Máte zkušenosti s nějakou chůvou?

consti
13. srp 2006

Ahoj maminky ať už ty nastávající nebo ty s dítětem. Jaký je váš názor na hlídání dětí??Máte s nějakou chůvou zkušenosti??Nebo je pro vás nemyslitelné, že by vaše dítko hlídal někdo"cizí"??Já miminko zatím nemám, ale mám na tuto tématiku pohled z druhé strany..přitom já sama si nejsem jistá, jestli bych si dítě hlídat nechala. Jak jste na tom vy? 😉

renca3
13. srp 2006

Opatrovatelku sme vyhladali, ked mal syn skoro 2 roky. Bola odporucena znamou a bolo to len na urcity cas. Asi 2 mesiace, ked som mala viac prace.
Boli sme spokojni. Maly bol v pohode. Ale ty sa asi pytas na opatrovanie v
skorsom veku dietata. No to by mi asi bolo luto nechat u cudzich.
No ale ked mamina musi do prace, tak musi. Je to lepsie riesenie ako jasle.
Na to ma tiez kazdy iny nazor.

ervotoc
13. srp 2006

no tak ja si neviem predstavit den bez maleho,ja som mala hisak ked musel byt dve hodiny s babkou,to uz som trpla ci je ok ,ci je spokojny,ci atd ale to bol prcek 😀 ani teraz by som ho nedala,kto vie lepsie ako my ze co ma rad a co nie,co chce atd.no ale keby je uz vacsi to je ine,alebo keby bol od mala nauceny aj na niekoho ineho,hm,neviem,mna by trhalo,šklbalo,byt bez neho...tiez pravda ine ked musi ist do prace,ja nastastie mam este casu dost 😉 no a ine je to aj vonku,ze ano..kapáááneček dosť ine,hm ale paci sa mi vychova deti v grecku,ci spanielsku,italsky spuuuusobek,,,ale aj ako sa staraju o starych rodičov

veronice
13. srp 2006

Ja sama chodim opatrovat par drobcov no sama si neviem predstavit ze by som svoje dieta mala niekomu zverit...bala by som sa...taka neistota ze "co s nim asi teraz robi" alebo "je dietatko spokojne?". Ale ked uz clovek nema na vyber, je to dobra volba...druha vec - natrafit na dobru a spolahlivu opatrovatelku. Bo podla mna sa urcite najdu aj take ktore to robia len pre peniaze. K tomu treba mat vztah, vediet dietky zaujat a nie len ich posadit na pieskovisko a na, hraj sa... Skor ako opatrovatelku by som prijala do bytu nejaku vypomoc do domacnosti...Aby som sa viac mohla venovat dietatku 🙂

consti
autor
13. srp 2006

veronice já právě dělám chůvu už od svých 19, ale sama taky nevím nevím...Je to zvláštní, že máš stejný názor 😉 Je pravda, že mě spousta maminek překvapila, když mě nechala s jejich dítětem hned a ani pomalu nevěděly, jak se jmenuji..taková důvěra mě sice potěšila a nikdy bych jí nezneužila, ale co kdyby daly dítě nějaké holce, která se o něj nepostará atd.??Kolikrát jsem těm maminám musela nutit aspoň moji občanku,aby si opsaly iniciály, kdyby něco 🙂 .
ervotoc já hlídám i malá miminka(nejmladší 6 měsíců) a v pohodě. Zatím jsem měla jen fajn klientky i jejich děti, takže tak. Často jde o maminky, které si jen potřebují skočit na nákup, na kurzy angličtiny atd. myslím, že každá mamča by si měla užívat i jiného života, než být pořád s malým a pokud bohužel nemá jinou možnost(babičky, tety), tak jí nezbyde nic jiného než chůva 😉.Aly ty si užívej to, že tu možnost máš 😉

ervotoc
13. srp 2006

hm,ja tu moznosť nemam,my sme sami s drahym na drobca 😉 ale vieme si to tak nejak s drobcom zariadiť,ja neodcudzujem babenky co strazia deti ani mamicky co pracuju,proste musia,nemaju inu moznost,kolke su dokonca uplne same bez muzov,bez pomoci kohokolvek,su radi ze vobec maju moznost pracovať,len ja som si spomenula ako som stražila decká tri a ja som mala 12 či 13nasť,dik a to celu noc alebo cely vikend,jasne boli to susedia,asi hm,hm,hm,tušim piaty barak od nas,tak ma napadlo,že čo ak by som sa u nich ožrala,či podpalila to tam,či nechala odomknute, co keby si zapálime,ci vyrazime 😀 😀 😀 😀 😀 atd...dik,ja by som si takto stražiť nedala,ved ja som bola deco...vlastne sme boli "nestrazene decka"no ja suhlasim,keby niekoho,tak len overene,skusene,odporucane,zodpovedne,hm,mozno aj pedagog.ci zdrav,sestra nieco z toho fachu,ježiši ja som hrozna,asi by som mala aj nejake kamerky po dome,ci aj odposluch... 😀

consti
autor
13. srp 2006

ervotoc nejsi divná, já bych slečnu taky pořádně prověřovala, kór když s tím mám sama zkušenosti 😀 . a nejspíš bych brala taky sestřičku a to ještě nejlépe dětskou 😀 ...já už te´d taky hlídám jen starší děti, přecejen u těch miminek se může cokoliv stát a docela se toho začínám bát 😅 😔 ...

ervotoc
13. srp 2006

este ma napadlo,v dnesnom svete je tazko verit tu uchyl,tam pedofil,inde kanibal,sadistka...no hruza co sa to len deje...a dat ,zverit dieta niekomu nie je teda take jednoduche,same zneuzivanie a neviem co vsetko este,no bála by som sa ☹

ervotoc
13. srp 2006

este ma napadlo,v dnesnom svete je tazko verit tu uchyl,tam pedofil,inde kanibal,sadistka...no hruza co sa to len deje...a dat ,zverit dieta niekomu nie je teda take jednoduche,same zneuzivanie a neviem co vsetko este,no bála by som sa ☹ 😒

consti
autor
13. srp 2006

ervotoc chápu, já bych asi dítě svěřila fakt jen někomu, koho znám a kdo by na mě působil dost důvěryhodně, měl by doporučení atd. A stejně bych si ještě všímala, jakse k dítěti chová a slečnu by čekal pořádný výslech 😀 ...

ervotoc
13. srp 2006

no to hej,hehe odo mna by mozno aj ušla 😀

ronie
15. srp 2006

ahojky taky hlídám děti a mám stejné zkušenosti jako Consti jen málo rodičů si chce povídat, než mě svěří dítě a já pak nevím jaké mají v rodině rituály před spaním apod. Ale většinou jsou to mladí rodiče, kteří si po dlouhé době chtějí zajít sami na večeři a tak z toho úplně zapomenou, že by měli o svém dítku pohovořit a udělat výslech chůvy. Ale chápu je 🙂 Takže mám připravené dotazy a vždy chci předběžnou schůzku, abych viděla rodiče, dítě a prostředí. Jinak já určitě chůvu budu chtít právě na ty vzácné večery a budu jí hledat mezi studentkami pedag.fakulty mého oboru a kamarádkama. A bude to člověk, kterého budu znát a musí mě být sympatický. Stejnak není nic na 100% stát se může cokoliv, ale myslím, že to chce v životě odvahu a trochu riskovat 😉

consti
autor
15. srp 2006

ronie přesně tak, u mě by následoval výslech..dost lidí ale dá na první dojem..snad každá mamina-klientka mi nadšeně vyprávěla, že hned jak mě s malou/malým viděla, tak se o své dítko nebála a ani když je pryč, tak se o něj vůbec neobává, což mi lichotí, ale já bych výslech stejně provedla 😀

renca3
15. srp 2006

Ked som maleho nechavala u pani na opatrovanie, predtym sme absolvovali asi 2 hodinovu navstevu, kde nam rozpravali o sebe (teda pani aj s manzelom na dochodku), o ich rodine a my zase o navykoch a zlozvykoch maleho. Mali sme z toho s manzelom dobry pocit. Boli ako treti stari rodicia. Neviem, ci by som zverila dieta mladej dievcine, ktora este deti nemala.

consti
autor
15. srp 2006

renca já bych zase mimčo nesvěřila starší paní...Je to prostě člověk od člověka.Když jsme hlídala jednu malou holčičku, tak jsme byla na návštěvě u mé babičky a viděla jsem, jak ona by ji nezvládla(přitom vychovala dvě děti) a třeba má bud.tchýně se hlídání dětí také bojí..kolikrát paní v důchodu už nemají tolik sil, fantazie,nejsou tolik zodpivědné, zatímco my bez zkuenností z dítka nespustíme oko atd. 😉 Samozřejmě záleží na koho narazíš, ale já bych, kdybych už volila chůvu, sáhla po mladé holce, nejlépe zdravotní sestřičce 😉

ervotoc
16. srp 2006

je to individualne,nie kazda "babka"je nemohuuca,a nie kazda baba je zodpovedna,rovnako ako nie kazdy z pedag.ma vztah k detom...atd,u mna by to mali krute vsetci,ale skor by som povedala ze zalezi aj od veku,povahy a zvykov dietaťa 😉

mamus
16. srp 2006

Dievčatá je neviem, niesom babička ☹ (zatiaľ) ale čo mám kolegyne babičky tak tvrdia, že sú zodpovednejšie ako pri svojich deťoch. Vraj majú väčšiu zodpovednosť. Práve že stále sú len pri deťoch a nič iné nestíhajú.Tak neviem.Ako píše ervotoc: "je to individuálne".

consti
autor
16. srp 2006

Samozřejmě záleží to na povaze člověka..neříkám, že všechny babičky jsou nezodpovědné..třeba moje mamka bude super babička, ale jak říkám, já bych dítě, hlavně to odrostlejší spíš dala hlídat mladé holce 😉

dorotka
16. srp 2006

dve moje kamosky si ich nasli tak ze k nim tie panie chodili najpr len upratovat a postupne sa im aj obcas staraju ale len tak nachvilu neni to tak ze by maminy pracovali len ked maminy niekam vyrazaju tak si ich zavolaju 😉

mamus
16. srp 2006

Kto si chce povyraziť? Postrážim dieťatko. 😉

ervotoc
16. srp 2006

hehe ja sa ti ozvem,ked na to pride 😀 😀

dorotka
16. srp 2006

mamus inac moja svokra svojim neteriam deti postrazi na chvilu ale hovorila ze dlhodobo by sa toho aj ona bala 😉

ervotoc
16. srp 2006

moja svokra vychovala tri deti,ale maleho by som jej veru nedala stražiť, ☹ 🙄 😒 kludne babkinej susede,ale jej hm,az ked bude samostatny,hovoriaci atd,

expertka8
16. srp 2006

..keď som zistila,že čakáme druhého drobca,akosi automaticky sa v rodine bralo/okrem manžela/,že po pol roku nastúpim do práce..zoženiem si nejakú pani na opatrovanie a budem sa opäť aktívne venovať vyššiemu pracovnému postu,ktorý som získala rok pred nástupom na MD...rodina ma strašila,že ak sa nevrátim do pol roka,prídem o flek..príp. klesnem nižšie......mňa ako budúcej maminy sa to príšerne dotklo 😒 ..pretože od začiatku MD som plánovala sa venovať dieťatku na maximum..byť pri tom,keď spraví prvé krôčky..a povie prvé hlásky...nehovoriac o tom,že by som mala *strax* o to,či je prebalený,nakŕmený...keď vytrvalo plače...je pri ňom osoba,ktorá má nevyčerpateľnú trpezlivosť..skrátka MAMA 😅
..preto som /možno/ obetovala kariéru pred mojím synom,ktorý mi robí nesmiernu radosť veľkými pokrokmi..a verte mi,že takú radosť som nezažila ani pri 100% odmenáx vo vianočnom plate 😅 😀

ervotoc
16. srp 2006

😀

ladule
16. srp 2006

ahoj holky,
rada bych se vas zeptala, zda nektera nemate tip na nejakou spolehlivou prima a sympatickou chuvu v Praze. Nikdy jsem jeste chuvu nemela, ale jak tady ctu o tech obcasnych vecerech ve dvou, zacala jsem o ni premyslet. Mame hodne miminko, hotovy poklad, ale prece jen, clovek nekdy nekde potrebuje nabrat energii a "dobit baterky" 😉.
Dekuju 🙂

mamus
16. srp 2006

ervotoc - v pohode, Nitra je čoby kameňom dohodil. 😀

dorotka - máš pravdu, veď ani ja som si nie istá čo by to urbilo so mnou.
A možno by to bol jeden z druhov diét na schudnutie 😉

expertka - tie slová nepísala ruka, ale srdiečko 😔

expertka8
16. srp 2006

..jéééé..mamus..ešte si tu??..skvelé,že prixádzaš aj vďaka takejto témy na iné myšlienky 😉 🙂

mamus
16. srp 2006

ja Vás neopustím. Už by ste mi chýbali, dievčatká moje. 🙂 Je tu strašne veľa informácií, je to proste super. Že to nebolo za mojich čias. Aj to trápenie čo som mala by bolo možno znesiteľnejšie keby som si tu mohla vyliať tie moje bútľaviny.

expertka8
16. srp 2006

..mamus... 🙂
..máš pravdu..častokrát sa tu človek dobre *vykváka*...veď keby som sem aspoň párkrát v priebehu dňa neskočila..mala by som pocit,že z toho *ňa ňa ňa ni ni ni ni ňu ňu ňu* cvoknem 😅

ervotoc
16. srp 2006

😉