Matka, co nechce kojit. Znáte někoho takovýho?

petamaskova
28. pro 2010

měla bych otázku,je možné aby matka odmítla kojení z jakýchkoliv důvodu? znáte někoho takovýho nebo jste to sami zažily?

aleachim
2. led 2011

@majdula omlouvám se, ale v tomhle jsi úplně vedle. Drtivá většina dospělých a chlapů obzvlášt fakt neřeší, jestli byli nebo nebyli kojeni. Po tvé reakci jsem se ptala manžela, jestli je nějak poznamenaný tím, že ani on nebyl téměř kojený, protože máma otěhotněla krátce po šestinedělí. Koukal se na mě, jestli jsem se náhodou nezbláznila a pak mi řekl, ať diskuse na MK tak neprožívám. Prý se fak necítí ochuzený o mateřské mléko 😉 .

Mimochodem já ani brácha jsme taky kojeni nebyli a neřekla bych, že bych to mamce nějak zazlívala, vlastně mi vždycky bylo líto, že se máma se mnou musela trápit, protože um jsem prostě pít nechtěla. A opravdu to není tím, že bych si to sama nechtěla přiznat 😉 .

miriska
2. led 2011

Přečetla jsem jen začátek této diskuze a rozhodla jsem se přispět svým názorem.
Myslím si, že každej má nárok na svoje vlastní rozhodnutí jestli kojit nebo nekojit.
Já jsem kojit chtěla, protože mě to přijde přirozený a pro miminko prospěšný. Začátky byly těžký. Mám plochý bradavky a malej, když se narodil neuměl moc sát. Na řadu přišly kojící kloboučky a naučit malýho pít. Bradavky bolely i přes kloboučky, pak přišel po návratu z porodnice zánět prsu, po cca 5 týdnech růstovej spurt, kdy malej byl pořád u prsa a stejně řval hlady. Trvalo to asi 10 dní a já byla hotová, doktorka řekla že mám dávat dokrmy Nutrilonem, já to udělala jednou a pak jsem se rozhodla dokrm nedávat a rozkojit se a podařilo se! malej začal zase krásně přibírat a za celý 3 měsíce vůbec nebyl nemocnej ani nachlazenej i když se kolem něj pár nemocných pohybovalo. Nedávno jsem zauvažovala, že bych přestala kojit, protože malej strašně trpí na prdy a nic mu nepomáhá a já si myslím, že je to tím kojením přes kloboučky, že nasaje hodně vzduchu z nich, ale zase jsem to zavrhla. Nějak si nedokážu představit, že bych přišla o ten pocit mu dát svoje mlíčko a to jak je přitisknutej a saje. Je to užasnej pocit. Pro mě to kojení zas až tak pohodlný není, protože musím pořád umývat a sterilizovat kojící kloboučky a nesmím bez nich z domu protože by malej prostě bez nich mlíčko nevysál. Je to boj a chápu, že někomu se do toho nechce a radši to vzdá, aby byl v pohodě. Myslím si, že ty problémy s kojením se hodně přenaší na dítě a to taky není dobrý.
Myslím si, že at se každej rozhodne jak chce, tak je to jen podle něho to nejlepší a ostatní ho nemají co soudit...

aleachim
2. led 2011

@lu777 to je odraz dnešní doby, všichni mají práva a nikdo si neuvědomuje, že jeho práva končí tam, kde začínají práva druhých 😒 . Přeji hodně zdraví🙂.

jasekd
2. led 2011

@lu777 Ja jsem k tomuhle zaveru nastesti dospela uz ted po boji s prvnim ditetem, ze proste az budou dve, ze i ja se musim najist, napit, taky jsem nebyla daleko od padnuti, to tvoje snazeni i vzhledem k tvemu zdr. stavu mi uz jako fanatismus pripada, souhlasim s tvym manzelem, a mas muj obdiv, zes tak dlouho vydrzela, ja jsem zdrava a stejne mi to dalo zabrat, byla jsem jak zombie. Co se tyka tech prav, taky jsme furt poslouchali o pravech pacienta, a kde jsou nase prava, obcas jsem mela pocit, ze pacient ti muze dat pres drzku a ty mu podekujes a s laskou ho osetris, ono vsechno ma sve meze... Napadeni jsem nastesti nezazila, "jen" nadavky, ale ani to neni nic prijemnyho, a poslat ho nekam nemuzes.

k.ate
2. led 2011

@aleachim tak my jsme s manželem řešili to, jak dlouho jsme byli kojení a manžel možná trochu svojí mamce zazlívá (nevim, jestli je to to správný slovo 🙂 ) to, že ho kojila jen cca 3 měsíce a pak už ne... I proto mě držel, když jsem kolikrát měla chuť s kojením malýho seknout, protože nám to ze začátku moc nešlo. Prostě mu šlo o to, aby měl malej "lepší základ", než měl on. Když srovnáváme zdravotní stav, byla jsem na tom já (kojená zhruba do roku) mnohem líp než on, co se antibiotik, alergií a dalších věcí týče. Náš malej měl zatím asi 3krát rýmu, jinak nic... Jestli je to kojením si neodvažuju tvrdit 😀
Každopádně já jsem v tomhle směru ujetá kojení mi (až na hormonální výkyvy v 6tinedělí) přijde jako přirozená věc a když to jde, tak proč nekojit? 🙂 I když ta možnost kojení odmítnout tady je...

majdula
2. led 2011

@aleachim Vidis a muj muz treba dokaze rict, ze nektery veci, co rodice delali ve vztahu k nemu a segre, ho mrzely a dodnes mrzi, i kdyz je miluje a nema jim to za zle (rodice si beztak idealizujeme a nez se na ne zlobit, tak radeji prejimame vinu na sebe, sama pises, ze ti bylo lito maminky, ze s tebou mela tolik prace - ale proboha, vzdyt jsi byla mimino!). A naopak je rad, ze k prckovi pristupuju jinak a sam rikal, ze nektere veci ve vychove a vztahu k detem chce proste delat jinak nez rodice... A mmch se to tyka i toho blbyho kojeni, jeho mati ani jednoho z nich nekojila, i kdyz mlicko mela, ale udajne ji v porodnici rekli, ze je to zastarale a at da rovnou Sunar 😕 Tezko rict jak to bylo... mozna ani nechtela, kazdopadne jak rikam, manzel ji to nezazliva, ale je rad, ze ja prcka kojim.

Ono to vubec neni o kojeni, co jsem tim chtela rict... nejde prece o nejaky mliko, tim urcite nikdo traumatizovanej neni... jde o to, ze maminka uprednostnila svoje zajmy pred zajmy mymi, kdyz jsem byl malej...

Cimz jsem zase ale nenarazela na ty pripady, kdy to nejde, ale na to, o cem tohle tema puvodne bylo, a sice na to, kdyz nekdo kojit nechce vubec - a atsi to nekdo nazve fanatismem, pro me to proste je ciry sobectvi. Jasne, at si kazdy dela co chce, v tom se shodneme vsichni, ale at to plati jen pokud se to tyka jeho sameho. Jenze tady se rozhoduje i (hlavne) o tom miminku a za nej 🤐

aleachim
2. led 2011

@majdula já ale nemluvím o některých věcech, ale o kojení 😉 . Mě taky do dnes mrzí, že mě máma dala facku, aniž by se mě zeptala na to, jak to bylo a nespravilo to ani dodatečné omlouvání. Ale to, že mě nekojila, mi je opravdu ukradené a je to to poslední, co bych měla zapotřebí řešit.

Pokud jde o mé vyjádření, že mi bylo líto mamky, že se s tím musela trápit, tak to posuzuji jako dospělá žena, matka, která kojila, i když ne zrovna s oblibou, a dokážu si představit, jak zoufalá musí být matka, jejíž dítě nechce nic pít. Lucka byla nedonošená a první 2 měsíce nechtěla jíst vůbec nic - z 2kg mi zhubla na 1,5kg.

Chpu, že máš načteno, ale lidé jsou různí a nejedou podle rad pánů psychologů😉

lu777
2. led 2011

@jasekd jj, asi jsemt o přehnala, ale to je tím, že u toho prvního to nešlo a navíc byl 2 týdny pod světlem a já na něj čekala na pokoji s prázdnýma rukama, tak do dneška mě ten začátek celkově mrzí....
tentokrát se mi teda aspoň "podařil" super porod, kojila jsem aspoň do 4 měsíců a u malé jsem byla nepřetržitě na začátku pořád, usnula na mě po porodu a pak až ráno jsem ji nechala prohlídnout a očkovaná nebyla atd., prostě v porodce u mě byla pořád, kromě pár minut kdy jsem letěla na záchod....
a jako kojení bylo ok, ale žádný euforický pocity jsem neměla, zato jak malá hned po porodu byla bdělá, jak na mě kulila očka a tulila se a byla vzhůru asi 3 hodiny, na to nikdy nezapomenu.... 😵 😵

jinak jste mi připomněly, že vlastně jednoho člověka, kterej z vlastního rozhodnutí nekojil, znám, je to manželova maminka.... muž byl její první dítě, s kojem měla velký potíže, nakonec se jí udělal obr absces a řezali jí to a prej to byla hrozná bolest... a tak když čekala druhý tak měla takovou hrůzu z toho, že se rozhodla nekojit... tehdy nebyla taková masáž laktační ligou, tak to prej nebyl problém a nikdo ji s tím nedeptal....

muž mi to tehdy pořád říkal, když jsem tu bojovala s kojem.... protože třeba on a jeho sestra jsou velký siláci, např. jeho sestra je jak špejle a nosila dvojčata do 39.tt a pak je obě tandemově kojila do roka a půl.... a můj muž je o hodně zdravější než já.... zdraví je prostě hlavně o genech...

@miriska prdy nejsou o koju nebo nekoju.... já měla obě děti s obrovskýma potížema s bříškem (starší musel brát kapky až do roka)... a můžu Ti říct, že prdy měly jak po koju (i když jsem jedla pak už jen pár potravin dokola, který by vůbec nadýmavý být neměly), tak po UM... do 2-2.5 měsíců to bylo maso a nepomáhalo skoro nic... až pak se to pomalu zlepšovalo... ale starší měl kapky do roka a problémy s trávením do roku a třičtvrtě... malá to má malilinko lepší ale stejně musím kapky dávat....
takže kdo má dítě, který na to trpí fakt, tak to se musí jen přečkat bo když jsme se pak sešly tak ty co kojily tak říkaly co asi mohly sníst, že dítě má prdy a my co měly dítě na UM tak říkaly, že to je z UM 😀 😀

lu777
2. led 2011

a jináč si myslím, že když někdo kojit nechce, tak ať se radši do toho nenutí... bo určo to to dítě cítí, je v tom přece nějaká energie a aby někdo kojil s nechutí, to si myslím, že je lepší dát UM....
třeba manželova maminka nekojila z vlastního rozhodnutí a je to ta nejbáječnější máma co znám 😵 manželovi fakt závidím 😔 😔 je neskutečně optimistická, tolerantní a podporující.... když přijede, tak hned co ráno vstaneme, tak nás všecky obejme a neustále někoho chválí, úžasná osoba 😵 já jí ani neříkám tchýně, protože mi to nejde přes jazyk 😔
a nekojila ani jedno dítě 😉

aleachim
2. led 2011

@k.ate já kojení považuji za vhodné, proto jsem se sebezapřením kojila. Nicméně nemyslím si, že kdybych nekojila, tak jsem špatná matka a moje dítě by mi jednou vyčetlo, že jsem ho přestala kojit. I ty příhody ohledně kojení v rodině manžela jsme řešili jako veselé příhody z jejich dětství 😉 . Nechci se nikoho dotknout, ale myslím, že vlastní vztah ke kojení prostě promítáme do důležitosti kojení našich matek - chci tím říct, že mě opravdu netrápí, že mě máma nekojila nejspíš proto, že je to nepovažuji za středobod světa, naopak fanatická matka kojná bude nejspíš zásadně řešit, zda i jí se dostalo mléka mateřského.

lu777
2. led 2011

a mě kojila mamka hodně málo a taky mi to nějak psychicky nevadí.... pokud bych jí něco vytkla tak to že mi četla dopisy v pubertě nebo že místo aby si s se mnou popovídala tak pořád koukala na tv....
nekojení mi teda nevadí... spíš mi vstávaly vlasy hrůzou, když mi řekla, že jak jsem byla nedonošená, tak dr. doporučil dávat čerstvou šťávu z pomerančů, takže hned po šestinedělí jsem ji dostala 😨 😅
no ale prej mi chutnala a krásně jsem jedla.... prdy jsem prý neměla vůbec a byla jsem klidný miminko a všecko jsem krásně dohnala, mamka si pochvalovala jak to bylo jednoduchý i když měla děti po 2 letech...

lu777
2. led 2011

@aleachim máš pravdu, že to se do toho vztahu určo promítá...
a i třeba věci okolo porodu bych řekla bo moje kámoška otěhotněla náhodou, na kojení se vůbec netěšila a říkala, že kojit bude maximálně 3 měsíce... pak měla ale blbej porod, císaře a brala to jako svoje selhání a bylo evidentní, že se to ženský sebevědomí snažila nahnat na tom kojení, takže pak kojila rok a půl a i začla pozdě s příkrmama a tak, dlouho výhradně kojila....a pořád o tom porodu mluvila, prostě se jí to těžko zpracovávalo a to kojení jí asi pomáhalo se s tím vyrovnat

majdula
2. led 2011

@aleachim Aj kdyz to vypada, ze sypu z rukavu nactena moudra, tak takhle jsem to citila uz driv (ovsem az po narozeni prcka, to priznavam), akorat ted se mi ty pocity jeste zhmotnily nekde napsane, tak chapej ze me to povzbudilo, ze nejsem uplne mimo - i kdyz podle okoli zrejme jo, s kojenim v tehotenstvi jsem exot uz davno, prcka jsem dodnes neplacla, tak s tim jeste vetsi... 🤐

Jo a uplne jsem zapomnela, ze maminku co odmitla kojit vylozene kvuli sobe, znam. Moje "kolegyne" z porodnice 😀 Ve 22 mela uz treti dite (nic proti!), mlika hned po porodu litry a kojeni ji dle jejich slov neskutecne sralo a prudilo a male porad rikala, pockej, dojdem dom a dostanes flasku a ja pujdu konecne na plastiku 😀 Nutno dodat, ze to ale byla brutalni smazka - do slova a do pismene, krome toho ze chodila neustale na dvur hulit, tak jeji pritel dealoval travku a rekla bych i jine veci (udajne byl techno DJ), dodnes mam u ni slibenej matros, kdybych chtela 😎 Jo a chteli co nejdriv odjet na par let do Anglie, nebot je to tu taky vysira, a kdyz jsem se ptala, co s detma, tak ze je daji babce, at se postara.
Takze mozna bylo i lepsi, kdyz malou nekojila...
Dodnes ji zive vidim, nevim jak jsem na ni mohla zapomenout 🙂

k.ate
2. led 2011

@aleachim já teda nevim, možná se ten vztah promítá, ale my jsme s mamkou moje kojení neřešily, vždycky to bylo tak, že bráchu nekojila, jen mu x měsíců odstříkávala mlíko do flašky, protože měl silnou žloutenku a když byl v porodnici čas na krmení spal a nedal se vzbudit a budil se pak až na novorozeneckým, kde dostal flašku a pak už se prostě nepřisál, protože byl línej tahat, když z flašky to teklo samo... A já byla kojená zhruba ten rok, pak mamka přestala, protože jí trhali zub a musela brát nějaký prášky, co se při kojení nesmělo. I když jsem čekala malýho, bylo mi řečeno, že by bylo fajn kojit, ale nikdo na pilu netlačil, prostě půjde, půjde, nepůjde, nic se neděje. Takže těžko říct, třeba to člověk do sebe "nasaje" už jako malý dítě a podle toho pak ke koení má vztah...

Možná by bylo zajímavý, kdyby někdo udělal studii, která by sledovala, jestli matky, který jako děti byly kojený kojí a naopak 🙂

k.ate
2. led 2011

@majdula jinak můj manžel je na tom podobně jako tvůj 😀 A exoti jsme obě, s tím, že malej už teda plácnutí dostal, protože házení hraček po návštěvě není zrovna ideální způsob hraní si (zvlášť, když jsou to dřevěný kostičky...) 😀

majdula
2. led 2011

@lu777 Na tom neco bude - ja mela zpackanej porod, na kterej se se hodne tesila, taky skoncil akutnim cisarem a vsechno bylo jinak a blbe ☹ Tak mozna proto si to ted kompenzuju tim kojenim a celkove vymazlovanim prcka - i kdyz puvodne jsem planovala kojit tak pul roku max. a mozna ani to ne a s prckem se vubec nemazat 😵

@aleachim Moje mamka nas tri kojila, mam dojem toho pul roku urco, brachu snad 9 mesicu a uz byla exot 😀 Ale nemyslim, ze jsem fanaticka kojna diky jejimu prikladu (nebo navzdory nemu) 😝 😀

miriska
2. led 2011

@lu777 já jsem, ale neřekla, že má prdy z mýho mlíčka, ale z kojení přes kloboučky. při každým přsátí vycucne z kloboučku nejdřív vzduch a když je u prsa někdy neklidnej a pořád se odtrhává a opakovaně přisává, tak toho vzduchu spolyká opravdu hodně ☹ ale odsávat a dávat z flašky fakt nechci...

miriska
2. led 2011

mě mamka kojila jen sotva 2 měsíce a řekla mě že to tak prej bylo normální...za zlý jí to nemám, ale jsem atopik, alergik a byla jsem dost často jako dítě nemocná, jestli to s tím má spojitost, tak by mě to mrzelo, že se nesnažila mě kojit dýl...

valentinuska
2. led 2011

@k.ate v době našich rodičů se kojení tedy moc nepodporovalo ... takže ten průzkum by byl o ničem 🙂
moje mamka neznala např. termín růstový spurt, všichni jí vnucovali, ať mi dá co nejdřív feminar a pak sunar - v okolí to tak bylo úplně normální ...
teď nedávno mi říkala, že jí je to trochu i líto, že neměla ty informace co já a nemohla se snažit mě kojit déle ...

to jsou dva různé extrémy, tehdy byla šílená propagace sunaru a teď zase šílená propagace kojení 🙂

aleachim
2. led 2011

@majdula s tou kojnou jsem to myslela trochu nadneseně a rozhodně ne adresně. Jinak s lidma jako popisuješ tu holku se nestýkám, takže z toho možná plyne to, že obdobný případ se v mém okolí nevyskytuje.

@majdula @k.ate Většina rodičů (ty, kteří jsou mimi tuto kategorii si nezaslouží rodiči být) se snaží pro své dítě udělat to nejlepší, i když ne vždy to to nejlepší je. Na MK se stalo zvykem, že to nejlepší je jen to, co dělám sama a ti, co to dělají jinak jsou prostě slepice, fanatičky, ....... možná by to chtělo trochu nadhledu, ať každý dělá co umí, vždyť i lékaři si často protiřečí. Např. já, jak jsem tu už psala, z kojení radost neměla, to neznamená, že bych se vysmívala matkám, které kojí dítě dlouho. Naopak za to čekám, že matky, které kojení naplňovalo, mě nebudou považovat za duševně chorou, protože já nesdílím jejich postoj. A tak je to se vším 🙂 .

@petamaskova k tvému dotazu, ptala jsem se kamarádky, která je dětská sestra a říkala, že pokud matka nechce kojit, je dobré to probrat s gynekologem, aby věděla jaké jsou postupy. Laktace prý jde zastavit až poté, co naběhne.´Prý neví o způsobu, jak způsobit, aby se vůbec nedostavila. Ale to by měl zodpovědět gynekolog. Následně by bylo prý vhodné o tom informovat v porodnici ještě před porodem. Pokud jde o sestry v nemocnicích, záleží prý na konkrétním člověku. Některé prý budou hustit, ať to zkusíš, některým to bude jedno, protože nebudou mít práci se s tebou zabývat. Z toho, co mi říkala, bych to určitě řešila s gynekologem.

lu777
2. led 2011

@miriska hm, tak to nevím, já kojila s klobučkama i bez kloboučků, děti měly UM i MM a stejnak měly prdy šílený oba dva... ale jasně, že s těma kloboučkama je to náročný, hlavně pro to dítě si myslím že se dost unaví...
jinak já odsávala a dávala přes stříkačku, protože jinak bych kojit na začátku vůbec nemohla, malá prostě usnula únavou vždycky...

lu777
2. led 2011

jinak s těma alergiema - taky jsou případy, kdy to dítě naopak má potíže a přestanou když se přestane kojit... tak to měla kámoška, je alergička a to dítě to přes ni asi nějak dostávalo či co.... teď je malý 4.5 roku a naprosto v pohodě...

já teda ve svým okolí mezi kojením / UM a alergií žádnou spojitost nevidím...

lu777
2. led 2011

@k.ate jo taková studie jesetli matky který byly kojený pak kojí, by mě zajímala...
ale je otázka jestli by to pak bylo jen "psychikou" a nebo i fyzicky/geneticky... já mám třeba jednu bradavku plochou, trošku pomohlo nošení tvarovačů v těhu, ale zázrak to taky neudělalo... moje mamka opak 😅

nevím jestli třeba když někdo má hodně mlíka a nemusí se o něj nijak snažit (pro mě sci-fi 😅 ), tak jestli to tak měla i jeho máma...
třeba moje mamka měla 4 děti a u 2 neměla skoro žádný mlíko a 2 kojila dlouho bez potíží....
její máma měla 2 děti a jedno kojila, u druhýho byla nemocná a mlíko zmizlo...
každopádně třeba moje máma byla kojená do roka a je neustále nemocná.... můj muž opak... takže statistika by byla zajímavá i v tomhle...

lu777
2. led 2011

jinak já teda nekojení obrečela, zvlášť u druhýho dítěte...
ale zajímavý je, že jakmile jsem přestala kojit, tak muž se k oběma dětem o dost víc měl... on je hodně emocionální typ a hlavně u toho prvního dítěte mi říkal, že až ve chvíli, kdy ho nakrmil z flašky, tak měl pocit, že pro něj může něco udělat a tak... což by mě ani nenapadlo... ale je fakt, že pro toho tátu je to asi taky o kus jiný, že najednou se o to dítě může kompletně postarat a tak.... i když třeba jinej chlap by to tak nevnímal, nevím, mně to tehdy muž řekl, že mu to paradoxně pomohlo, on měl po porodu trošku šok, že je tam fakt živý dítě, nějak si to neuměl představit dokud to nepřišlo...

petamaskova
autor
2. led 2011

@aleachim moc děkuji za odpověd,řeknu jí to.

k.jolanka
2. led 2011

@petamaskova v porodnici normálně dostane léky na zastavení laktace. Když jsem byla na revizi po zamlklém těhu, tak holčina rodila v pátém měsíci kůli tomu, že její dítě mělo nádor a potém jí jen dali léky na zastavení laktace aby se jí prsa nenalila. a kámoška byla v porodce na pokoji s ženskou, která prostě řekla, že kojit nebude, že jí to nejde a normálně jí laktaci zastavili a bylo to u apolináře. však o tom jsou určitě nějaké články na netu, jak se laktace zastavuje, ať se podívá 😉

weri1
3. led 2011

@valentinuska to moje máma mi říkala, že jejich pediatr nechtěl nic slyšet o UM, že ji málem vynadal, když se jen zmínila

stylly
3. led 2011

Ahojky maminky

tak něják jsem na tuhle diskusi narazila náhodou,.......jak já bych kojila 😔 😔 😔 😔 ale po císaři a z předčasně narozeným chlapečkem jsem odstříkávala cca měsíc max 80-90 ml za den 🙄 🙄 🙄 🙄
Ale bobíškovi to neublížilo dávali jsme s dávame nutrilon a byl nemocný jen jednou 😉

majdula
3. led 2011

@aleachim (uplne mimo tema a az ted, pac jsme byli od vcerejska u babicky 🙂 ) jen jsem si tak vcera vecer premyslela (pri kojeni, jak jinak 😀 ) a nejak se mi vybavily argumenty tve tchyne, proc kluky predcasne odstavila - a neda mi to, musim napsat, ze to podle me bylo strasne zbytecny! Poprve proto, ze otehotnela zahy po sestinedeli - a to je duvod? Ja kojim i ted v tehotenstvi a nijak me to nevysava. A podruhe proto, ze prvni ditko strasne zarlilo - ale vzdyt to bylo teprve desetimesicni miminko!? 😲
Ale v pohode, nasledky nemaji ani jeden 😀 a tak to ber jen jako placnuti do vetru...

Jo a ptala jsem se mamky a "za ni" - v 70. a 80. letech, kdyz nas mela, podle jejiho nazoru byla stejna situace jako ted, co se tyce pomeru kojicich/nekojicich. Zajimavy, clovek by rekl, ze tehdy se vicemene jelo na Sunaru a kojici byly vyjimka, ale ona tvrdi, ze to bylo tak pul na pul, jako ted... akorat tehdy byla silna masaz pro UM, asi tak jako je ted masaz pro MM. Ale matky si stejne jely po svem, kdo chtel kojit, kojil, kdo ne, dal Sunar, proste fakt jako ted...

marecek4
3. led 2011

@petamaskova znám,kamarádka je velice pohodlná a prý si nebude kazit postavu-neřeknu,kdyby byla modelka,ale kazí si ji už svým přežíráním,je horší jak já po čtyřech dětech,a to vím,že by jsem se sebou něco měla udělat,ale jaksi není moc času,no nakonec neměla ani mlíčko,tak byla spokojená,holčina má už 6 let,a pořád tvrdí jak jí koupí všecko na co si ukáže a aby měla všecko-jen pro představu letos nevěděla co jí koupit k vánocům,protože už vloni dostala krom jiného počítač za 20 000,-ale nikdo na něm pořádně nic neumí,děláme si z ní legraci,že až půjde do školy,dostane Mercedes a další dárky už mít nebude,protože to nic nepřebije