Jméno Mathias pro chlapečka

kessien
24. zář 2017

Ahojky holky, chtěla jsem pro chlapečka jméno Matouš, ale manželovi se to moc nelíbí a jako kompromis vymyslel Matiase.Přijmením by byl Rýmanovský...
Já si nejsem moc jistá, mě se ty cizí k našemu přijmení nějak moc nezdaj.Navíc jako zdrobnělině je Matoušek pro mě ideal, Mathias by byl jako Máťa a Mátík, to už je zase jak Matěj.

lv
24. zář 2017

K příjmení mi Mathias nejde.

galatea_a
24. zář 2017

Když už, tak Matyáš, ale k tomu příjmení se líp hodí Matouš. K dlouhému příjmení to chce něco kratšího 😉

karlajasmine
24. zář 2017

Vsechny varianty tohoto jmena jsou uz uplne strasne nudny - dneska se jmenuje Matyas / Matous / Matej kazdy druhy kluk... dala bych neco originalnejsiho 🙂

kessien
autor
24. zář 2017

@karlajasmine Tak já nevim jak u Vás ale u nás v KV kraji to spíš jede ve stylu Tobias,Sebastian a David. Matyaše mame taky teda ale Matouše moc ne, vlastně znám jen jednoho a tomu je 40 🙂
Já chtěla ještě Jakuba, ale to zase manžel že to je každej :( Ty klučičí jména jsou děsný!

leki
24. zář 2017

Me se ty TH u ceskych deti dost nelibi. A k vylozene ceskymu jmenu uz vubec ne, to mi pripada fakt divny. Ale Matyas proc ne, to mi pripada fajn jmeno. Je sice ted docela popularni, jak uz bylo psano, ale na druhou stranu, Honzik, Anicka atd jsou taky hodne davany a davsji se zas a znova 🙂

sahir
24. zář 2017

Mathias se jmenuje můj kůň 😀 A stejně mu neřekne nikdo jinak než Mates. Prostě i kůň se vznešeným jménem má českou variantu na oslovení a na Mathiase stejně neslyší.

terezapetrova
24. zář 2017

@karlajasmine my máme Matěje a jsme spokojeni 🙂 ne ke každému příjmení jde Originální jméno 🙂

kessien
autor
25. zář 2017

@sahir :D :D :D :D

klea81
12. zář 2018

Co Mikuláš 😉

2hanah
12. zář 2018

@kessien za mě taky ten Matoušek je hezčí jméno, navíc těch Matiasů, Tobiasů, Lucasů, Marcusů teď asi je...

antoinet
12. zář 2018

Teda máte úžasný příjmení a úplně si říká o nějaké české mužné jméno. Těch Mathiasů je teď fakt strašně moc, je to módní vlna asi jako u našich otců Miroslav, Ladislav, ...a stejně fádně to bude znít, až celá tahle generace odroste a přijde něco jiného, teď taky -áše vystřídali -iasové🙂
A pak se jich bude pořád někdo ptát, jak přesně se to píše (i ty máš v úvodním příspěvku dvě verze Matias a Mathias).
Když bude Jan, Ondřej nebo Marek, nikdo si to nesplete a vsaď se, že jich bude ve třídě míň🙂

lenra
12. zář 2018

My máme Matea. Je to asi spíše česky Matyáš, ale občas mu taky říkám Matoušku 😉 Říkáme mu Maty, zdrobněle jsme začali používat Matíku. Ale jak píšou holky, dneska už je to samej Matyáš a Matěj a všichni mu beztak budou říkat Maty a bohužel i Mates a na to mám averzi.

michaela_2
12. zář 2018

@kessien Matouš je můj favorit - manžel s ním docela souhlasí, ale jak píšou holky, nerada bych aby to u něj sklouzlo k tomu Matesovi 😀 to se mi nelíbí vůbec..............

Jinak Matias Rýmanovský mi nepřijde nijak divné a docela se mi to k sobě i líbí - to bys koukala jaká jména jsou ve školkách 🙂) (Bibiena Vorlíčková, Maxmilián Kopr, Leontýna Leopoldová, Vivien Nováčková - taková nejvíce kuriozní kterých jsem si za ty roky všimla 🙂.....

Ale ten Matouš se mi líbí víc no, já na ty Tobiase, Matiase apod. také moc nejsem 🙂

jk1133
12. zář 2018

Na jaře se nám narodil syn a dali jsme mu jméno Matouš, krásne jméno které se nám líbilo už minimálně 10 let, říkáme mu Matoušku a zní to opravdu krásne a všichni nám to jméno strašně chválí ...😉

mandre
Autor odpověď smazal
Zobraz