Máte zkušenosti s menstruačním kalíškem?

suzanna123
26. pro 2013

Prosím o zkušenosti Vás, které používáte menstruační kalíšek. Teprve ho začínám používat, ale pokaždé protéká 🙄 Máte nějakou radu, nebo se to prostě musí zkoušet? A nebo platí i tady, že jsou značky, které "fungují" lépe a jiné hůř?

petit.a.nge
26. pro 2013

Já ho mám, neprotekl mi ani jednou, je super, jediné s čím mám problém je vytahování, poměrně mě to bolí, ale to nějak snad vychytám. K tomu protékání mě napadlo, jestli se ve vnitř dobře rozvine?

suzanna123
autor
26. pro 2013

@petit.a.nge někdy se nerozvine, někdy mám pocit, že se rozvinul, nepřekáží, a stejně protéká :-/

nadja73
26. pro 2013

@suzanna123 ja mam od leta Lunu a jsem spokojena. Obcas mam problem se zavadenim, ale prisla jsem na to, ze nejlip se zavede, kdyz mam levou nohu zvednutou, s pravou to nejde 😀 pro jistotu si beru i slipovou vlozku, co kdyby. neprotekl mi teda ani jednou, jinak ja ho mam 24 hodin, natece max pulka. vzdycky si ho menim vecer ve sprse. za me teda velka spokojenost. zkuss nim vzdycky po zavedeni jakoby otocit, aby se poradne pricucnul, aby neprotekal.

suzanna123
autor
26. pro 2013

@nadja73 taky mám lunu (takže značkou to není...). Já to dneska zkoušela snad 10x a možná (!) jednou to bylo OK. Tak zkusím zvednout nohu 🙂

nadja73
26. pro 2013

@suzanna123 mne taky neprijde, ze by to bylo pekne rozevrene, ale neprotyka, tak je to asi OK. Dam nohu vzdycky na okraj vany a dobre to tam vleze 😎

ivcacekb
26. pro 2013

mám dva kalíšky - menší mooncup a teď jsem si po porodu koupila větší Luno (je příjemnější, měkčí), jenže po porodu mi oba protékají, u Luna se mi prostě na té jedné straně nechce přisát, nevím, co s tím ☹, byla jsem dost šitá, přjde mi, že to tam mám prostě teď jiný ☹ a to jsem ho předtím používala dlouho 😒

petit.a.nge
26. pro 2013

@suzanna123 a co koupit třeba větší?

suzanna123
autor
26. pro 2013

@petit.a.nge mám tu větší velikost

suzanna123
autor
26. pro 2013

@berenika39 moc se mi nechce prokousávat 167 stránkami a příspěvky na téma co to je a debatami, jestli to je nebo není nechutný apod. 😝 Ale děkuju

katyxq
26. pro 2013

A nebo na koukni do téhle skupiny https://www.modrykonik.cz/group/2461/ - Dámská hygiena ekologicky (poslala jsem ti pozvánku 😉, tam rozhodně příspěvky o tom, že je to nechutné, nenajdeš 🙂).

dehors
27. pro 2013

ahoj, taky mám lunu. jen zkušenost: dřív jsem nosila tampóny a dávala si je poměrně hluboko. když dám takhle hluboko kalíšek, tak protéká. takže bych ti zkusila doporučit dát ho docela na kraj. mě neprotéká, když "šťopka" z kalíšku při nasazení vlastně kouká ven. taky mi kdysi protékal, když jsem ho nasazovala s lubrikačním gelem. to taky vklouznul moc hluboko, a pak protékal.