Máte zkušenosti s derivační koupelí?

natalien
7. pro 2007

Ahojky,
máte někdo zkušenost s derivační koupelí? Právě jsem se o tom dozvěděla, tak se chci zeptat, jestli to někdo praktikujete a s jakým účinkem. Chystám se, že to vyzkouším.

honzina
7. pro 2007

Co to je? To slyším poprvé! 😅

natalien
autor
7. pro 2007

Uzdravování přirozeným způsobem, ochlazování přirození. Nell je marod, má zánět průdušek, kašel, rýmu..., tak to chci vyzkoušet.
Hodím odkaz, kde je to moc hezky popsané 😉

honzina
7. pro 2007

Jéje, to je nějaký divný... Promiň, nemyslím to zle, jen jsem o tom nikdy neslyšela, tak jsem z toho asi trochu překvapená... 😅

No, jsem zvědavá, jestli se tu někdo, kdo s tím má zkušenosti, objeví. 😉

natalien
autor
7. pro 2007

Nemyslela jsem to zle 😕 To fakt neeee 😉
Taky jsem zvědavá, jestli to někdo zná, ale já to každopádně zkusím, ublížit nemůžu a když to pomůže, tak budu jen ráda. Je strašný, když Nell vidím, jak trpí... 😢

s.arik
7. pro 2007

já to asi před pěti lety pár dní dělala, jen tak preventivně 🙂 se vždycky pro něco nadchnu, ale dlouho to nevydrží 😀 vitariánství, jóga, studené koupele, "zdravá strava".....úlety na dny až měsíce, a pak spadnu do zajetých kolejí 😔

pocit jsem z toho měla dobrý, účinek posoudit nemůžu, nemocná moc nebývám....každopádně při dodržení postupu to podle mě ublížit nemůže 😉

aniska
8. pro 2007

nas znamy akupunkturista to tez doporucuje. na vlastnej kozi to ale bohuzial odskusane nemam

weroni
10. pro 2007

babulky aj ja som sa o tom dozvedela asi pred polrokom od znamej ale tiez som to neskusala, no v kazdom pripade to znie sokujuco vsak 🙂 ak to niektora vyskusate dajte vediet aky bol vysledok 🙂

natalien
autor
10. pro 2007

Tak já musím sdělit, že jsem to na Nellince začala praktikovat 😵 Když jsem to říkala manželovi, tak mě měl za úchyla 😀
První den jsem to dělala 3denně při výměně plínky a od soboty do dneška jen ráno a večer. Můj první dojem - dobrý. Nell je v naprostým klidu, žádná reakce, že by ji to vadilo, studilo, bylo nepříjemný, až mě to samotnou překvapuje...
První den nezvykle moc kakala, přikládám to tomu, že se čistila a fakt že v noci spinkala krásně, žádná horečka, nemusela jsem ji převlíkat jako dvě noci předtím. Spala celou noc. Chci u toho zůstat a praktikovat to, ne jen do doby, kdy bude zas fit, ale pro prevenci. Nepřesahauju déle jak 2 minutky, takže to je rychlovka 😉

miquel
10. pro 2007

natali, tak jsem si přečetla celý článek, zní to zajímavě, nezkoušela jsi to i na sobě ?

natalien
autor
10. pro 2007

Miq, ne ne nezkoušela, páč já nemám pevnou vůli. Když uvidím výseledek na Nell, tak o tom budu uvažovat, ale prozatím mě to nenapadlo. Hlavně u dospělých je to trochu časově náročnější 😅

miquel
10. pro 2007

no právě mě se to zdá docela jednoduchý na to jaký zázračný učinky to prý má jen si nedovedu představit jak sedím každý ráno 15 minut na kbelíkem se studenou vodou 😀 ty dvě minuty bych to asi vydržela 🙂

natalien
autor
10. pro 2007

Já nemám moc pevnou vůli a hlavně u toho musí být klid, takže jedině to praktikovat večer a pravidelně. Na jiných diskuzích jsou pocity z těchto koupelí smíšený, ale většina zaznamenala pozitivní účinky.
Jsem zvědavá, jestli se někdo podělí se zkušenostmi, fakticky by mě to zajímalo. Mě to poradila jedna maminka dvou dětí, je to taková "přírodní" rodinka a strašně pozitivně naladěná (nebo alespoň já z ní mám takový dobrý pocit). Myslím si, že to je taky o psychice, buď tomu člověk věří a dělá to, pokud ne, tak je zbytečný, aby se tím zabýval.

olinka6226
11. únor 2009

ozivujem diskusiu...

ja som sa o derivacnych kupeloch dozvedela len nedavno a skusam uz presne tyzden. cize zatial nemozem mat nejake vysledky. ale ak niekto napisete rada sa dozviem viac.

takze sup sup s nazormi a skusenostami 🙂

bihan
11. únor 2009

A hlavne keby to bolo bez blbých poznámok o tom, aké je to úchylné.. to by bolo fakt fajn 😉

olinka6226
12. únor 2009

no baby niikto nic? to sa vsetky hanbite?

kili
12. únor 2009

oli, neviem, či si si to čítala v AM, keď som ja písala, že som to skúsila a na druhý deň mi prišla MS. teda ja ju mám fakt sporadicky, neviem, kedy má prísť, vždy je to prekvapko. tak neviem, že či to vyvolali DK alebo to bola proste náhoda, ale tomu sa mi moc nechce veriť. ono pár hodín po tom som mala trošku špinenie a na druhý deň sa už spustila.
zatiaľ neskončila

kili
12. únor 2009

a ja že prečo to neviem náisť, ono je to v téme kojenci. idem poprosiť adminov o preloženie, tak aby ste sa nedivili 😉

noe
12. únor 2009

Ahojte, ja som derivacny kupel skusala. I ked nie dlhodobo, po par mesiacoch ma to preslo. Je to vlastne ocistovanie tela. Ked to zacnete praktizovat moze sa stat, ze sa vam zhorsi egzem, alergia, budete mat vetry, akne, stolisu aj tri krat denne.... vlastne vsetko skodlive co je v tele sa dostava von.

Mne to doporucila moja svokra, ktora to praktizuje par rokov a ma bohate skusenosti nie len ona sama, ale aj je klienti. Urcite si spravnym pouzivanim clovek nemoze uskodit, prave naopak. 😉

Taktiez ak chce niekto schudnut, tak je to dobry sposob.

noe
12. únor 2009

Na TV Markiza bezala relacia REFLEX 1.3.2007 a v nej bola zaujimava metoda detoxikacie - derivacny kupel.

A tu je nieco viac, co to vlastne je.
http://www.volny.cz/belousov.petr/dkoupel/deriv...

noe
12. únor 2009

Podarilo sa mi najst ten prispevok v Reflexe. Tak ak chcete mrknite.

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

olinka6226
12. únor 2009

kili no to by bolo divne keby som dostala MS tyzden po jej skonceni 😀 to spinenie je vlastne len vtedy ked som na wc a utieram sa inak nie.

valka
12. únor 2009

tak ja hlasim, ze dierivaky skusam asi tyzden, ale nie je to uplne striktne, kedze som leniva rano vstat a cez den nie je kedy...no som zvedava, co to urobi.... 😉 chce to naozaj vydrz....

olinka6226
12. únor 2009

no ved uvidim. teda ja poctivo kazde rano derivujem 😀 nalacno

bonaquaba
9. črc 2010

ahojte babwenky
ja som tiez skusala na sebe aj na malej derivacny, moja mala ho velmi dobre znasala achodila na WC castejsie a ja ked som to robila, tak vzdy do 5 min. som utekala na WC, takze myslim, ze to malo nejaky ucinok ocisty, ale ja som tonevydrzala, kvoli tomu, ze 10 min. bolo vela a hlavne potom este ist naspat do postele, bo o 5 rano som musela kvoli tomu vstavat

bonaquaba
4. lis 2010

@noe zdravim, pislaa si ze tvoja svokra ma dobre skusenosti adlhe s derivacnym kupelom, ja to chcem zacat robit malemu, ale neviem ci mu to mozem robit ked vecer zaspi a vleziacej polohe tak ak by sa ti dalo to zistit od svokry tak mi daj prosim ta vediet dik moc, lebo maly mi neobsedi ze ja by som mu to robila aon by bol hore a este ako dlho sa to odporuca robit malym detom dik moc za radu

bonaquaba
27. pro 2010

@kili chcem sa opytat, ci si skusala derivacny kupel a ja som to robila predtym ako somporodila a teraz kojim malu a nikde nepisu ci tomozu aj zeny ktore dojcia, tehotne mozu ale dojciace, nevies poradit dik moc

matawa
17. srp 2011

Ja som tento kupel robila pravidelne skoro cely rok - 10 minut denne. Velmi dobre mi robil na pokozku. Mam uz vyse 50 rokov- aj inkontinencia mi uplne prestala. Najprv sa mi trocha mastili vlasy, ale potom to preslo. Fakt som nepotrebovala skoro ziaden krem (uz vöbec nie nejaku formulu). Potom som s kupelom prestala a uz rok ho nerobim. Flaky na tvari sa pomaly obnovili, tucna som nadalej. To po prechode. Schudnut sa mi nepodarilo ani s kupelom ani bez neho, pretoze sa napchavam. Keby som jedla tolko, co za mladi, bola by som stihla. Moj syn sa nechce dat presvedcit, aby ten kupel zacal, hoci musi jest lieky pravidelne. Muzi su proste taki, no co...Skuste ten kupel, mne to pomohlo aj na zaludok a brucho. Dam si do kybla studenu vodu - dam ho do vane, sadnem si na roh vane (mam taku protismykovu podusku) - nohy hore (mam ponozky a tricko) . Hubkou naberam vodu a ovlazujem len pohlavie - od stydkej kosti dolu. (toto nie je ziadne intimne maznanie!) Pritom mozem citat. Najlepsie vsak by bolo mat drevenu dosku (prkynko) cez vanu a nan si sadnut, ja ho nemam. Vela zdaru !

ameanda
7. únor 2012

@noe
ahoj, nevies pls zistit, ci sa moze kupel aplikovat aj pocas dojcenia? dakujem

bikavak
1. bře 2012

tak my s manželem využíváme derivační koupel už sedmý týden a musím napsat že jsme nepozorujem žádné výsledky já jsem měla první týden dokonce zácpu nepodařilo se nám zbavit se ani 1kg.Budeme to zkoušet do konce března.potřebovali jsme se zbavit par kila snad se to bude dařit později.