Materstvi neni verejna soutez/svoje dite miluju ale nejsem 'matka priroda'!!!!

wacata37
13. lis 2010

Tak jsem tu asi jenom mesic ale porad narazim na same ponizovani, urazky a predvadeni se jedna pred druhou. Najde se tu nekdo kdo se chce proste podelit o sve zazitky a zkusenosti, trochu se zasmat a poplakat si a to vse bez predsudku??? 😀

kaja73
10. pro 2010

@kubaka Ako by som to pisala ja.Aj mi mame 11 ročny rozdiel,vek mam podobne ako si mala ty ,ked mal tvoj druhy syn rok.Prvy syn bol tiež tak šikovny a dodnes je introvert.Druhy je diablik,ktory zatial ovela neskor začal chodit ako prvy-ten v 9m a Patko sparavil prve kročiky prave dnes.Aky bude jeho dalši vyvoj netušim,ale fakt ma tieto podobnosti pobavili. 🙂 Aj o tej vychove je to pisane ako odomna.

kubaka
11. pro 2010

@kaja73 No je to legrační, protože co platilo na prvního se míjí s druhým, takže je to s výchovou úplně od znova. Ale Mariánek si myslím právě díky své nátuře bude mít - a už má - to v životě mnohem lepší a snazší. Ve školce žádný problém, nakráčel tam suverénně bez slzičky,, všude je hned kamarád, zapadne, nebojí se. První byl křehulka, co nesnáší změny, vyjetí ze stereotypu, nesnáší oslavy, ceremonie - proto taky kolem Vánoc a narozenin neděláme žádný humbuk. Když jsme měli zpívat koledy, tak utekl do pokoje a zavřel se, zacpal uši. Prostě to bylo moc okázalé.
Stromek strojíme s manžou večer 23. teď už spíš z praktického hlediska, aby nám do toho malý nelezl a netahal. Cukroví jsem včera nakoupila u Merhauta - božská chuť, manžel má dietu a stejně si dáváme jen tak ke kafi po obědě.
Letos na to nemám ani sílu ani zdraví, takže se nechávám vklidu.

wacata37
autor
11. pro 2010

@kubaka ahoj vitej a dekuju za povzbudiva slova. Ja si taky myslim ze to nic nebude. Ale cloveka ty nazory 'expertu' trosinku nahlodaji svedomi a vedomi! ☹ ted to necham na nich ale v zadnem pripade ji nedam nekam na psychinu na pozorovani nebo ji nebudu cpat nejakym alekama. Ona se doma opravdu chova jinak a rekla bych ze i normalne. Je holt samotar nechce kolem sebe ostatni deti, a kdyz uz jo tak jenom svoje kamarady co zna uz mesice ci roky. Mame jednu holcicku co zname uz od doby kdy byl matty rok a jednoho chlapecka ze stejneho obdobi a ty zboznuje. hraje si s nima neco jim vypravi a je kolem nich v pohode....ja bych rekla ze ji nesedla skolka. A taky mozna protoze nevi kde a jake je jeji misto v kolektivu. ted ji pozoruju jako ostriz a ona si sama povida, sama hraje, nam rozkazuje, varime spolu a malujema a ted si dokonce lepi obrazky do notesu a povida si u toho. sama se pta a odpovida si. Clovek by rekl ze blazen ale to je snad normalni kdyz nema sourozence a skym se pretahovat a hadat ne???

@filipal sranda?? no tak to je pozitivni oceneni 😀

no holky jinak stromecek mam ale na posledni chvili jsme se rozhodly ze letos nepoletime do Prahy. diky tem problemum s Matty a hlavne me ti vam chytla nejaka infekce mela jsem to v uchu ted to mam v krku a zubech a nemuzu nic ani spolikat prasky na bolest. proste sranda. snad to do vanoc zmizi 😝 no postupne objednavam ozdoby na stromek pac letos jsem poridila cerny umely. Vzdycky jsme meli pravy zelenoucky vonavocky ale tady v tom byte by to chudanek neprezil. musim ho dat na okno a pod tim oknem mame topeni a to by ho vysusilo. tak jsem musela zmenit i barevnou skalu ozdob. myslela jsem ze to bude sranda sehnat bile a pruhledne sklo ale je to jako lovit nejake vzacnosti v mori barevnych ozdob 😅

no k peceni ....................ja se tu priznam! mama nepekla a vzdycky nam pekla babi a ta byla sobecka anechtela to nikoho naucit a ta loni zemrela. takze jsem se to nemela od koho naucit. Letos chci zkusit par kousku jako linecke to vypada jednoduse a dite by to jedlo a takovy ty ruzny shortbread susenky ale nechci to prehanet. ja jsem tlusta na dva prsty, dite to nemusi a George uz vubec ne. jsme jenom 3 a vetsina veci se da koupit. Mozna se na to totalne vykaslu a vbehnu do obchodu a neco pokoupim. Ale chtelo by to alespon jedny ty susenky upect aby to provonelo byt.
tak jak vidite nemame ani stromecek ani cukrovi....he he stejne je to takova ceska specialita honit se pred vanocema s uklidem, pecenim a zdobenim. tady to lidi neresi. ty naopak lesti kreditky a litaji po obchodech a kupujou hory kravin 🤐

kaja73
11. pro 2010

@kubaka Ten tvoj starši nie je nahodou dvojča toho mojho? 😀 To iste sme s nim ešte donedavna mali aj my.Aj so skolkou to tak bolo aj s oslavami a ceremoniami.A tiež zbožnoval stereotypy.Teraz je to už o chlp lepšie. 😉

bubelko
11. pro 2010

@wacata37 nasa mama tiez nemala rada pecenie. ked sme vyrastli piekla sestra, ale ta tu tento rok pred vianocami nie je 😀 takze musim holt sama. ale kedze pecenie nie je moja silna stranka a uz davnejsie som objavila vynikajuce hotove cesta, tak som si hned nakupila a to budem piect. takze ziadna velka namaha 😉
upratujem pravidelne cez rok, okna v zime zasadne neumyvam a ani ine velke upratovanie nebude.
jedine co som si fakt zvykla je zivy stromcek. a ten pojdem kupit a potom s lukasom a svokrou ozdobime slamenymi ozdobami. chcela som klasicke farebne gule, ale akosi mi docvaklo, ze jonas uz chodi a asi by to neprezili 😀 😀 😀 a mam este stare slamene ozodby po mame, co som potiahla z domu, k tomu som si dokupila nove, tak budeme mat rovnaky stromcek ako minuly rok 😉

a co sa matty tyka - pre porovnanie - lukas ma 3,5 roka, hra sa velmi casto sam vo svojej izbe, rano po ranajkach oznami, ze ide tam a niekedy do obeda o nom ani neviem. vyprava si pri hre a odpoveda si, dokonca mal istu dobu imaginarneho kamarata. ma skratka velku fantaziu. ma rad malo deti okolo seba. v "spielgruppe" sa zo zaciatku hraval sam a nepodielal sa na spolocnych aktivitach, ako je malovanie, ci praca s plastelinou. ucitelka ho nechala tak, nenutila ho. ale nikto nikdy za mnou neprisiel, zeby bol divny. okrem toho moj svokor bol takyto a lukas vyzera byt dost po nom. dokonca aj pediater naposledy povedal, ze u neho ziaden problem nie je, takze staci dalsia kontrola az ked nastupi do skolky. takze mne matty z tvojho opisu velmi pripomina lukasa. 😉

kubaka
11. pro 2010

@wacata37 ale to je absolutně správně, že ve třech letech si hraje raději sama nebo jen s dobře známými dětmi. Je chyba batole nutit do kolektivu předčasně. To je přirozené zrání. Na západě se právě děti příliš brzo nutí socializovat a z psychologického hlediska je to veliký omyl. Dítě+ si má hrát samo, samo objevovat, vystačí si. Ještě do pěti let si sice hraje spolu s druhými, ale je to paralelní hra, hraju si vedle sebe, nekooperují. K tomu dozrají fakt až po pátém roce, než začnou v šesti do školy. Na tohle téma jsem četla varující studii, že tenhle západní způsob není pro děti vůbec přínosný. Krade jim to přirozenost, která se nestačí ani sama rozvinout a už je cpou do kolektivu, do řízených činností, spolupráce. Na to ten človíček není vůbec zralý. S tímhle bych si naprosto nedělala starost, protože u vás ti řeknou toto a u nás by ti řekla pediatrička a psycholog pravý opak. Moje švagrová dodělala právě dizertaci z psychologie a přesně tohle přetěžování dětí, předčasné zařazování do kolektivu vyvolává naopak pozdějí poruchy. dělala na to konto výzkumy atd. Potvrdilo se jen to, co se ví. Že to západ dělá jinak - tak bohužel, je to věc společenského nastavení, těkání po povrchu, neusazení lidí jako bytostí sami v sobě, nezakotvení ve svém Já.
Jestli na to máš nervy, koule, odvahu, klidně jdi proti proudu. Z toho tlaku, co popisuješ, jaký je na vás a děti vyvíjený mají děti akorát úzkosti, deprese, neurozy, poruchy všeho možného. A už vůbec bych odmítla léky - na co? že si ráda hraje sama v klidu? Autismus se projevuje mnohem dramatičtěji. Náš mrňous, který je i tak dost společenský se až nyní, ke čtvrtému roku začal víc začleňovat mezi děti, se kterými je mu i tak dobře. Učitelka mi to říkala jako změnu, která je úplně v rámci věku a normálu. Prostě se pomalu začal rozvíjet.¨

Víš, vůbec zastávám názor, že dnes se toho po dětem chce od miminka tolik, že je to na pováženou - cpou se všude možně, spoustu toho musí a nesmí, odnaučují se a učí - nenechá se jim přirozené tempo a jejich vlastní způsob zrání, klid, který je jediný správný a přijatelný , pokud na něm nechci odmalička napáchat škody. Společnost na nás svou hektičností tlačí dost a dost - tak proč to ještě dětem stěžovat uvnitř rodiny nebo v kolektivu. Já bych dítě bránila proti všem a všemu. Stejně se ti to úplně nepodaří. A to jsme v Čechách proti VB asi hodně pomalí a vklídku. Co vím, tak v USA je to už úplná zběsilost. Proti tomu stará střední Evropa je oáza klidu a míru.

A kolem Vánoc neblázním vůbec, dárky mám nakoupené od září, nikoho kromé naší rodiny už nemáme k obdarováváí, takže fakt pár kousků, celý rok mi chodí uklízečka, takže je čisto pořád. Fakt nevyšiluju.

wacata37
autor
11. pro 2010

@bubelko no ja jsem i anti uklizeci, coz neznamena ze tu mam bordel ale s takovou nechuti to delam. ale uklizim kazdy vikend takze nejaky to ze polezu po oknech jako to delala moje mama a vytahnu celou kuchyn a kdosi cosi to mi vzdycky tak znechutilo vanoce. a moje mama jeste byla takova ze bracha je kluk tak to delat nemusi tak jsem makala jenom ja. 😠

@kubaka ty jo na uklizecku si delam zalusk ja. ja vim ze to zni snobsky ale ja to tak nenavidim a trva mi to hodiny a dalsi hodiny se premlouvam. vzdycky jsem prohlasovala ze jakmile nastoupim do prace a budu honit karieru domacnost s radosti predam nekomu jinemu. ale smejte se zehleni me bavi. sednu si k tomu zapnu si telku necham si ho nakumulovat az je kosik k prasknuti a pak hodiny zehlim a jsem sama se sebou 😅

co muzu srovnat CR s Uk tak jo je tu mnohem vetsi natlak na to byt honem rychle samostatna jednotka. asi je to i tem ahrackama co tu vsude maji oznacene vekem. Matty jsem koupila detsky fotak je jednoduchy na ovladani a na sve 3 narozeniny s nim hned radila ale strasne dlouho jsem to zvazovala. nastesti jsem se nechala ukecat ze je to preci jenom kreativni nastroj a nauci ji pozornosti detailu. a ona ti vam chodi a foti vsechno mozne, nohy, listy, berusky v parku, a tak nekdy prochazim ty jeji fotky a rikam si ze mi to alespon ukazuje veci co ona vidi a kterych si vsima. no letos k vanocum jsem ji poridila laptop. je to zase detska verze, ma to byt od 3 a je tam 30 ukonu jako pocitani provnavani velikosti a tvaru, a dalsi jako by predskolni aktivity. ale je to dost slozite my jsme tohle nemeli. musi to dite nejen ovladat mys ale i mackat na spravny obrazky, poslouchat a musi umet pocitat a pomalu i psat.

no je to na zamyslenou jestli ji nezenu kupredu i ja. na druhou stranu mame doma obyc klasicke hracky, ma drevena zviratka ktera postupne dokupuju a stema si stavi kostky a dava je do domecku a povida si s nima. taky ma vlacek a koleje s tim si vyhraje hodiny vlastne nic elektronickeho krome toho fotaku a toho poce co teprve dostane nema. dokonce ji ani nikdy nezajimali panenky, ona ma radeji plysaky. to je dalsi lidi si mysli ze je blazen kdyz v kocarku vozi medveda nebo kralika. takove to skatulkovani, kluci nesmeji mit kocarek a holky musi automaticky mit zajem o zehlickya pracky..to taky nemam rada.

s tim jak se po ni chce hodne jsem opatrna. videla jsem pripady kdy deti litali z jednoho krouzku do druheho a byly akorat unavene. matty chodi jenom na ten balet jednou tydne a pak jenom do ty skolky a to je jenom na 3 hodiny denne. ale uz v tech 4 letech tam budou cely den, a po skole maji jeste krouzky jako tance nebo spanelstinu. to je sileny. ja si ze svych 4 let nic nepamatuju ale spanelstinu do nas nehustili to az na druhem stupni se ucili jazyky ne?

bubelko
11. pro 2010

@wacata37 teda v 4 rokoch maju dobry program. tu idu deti len do skolky v tom veku a aj to len v niektorych kantonoch. lukas pojde az ako 5 rocny. a do skola zacina v 7. rokoch. cize deti maju dlhe detstvo. 🙂
inak nad detskym pc pre lukasa rozmyslal aj moj muz, ale mne sa to zdalo skoro a bola som proti. tak sa este popytal kolegov v praci a skoncilo to tym, ze ziaden pc nebude. ale bude lego - to ma rad, vie si z toho vselico postavit a velmi si zelal poziarnikov, tak jezisko prinesie poziarnikov 😉

@kubaka no s tym tlakom neviem - teda aspon tu u nas vo svajciarsku nema takuto skusenost. ja mam skor pocit zo svk, ked tam pridem, ze na mna furt niekto tlaci. ci kojim-nekojim, ci nosi plienky-nenosi plienky. lukas mal cosi okolo roka, ked vsetci do mna hustili, ze uz je velky na plienky, ze uz by ziadne nemal mat. tu sa to nejako neriesi. deti, co chodia do kolektivu skor do predskolkarskeho zariadenia nikto nenuti zucastnovat sa spolocenskych aktivit. su pod dozorom, ale hrat sa mozu same - aspon taka je moja skusenost s lukasom. kruzky zacinaju az v skolke pre velke deti - teda od cca. 6 rokov.
pravda vsak je aj to, ze materska je tu 12-16 tyzdnov - zavisi to od zamestnavatela. cize ak chce matka pracovat, dieta musi do jasli alebo k opatrovatelke.

kubaka
11. pro 2010

@wacata37 😀 😀 tak naši oba kluci si hráli s kočárkama, starší mazlil panenky, choval, ukládal, Mariánek nyní vozí v růžovém kočárku zásadně nacpané medvědy, králiky a kachničky, nejlépě všechny najednou. . I ven si vezme kočárek. Bože, vozí v nich i autíčka a dřevěné mašinky a houpá je. 😀 Když jsme měli morče, občas ho tam strčil taky.Ale zbˇožňuje taky dřevěnou vláčkodráhu s Tomášem, máme i kovové modely s kolejkami, takže to střídá a staví, postrkuje. Hlučící hračky moc nemusím, nedalo by se tu vydržet. Jen jednu máme oblíbenou - vzduchovou fontánu s balonky a s tou si teda vyhraje kreativně bohatě.
...to by se u vás z mých dětí asi zbláznili. to je otřesné škatulkování.
Když je Matilda takhle málo ve školce i v kroužcích, tak je to úplně v pohodě. Ať si vozí v kočárku co chce, třeba slovních cizích slov 😀 😅 .
@bubelko tak to je u vás jedině dobře, je fajn, že to ještě takhle normáně funguje. 🙂

wacata37
autor
11. pro 2010

@bubelko no tak to wow ze v 7 letech do skoly. Ja kdyz vidim ty chudaky jak se kazdy rano plazi do tech skol. A to treba kamoska ma dceru ve skole a tam nic moc nedelaji ale druha kamoska ma taky syna ve skole a ten uz domu nosi ukoly. Me to prijde trosku prastene. Zase je tu ale neznamkujou to az od 11 let kdyz prejdou na tu secondary school. ale i tak.
no my uz ten poc mame. tak uvidim budu s ni u toho sedet a bude ho mit na etapy at se z toho nezblazni. jako ten fotak jenom kdyz jdeme ven ne ze s nim lita po byte a z nudy s nim praska o zed! 😕
jinak vy mate jeste kratsi materskou nez my, ja mela 26 tydnu a pak jeste additional protoze jsem u zamestnavatele byla dele nez 2 roky takze skoro rok. a taky to plati zamestnavatel. pak ale muzete zustat s detmi doma protoze dostavate ruzne benefity od statu kdyz chcete ale financne to uz neni stejne jako ta materska. je to mnohem nizsi.

@kubaka tak to je super. ja vidim ty deti ve skolce jak se vrhaji kluci na kocarky, a kluci chteji taky varit a delat jakoby holcici veci. neni to znamka toho ze budou homosexualove jak si nektere prastene maminy mysli. Treba kamosky matka do ni tak hustila protoze natirala maleho olejema jeste ve 4 letech ze prej z nej bude gay, a bude to vyzadovat atd...no prastena. myslim ze ho spis naucil hygienickym navykum a jeho kuze z toho bude jenom benefitovat. ale bohuzel se nechala presvedcit a uz to nedela 😅

bubelko
11. pro 2010

@wacata37 no materska je tu kratka a benefity po jej skonceni ziadne. jedine manzel s dobrou pracou 😀 a co sa skoly tyka, je to tu dost dobra sranda. napr. lukas pojde do skoly v roku 2014 a koncit bude v 2015 - ako 8.rocny, lebo podla tohoto skolskeho systemu mu nevychadzaju roky 😉 na svk by uz v tom case koncil 2.triedu 😀 😀 😀 no uvidime, furt sa to tu reformuje, tak mozno kym pojde do skoly to bude zasa inak. 🙂 a najlepsie je, ze cez obed chodia deti domov - aj zo skolky aj zo skoly. takze aj ked si matka najde pracu, bud je na 50% alebo ma niekoho, kto dava pozor cez obed na deti a nachysta im jest. ked som to zistila, tak sa mi pomaly oci otacali okolo hlavy - ved to co zena zarobi, ide potom na opateru a ta teda lacna nie je 😕 to uz rovno moze doma zostat, kym deti neskoncia skolu a potom je nezaujimava pre pracovny trh, lebo je stara a bez praxe 😠

wacata37
autor
12. pro 2010

@bubelko no ono to nedostava matka ty benefity to je prispevek na bydleni, tax kdyz ten druhy pracuje a pridavky na dite. Takze zadna slava! i kdyz je spousta lidi co obchazeji system a maji se jako prasatka v zite bez tohoaniz by pracovali. Ale to se taky meni ted s novou vladou kdovi co nas vsechny ceka 😝
To mate mega blby s tema obedama! ale tady zase skola konci brzi uz ve 3 takze ktery zamestnavatel vas pusti domu ve 2?? proste clovek musi mit skolu plus nejakou chuvicku co ho bude vyzvedavat ze skolya bude s tim ditetem nez prijdete domu. a to taky stoji hodne penez. Ani nevi jako maji v cr pohodu. skolky pomalu zadara a kazde dite akceptujou tady jsou cekaci listy a pekne platime az 45 liber na den a vetsinou bez jidla.

no nezajimava pro trh jsi tak jako tak protoze jsi matka. deti budes mit enmocny, nebo si poridis dalsi a skola ma ruzny prazdniny tady jich maji strasne moc....proste je to na pytel!!! 😅 no a pak pokud nemas kolem sebe rodinu tak jeste horsi

bubelko
12. pro 2010

@wacata37 presne si to trafila 😉

wacata37
autor
12. pro 2010

@bubelko no vidis a ja myslela ze je to tak jenom v UK. ze svycarsko bude spis poevropstene. 😅

bubelko
12. pro 2010

@wacata37 ale kde 🙂 kapitalizmus je kapitalizmus 😀

kubaka
12. pro 2010

@bubelko dámy, jak to čtu, tak ve staré dobré střední Evropě, v Čechách si fakt nemáme na co stěžovat. Taky jsem si nikdy nestěžovala. Manžel vydělává akorát. Po roce na MD jsem začala nějak omylem podnikat (dobrý nápad se ujal), takže k mateřské ještě další plat, zvládala i s dítětem, popřípade s paní na hlídání třikrát týdně, když se to nedalo. Šiju doplnky na kočárky a mám internetový obchod. Takže vše z bytu a s malým. Teď už pokračuju jako OSVČ, s nikým se nedohaduju,blbýho šefa se nedoprošuju, jsem si vlastní paní naopak já aměsntávám švadleny. Vymýšlím a pracuju, když nezvládám, stáhnu pár inzerátů. Pro malého chodím ve 3, velký má doma uvařeno, když přijde ze školy.
Jsem ráda, že jsem matku tady a teď. 🙂 🙂 🙂 Fakt si nemám na co stěžovat. 😵

wacata37
autor
12. pro 2010

@kubaka ono taky neni prekvapenim ze vetsinou podnikaji zeny. co jim taky zbyva ne kazda ma na to odlozit dite a byt nekde k dispozici od 9-5 plus prescasy a flexibilita kterou tu po vas vsude chteji.
No ja jsem u ditete vystudovala vejsku ale najednou nevim co dal 😝 musim ted pres svatky si sednout a zacit strategicky uvazovat. Nekdy si rikam skoda ze jsem nepockala jako ty do pozdejsiho veku a nevydelava jsem a neuzivala si karieru a pak az deti..no jo ale osud to chtel jinak tak ted se s tim musim poprat 😀

wacata37
autor
15. pro 2010

ahojte holky tak koukam ze zase stavkujete, asi pecete a uklizite....

taky jsem se nechala zvyklat a rozhodla se pro srandu neco splacat s ditetem. Hlavne pro to dite. tak jsem nasla recepty na linecke a pernicky a zkusim i chaloupku. no to budou dilka nafotim vam to :D

ale az nekdy budete chtit inspiraci a tak jsem prisla na tuhle stranku ta pani ma naprosto uzasne napady a vypada ji i jednoduse...teda ty dorty ne to je uplne umeni :D

http://www.zorka.estranky.cz/clanky/recepty/van...

😀 😀 😀

bubelko
16. pro 2010

@wacata37 keby sme len piekli bolo by super, ale my momentalne bojujeme s teplotami 😖
ale pecenie ti s malou mozem len odporucit - lukas ma pri tom dobru zabavu (hoci je chory). vykrajuje o 106 😀 😀 😀

wacata37
autor
16. pro 2010

@bubelko jejda tak at se honem da dokopy. to je hruza ze vsichni onemocni ted pred svatkama co? no my uz mame testo v lednici tak dneska po obede se na to vrhame 😀 ted jsme dodelali zasoby ready mixu. mela jsem tu dve krabice mufinu a jednu s cokoladovyma susenkama. ale ty hotovy veci nejsou tak dobry samej cukr a pisou tam ze z jedny krabice udelate 12 susenek a my stezi seskrabali testo na 6 😅

bubelko
16. pro 2010

@wacata37 dik, no je to parada. esteze tu mam svokru, ktora mi musim povedat tentoraz fakt pomaha. niekedy mi sice ide recami na nervy, ale to su banality. som fakt rada, ze je tu, lebo priznam, uz by som bola z tych teplot na prasky - ono totiz od vcera uz teplotuje aj jonas 😖
inak tu su vyborne hotove cesta - vobec nie su privelmi sladke a kolaciky z nich chutia ako z doma robeneho 🙂 ja vzdy hovorim, ze betty bossi to isti (znacka hotovych produktov a aj kucharska kniha vychadza pod tymto menom) 🙂

wacata37
autor
16. pro 2010

@bubelko No tady jsou ruzny znacky ale nejbeznejsi je ten Dr E. to jsou ale tak sladky blivajzi a na ty sladky blivajzi jeste nalepi lentilky a tak....no deti to zboznujou matty zblajzla snad 4 ty fairy cake(y)

no co bych dala za nejakou zenskou spolecnost takhle sama je to o nicem ale jak jsem uz psala mati se nemohla obtezovat tim ze by sedla na letadlo 😝

bubelko
16. pro 2010

@wacata37 moja svokra nerozprava ani nj ani aj, ale cestovat za vnucatami si uz trufa. syna ma totiz vo svajci a dceru v usa, a predsa len letenka pre jednu osobu je lancejsia ako pre 3 ci 4 (v nasom pripade). a hlavne u nas je viac miesta, takze mame moznost kazda zaliezt do diery ak treba 😀 😀 😀 na svk by sme sa iba stresovali, kde budeme na vianoce - ci u mojho tata s jeho priatelkou, alebo u mojej segry, ci sami so svokrou a mojou babkou. a byvali by sme u mojej babky, co su dalsie nervy - je byvala ucitelka na prvom stupni zs - skratka, vsetko vie naj, vsetko robim zle, mam zly charakter (lebo si dovolim s nou nesuhlasit) a hlavne som papulnata a zla na mojho muza. ten je v jej ociach priam poloboh 😀 😀 😀

no jasne - deti miluju sladke - maju to tak v sebe vrodene. u nas tiez lukas miluje lentilky - a detska torta bez lentiliek sa ani nepocita 😀 😀 😀 a to nemusi byt ani dr.e 😉

wacata37
autor
16. pro 2010

@bubelko A jak mluvite spolu? Fr nebo pani umi slovensky?
Ja nastesti tchyni nemam, G matka je nekde v Keni a nema zajem tak ja taky ne! takze mame jenom moji matku jako babicku a muj otec zemrel takze nemame ani dedecka 😕 Proto me mrzi ze makta se trochu vic nesnazi. Pro nas by zase byly lepsi ty vanoce v CR mama ma 3+1 pro sebe a ja mam 1Bed pro nas 3. Takze ani jidelnu nemam mam open plan obyvak/kuchyn takze je to nanic. budeme to balancovat na kline 😖 Ty baraky tady jsou na nic. vsechno je to z doby Viktorianu takze stare domy predelane na byty totalne nesoumerne sice obrovska okna ale na ukor velikosti celeho bytu. Mame se taky stehovat ale za cely rok jsme nic vhodneho nenasli, vubec nejsou na trhu 2 pokojaky a kdyz uz jo tak nejake diry v prizemi nebo ten druhy pokoj je o velikosti office takze tam date jenom pracovni stul a ne detskou postylku 😖 no budeme muset zacit hledat po vanocich...

potvorka88
16. pro 2010

Ahojte ja nestavkujem, len nemam nejak cas a ani naladu. Pred dvomi dnami zomrel kamoske 6-dnovy vytuzeny syncek tak som z toho cela spatna ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

wacata37
autor
17. pro 2010

@potvorka88 tak to je hrozny! Na to se ani neda nic moc rict, doufam ze to brzi prekona a bude lepe...jestli nekdy 😖

bubelko
17. pro 2010

@potvorka88 to mi je velmi luto 😢

@wacata37 ak myslis svokru, tak slovensky. je slovenka ako muz. ak myslis nejaku inu pani, tak netusim ktoru 😕
no u nas je to tak, z mojej strany maju deti dedka a jeho priatelku a z muzovej maju babku. ale stari rodicia sa z oboch stran snazia a maju velky (podla mna niekedy az privelky) zaujem. takze im nebranim a som tomu fakt rada. hlavne ked citam, niektore tie pribehy o svokrach a pod. niektore mi sice pridu banalne, ale niektore su katastrofa a nechapem tych starych rodicov ci z jednej alebo druhej strany. ale co uz. kazdy je nejaky.

tak drzim palce, snad nieco vhodne najdete. 😉

wacata37
autor
17. pro 2010

@bubelko ne ja myslela ze mas za manzela Svycara tak proto jsem zirala ze pani konverzuje slovensky 😀
Tak to je jako moje mati taky se domluvi nohama rukama ale anglicky tak maximalne ahoj a nashledanou.
No nekteri lide si zahravaji. Jako mati porad bojovala s babi a nakonec babi umrela s tim ze si myslela ze ji mama ukrivdila a nemluvili skoro pres rok spolu. fakt smutny. Vlastne sme ten rok posilali babi jenom balik vanocnich veci ani sme ji nemohly zavolat, me to bylo takovy trapny protoze bych tim jako by podrazila matku ale na druhou stranu mi bylo lito babicky....myslim ze ma mama o cem premyslet a ze ji to jeste ted v noci budi 😅

bubelko
18. pro 2010

@wacata37 aha. nie manzel je slovak. on dostal ponuku na job tu vo sui a ja som sa tak nejako rozhodla po svadbe dat v mojej praci vypoved a isla som za nim. nejako ma predstava manzelstva na dlhu vzdialenost nelakala. 🙂

hm, tvoja mama asi nebude mat najlahsiu povahu, co? aj moja sa dokazala dlho s niekym nerozpravat, ak bola presvedcena o svojej pravde. a po pravde, mam tuto extremisticku crtu aj ja - ak mam pocit, ze mi niekto ukrivdil, tazko odpustam. to iste, ak som presvedcena, ze som neurobila nic zle, tak sa velmi tazko (ak vobec) ospravedlnim. ale nie som ticho - ja som potom taka ustipacna a taham to do extremu, aby som vyvolala kvazi konflikt a potom, ked to vybuchne a je to vonku, tak sa to riesi. ale to tiez teda nie je dobre. medzi mnou a svokrou uz bolo istu dobu take napatie, ze si ho mohla nozom krajat - take bolo viditelne. ale momentalne sa to akosi drzi na uzde. momentalne je to tak ako vyssie - lezie mi obcas na city, ale to su banalne veci a nebudem to riesit. my mame totiz rozny pohlad na zivot, co je dolezite a co nie. a ked jej deti odchadzali so sveta, tak som povedala, ze to nie je najlepsie riesenie pre nich (ako rodicov) a tento rok doslo na moje slova - ked svokor zomieral, bola s nim sama - dcera v usa, syn vo sui. a aj to priznala, ze som mala pravdu. ale ta cena, ktoru zaplatila, aby to zistila, bola privysoka ☹ v tomto pripade by som radsej tu pravdu ani nemala...

wacata37
autor
19. pro 2010

@bubelko se ani nedivim asi bych taky sla 😀 a jak si na to zvykli deti?
NO jo mama ta je jedina co ma pravdu a vsichni ji ublizujou a krivdi....tema na novelu 😅 NO ja si taky prave rikam ze mama zkonci sama. Ja jsem tady a nehodlam se vracet, bracha se pred rokem odstehoval zpet k mamince ale jamile on bude mit lepsi nabidku tak taky poleti, zatim mu vyhovuje to ze mu nekdo pere vari a uklizi ze? A bracha je taky takovej sobec ze jakmile se nekam odvali tak uz nema zajem o ty co se o nej pred tim starali takze on se o ni jednou rozhodne nepostara...ale Pepicek je pepicek a je specialni tak at si to pak zjisti sama jak specialni Pepicek je 😖