.

sara.max
autor
22. lis 2010

@lojzina jojo všude stejný. My se naštěstí se zdravím držíme, Ťuk ťuk 🙂 , dokonce se mi docela daří i usměrňovat moje šílené nájezdy na sladké a dnes ráno jsem hupla na váhu a byla jsem příjemně překvapena 🙂 , Už mi zbývá "jen" 3 kila a budu na předtěhotenské váze. Fakt mě to potěšilo.
Tak co vánoce? Přípravy v plném proudu? Já jsem si letos cukroví objednala, tak to nebudu přehánět. Udělám jen asi 5 druhů, jen to co si rodina objednala 😉 . Vanilkové a linecké pro děti, koňakové špičky pro manžela, medové řezy do práce a dětem do školy a pro sebe banánové jednohubky. Už aby bylo po vánocích, ikdyž vlasntě letos se na ně opravdu moc těším. S Maruško budou jiné, vrátím se do té vánoční nálady. Dokonce i s dárky jsem už na tom docela dobře. Už mám doma víc než polovinu.
Tak se mějte moc prima, papa

lojzina
30. lis 2010

@sara.max ahoj,tak to ses dobra,ja nemam darek ani jeden,nejak neni cas 😅 .Nejak se me letos nechce ,,honit" ,nechcu stres a honicku jen aby ,,lidi nerekli"-chapes... 😀 .Proste v polklidu a opravdu v pohode,okna uz asi cisty letos nebudou ale to je to posledni co bych ted resila 😝 .
Jinak pohyb a vaha spatny,nemam cas,a kdyz tak chybi energie,vaha porad stejna...A jinak gratuluju k uspechum s hubnutim 😉

lojzina
22. pro 2010

@sara.max
@radka.k
@deni1304

Vesele vanoce a Stastny Novy rok preje Alena 🙂

deni1304
24. pro 2010

@lojzina
@sara.max
@radka.k Holky prominte, dlooooouho jsem tady nebyla, preji krasne, pohodove a sportovni Vanoce a hlavne pohody a zdravi do Noveho roku 🙂 🙂

sara.max
autor
24. pro 2010

@radka.k
@deni1304
@lojzina .. i já se přidávám a přeji vám všem moc krásné Vánoce, hodně štěstí a lásky do nového roku! A taky ať máme trochu víc času i pro sebe 🙂 . Mně se to zatím moc nedaří, spíš je to čím dál horší. Tak ať je ten nový rok v duchu rodinné pohody. Mějte se moc krásně!

lojzina
24. pro 2010

@sara.max dekuju 🙂
No tak ty pocity mame stejny,fakt je toho casu cim dal min 😕 😕

lojzina
2. led 2011

ahoj v Novem roce.....Jak ste stravily silvestra?

Jinak ja se vrhla na kalanetiku,mam to vyzkousene,necvicim teda celou hodinu,jak by se asi melo,ze,ale aspon pulku zvladam,samozrejme az vecer,ale da se to.... 😉

lojzina
27. led 2011

Tak se hlasim po dlouhe dobe a tady mrtvo..... 😕
@sara.max
@deni1304
@radka.k

lynks
19. bře 2012

@lojzina
@deni1304
@sara.max

Tak jak sportovní maminky, jak se Vám běhá? Škoda, že jsem našla diskusi až teď, a že se do ní nikdo nehlásí ☹ Tak je tady opet jaro, a člověku se chce něco dělat. Nacházíte čas na cvičení? Já ráda běhám, máme doma i pás, jen nenacházím energii, pořár malý budí v noci , uf. Dělám jogu, začla jsem cvičit i 5 Tibeťanů a doma vaříme více méně makrobioticky. Vidím to tak, že začas bude malý cvičit ty tibeťany taky -není to těžké a děti se rády točí jkolem vlastní osy 😀

Tak se snad někdo ozvete a obnovíme diskusi! pa

romcovaklarka
19. bře 2012

@lynks Ahoj, já jsem teď začala chodit běhat venku, tak 2-3x v týdnu, prostě nechám prcka s tátou a jdu. Taky se často nemůžu donutit, ale pak je to super, vyčistit si hlavu a odpočinout si 😵

Tak ted ještě nežrat a bude to super 😀 ale to už je asi na jinou diskusi 😎

lynks
19. bře 2012

@romcovaklarka a v jakou denní dobu chodíš? Mně se nedaří najít vhodný čas - buď jsem po jídle, nebo hladová, a manžel pracuje doma? U nás, chodí domů z práce v půl 5, to jsem ráda, že můžeme trošku mluvit, ale hele, tam by to šlo, asi si to zavedu, potřebuju jenom pokopnout 🙂 Kolik km běháváš? a na inline taky?