Materstvi neni verejna soutez/svoje dite miluju ale nejsem 'matka priroda'!!!!

wacata37
13. lis 2010

Tak jsem tu asi jenom mesic ale porad narazim na same ponizovani, urazky a predvadeni se jedna pred druhou. Najde se tu nekdo kdo se chce proste podelit o sve zazitky a zkusenosti, trochu se zasmat a poplakat si a to vse bez predsudku??? 😀

tasha8
17. lis 2010

Ako nic v zlom, ale nie celkom chapem zmysel tejto temy..Toto forum navstevuje x mamiciek a zien a vyjadruju sa k roznym veciam a maju svoje nazory a ci su take alebo onake, jednoducho sa to nezmeni tym ze sa zalozi tema kde sa bude pisat ake to je nezmyselne a pod. Proste sa do tych tem nebudem pozerat, prispievat, to je myslim jednoduchsie...
A preco nebyt pokrytecky ked sa da, ze? Niekto si napr.zalozi temu ze sa chce stretavat a spoznat s niekym a ked ma dojst na stretnutie tak sa radsej vyhovori na svoje dieta ze ma rymu...Tak ak, tak radsej potom napisem ze sa mi nechce a nie takto, lebo ak sa chcem stretavat tak sa aj stretnem!

wacata37
autor
17. lis 2010

@samik2008 ja bydlim ve meste a tady toho je! tech parku a mame tu akvarium s rybkama zelvama a taky jse tu spousta krouzku pro deti a kdyz chceme tak sedneme na autobus a nejsme lini nekam zajet. Zase chapu ze je to slozitejsi kdyz je tech deti vic 😒 ale kupovanim veci se to nespravi. My s malou hodne kreslime a lepime a vyrabime kravince to je taky zabavi a vetsinou to nic nestoji. proste kraviny co vam vali po dome a neco z toho slepit 🙂

@mamkamarketa ha narazis na me?? 😉 Ja to tam dala protoze me lidi bombardovali s emailama co je odkud a tak. Ja mam sice dost veci z UK ale takova polovina je z Prahy. A nedala jsem to tam pro vytahovani se ale abych nemusela kazdymu odpovidat zvlast. JInak jsem rada kdyz mi nekdo pochvali muj vkus 😀
jinak mi ai budeme na vanoce v pRaze takze taky to bude vypadat jako u vas. Vylet pak pohadky a pak veca a stromecek. Snazime se aby to melo kouzlo. bracha vzdycky pripravi pro malou lodicky tak po veceri hned neletime rozervavat papiry z krabic. My dospelaci si nic nedavame. porad se nejak odmenujeme behem roku a uz to neni ono kdyz nejsme deti ne? jinak ja taky uz tak od rijna mam v hlave vanoce a divam se co bych ji chtela poridit. Letos fakt ma velikanskou panenku od babi, a odeme dostane laptop (je to na ABC a barvy a takovy kravince, je od 3 let) a tata ji koupi takovyho obrovskyho zajice pletenyho. a myslim ze z toho upadne. stejne pak nevi co se deje. Kdyz ji byl ten rok a pul tak sedela a jenom piskala nad kazdym co sme ji ukazali a pak z toho byla tak vystresovana ze nevedela co delat. a to prosim zase byly jenom 3 darky...ono se to opravdu nema prehanet 😀
@tasha8 A proc jste se vy pridala do teto temy? Tato tema byla zalozena ne na to abysme tu nekoho urazely ale aby se tu sesli lidi se stejnymi myslenkovymi pochody. Presne jak rikate pokud se vam to nelibi nepiste, nekoukejte se a posunte se dal kde budete mezi svymi.
Tady nikdo nikoho nepomlouva, tady jsou lide co krome materstvi maji dalsi zajmy a konicky a nebo maji nejake otazky na ktere se boji jinde zeptat protoze by je jine matky odsoudili. Sem si muze prijit nekdo pokecat ale i pobrecet a postezovat si.
Co se tyce setkavani nikdo tu nic nevarhuje takze jste si asi opravdu spletla temu...

mamkamarketa
17. lis 2010

@wacata37
je tak to promin. ne. ani jsem ti nekoukala do blogu. ne,to byla naka pani co fotila i samotny obleceni. a desne se chlubila,ze jeji dite ma dres chelsea, ze se to tu neda sehnat. coz mi prijde naprosto uhozeny. my sme si s manzou koupili v lete novej laptop a rekli sme si, ze to mame k jezisku a basta. (jasne, ze ho pouzivame)
Vanoce o darkach jsou pro deti. pro me to je spis cas klidu s rodinou a pohoda. ne stres v obchodacich a honba za cistym bytem a 20 druhu cukrovi. ale znam i dospely lidi, co si objdenavaji od svych blizkych dary. seznam maj dlouhy jak maly deti. A dary typu rocni predplatne mhd (5500) lux xy (2000) bunda z HM typ xy (1500)

wacata37
autor
17. lis 2010

@mamkamarketa jezis se neomlouvej. me to prislo uhozeny ale nechtela jsem lidi ignorovat to by snad bylo jeste horsi takhle mam klid kdo se zajima se podiva a sezene si 😎

jo to je jasny ze si obcas davam darky na vanoce...treba letos si chci poridit dobrej fotak ale nedam si ho do krabice pod strom to bych nevydrzela 😅 😅 😅

stejne si myslim ze vetsina lidi to tak ma nastaveny jako svatky klidu a rodiny a prochazek a cuceni na telku..to je maly procento lidi co stoji fronty v obchodakach a predhaneji s e vtom kdo nakoupi co nejvic kramu.

jinak to snad ne? s tim listem..ale zase na druhou stranu co ja vim...to ze to nedelam ja to neznamena e ostatni taky ne.
s tim cukrovim je to spis jeste porad mentalita co tomu reknou lidi. Pamatuju si jak kamoska porodila v rijnu a v litopadu uz vykrajovala a natirala linecky aby se nereklo..zirala jsem...ze si alepson ten rok nedala pokoj. My to nikdy doma nedelali. Nam teda pekla babicka byla to jeji zabava a od ty doby co neni neni cukrovi...ja s malou ze srandy loni delal perniky a letos zkusim to linecky to ji bude bavit to natirat ale jako srandu proboha ne jako na vyrobnim pasu 😝

mamkamarketa
17. lis 2010

@wacata37 dobry reknes si treba o drobnost,ale ne o darky co stoji vic nez 10 000.

maly procento? 😀 minulou sobotu se mi roztrhly dziny, tak jsem kluky poslala na hriste a letela si koupit dziny. Venku svitilo slunce a bylo 18 stupnu. rikala jsem si, tam nikdo nebude. venku je krasne a vsichni budou nekde na vylete. obchodak NARVANEJ k prasknuti. vsude davy lidi s igelitkama. fronty pres cely hrackarstvi. hraly koledy a umelej santa blikal v kazdy vyloze 😠 desny 😠 😠

samik2008
17. lis 2010

@wacata37 jo přesně tak čučení na telku a chození po venku,já teda zimu moc nemusím,ale není nad to když napadne sníh a děcka zírají 😵 ,to se pak parádně chodí po venku.
já teda cukroví peču ale ne moc,jen vanil.rohlíčky,linecký a ořechový rohlíčky,ale polovinu z toho co upeču dám manželovýmu dědovi,on bydlí vedle nás,tak aby měl na talířku když přijde návštěva.A zbytek druhů cukroví si beru od mamky,zaprvé je má báječné,za druhé už je v důchodu tak má čas 😀 ,a za třetí ju to šíleně baví.

@mamkamarketa ty máš jen jedny džíny??? 🙂 ne nic proti,to tě nechcu urazit nebo se tě doktnout,ale přišlo mi to směšné,sorry.
A jinak já zásadně do velkého obchodu posílám manžela,napíšu mu na lístek co potřebujem a jede.Jinak si chodím u nás na vesnici do obchodu každý den na pečivo,jogurty atd.,no hlavně to nutné že jo.Mě nikdy nebavilo a ani bavit nebude lítat po velkých obchodech a tlačit se to by mě mohlo ohrát.

mamkamarketa
17. lis 2010

@samik2008 predstav si,ze mam. a vis proc? Snazim se zhubnout a mam doma krabici obleceni, kdyz jsem byla opravdu kulicka a krabici s oblecenim,kdyz jsem mela 50kg. ted jsem ve fazi diet a opravdu nechci vyhazovat prachy za tucty hadru, kdyz doufam,ze za par mesicu se vratim do te krabice s oblecenim z dob,kdyz jsem byla hubena.
klidne se smej, je mi to uprime ukradeny 😝

zena17
17. lis 2010

Ahoj krásky, teším sa, že nie som jediná nedokonalá matka. Môj príspevok je síce trochu odveci, skôr som sa tu prišla trochu vysťažovať. Všade čítam, pocúvam, ako dôležité je dojčenie, aké je to krásne a blá blá.Moje prvé (a jediné) bábo ma mesiac a po pravde mám dojčenia akurát tak dosť. Popraskané ubolené bradavky, bolí ma z toho celý človek, vôbec to nie je romantika. Keď som pred mamou pustila hlášku, že je najvyšší čas prejsť na umelú stravu (čo mi príde lepšia alternatíva, ako trápiť seba aj drobca), reakcia bola, že som ho radšej mala nechať v pôrodnici. Dva dni som revala a cítila sa ako netvor. Lenže dnes je moderné hovoriť o laktačnej psychóze. Ľudia sa naučili nový pojem, ktorý používajú ako nadávku. Keď malý vrieska dlho predlho, je prebalený, najedený, odgrgnutý a ja už neviem, čo s ním a začnem plakať s ním alebo si vedľa v izbe ponadávam, pokričím, hneď som posudzovaná, onálepkovaná. Nebola som kliďas predtým, nie som ani teraz pochopiteľne. Lezú mi na nervy tie super matky, a ešte viac super babky. Sakra to som jediná, čo má doma bordel, nechce sa jej vstávať v noci?

wacata37
autor
17. lis 2010

@mamkamarketa tak to je uchylny. Ja zase dneska rozrazela davy na ceste do skolky. to nikdo nepracuje???? 😒
@samik2008 no vis co asi kdybych umela tak upecu jen tak na provoneni domova...ale me ti to ani moc nechutna..to ja si smaknu na jinejch a matty to taky nemusi je to moc suchy..ona ma rada ty gumovy medvidky a cokosku a carrot cake 😒 na vanocni mi kasle akorat slize cukr....teda loni to delala

A holky prece se tu nebudeme smat a hadat se ne?? po vanocich budeme mit vsichni jedny dziny a budeme rady!!!

jinak teda tady je to o to horsi ze presne 26 zacnou mega slevy takze lidi zase nabehnout do obchodaku 😝 😝

kaja73
17. lis 2010

@zena17 neboj je nas viac.A k tomu kojeniu.Ja ho poznam z oboch stran.Z tej dobrej-pri prvom synovi-kojila som 2 roky a su to moje najkrajšie spomienky na jeho utle detstvo.Ale poznam ho aj zo zlej stranky.S druhym synom som sa trapila 8 mesiacov.Potom sa sam odstavil,ale tych 8m bolo fakt trapenie-on nechcel sat,dusil sa ,kojila som postojačky a pritom som pochodovala aby sal,no hroza.Toto asi budu tie najhoršie spomienky na jeho utle detstvo.A to som už techniku kojenia mala v maličku a mlieka dost.Proste umele mlieko sa objavilo už v jeho 5 tyždni,pretože sat nechcel a odsavanim som dost mlieka neodsala.Potom som zas kojila a tak dokola podla synčekove nalady.A nakoniec uprednostil ešte aj z flašky to umele pred mojim. ☹ zapaly a popraskane bredavky boli tiež ,ale to pri oboch detoch.No pri prvom som aspon citila,že to ma zmysel,pretože sat zbožnoval a bol pri tom hrozne spokojny a milučky.Inak ten prvy mesiac je najťažši,potom sa to lame,bud pokračuješ ,alebo to vzdaš .Niekedy je lepšie UM a spokojna mama.Možno však ešte troch zabojuj a uvidiš.V žiadnom pripade však nebudeš zla mama ak ti kojenie nevydrži dlho. 😉

samik2008
18. lis 2010

Tak jestli jsem se někoho dotkla tak se omlouvám,sbohem

andrea12737
18. lis 2010

Ahojte kocky,
tak ste tu toho popisali.. nemasala som cas sem dojst 😒
pozeram ze preberate vianoce a darceky... tak nas synator bude mat narodeniny o tyzden, ale teraz cez vikend robime oslavu.. Malemu trebalo kupit jesennu bundu, snehule a nejake teplaky... tot je zaroven aj darcek pre neho na narodeniny. Povedala som ze v ziadnom pripade nebudem kupovat hracky, ktore aj tak do 5min rozbije,alebo ho omrzia. Na vianoce chce od jeziska gitaru( uz ho to drzi velmi dlho), tak tu mu pravdepodobne aj jezisko donesie. Samozrejme predtym budem urcite spisovat zoznam pre jeziska.. jedna sa o gitaru v detskom prevedeni 🙂 ... malej nejaku drobnost tiez kupime, ale co nevieme.. Muzovi darcek pod stromcek dam, ale to bude nieco z veci kt. sa od minulych vianoc stihli opotrebovat, t.j. ponozky, spodne pradlo a pod 😀 klasika 😀 Nejedna sa vsak o nic financne narocne.. Ja pre zmenu velmi rada peciem, cize perniky, vanilkove rozky a pod. u nas urcite nebudu chybat. So svokrou si vacsinou tieto dobrotky vymiename 😉

@mamkamarketa drzim prsty pri hubnuti. Ja som mala tak isto len jedny dziny, ked som mala kila na vyse po porode a nekupovala som si ziadne az pokial som neschudla do tych, kt. som nosila predtym 😉 Inak je to vynikajuca inspiracia. Drzim prsty 😵

wacata37
autor
18. lis 2010

@samik2008 neblazni vzdyt to tak urcite nemyslela....to je teda neco pohadat se kvuli dzinum ☹

wacata37
autor
18. lis 2010

NO tak na tema vanoc, vcera byl v telce porad (supernanny US) a byla tam rodinka s dvema detma. Kluci ve veku 4 a 7, kdyz pominu jaky s nima meli problemy tak jsem si hlavne vsimla jak kluci meli pokojiky narvany, ale opravdu narvany nejakyma plastovyma hrackama a hlavne legem. Vsude se to valelo oni po tom lezli, slapali na to, neuklidili to ani do krabic kdyz s tim zkoncili a pak stim zachazeli jako s odpadem, hazeli to po sobe, lamali to...no proste totalni disrespekt. ale coz asi bylo nejdulezitejsi si s tim vubec nehrali a nudili se tak vlastne nicili celej barak, nebo se mezi sebou porad rvali. Ale rodice si mysleli ze to spravi dalsim autickem nebo dalsim jerabem do sbirky!!!

mamkamarketa
18. lis 2010

@samik2008 v poho. jen nemusim,kdyz nekdo hned vyjede,aniz by znal celou situaci. ale ja to asi delam taky 😝 😉

mamkamarketa
18. lis 2010

@andrea12737 diky 😉 pridala jsem se na mk do diskuse hubnuti spolu, takd doufam,ze do ledna (az se vratim do prace) uz budu vypadat tak nak 😉 muzu se zeptat, kolik si po porodu schazovala? Me totiz jeste chybi 10 kilo ☹

andrea12737
19. lis 2010

Ahojte kocky,
som tu len na rychlo, lebo doma mam vela roboty na zajtrajsie oslavy. 😝 😉

@mamkamarketa Pocas tehotenstva som pribrala cca 20kil, 10kg som nechala v porodnici a 10som si zobrala domov, pri prvom aj pri druhom dietati. Prvy krat som zhodila do mesiaca, ale tam sa jednalo aj o moj psychicky stav 😔 a pri druhom asi tak do pol roka..Ale chvilku som drzala tu 90dnovu dietku. Je to inak super dieta, ale ja som s nou zhodila len kilo za tyzden a ked som ju prestala drzat tak dalsie kilo islo dolu do 2dni..ja nie som moc na diety a v tejto ako jedine som vydrzala poctivo tyzden 😉 😝

wacata37
autor
22. lis 2010

Ahojte, tak se to tu vidim zaseklo na dietach 😝 vecne tema co? NO ja jsem dietovy expert ale jedina co fakt funguje je detoxova. Ale nejak nemam silu ji drzet, vzdycky ji drzim na jaro kvuli energii. Prakticky si vyberete jeden den kdy budete jenom pit (dzusy bez cukru samozrejme, vodu a kafe s odtucnenym mlikem ale jenom jedno ci dve denne) a ten den kazdy tyden dodrzite. Po zbytek tydne vetsinou jim naposledy v tech 5. a opravdu se schazuje a hlavne se krasne procistite,t akze vam zari plet 🙂 ale samozrejme ze vseho z mirou tohle neznamena ze ostatni dny mate od rana do vecera trakare zmrzliny a cokosky 😀

mamkamarketa
22. lis 2010

holky ted jsem zjistila,ze jsem ta nejhorsi matka a muj syn je vyvojove velice pozadu. Na MK je matka, ktere dite ve 4 mesicich chodilo za ruce a dalsi co se raduje,ze ve 13 mesicich uz je snad KONECNE bez plen.

iwusca
22. lis 2010

ahojte super tema 🙂 ja to tiez neznasam ked moju mal porovnavaju s inymi detmi...napr. mame susedu - staru dievku co nikdy nemala deti...bola som s malou len pred domom. vonku bolo uplne bezvetrie a celkom teplo a ona sa zacala chytat zahlavu ze ako je to mozne ze nema ciapku a budnu ze ved prechladne a blablabla...byvame v rodinnom dome a sme vsetci zvyknuti na "studeny odchov" cize v spalni mame okolo 14 stupnov v obyvacke 20. Mala este nebola chora takze som si ista ze robim dobre.. ale takymto "susedkam" to nevyhovoris tak som si ju vypocula, povedala som svoje a bolo... 😀 😀

a mala este tiez nechodi. len za ruky a vobec mi to zily netrha teda....moja mama mi vravela ze ja som zacala chodit v 15 mes...takze pohodaaa 😎 😎

kocky neprecitala som to vsetko ale postrehla som ze mnohe mate strach ako si najdete pracu. Ja som zacala robit s kozmetikou Mary Kay ako ich kozmeticka poradkyna a ucim sa aj licit. je to super praca, nemate sefa a zarabate kolko a kedy chcete....mozno to nie je pre kazdeho ale vsetko sa da naucit 😉 ak by ste mali niektora zaujem tak mi poslite IP

dobru noc

lidiab
22. lis 2010

Mate fajn tema 🙂 Take mam kolem sebe par znamych maminek, ktere povazuji za svou povinnost mne poucovat a porovnavat me dite s svymi. Pritom v tom porovnani my vzdycky vypadame jako ty pomalejsi, tlustsi, zaostalejsi atd 😀 Jejich deti lezou ve trech mesicich, mluvi v deviti, jsou plne kojene a i ve vsem ostatnim jsou perfektni! Ja treba kojim jen castecne a cele ty tri mesice mi jedna kamaradka predpovida ze pokud dokrmuji, tak mi zmizi mleko, jenze dosud je. Neni ho moc, ale je 😀 Moje mamka mi vzdycky rikala a rika i ted ze nesmim sve dite nikomu vychvalovat, ze to lidi drazdi a budi zlost. Snazim se toho drzet 🙂
Nejvic mne vytaci maminky starsich deti, ktere je tahaji po dvaceti krouzcich a pak se vychvaluji ze decko umi hrat na klavir, mluvi japonsky, ma cerny pas z karate a zaroven tanci balet a dela keramicke hrnicky atd. A hlavne ze to to dite tak strasne bavi! Pritom nema vubec zadny volny cas a boji se mamince rict ze mu ten balet leze krkem.
Jinak co se tyce tech Vanoc, tak darky se take snazim kupovat v prubehu roku. Take nesnasim ten shon, vsude hordy lidi a pritom si vsichni stezuji jak nemaji penize. A v neposledni rade se posledni dobou na netu objevilo hodne stranek s tzv. hromadnymi nakupy nebo slevami ruznych znackovych veci. Daji se tam koupit opravdu paradni darky za zlomky realnych cen a nikam nemusite chodit.

giselka
22. lis 2010

Ahoj holky, dobré téma 😉 Taky nesnáším srovnávání, naše malá začla chodit až kolem 15m, a co? 😝 🙂 S tím kojením, starší jsem kojila do roka a byl to boj, teď už kojím jenom částečně, nehodlám malou trápit hlady a ani nemám čas mít ji celý den u prsa a pokud se to někomu nelíbí, může mi políbit 🙂 Asi jsem fakt špatná matka, dcera pořád nosí plínky, prostě jsem toho názoru, že až k tomu dojde sama, tak to bude. Taky mi trochu vadí takové ty "přírodní matky", co dávají na všechno jenom homeopatika a bylinky. Aby to někdo nepochopil špatně, mně nevadí, že někdo dává dětem jenom přírodní léky, to je každého věc a já je taky občas používám, ale dokáže mě vytočit, když mi někdo začne nadávat nebo naznačovat, že jsem neschopná a jak ubližuju svému dítěti, když mu při angíně dám penicilin a na horečku nurofen 😠
Ohledně těch Vánoc a dárků, taky jsme spíš pro ty zážitky, navíc malá má narozeniny pár dní po Vánocích, takže to bereme tak nějak rozumně, od nás dostane jeden větší dárek a pár drobností k tomu. Zvykla jsem si nakupovat přes net, fronty a davy lidí taky nemusím.
Tak dobrou noc a díky za tohle téma 😎

mamkamarketa
23. lis 2010

@giselka zase ty? 😀 😀 😀

giselka
23. lis 2010

@mamkamarketa jj, já se vetřu všude 😀

mamkamarketa
23. lis 2010

@giselka to ja taky 😀 jsem tlusta spatna matka 😀

jinak te chapu,kdyby tyhle debaty nebyly pres net,ale v realu, tak uz jsem davno ukamenovana za hlasku ,,moje dite je ockovany proti nestovicim a jsem rada,, 😀

mamavera
23. lis 2010

čítala som diskusiu, baby ste tu perfektnééééé!!!! Nech vám nikdy nič v živote nezoberie vaše triezve názory!!!!

giselka
23. lis 2010

@mamkamarketa 😀 😀 😀 aspoň že je nás víc 😀
Ale je to tak, kolikrát si pročítám diskuze a nestačím se divit... Mně je srdečně jedno, jak kdo vychovává svoje dítě, co mu dává jíst a pít apod., ale když mi to někdo vnucuje jako jedinou správnou možnost, tak mě to fakt vytáčí na nejvyšší míru 😠

fidka79
24. lis 2010

a teda zasa pridam trosku...🙂)nase vianoce budu pracovne resp ja sttravim v praci,darceky si neak nekupujeme s manzom a adamko tento rok dostane na vianoce svoju prvu postel 😀 postielka uz zacina byt mala,ziadne oslavy ovacie vianoc..
@giselka a napodobne,neznasam porovnavanie a vycitky ako sa venujem svojmu dietatu ☹ vies uz sa nasli aj taki ludia co nemozu rozchodit ze od Adamkovych 5tich mes pracujem a tym padom sa nevenujem bal bla a preto este nechodime na nocnik a nerozpravame skoro vobec...a pritom mam nadherneho skovneho synceka 🙂

giselka
24. lis 2010

@fidka79 jo, to znám, teda ne z vlastní zkušenosti, ségra šla do práce, když byl malýmu rok a kamarádka, co má taky dvouměsíční miminko, se taky musí vrátit do práce co nejdřív, takže naprosto rozumím. Já ty lidi nechápu, než aby byli rádi, že máme zdravé a spokojené děti, tak furt musí řešit kraviny, co se jich netýkají 😝

wacata37
autor
24. lis 2010

@mamkamarketa no a za dva tydny uz bude ready se odstehovat do sveho to teprv bude super!!!! 😀

@lidiab jo ty krouzky to znam. ja matty strcila na balet protoze rada tanci a chci ji unavit je hrozne temperamentni. Ale pamatuju si ze jsem takhle v praze sedela na pisecku s Tildou kdyz ji byly dva roky a vzdycky se z mistni skolky vyvalily davy maminek a nektere sly na pisek a vypravely si jaka ta hodina anglictiny byla super a prave se takhle jedna pred druhou vytahovaly. MOje dite zije v anglii a umela park slov jak cesky tak anglicky ale motala to jedno pres druhy, o gramatice nemela ani sajnu...dodneska nema!!!! blazni zbytecne zatezujou dite ktery to nebavi a chtelo by bejt venku.

@giselka ahoj no ja davam homeopatika ale posledni dobou je dite tak nemocny ze jsem je strcila zpet do lekarnicky a dala jsem antibiotika. je to o selskym rozumu ne? a hlavne o volbe kdyz se to nekomu nelibi at nedava jedno ci ono... 😀 ja to nikomu nevnucuju ale znam lidi co dokazou jednoho zdeptat kvuli takovym kravinam jako co davate diteti za prasky a tak..

@fidka79 jeje tema nocnik....matty jeste dneska ma pleny na noc a ted se podrzte 3 ji byly v Cervenci. hanbaaaa!!! me zase v Praze ukamenujou. Ale ma nejakou drahou kokosovou a sezamovou matraci preci ji neznicim tim ze mi ji procura ...coz ona fakt udela!!!!

co se prace tyce ja uz bych taky byla davno v praci. Ja se prave moc neukajim na tom ze jsem doma s ditetem mela jsem jiny plany ale osud to se mnou zamyslel takhle. Znam a vidim kolem sebe spoustu holek co si to hrozne uzivaji a desne je to naplnuje...tak si rikam vzdyt jo kadymu co si preje. Ale vidim sebe jak jsem nestastna z toho ze nedelam co jsem vzdycky chtela delat a to co delam s ditetem je takovy automaticky kazdy den je opravdu stejny a vareni a prani me opravdu nenaplnuje a kdyz to musi bejt tak to udelam. Ale i kdyz jsem studovala a na matty nemela tolik casu tak matty netrpela. ok ten nocnik...ale prosimvas kdo vam zaruci ze by v tom roce uz nemela pliny??? nikdo je to dite od ditete a nezalezi na tom kolik hodin s nim stravite denne ale jak je stravite ne??? vzdyt my jsme taky byly v jeslich ne? ja byla od pul roku v jeslich a nejak se to na me nepodepsalo. 😠