Máte zkušenosti s nějakou chůvou?

consti
13. srp 2006

Ahoj maminky ať už ty nastávající nebo ty s dítětem. Jaký je váš názor na hlídání dětí??Máte s nějakou chůvou zkušenosti??Nebo je pro vás nemyslitelné, že by vaše dítko hlídal někdo"cizí"??Já miminko zatím nemám, ale mám na tuto tématiku pohled z druhé strany..přitom já sama si nejsem jistá, jestli bych si dítě hlídat nechala. Jak jste na tom vy? 😉

expertka8
16. srp 2006

..ervotoc..a povedz/napíš 😅 /..že to nie je tak??? 😀

consti
autor
16. srp 2006

expertka to co si napsala...taky by mě naštvalo, že by si každý myslel, že se vrátím po porodu do práce. Já už se na těhotenství a na mateřskou těším..práce mi(snad) neuteče 😉 ...Dost maminek, kterým jsme hlídala, časem přišly na to, že jim ta práce za čas strávený bez miminka nestojí.Nejvší sranda byla ta, když jsme s jednou maminkou chodila s malým i do práce a tam ho uspávala atd., navíc se tam komunikovalo hlavně francouzsky, což mě teda nevadilo, ale na tu maminku se všichni dívali, jako že má nejen chůvu, ale navíc ještě chůvu, která mluví "jazykem firmy" 😀 .

mamus
16. srp 2006

Bola tu téma, či si hovoríme sami pre seba. Ja som sa teraz tak hlasno a z chuti zasmiala. 😀 😀 😀 ňuňuninini. 😀 😀 😀

expertka8
16. srp 2006

...nesmejte sa zo mňa 😅 ...ja za to nemôžem... 😅 ..vždy mi takto *preskočí* každé ráno a opäť sa naštartujem-prehodím-znormalizujem až po príxode manžela 😅

nikolasko
16. srp 2006

expertka súhlas ja som to tu objavila len nedávno a laplo ma to tu 😉

ervotoc
16. srp 2006

ex šak je, 😀 mamuš no ja som samomluvec 😀 hundroš spevavy,taky nevídany exemplar 😀 😀

expertka8
16. srp 2006

..babenky..výýýborne...už som si myslela,že som zrelá na psyxu 😅 ..talže aj TOTO je sprievodný jav mamičiek na MD 😉
..priznám sa,že ja sa tým naším maminkám v paneláku vyhýbam...akosi nemám stále xuť diskutovať o plienkax,presnídavkax,nestabilnom nočnom režime...skrátka ..potrebujem sa porozprávať o *normálnyx* veciax..problémox...

mamule
22. srp 2006

ahojky všem, 🙂 ohledně chův mám své zkušenosti, babičky nemám a tety také ne, tak co zbývá? Byla jsem odkázána na firmy typu ,,baby sitting,, několikrát dobré, ale potom naše stálá chůva nemohla a musela jsem překousnout, že přijde jiná, dle agentury spolehlivá 😖 První dojem hrozný, výslech odstrašující. Poslala jsem jí domů, do práce jsem tehdy nešla, naštěstí mě zastoupila kolegyně, tak vše dobře dopadlo. Od té doby plánuji vše dost dopředu a agentury tohoto typu už nevyužívám. 🙂

lara1znk
22. srp 2006

Ja som sa ako aupair starala o 9- mes. dieta, sama som nemala poriadne skusenosti ale rychlo som sa vsetko naucila. Bola som uz vtedy velmi prekvapena ako mi ta mama mohla tak doverovat a zverit mi to male babeno po takom kratkom case na cele dni, este k tomu v cudzej krajine, kde som ani reci poriadne nerozumela. No povedala ze ma pocit ze je to fajn, ze mi moze verit.
Neviem ci ja by som to dokazala. My zatial len snazilkujeme ale uz rozpravame aj o tejto moznosti, co dalej, ako dlho by som bola doma na MD a kedy navrat do prace, kto by bol s dietatom, kedze starych rodicov tu nemame, takze si to budeme musiet nejako zorganizovat. Manzel si vie v pohode predstavit nanny, aupair, nejaku vypomoc, kdezto ja o tom nechcem ani pocut.

funny
23. srp 2006

nase male bude musiet do jasli, este nie je jasne, ci v roku, alebo v roku a pol. dlhsie na materskej z jedneho platu nevyzijeme a to nemame hypoteku, ani vlastny byt, ani nic. lutujem, ze svokra nebyva blizsie, normalne si s nou moc nerozumiem, ale o male deti z rodiny sa stara paradne. na taky spravny pristup, ani moc nelutovat, ani nezanedbavat. v tomto jej fakt verim.
keby sa aj skor nasla spolahliva, overena babenka, asi by som jej sluzby rada vyuzila. hlavne na take, ako navsteva lekara a pod. tam dieta nechcem vlacit so sebou. no uvidime, este mame dost casu. a mozno vypomozu aj zname/kamaratka na materskej...

ninocka
23. srp 2006

ja by som nejaku cudziu chuvu vobec nechcela.to dieta by bolo chladne vychovane
radsej sa trocha uskromnit

consti
autor
23. srp 2006

ninocka to dítě je chladně vychovávané když se tak k němu chová matka...chůva dokáže dítětti dát mnoho lásky, i když je to jen chůva.sama vím, jak se se mnou moji svěřenci cítí dobře, věnuji se jim, vyhrajeme si a zasmějeme se, rozhodně žádný studený odchov! 😉

slevik
23. srp 2006

Já jsem chůva 😉 Děti jsem měla vždyky ráda, nejdřív jsem občas zaskočila ke známým a teď si tím už asi 4 roky přivydělávám 😉 Chodím do jedný rodiny, kde mají 2 kluky, jednoho jsem začala hlídat v necelých 6 týdnech 😉

1980mat
19. zář 2006

Napíšu tady příběh, který se odehrál v rodině mého budoucího švagra. Jeho bratranec se před lety oženil. Po 3 letech se jim narodilo miminko. Holčička měla trochu zdravotní problémy, ale brzy se z nich dostala. Maminka holčičky šla do práce, když holčičce byl necelý rok. Holčičku hlídal kdekdo. Babičky, kamarádky apod. Holčička neměla stabilní bod v podobě maminky a nakonec to dopadlo tak, že jí letos v prosinci budou 4 roky a holčička skoro nemluví. Řekne tak 5 slov a před lidmi se bojí vůbec mluvit. Když jsme jí porovnali s mojí neteří, která je o rok mladší než ona a se kterou moje švagrová od jejího narození tráví veškerý čas, bylo jasné, že láska a péče maminky dítěte a skutečnost, že dítě v mamince cítí stabilitu hrají v životě dítětě nezastupitelnou roli. Rodiče té holčičky si to uvědomili pozdě a teprve teď, když holčičce budou 4 roky, její máma nechala práce a je s ní doma. V mém životě jsem taky občas pomyslela na to, že až moje děti budou tak roční, půjdu do práce a děti bude hlídat někdo jiný, ale když jsem viděla toto, hned jsem změnila názor. S přítelem jsme se dohodli, že budu doma s dětmi, ať se děje, co se děje. Maximálně si dovolíme je párkrát do roka nechat na hlídání některé z babiček, protože jsme si oba jistí, že se jim nic nestane. Ale pokud to půjde, ráda si svoje děti vychovám sama a budu se jim naplno věnovat. Jsem sice právnička a některé mé kolegyně, taky právničky plánují po půl roce po porodu návrat do práce, ale já si mateřství chci užít se vším všudy a nedovedu si představit, že bych opustila svoje půlroční miminko. Ale obecně proti chůvám nic nemám. Sama si dovedu představit, že bych takovou práci dělala. Vlastně jsem dělala chůvu svým známým a příbuzným. A moc mě to bavilo.

ninocka
19. zář 2006

to vsetko robi tato doba
kazda druha zena nieje do troch rokov doma s dietatom

slevik
19. zář 2006

Souhlasím s Mat, i já chci být se svými dětmi co nejdéle, vidět je růst a vychovat je podle svého. Ale zase dovedu pochopit ženy, které z nějakého adekvátního důvodu spěchají zpět do práce. V tomto případě ale musí najít osobu, která se bude o dítě starat, a dobře starat. Je jasné, že pokud si někdo dítě "púřehazuje jako horkej brambor", je v nejistotě, nezná zázemí a může dojít k poruchám fyzického i psychického vývoje, zaostalosti apod. V případě, který psala Mat - pokud by dítě nehlídal pokaždé někdo jiný, jistě by nemělo takové problémy ☹ jenže to už je jen na rodičích, komu dítě svěří a jak si zajistí hlídání...

dorotka
19. zář 2006

no moja mama sla po pol roku do prace a ja som bola v jasliach rozpravala som skor ako deti zvyknu len mi dlhsie trvalo sa cez den pytat v noci som sa pytala skor inac na sebe nejake specialne vady nevidim len si pamatam ako som cakavala susedy kym sa vratia zo skolky ked bola mama s bratom na materskej a ja som sa nudila bez deticiek a aj si pamatam ako som potom isla prvykrat do skolky a ucitelky mi kazali ze mam otcovi zakyvat tak som zakyvala a isla som sa hrat 🙂

ninocka
19. zář 2006

na kazde dieta to posobi inak

melory
9. říj 2006

baby chcela by som od septembra dat huga do skolky bude mat skoro 4roky a ked babo co cakam bude mat rok chcem najst opatrovatelku aby som mohla ist do roboty. myslite ze to zacne byt trend alebo stale to tu bude spat.

consti
autor
9. říj 2006

melory navím jak na Slovensku, ale tady v Čr už se chůvy docela "rozrůstají" 😉 . Já hlídám už 5 rokem a za tu dobu jsemměla spoustu klientů 😉 . Jde ale také o to, jak to vnímá okolí..ve větším městě je to lidem jedno, ale na vesnici si to ještě moc představit nedokážu. Já sama chci jednou se svým dítětem být určitě doma, ale jsemi toho názoru, že pokud dítě hlídá šikovná a milá chůva a maminka se mu v době svého volna(kdy není v práci) dostatečně věnuje, tak to pro dítě není nijak traumatizující!
To co psala mat, není ani tak kritika chůvy jako spíš rodičů toho dítěte, protože ho nechávali hlídat několika lidmi a to asi není nic dobrého.... 😒

melory
9. říj 2006

som vo velkom meste a kedze sme zobrali hypoteku a som doma uz styri roky - rok PN a 3roky materska. teraz este budem doma do porodu a rok najmenej s babetkom, ale potom chcem ist do roboty, kvili peniazom, lebo podla mna viac stresujuce je nemat co dat detom jest, ako najst opatrovatelku.

kristi
3. únor 2007

Ahoj, no jak jsem nad tim premyslela, budu urcite nekdy chtit jit nekam posedet a v klidku se opet socializovat do spolecnosti, takze jsem premyslela o nejakym babysittingu ci tak neco. I kdyz vim,ze me tchyne zabije,pac je to stara skola, tak radsi nez k ni sverim baby nejaky provereny chuve. Prijde mi zbytecny vozit malou 120 km k babicce, pak jet 120 km zpatky do Phy a v druhy den to samy. Nemam strach a doufam,ze si vyberu dobre...

babacka
12. únor 2007

Ahojte, ja som z Kosic, uz pracujem, dcerka ma 2 roky aj 9 mesiacov. V januari zacala chodit do skolky, teraz je doma so soplami. Neviem ako to mam riesit v praci. Dnes je s nou doma manzel, zajtra budem ja, dalej co bude nevieme. V robote mi velmi nechcu tolerovat chybanie, som z toho zufala.
ak by ste vedeli o nejakej spolahlivej opatrovatelke, ktora byva v KE na sidlisku Nad Jazerom, dajte prosim vediet.

nesinka
15. únor 2007

🙂 Dobry den devcata ,ja uz pomalu 3 roky hlidam deti jsem mamka 4 svych deti ted jsem na materske a mam 2/5 leteho kluka .momentalne hlidam 4 letou holcicku a reknu vam ze je mi te holcicky lito jakou ma mamku mela jsem podany inzerat ze pohlidam deti a jeji mamka mi zavolala a rakla ze si mam pro ni dojet kni do prace to jsem odmitla tak musela dojet ke mne ,holka nebyla ani poradne oblecena uprimne jsem se stydela sni nekam chodit ,mala nebyla zvykla ani na obedy teple jidlo vzdy mi blinkala kdyz mela jist hlidam malou od listopadu a mala je stale nachlazena mamina ji kupuje bylinky ale k lekari s ni nechodi zacinala jsem mit podezreni ze neco neni v poratku tak jsem malou prihlasila do skolky jak mi mamina prinesla od lekarky potvrzeni ze muze tak jsem zjistila ze mala ma nosit zdravotni obuti matka otom udajne nevedela ,kdyz je mala o vikendu doma tak se ji ptam jestli ji mamka ohrala obed ktery jsem ji nabalila a ona rekne ze ne ze nemela obed ale mela parek v rohliku tak samo ze vubec ji nedava ani spinkat po obede reknu vam holky ta mala je u mamky chudak jenom ji bije jidlo ji neda pres tyden ji mam i na noc tak mala je spokojena .takove matky by nemely mit vubec deti nevim co mam s tim delat porad te mi ,ahoj

chaluska
15. únor 2007

Tak to je hrůza, to už je na náhlášení na socíálku. Chodí do práce, takže vydělává dost, když platí ještě tebe, ne?

nesinka
15. únor 2007

To mas pravdu ted jak je nemocna sice jen nachlazena tak se zacina pocuravat ale mam obavy ze tam toho bude trosku vic co se tyce zanedbani ale ja vim ze to je tak na odebrani ale nedokazu to je mi ji lito ta mala za to nemuze a vlastne potrestaji ji ne matku mi to pripada ze ji vubec nema rada ja ji mam doma treba 2 dny vcetne noci a ona kdyz dojde proni tak hned krici oblikejse a pujdes spat vubec ji neda ani pusu nebo se sni nepomazli nevim co bych mela delat kdyz to nahlasim tak bude trpet mala

mamamila
10. bře 2007

ahoj já sjem hlidala děti, a chci se k tomu vrátit, takže jestli nekdo potrebujete se nabízim. Jsem z Prahy 4 🙂 🙂

slim
27. bře 2007

ahojky holky. nevíte o někom, kdo by potřeboval pohlídat?
Jsem z Brna, letos mi bude 22let, mám zkušenosti s dětmi (absolvování školení oddílového vedoucího,praxe jako vedoucí na táborech..) a moc mě to přitajuje k malým dětem. Ráda pohlídám, vyzvednu ze školky, pomůžu s lítáním okolo malého mimíska.
Pokud byste o někom věděli, písněte prosím.
díky

svetluskah
27. bře 2007

Holky - jen tak, ktera by mela zajem - kamaradka ma agenturu na sprostredkovani hlidani v Brne. Ktera byste mela zajem hlidat nebo si nechat pohlidat, napiste mi 🙂 radeji na mejl, tu moc nechodim

andrea73
27. bře 2007

Tak já chůvu zatím nepotřebuji, protože kojím a vyrážet teda v nejbližší době nemíním. K tomu máme babičku 12 km. od nás, která by byla nejšťastnější, kdyby mohla hlídat. Ale potřebovala bych nějakou paní na výpomoc v domácnosti-tak 3x v týdnu, protože to nestíhám a tím pádem nemám tolik času na malého, kolik bych mu chtěla věnovat. Takže přemýšlím nad podáním inzerátu.