Máte zkušenost s Bohemia Energy?

misana
10. bře 2012

Zdravím,prosím vás máte někdo zkušenosti s Bohemia Energy? Včera jsme zjistili,že náš děda se neporadil a podepsal smlouvu. ☹

axelis
29. dub 2015

To nevadí, já jsem jim taky podepsala smlouvu, když to manžel zjistil, tak se za to zlobil, ale nechali jsme to tak, doposavad jsme neměli žádné potíže. Nakonec jsme zjistili, že jsme ještě ušetřili, takže se z toho vyklubala dobrá zkušenost.

evelena
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
santna
10. zář 2015

Určitě je ostražitost důležitá, ale my jsme třeba prodejci od Bohemia Energy podepsali smlouvu mezi dveřmama a je to v pohodě a máme nížší zálohy a nedoplácíme. Takže si myslím, že se zbytečně obáváte.

trautenber
11. zář 2015

@misana
Smlouvu můžete do nějaké doby bez problémů vypovědět. Bohemka patří k "šmejdům" energetiky a ráda takhle oblbuje důdchodce, podmínky většinou nemá nic moc

jaja01k
11. zář 2015

Není to úplně odpověď na otázku, ale snad nevadí, když se vyjádřím. Nevím, jestli se to vyplatí nebo ne, ale ten jejich přístup mi vadí. Zazvoní u dveří, zamává jakousi kartičkou, mluví tak rychle, aby člověk vůbec nezaregistroval o co jde, a že nám chce zkontrolovat vyúčtování, jestli neplatíme moc. A než se člověk vzpamatuje, už pomalu podepisuje smlouvu. A ještě ti šmejdi chodí vždycky zrovna v době, kdy máme kontroly měřičů tepla nebo plynu, aby to vypadalo, že jsou taky od nich. Prostě svinstvo a už proto bych jim nikdy nic nepodepsala, i kdyby to mělo být stokrát výhodné.
Jo a jednou se s tím jejich člověkem dal manžel do řeči a že si to teda nechá vysvětlit. Nakonec mu řekl, že si to rozmyslíme. A ten chlapík začal vztekle křičet, že smlouvu musíme podepsat hned a proč s námi ztrácel čas, když to podepsat nechceme. Opravdu profesionální chování.

reniiisek
14. led 2016

Zkušenosti s firmou máme doma zatím kladné. Ale pro sichr jsem si celou smlouvu projela, abych případně věděla jak reagovat, kdyby z jejich strany přišla nějaká změna. Zatím s nimi však nebylo zapotřebí nic řešit. Odebíráme a platíme, prostě klasika.

axelis
3. bře 2016

Náš děda provedl to samé a taky Bohemce podepsal smlouvu, slečna na smlouvě na sebe naštěstí nechala kontakt, tak jsem jí zpětně volala, aby byla tak laskavá a vysvětlila mi, co všechno ta smlouva obnáší a nač se vztahuje. Byla tak laskavá, že se se mnou dokonce byla ochotná sejít, že ještě další den funguje v našem městě. Takže druhý den dorazila opět k dědovi dom, aby vše ještě objasnila mně. Musím říct, že mi na tom nepřišlo nic divného, aby mi to nedávalo smyl. Takže jsme staříky nechali na tom co podepsali. I s jejich minimální spotřebou jim přišla po roce faktura s vratkou 2.500,- korun. Takže jsem ráda, že jsme nic neprokaučovali svým rozhodnutím.

konys123
8. kvě 2016

Nedopatřením jsem podepsala smlouvy k mým 14 pronajatým bytům v Praze (které se souhlasem jejich majitelů dále podnajímám) u BOHEMIA ENERGY entity s.r.o. Od těchto smluv chci odstoupit pro podvod (už je po zákonném termínu na odstoupení). Podvod podle mého názoru spočíval v tom, že se mi vnutil do bytu a za Bohemia Energy jako zástupce prezentoval jiný člověk, než který byl ve smlouvě jako zprostředkovatel a záměrně mi dal podepsat tablet (resp. elektronickou smlouvu na tabletu) tak, abych si nevšimla, že se podepisuji k jinému zástupci. Důkaz k tomu mám, protože jsem si zkopírovala jeho občanský průkaz i průkazku od Bohemia Energy. Ve smlouvách s Bohemia Energy je však uveden zástupce jiný. Navíc tento člověk po mně chtěl bez dokladu 3 000 Kč prý kvůli tomu, že s těmi 3 000 Kč vyřídí přechod od současného dodavatele ihned bez sankcí. Nakonec jsem ty 3 000 Kč od zprostředkovatele vymohla zpět tak, že mi je vložil na účet s uvedením svého jména. Bohemia Energy na můj dopis o odstoupení reagovala tak, že mi neodpověděla, ale pokusila se vybrat z mého účtu 217.800 Kč jako sankci za odstoupení od smlouvy – toto mi sdělila moje banka. Mám šanci se BOHEMIA ENERGY entity s.r.o. zbavit, aniž bych utrpěla škodu? PhDr. Helena Hofmannová (právně podloženou radu uhradím).

janciss
17. čer 2016

Nedopatřením podepsat 14 smluv tak to je dost dobrej úlet. 😀 Každopádně vám nastalou situaci nezávidím, jsem ráda, že u nás je vše OK. My smlouvu podepsali před dvěma lety a do dneška na toho týpka nezapomenu jak mě iritoval, byl to přesně ten typ, co za každou cenu musím mít vždycky pravdu. Tyhle typy přímo nesnáším. 🤐 Každopádně peníze jsou peníze, my nikam kvůli tomu nemuseli lítat a oproti předchozí zkušenosti s dodavatelem pořád platíme v porovnání méně. 🙂

motina
4. srp 2016

Oni se nikdá neradí, taky jsme to doma měli. V tu chvíli jsou tak namotivovaný slovem, že něco bude levnější, že to v tu ránu podepíšou. Co si pamatuju, tak rodičové nikdy problém se svým dodavatelem neměli a to ani se starým ani teďka Bohemií co je k nim převedli. Měsíčně platí zálohy kolem 2000,- a většinou kolem 1000,- se jim po vyúčtování vrátí, což si myslím, že je u nich celkem solidní. Rodičové jsou spokojení a já jsem ráda, že nemusí nikde nic zařizovat a vyřizovat.

lorana
23. zář 2016

My u nich teda taky jsme, ale upřímně čekali jsme od nich mnohem víc, na to jak se kasali, tak ty úspory zas tak velký nebyly. Nejlevnější určitě nejsou, ale do nějakýho středu by se možná zařadit dali. Myslím si však, že změnou nic neztratíte.

mijata
4. lis 2016

My je máme druhým rokem, s přechodem problém nebyl. Ale po ročním vyúčtování nám zvýšili nepatrně zálohy i přestože jsme měli přeplatek skoro 2,5tisíce, tak se manžel musel ozvat, ale s jedním telefonátem to dal do původního stavu. Upřímně mě to trochu zklamalo, nejsem totiž zastáncem toho, že bych si měla takto všechno hlídat, bych se z toho pak musela zbláznit. Až na tuto zkušenost fungují jinak dobře.

irin67
15. pro 2016

@lorana My jsme vždycky taky plný očekávání co se pak do reálu přenese, ale tady jsme byli celkem mile překvapený, že nám vyšlo, to co prodejce tvrdil. Ale souhlasím s vámi v tvrzení, že jsou takovým zlatým středem co týče cen.

klanova2
18. pro 2016
Uživatel klanova2 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klanova2.

Dobrý den, ze své vlastní zkušenosti mohu doporučit měřič tepla. Já ho pořídila na http://www.mereni-tepla.cz/mereni-tepla a rozhodně všem doporučuji.

dalmatinka2004
22. pro 2016

No ikdyby ji podepsal, mělo by se to dát ještě změnit. Ona je změna dodavatele celkem rychlá a snadná - třeba u Carbounion s tím nedělají žádnou vědu a za mě jsou cenově bezkonkurenční! http://www.carbounion.cz/jak-zmenit-dodavatele ;)

lorana
28. pro 2016

My jsme se změnou dodavatele taky neměli žádný problém, Bohemie všechno vyřídila za nás, když se jim podepsali plnou moc, ale na to jak se dneska všechno urychluje, tak ta čekací doba než se začne v reálu odebírat, je podle mýho neskutečně dlouhá. Ale prý je to tak teda všude.

petrajurinova
29. pro 2016

@lorana ono při přepisu smlouvy energií jde o dost složitý proces, mění se nejen smlouva u obchodníka, ale hlavně smlouva s distributorem (majitelem elektrického nebo plynového vedení) a tam bývá největší problém, zvlášť když je distributorem ČEZ. Přejít k Bohemia Energy skutečně není většinou žádný problém, nehlídají si bonitu zákazníků jako jiné společnosti, ale odejít od nich jinam už problematické být může, zvlášť když jim podepíšete fixovanou smlouvu.
Bohemia ve spoustě záležitostí balancuje na hraně energetického zákona, já osobně bych se od nich držela co nejdál.

lorana
9. únor 2017

O tom, že by jsme měnili nějakou smlouvu s distributorem nemám ponětí. Osobně si myslím, že je to i nesmysl, jelikož distributora máme pevně daného tím, kde bydlíme, ale nechci se tu handrkovat,  je to pouze má domněnka. S Bohemia energy jsme v papírování měli čistý průběh a tak i teď vypadá samotný průběh odběru u nich. Jediný na co jsem narážela, byla hladina ceny, kterou jsme čekali i po čase nižší, ale cenově nižší rozdíl máme stále.

carolisa
27. bře 2017

Já se k nim dostala trochu nechtěně a teď je mám na dva roky. Volali, chvilku jsem se bavila a pak jsem od nich dostala smlouvu. Paní mi do sluchátka říkala, že pro domácnost můžu výdaje snížit až o jednu zálohu (měsíční), a musíte pochopit, že je pro mě celkem dost velká částka. Jestli mi má jít z peněženky a nebo do ní. Upřímně způsob změny bych si představovala asi trochu jinak, ale jenom to zlevnění na měsíčních zálohách je pro mě dost důležité.

baleale
12. kvě 2017

Známá tákhle přes telefon změnila dodavatele, nevím teda jestli to konkrétně byla bohemka, ale řekla bych, že asi jooo, nejdřív strašně hudrovala, že je trubka slušně řečeno, ale nic s tím neudělala, úplně se na to vyflinkla a jak mi pak volala, když jí přišlo vyúčtování, že jí vracejí na přeplatcích. Tak ono hold asi taky hodně záleží na tom, od koho se původně přestupuje, že to má pak takový efekt🙂

lenisek35
28. čer 2017

@carolisa můžu se vás zeptat jak to je s přeplatky, co jste dostala? Přepisují je jako zálohy na další období nebo je vrací? My to s nimi máme čerstvě, takže vyúčtování od nich ještě nemáme, ale zajímalo by mě, jak je to řešený. 🙂

carolisa
11. črc 2017

@lenisek35 vraceli mi 3804 Kč a normálně mi je poslali na účet, který tam mám uvedený. A i kdyby to bylo míň tak bych to chtěla vrátit, přeci jen jsou to moje peníze na víc a hospodařit si s nimi chci sama.

lorana
14. črc 2017

@lenisek35 no já mám takový pocit, že kdyby si měla přeplatek do dvou stovek, tak ti to převedou do dalšího období a nic ti vracet nebudou, což dle mýho znamená, že bys třeba měla část první zálohy na další období uhrazeno. Ale to se mi zatím nestalo, jen matně vzpomínám, co jsem četla v podmínkách. 😉

lenisek35
23. srp 2017

Super, díky za info holky. Šlo mi o to, že jsme si nechali zálohy neupravený, tak by nám z toho podle jejich slov pak mělo něco kápnout, tak jsem právě chtěla vědět jak s tím nakládaj. Tohle je standard, takže jsem ráda.

moodie
4. říj 2017

Holky a proč jste se rozhodli právě pro ně? Já teďka docela změnu rozmýšlím, tak by mě to zajímalo.

lenisek35
6. říj 2017

@moodie Ahoj, my se k nim uvrtli kvůli ceně, ohledně který nám volali. Mužskej to s nimi vytelefonoval. Tím, že jsme o dodavateli před tím nepřemýšleli, tak pro nás v tu chvíli bylo hlavním kritérium dostat od nich nižší cenu, kterou nám nabídli. Takže za mě asi tak. 🙂

lorana
12. říj 2017

@moodie My si mezi dodavateli nevybírali, leda že zůstaneme u původního. Byl u nás obchodník a tomu se podařilo nás překecat, abychom na změnu přistoupili, že se dostaneme na lepší podmínky, cenu a nebude podporovat velký podniky, a já už nevím co všechno. Člověka vždycky asi nejvíc zajímá ta cena, teda sleva na kterou se pak dostane. Asi v rámci možností jsme spokojení byli, ale nejen moje, ale i manželova představa o naší úspoře byla daleko optimističtější 😀

lulinda5
14. pro 2017

Manželovi s nabídkou volali. Volat mě tak se nedovolají, protože neznámá čísla neberu, ale on si je poslechl a nechal si tu nabídku poslat do meilu. Takže jsme to pak spolu prošli a tím že poslali i ceník, tak jsme to porovnali s ceníkem našeho dodavatele co měl vyvěšenej na internetu. No shrnuto podtrženo, manžel rozhodl, že z cenového hlediska je ta jejich nabídka výhodnější než co jsme měli, tak pak volal na druhý den paní na zpět a dohodl se s ní. Takže u nás to byly taky finance, ono asi ani není jiný důvod proč by člověk měnil 🙂

miroslav34
20. únor 2018

Dobrý den, doporučuji se také podívat zde http://ceskeforum.eu/viewforum.php?f=899 kolik máme dodavatelů a já se upřímně přikláním Moravským naftovým dolům, mají smlouvu na dobu neurčitou a patří mezi nejlevnější dodavatele s podepsaný etickým kodexem.

fialka58
27. únor 2018

Ahoj @moodie, finance.. jiný důvod asi nebyl, a letos nám přesto, že jsme loni něco málo ušetřili, tak nám na letošek poslali výhodnější ceníky, smlouva zůstala nezměněná dvouletá, ale s financemi jsme spokojení, skoro víc než na samotném začátku. A vy už jste je kontaktovali?