Materstvi neni verejna soutez/svoje dite miluju ale nejsem 'matka priroda'!!!!

wacata37
13. lis 2010

Tak jsem tu asi jenom mesic ale porad narazim na same ponizovani, urazky a predvadeni se jedna pred druhou. Najde se tu nekdo kdo se chce proste podelit o sve zazitky a zkusenosti, trochu se zasmat a poplakat si a to vse bez predsudku??? 😀

mamkamarketa
13. lis 2010

@wacata37 rada se pridam 😉

wacata37
autor
13. lis 2010

@mamkamarketa tak Ahoj, Ja jsem Veronika a mam dceru Matildu ktere byly nedavno 3 roky, tak snad to nejhorsi mam za sebou. Matty byla neplanovana, nic jsem si pro miminko nepripravila az do 8 mesice tehotenstvi protoze jsem proste nemela naladu ani cas, pracovala jsem a jeste jsem dodelavala vejsku. kdyz byl matty rok vratila jsem se na vejsku a dodelala jsem si postgradual. Takze jsem vlastne ani poradnou materskou nemela. Ale zase jsem se ji venovala jinak porad sme obyhaly ruzne krouzky a detske koutky 😀 tak to je ve zkratce o me...co ty?

tucina2
14. lis 2010

Ahoj tiež sa pridám ak môžem.Ja sa volám jana a dcérka je Viki.V decembri bude mať 3 roky.Bola dlho očakávané dieťa.
Tvoja dcérka je nádherná.Je super že si i to popri miminku všetko stíhala.Nechápem kde sa v ľudoch berie potreba predvádzať sa amyslieť si že sú lepší ako my ostatni.

mamkamarketa
14. lis 2010

@wacata37 ja jsme marketa me je 24 a Tomasovi budou pristi tyden 2. taky nebyl planovany (slozity pribeh,ale ve zkratce, jeho otecje cizinec byli sme v kontaktu asi 2 roky a videli se nekolikrat, nastehoval se sem a ja druhy den otehotnela-neplanovane) na miminko bych si rada neco koupila,ale nebylo za co. manzel (museli sme se vzit, kvuli povoleni k pobytu a na to padly posledni uspory) strasne dlouho trvalo cizinecky vydaji potrebnych papiru, takze byl pez prace je jako servirka ze zakoureneho baru,jsem taky musela odejit. takze sme zili jenom z me brigady a pomoci mych rodicu. zili sme v pronajetem 1+kk na 35m2. ale ted je vsechno lepsi. Tomas je pro me vsechno a celkove se situace obraci k lepsimu. Me materska bavi, takze jsem i rada s Tomem doma (i kdyz po financni strance nic-moc)
😀

wacata37
autor
14. lis 2010

@mamkamarketa No pekne zamotany 😝 Ja vdana nejsem, s pritelem zijeme v jedne domacnosti ale nic moc..spis bych rekla ze kdyby nebylo dite tak by ani nebyl duvod zit dohromady. Chapu tu financni stranku, ja jsem v dobe kdy jsem byla tehotna tahla celou domacnost a jeste jsem si musela vsechno na mimco koupit sama vcetne kocarku. pak kdyz jsem se vratila dodelat si postgradual G zase ztratil praci a rok se valel doma, zatimco ja litala na prednasky a kolem rocniho miminka. On ji tak maximalne sem a tam vzal ven. Mozna proto jsem si to nikdy moc neuzivala a ted uz me dite az tak nepotrebuje takze si pamatuju akorat ty osklivy veci 😝
No ted bych chtela zpet do prace a budovat si nejakou karieru, ale jaksi se mi nedari si zadnou najit. A kdo by me taky vzal kdyz mam dite ktery nechodi do skoly a skolka konci ve 3 proste uzasny!!! 😖 No jinak plany na druhy rozhodne nemam to uz bych bez poradnyho partnera nezvladla.

wacata37
autor
14. lis 2010

@tucina2 Ahoj Jani, ja si myslim ze je to spis ten strach si priznat ze nestihas a ze to dite neni tak dokonaly jak by melo byt. Ja se nestydim za to ze moje dcera sotva mluvi a ze zlobit a ze ji trvalo nez zacala pocitat do 15ti a ze nepozna vsechny barvy atd. A taky se nestydim za to ze jsem nekojila, nechtela jsem a ze nepouzivam eko pleny atd... proste vim ze jsem pro ni udelala opravdu maximum.
Ve vetsine tech Forum co tu jsou jsem se citila jako odstrcena, holky tam probirali bradavky a jak rodily bez leku atd...a jak je to materstvi naplnuje...proste jsem nenarazila na nekoho kdo ma taky jiny zajmy. Ja svoji dceru miluju ale mela jsem zajmy a zivot i pred ni. Proste ted se ji do toho svyho zivota a tech zajmu snazim zapojit.

bufina
14. lis 2010

@wacata37 Ahoj, super téma 🙂 Naprosto souhlasím.... Taky tady skoro do žádnýho tématu nechodím, protože všude se najde pár přechytralích mamin a z toho co píšou už nemám chuť to číst dál a někam ještě něco psát. Si ráda s někým napíšu co naše děti dělají, jak to dělají, co já jak dělám atd. a né aby tam vlítla nějaká mamina a začala poučovat, na to fakt nejsu zvědavá....

wacata37
autor
14. lis 2010

@bufina ahoj vitej!! no trochu jsem se bala ze na me nekdo vlitne co si to tu dovoluju psat..ale koukam ze je nas vic!!! to je to mela by to byt zabava a taky misto kam se muzes otocit se svyma obavama nebo dotazama a ne se bat toho ze te nekdo setre a ponizi ne? 😉

bufina
14. lis 2010

@wacata37 No asi tak. Sem se tady registrovala už před čtyřma rokama a změnilo se to teda hodně.... Nedávno sem tu narazila na otázku - jak se vám ráno vstává... zakladatelka otázky psala jak jí mimčo spí pomalu do desíti apod No předpokládám že to bylo "určeno" nám matkám, kterým dítě vstává ráno mezi 5-6 hod. Ale co už, se nad to musí člověk povznést. Koukám že máš taky tříletou holčičku, naša měla 3 roky 25.9. 🙂

wacata37
autor
14. lis 2010

@bufina no me zase fascinovalo kdyz jsem se na diskuzi pochlubila ze moje dite konecne neco reklo, ze z ni teda nevyrazim co se delo ve skolce ale neco uz rika. (matty je pozadu mame dva jazyky tak se ji to popletlo)a nejaka slepice mi napsala ze pry co mi rika kdyz nemluvi o skolce. tak jsem ji odepsala ze fakt monology na tema jake bude zitra pocasi a co bude v televizi opravdu jeste nema 😀
nejaka jina tam zase psala jak jeji dite mluvi 3 jazyky (prosim rocni dite) tak me napadlo ji napsat ze to musi bejt super kdyz dite ve 2 tydnech mluvi 6 jazyky, vycisti si samo zuby a nepotrebuje plenky protoze chodi na zachod a za mesic je i pripravene se odstehovat do vlastniho bytu..to musi bejt parada!!!

fakt me to zarazi jak hnusny k sobe samy zensky jsou...kdybych tomu verila tak tu mlatim hlavou o zed a mam vycitky co jsem kde udelala spatne!! jeste ze mam vsech 5 pohromade..ale nejaka mlada maminka co si to precte bude mit trauma!!

bufina
14. lis 2010

@wacata37 Některý matky tady sou fakt děsný... Mám aji jednu takovou kamarádku, co má holčičku o 14 dní mladší a ta mně snad každej týden volala co už naša malá umí atak. A bylo na ní vidět jak měla hroznou radost, že už třeba její malá leze a ta moja ještě ne. Takový srovnávání je na houby. To tady vidím že některá třeba napíše že její malej má 7a půl měsíce a už si stoupá.... no a ten můj knedlík bude mít 11 a ještě ani neleze. Každý mimčo má svý tempo a nedá se to absolutně srovnávat.

wacata37
autor
14. lis 2010

@bufina matty zacala chodit az ve 14 mesicich a chozenim myslim ze se pustila a nejak se nekam dokolibala. vis co to me taky stvalo ta zavodivost..pak se holky proberou a zjisti ze z deti jsou dospelaci a ony si vubec nepamatuji jak se to stalo protoe soutezily o to kterej z nich rychleji vyroste 😀

mamkamarketa
14. lis 2010

jee s tim srovnavanim. jak ja tyhle matky nesnasim. bohuzel je mam i rodine. muj synovec je o par mesicu mladsi nez muj syn. a porad slycham ,,no teda to jsou skoro stejne velci, a to s sni cely? To ti nevadi,ze potom bude tlustej? Haha on je starsi a ma mensi nohu???,, jako kdyby to neco znamenalo... 😠
do materskych center nechodim. Byla jsem jednou na nejakem ,,krouzku,, nejaka posaha pani zpivala prsi prsi, kdyz najaka ,,mama,, si vytahla prso a zacala kojit temer 3 lety dite. nacoz se rozbehla debata,ze by se melo kojiy minimalne do 2 let. to jsem uz byla pryc a podobnym aktivitam se vyhybam.
mame nekolik kamaradu a ty s tema se navstevujeme

tucina2
14. lis 2010

aj m Viki začala chodiť až okolo 15 mesiaca a to teda padlo hodne poznámok okolo toho.Takisto aj rozprávať začala len pred asi 5 mesiacmi.Som rada že sa tu objavila aj takáto téma.Ja som sa nevedela nejako do žiadnej zaradiť.Mala som pocit že som asi nejaká iná keď nesplňame tabuľky a asi niekde robím chybu.Ale potom som si povedala že mám krásne dievčatko a ani ja nie som laureát nobelovej ceny tak to predsa nemôžem očakávať od svojho dieťaťa a trápiť ho tým že nie je stopercentná.Kamoška sa chválila že jej malý vie počítať do 100 - 3ročný.A ked sme sa stretli po dlhšom čase a mal sa predviesť tak to vyzeralo takto:3,8,11 a naraz 100.takže tak.

dai
14. lis 2010

ahojte,
ja len ze mozno tie maminky neberte tak vazne... myslim ze kazda sa rada pochvali svojim dietatkom - kazde je predsa v niecom vynimocne 🙂
ja sa nad niektorymi vecami len ticho usmievam ( pamatam si napr. kamosku ktorej maly vedel asi v 6 mesiacoch ukazat 2 prsteky na povel - ona sa ho snazila naucit ukazat jeden - to mala byt ako odpoved na otazku kolko bude mat rockov 🙂 potom sme boli spolu na plavani a ona sa zrazu pred ostatnymi mamickami spytala maleho ze kolko bude mat za 2 roky rokov 🙂 a maly ukazal 2 😀 tak som to doma muzovi rozpravala - sme sa strasne natom bavili, lebo sme vedeli ako natom makala aby ho naucila ten 1 prstik = no a nevyslo to... napriek tomu boli mamy v saune nadsene ze aky je maly sikula 🙂 ja som sa pre seba zasmiala a nechala jej toto male vitaztvo )
druha vec je ze s mnohymi vecami tu napr. nesuhlasim - tiez nie som nadsena kojenim deti, ktore si pomaly prsnik krajaju uz priborom 🙂 , nie som prehnane eko, ani si nemyslim ze dieta potrebuje mamu 5 rokov pri sebe aby nebolo v dospelosti traumatizovane... ale beriem to tak, ze kazdy ma vlastny nazor... druha vec je zas, ze niektore maminy sa snazia hlasnym kricanim umlcat svoje vlastne vycitky, pochybnosti a pod. - potrebuju aby im ine mamy hovorili ake su ich deti super, ake su oni super matky etc . - par takych pochlebovacskych tem tu je ... tam si obycajne napisem svoje a kaslem potom nato - kojila som do 4-roch mesiacov, potom som nemala mlieko, robim od 15-tich mesiacov mojej malej, od 2.5 roka chodi do skolky etc.. .. a ja si napriek tomu myslim ze ona je moja a ja jej a jednoducho ziadna z tych supermatiek tu, by jej nebola lepsou matkou a ziadne z tych supergenialnych deti prespiacich noc od 2-och dni a chodiacich od 6-tich mesiacov nie je take super ako moja mala 🙂

samik2008
15. lis 2010

ahoj holky,tak jestli můžu tak se přidám.
Chodím pravidelně do jednoho tématu pravidelně,jinak moc nepřispívám,ale toto téma je super.Taky znám pár mamin které se předvádějí se svými dětmi,jsou jak cvičené opice,no a co že můj syn vstává mezi 5 -6 (jak sami vidíte v kolik píšu),že nemá rád moc pečivo,tak co mu dáváš na snídani???No co vždycky se něco najde(např.jogurt s piškotem atd.),jaktože vozíš malého ještě v kočáře,ano když pospíchám tak ho šupnu do golfáče a jedem,proč chodí spávat už o půl 12 to tak brzo obědvá?Atd.atd.bože mě takové otázky vytáčely ale už sem dupla a řekla že je to moje dítě a hotovo.
Jedna maminka byla dokonce překvapená že má náš malej na noc ještě plinku,no co tak když se ještě počůrá tak proč by ju neměl.Proboha vždyť měl teprv dva roky.
No a moje dcera taky není dokonalá,má 5 roků,je předškolačka,plete si modrou a zelenou barvu,chodíme na logopedii,špatně říká r a ř,a někteří se ptají jak je to možné,no je.
Nikdo nemá dokonalé dítě a kdo říká že má tak to není pravda.
Ano chápu když se někdo chce pochlubit že jeho dítě to a ono,ale nelíbí se mi když se do ostatních začne navážet a posmívat se.
tak jsem se trochu rozepsala,snad vám to holky nevadí 😉

andrea12737
15. lis 2010

Ahojte kocky,
pridam sa do vasej temy a suhlasim tu so vsetkym co tu bolo doposial napisane, mojimi slovami a vystizne bol napisany prispevok od dai.. 😉 Tiez som tu raz prispela do dvoch tem kde som bola ukamenovana zaziva, ze co som to ja za matku, debata sa tam krasne zacala rozvijat okolo mojho prispevku a pod... tak tiez tu chodievam iba do jednej temy a do inych teda od urciteho casu velmi nie.. Starsieho som nekojila od mesica, bola som osocovana a zavrhnuta rodinou, psychicky na dne, najhorsie na tom bolo ze kojit som chcela, ale bohuzial nevyslo to.. maly nedokazal prespat noc do svojeho 1roka..to trvalo len chvilku a nocne stavanie sa opat zacalo opakovat a trva dodnes.. priznam sa ze na starsieho sa viacej stazujem ako chvalim..ale co narobim ked je to taky zivanisko maly 😵 aj tak ho lubim najviac na svete... Mala je taky ranostaj cca o 6tej hod rannej vstava, resp. ma budi. Zatial sa nemam na nu ako velmi stazovat, lebo je to fakt pomerne kludne dieta, nenarocne.. tiez ma svoje muchy, vymysla kadeco, hlavne je to na nervy ked chyti nejake tie svoje fanty... niekedy na nich kricim, resp. na starsieho, raz za cas dostane vychovnu na zadok a je spokojny... rovnako ako ja nie som dokonala, tak isto nie su ani moje deti.. no a co.. nevymenila by som ich za nic na svete 😵

samik2008
15. lis 2010

No tak o tom kojení taky,já sem dcerku kojila plně 3 měsíce pak sem musela začít přikrmovat a po měsíci už jen mlíko z flaše,u synka to bylo to samé krom toho že ho jsem kojila plně jen 2 měsíce.abych napsala pravdu tak mi to pak už vyhovovalo,že jsem udělala mlíko,věděla kolik vypijí a byli krásně napapaní,no ale pro někoho jsem hrozná matka.

wacata37
autor
15. lis 2010

@mamkamarketa no prave, nase mamka taky porad neco kontroluje a srovnava s ostatnima detma. clovek by jako mel mit predstavu co by to dite tak melo zvladat ale kdyz to neumi presne v tom roce ci mesici tak rozhodne z toho nemit depky ne?? Hlavne kdyz vite ze jste pro to udelali maximum ne?

@tucina2 no tak to znam! nekde jsem cetla clanek s Veresovou ze ta jeji ve 2 letech mluvi francouzky, anglicky, cesky a slovensky. Mela jsem z toho trauma protoze moje dite fakt moc nemluvi ani ted a to v ty anglii zijeme. Ale je to hrozne subjektivni co si predstavite pod mluvenim. Ja si predstavuju rozhovor na vysokoskolske urovni, nebo ze vam to dite dokaze rict co delalo a prebiha z pritomneho do minuleho a budouciho casu. Ale pak vidim ty deti ve skolce a spousta jich je jako Matty....takze spousta maminek strasne lze aby vypadaly lepe...skoda pak z toho fakt ma clovek depky kdyz to slysi na hristi nebo na tech uhozenejch diskuzich co jsou na MK

@dai NO jasne tak jsem to brala i ja. Ale taky vim jak je to desne osamocene byt jedina na tom hristi kdo to tak neproziva a proto jsem byla rada ze mi kamaradka doporucila tuhle stranku ale narazela jsem fakt jenom na ty super maminy co pojali materstvi jako svuj zivotni ukol. Proste jsem si chtela pokecat taky o necem jinem, o necem realnem to jak to kazda doopravdy proziva a nebat se rict ze moje dite jeste ma pliny na noc a nevim jak ji to odnaucit a uz ji byly 3 roky. S kojenim na me ani nechod. jak me nenavideli vsichni kolem byla jsem jako bych aja nevim nekoho zabila!!!! ja jsem od zacatku k tomu mela odpor, proste aby mi nekdo vysel na prsou to jsem si nedovedla predstavit a ani nevim proc tak jsem nemela ani padne argumenty. Ale zase na druhou stranu kdyz nekdo koji a bavi ho to a vyhovuje mu to tak at koji do 15-ti to je jeji vec. JInak bohuzel co jsem videla kolem sebe vsechny kojici maminy s tim meli hrozny problemy, a delali to jenom pro radost druhym. bud porad vysely na telefonu doktorce nebo dodneska koji strasne velky deti a vubec jim nedavaji neco jineho takze deti jsou blede, sotva se motaji...a dalsi veci ze? co si budeme povidat 2 lete a vejs uz potrebuje kus chleba a nejaky to masicko ne?

@samik2008 no vidis to jsi napred ja mam 3 letou v pelnach v noci. a vubec cele pleny byly udesny boj. tady v Uk se to tak nebere a neni to ostrasujici videt 3 lete v plinach i pres den, kdyz uz chodi do skolky tak ne protoze vam ho tu prebalovat nebudou ale jinak ok. ale moje matka to neprenesla pres srdce a kdyz jsme prijely na leto kdyz byly Matty 2 roky tak ji nutila na nocnik. ale takovym zpusobem ze ji sprchovala studenou vodou nozicky kdyz se pocurala, a tak to slo cele leto. stejne ji to nenaucila. jenom jsme prijeli domu tak jsem ji zase ty pliny nandala a nechala jem to byt. z vlastni lenosti, a nestihanim litala jsem na prednasky a seminare do skoly a dite jsem videla jenom po vecerech. kdyz uz jsem byla doma tak jsem ji mela bez, a jednoho krasneho dne si sama rekla o nocnik. ale mela z toho desny trauma dodneska se boji sprchy. takze muzu ceske mamince moc podekovat!!
a to nezapomenu jednu pribuznou co z toho nemohla spat ze moje dite (moje ne jeji) ma pliny, to jeji totiz sedelo na nocniku v 6 mesicich...moje sedela v 6 mesicich ale kymacela se ze strany na stranu jak by asi balancovala na nocniku?
@andrea12737 no to vstavani a nespani me nici. me vcera odpadla v 8 vecer, v 1 uz tam stala tak jsem ji zase polozila pak ve 3 zase stala tak jsem ji vzala do postele a v 5 mi skakala na hlave tak jsem ji rekla at spi tak na chvili lehla a v 6 uz vylezla ven no a pak snidane a honem do skolky....tak vim z ceho mam migreny ze?? nekdy jsou dny kdy spi ale to musi byt tak hrozne fyzicky i psychicky unavena..jako celodenni vylet do zoo...ale to se neda kazdy den mame taky nejake povinnosti ne??

tak jsem rada holky ze je nas vic! nejdriv jsme tu byly jenom 2 tak jsem si rekla ze tohle tema asi nebude popularni a ze to muze i nekoho urazit a smazou to...ale jak vidim rozjelo se to. 😀 😀 😀

jinak to vsechno shrnout...my zeny jsme si sami nepritelem jedna druhe, kdyby chlapi vychovavali deti role se vymenily pochybuju ze by se takhle predvadeli jeden pred druhym a vzajemne si ublizovali. 😎

fidka79
15. lis 2010

mozem sa pridat aj ja?tiez neak na vela temach neprispievam🙂)niet casu a nechce sa mi hadat niekedy...mnoo tak tiez zazivam pohlady kamosiek doma a aj clenov rodiny podaktorych 🙂 ze Adamko ma este plienky????dokonca jedna kolegyna Polka v praci mi povedala na drzovku,ze to je moja lenivost ze ma Adamko stale este plienky.a anjlepsie ze ona nema deti ziadne 🙄 no esteze tu v irsku zacinaju s nocnikovanim min od 2ch rokoch🙂)ani rozpravanie nam moc nejde.trosku opakujeme konecne uz aj to len ked sa nam chce,slovna zasoba nic moc.ale hlavne ze rozumie co hovorime 🙂 do prace na plny uvazok som nastupila ked mal Adamko 5mesiackov mnoo to boli poznamky od daktorych...ze si ma maly neuzije a dobreze nebude traumatizovany atd atd a ze ani peniaze nevyvazia lasku,a da sa uskromnit atd atd

andrea12737
15. lis 2010

@samik2008 mna zasa do kojenia svokra strasne nutila, muz sa k nej pridaval, len do mna hucali, musim to a hento, bez toho aby mi svokra nestala za chrbtom som maleho nemala pomaly moznost prilozit. Dostala som silnu mastitidu s 2dnovimi 40tkami, rozchodila som ich, ked som maleho prilozila tak som od bolesti plakala, maly strasne plakal, mal silne koliky, stale len plac, nechcel spat, no proste bolo to riadne na psychiku. Okrem ineho som si dokoncovala strednu, maly mal mesiac ked som musela ist robit polrocne skusky..bolo toho fakt vela..ale kojit som chcela, ale ten natlak a ziadna podpora.Velmi ma tam odsudzovali za to ze malu nedojcim,ze nic pre to nerobim..pritom nikto nepozeral na mna, ze ja potrebujem pomoc, podporu, preboha ved som bola len 2t po porode z toho (4dni ´doma´...-dalsie 2tyzdne som sa psychicky trapila 😔 ) Malu som s problemami kojila 2,5mesiaca, este v porodnici som prekonala opat zapal oboch prsnikov ale podchytilo sa to zavcasu, a dojcila som ju donedavna, do 11tich mesiacov. Inak mne sa kojenie pacilo a vyhovovalo mi viacej ako ked som malemu musela zarabat mliecko..
Ale zasa ako pise @wacata37 plnohodnotne kojenie je plnohodnotne az vtedy ked to vyhovuje maminke aj babatku. Som vsak za jedno, ak mamina nechce kojit este predtym ako je vobec babatko na svete, a teda obzvlast ak caka este len prve,tak by ten malinky uzlicek mala prilozit k prsu, predsa len sa to mliecko v prsicku nerobi pre srandu kralikov a vecnost opic.aby to mamina aspon vyskusala..´najlepsie je ked niekto nieco odsudzuje a ani to nevyskusa!´ ale je to fakt kazdeho osobna vec,ja osobne neodsudzujem tieto maminy 😉 . odsudzujem len jednu skupinu mamin, kt. kecaju o tom ako velmi chcu, alebo chceli dojcit, ale pritom vnutorne to nechceli, len to nechceli prejavit na verejnosti, lebo by ich ´odsudzovali´.A vlastne mozno by ju /ich nikto neodsudzoval, len mozno netrebalo tych zbytocnych slov okolo toho ako ona veeelmi tuzi kojit a pod. Ale zasa nechcem aby to vyzeralo ze zahadzujem vsetky nekojacie maminy do jedneho vreca! Pisala som len o --skupine mamin--. k tej mamine z ciech a jej oducaniu od plienok teda fakt nemam slov 😲 🤐 toto by som teda nedovolila, chudatko malicke 😔

Som za to ze dietatko nie je psychicky pripravene na oducenie sa od plienky pred 2rokom zivota... teda plus minus.. fakt je kazde dieta original, ziadna kopia neexistuje a ani sa neda vyrobit. Nas maly konkretne bol bez plienky ked mal 2r a 3mes, a bolo to tak ze som vyskusala ze co urobi, ak nebude mat plienocku. Pripravil som mu nocnik a on sam sa ujal toho ze bude chodit na wc. Dokonca som mu v ten jeden den nedala plienocku ani na obednajsi spanok! A div sa svete!nepocikal sa!...na noc som mu ju dala, lebo zasa nechcela som mu sposobovat traumu z toho zeby sa budil noc co noc mokrucky...a tak asi po dalsom mesiaci, mozno dvoch som mu nedala plienocku na noc a opat, div sa svete! Chlapec sa nepocikal, dokonca sam isiel pocas noci na nocnicek 😵 Doteraz chodi na nocnik cez den aj v noci, na velky zachod chodi iba ak on sam chce.. 😉 Nehoda sa nam stala dokopy 3x z toho bol raz chory..

wacata37
autor
15. lis 2010

@fidka79 penize jsou dulezite jak jinak si muzete dovolit ho dat do dobre skoly, koupit mu obleceni a jidlo. Rozhodne to neni ostuda jit do prace brzi. a hlavne tady v UK je to tak nastavene materska je jenom 26 tydnu a pak je to uz otazka toho zda chcete zit na minimu nebo sebou hnout a vydelavat. 😀 a hlavne je to nase volba ne? to samy jako se maminka rozhodne zustat doma s miminkem ci ditetem je to jeji volba a ona sama tak jako ja vi co jeji rodine vyhovuje 😀

@andrea12737 ja to zkousela, v nemocnici jsem nemela na vybranou ale matty nespolupracovala, ja pak uz taky ne tak co se trapit. Moje dite bylo po 3 dnech strasne hladovy a jenom rvalo co ji budu tyrat abych udelala nekomu jinemu na kom mi nezalezi radost. a kdyz pak prisla midwife a tvarila se jako ze je konec sveta tak jsem ji poslala nekam, ze jsou to moje prsa moje dite a dite se totalne klepalo na flasku prsa ji vubec nezajimali. ale ja i kdybych mela druhe dite tak bych nekojila ani bych to uz nezkousela proste nechci. a je to moje volba 😎

andrea12737
16. lis 2010

Ahojte zienky,
@wacata37 ved jasne, tak aspon si to vyskusala a ked raz nechces tak nechces, ako pises je to tvoja volba 😉 Hlavne ze mas malu zdravu a hotovo! 😵 V Uk uz zijete dlho? Ja som stale na materskej, mam stres z toho ze si budem musiet najst pracu..Ja ako ´cerstvy´absolvent nik ma nechce..robotku si hladam-resp. zasielam zivotopisi kade pride, ale nik sa ani neozve. Nemozeme si dovolit zit bez jedneho prijmu, i ked rodicovsky nie je ziadna slava. Ale je to predsa lepsie ako s drotom do oka 😒

wacata37
autor
16. lis 2010

ahojte vsichni 😀

@andrea12737 No jak vidim tak mam stejny problem, ja jsem si dodelala postgradual pri diteti s tim ze jsem uz kdyz jsem byla tehotna jsem byla akceptovana a myslela jsem si ze to zvladnu. bylo to hrozne ale zvladla jsem to. Ale ted mam stejny problem, jako absolventku me nikdo nechce. Praci si hledam uz od Dubna a porad nic. Je to desne depresivni kdyz jsem do toho dala tolik energie a penez a chtela jsem aby sme se meli lip a nic....
Ale nevzdavam to, proste to porad zkousim...ale najednou jsem nasla sebe v situaci kdy dite chodi do skolky, ja mam volno a nevim co sama se sebou a kdyz jsem to volno potrebovala tak nebylo 😒

andrea12737
16. lis 2010

@wacata37 ty tam zijes odmala, alebo ako? A priatel pracuje? Ked si do toho tolko vrazila, myslim si ze treba len vydrzat a ani sa nenazdas a najdes si fajnovu robotku. A vsetko sa vrati aj s urokami..myslim to pozitivne 😀 A druhe dietatko neplanujete?

cocoska
16. lis 2010

dovolim si prispet do tematu - tyka se to te prvni casti soutezeni v matersvi (prirody ne). vcera vecer jsem narazila na jedno fotoalbum nejake maminky, kde byly zobrazeny vsechny zakoupene vanocni darky pro dite. podotykam ditko asi neco pres rok. Lidicky, to vam bylo asi 20 darku, a do Vanoc jeste daleko 🙂. Psala jsem mamince, jestli to neni prehnane, ona ze ne. Trosku z toho unika to kouzlo Vanoc, ale zasahuje to konzum. Maminka si chce patrne dokazat, jaka je super maminka, po materialni strance 😀 , jaka je skvela nakupujici.
Pro jednorocaka tolik darku je ok? Jaky je vas nazor.
stav u nas: kdyz bylo dite 1-2lete zhruba 4-5 darku. Jsem spatna matka???
😀 😀 😀

wacata37
autor
16. lis 2010

@andrea12737 Ne od or roku 98 takze uz par let 😎 Ano pritel pracuje a druhe dite rozhodne neplanujeme. Teda ja neplanuji nic ja chci pracovat, ja se tak tesila z toho ze jsem konecne dostudovala a jak vse bude krasne a ruzove...a ona prisla krize. Tady v UK je to opravdu tvrdy, vsude se propousti a tudiz nebude prace pro anglany natoz pro cizince. Ale jak rikas ty musim vydrzet, proste to porad zkouset nejak se to zlomi vzdycky se to nejak zlomi ne 😀 pak najednou bude prace a ja si budu trhat vlasy jak jsem se ve svem volnu stresovala misto toho abych si ho uzivala. Ale to jsem ja, byla jsem stale v pohybu bud jsemmela skolu a praci nebo skolu a dite a ted jenom to dite... 😝 tak je to sok.

@cocoska NO to je tady normalka, tady jsou vanoce hrozne komercni jenom o nakupech a co nejvic kramu znamena co nejlepsi vanoce. Ja jsem to hrozna mama, a desne jsem to omezila. Matty dostava jeden opravdu jenom jeden darek od kazdeho, takze kdyz jedeme na vanoce domu tak dostane jeden od babi jeden ode me a taty a jeden od strejdy tim to konci. Ja ji porad neco kupuju takze rozhodne nestrada. ale rada kupuju kdyz chci ja a ne protoze je 24. JInak ja jsem bohuzel taky dost vybirava, nechtela jsem aby si matty navykla na tisice kramu a pak ji nebavili. Ma svoje dreveny zviratka ktery miluje a konecne jim stavi domecky z kostek a povida si snima a ma par pletenych hracek ktery vozi v kocarku a vlastne letos dostane poprvy opravdovou panenku (ma jen ty pletene) a bude to taky jedina panenka co kdy bude mit...ja vim zni to hrozne ale ta panenk a je ohromna ma 60cm a vypada jako ziva. Ja jsem taky mela jenom jednu a pak nekdy barbinu. Moji bratraci jsou asi o 10 let mladsi a pamatuju si jak dostavaly hory a hory darku. Jejich rodice si brali na vanoce pujcku jenom aby to mohli vsechno nakoupit. a oni to prehrabovali lopatou doslova. A za tyden je to nebavilo!! takze ne nejsi spatna matka to rozhodne ne...ja si myslim ze je to nic neuci a budou porad chtit vic a vic. ale ta pani co tam ma ty tuny darku..to je jeji vec, treba to tak okoukala z domova a nic jineho nezna...kdo sme my ji soudit ne? 😀

wacata37
autor
16. lis 2010

...no jeste jsem zapomela ze na narozeniny je to stejne, jeden darek a jeden vylet. tim to konci. Radeji ji davame zazitky, nekam s ni jdeme a tak. Sice si to nepamatuje, ted uz mozna trosinku vic ale jednou se podiva na fotky a rekne si ta mama s tatou se mi venovali. A tim vyletem nemyslim jako cesta do karibiku. ale objeli sme snad vsechny farmy v okoli 😀 na vanoce planuju pokud teda pojedeme do cech obehat betlemy a takovy ty kravince co delaji vanoce a ne stat frontu na maso nebo na slevy v tesku...to fakt ne 😝

samik2008
17. lis 2010

dobré ránko,
tak u nás vánoce jsou takové že od nás dostanou dva dárky,od ostatních po jednom dárku,řeknu si co by potřebovaly a je to.Nechápu proč by měli mít kopu dárků,myslím si že se stejně podívají a vyberou si jednu věc a ostatní je nezajímá.A vánoce nejsou od toho aby se museli pouze kupovat dárky.
A narozky taky tak,jeden dárek a je to.Necháváme si teda pokaždé dělat dort,ale to by dělá kámoška,sejdem se celá rodina a to je pro mě důležitější.
znám jednu holku která se na mateřský nudila,tak chodila každý den s děckem do města a kupovala mu dárky(každý den) no a on to požaduje pořád,protože je na to zvyklý.Je to docela smutné.Já radši s děckama zajedu na výlet,nebo bydlíme na vesnici,tak vyrazíme do ulic,jedni tady mají zvířectvo v ohradě(kozla,kozy,kůzlata,ovečky,berana,kačeny,prase atd.a to děcka hledí 😅 ,vždycky z domu veznem nějaký ten rohlík nebo chleba,děcka je krmí,tak si myslím že pro ně je to větší zážitek než bloumat po městě.Jasně máme výhodu že jsme na vesnici,ale myslím že ve městě se dá taky vymyslet lepší aktivita,než bloumat po městě.
@cocoska určitě nejsi špatná matka když dítěti dopřeješ "pouze 4-5 dárků"
je to i dobou a někteří rodiče své děti hodně rozmazlujou.Je dosti smutné když se děti třeba ve škole posmívají že ten nemá to nebo ono.nechci aby mé děti byli takové,takže se snažím a budu snažit aby se neposmívali a chápali že někdo na to prostě nemá a když i má tak používá selský rozum. 😉

mamkamarketa
17. lis 2010

jj lidi jsou zvlastni. jednou jsem videla fotoblog mamy co mela na fotkach popisky typu ,,dziny next, boty nike, cepice adidas, ponozky marks&spence, triko je z dovozu a u nas se neda sehnat,, je mi techto lidi lito.

U nas Vanoce budou vypadat nasledovne: uklizim tak nejak cely rok,takze megauklid nebude (hracky nahazu do skrine 😅 ) cukrovi si objednam 😅 malej ma brzo narozeniny od nas dostane 1 darek a jednu kravinku, co se mu libi a k vanocum dostane 3 drazsi darky na ktere se slozi rodina, radeji mu koupim par vetsich veci co ho budou bavit dlouho (kolo) nez x kravin co stoji spoustu penez.. ty kraviny dostane od mych kamaradek, tak to mu staci 😅
na vanoce planuju byt v pyzamech dopoledne a koukat na pohadky 😀 pak se pujdem podivat na staromak, nakrmit kachnicky na kampu a pak prijdou moji rodice na veceri (rizek, grilovany losos) .

26.12 se sejdeme i s ostatnima clenama rodiny, pokecame deti si pohrajou (zadny stres, klidek)
ja teda uz mam darky nakoupene a staci jen zabalit (2 duvody nemame moc penez, tak kupuju v prubehu roku a schovavam, kdybych mela kupovat darky v prosinci, tak nemame na slozenky 😒. A nesnasim davy lidi a fronty!) takze od ledna, kdyz neco vidim,klido to koupim. nechci si brat pujcku na darky 😀