Matka, co nechce kojit. Znáte někoho takovýho?

petamaskova
28. pro 2010

měla bych otázku,je možné aby matka odmítla kojení z jakýchkoliv důvodu? znáte někoho takovýho nebo jste to sami zažily?

makak21
1. led 2011

@kubaka určitě je možné, respektovat tvůj názor, i když z mého pohledu ty teda cizí nerespektuješ, ale titulování slepicema už bylo urážlivé a to je pro mě ubohé a hloupé. Nezlob se, ale tak to vidím já. Já taky nechápu, proč někdo nechce kojit, ale neurážím kvůli tomu.

sisstin
1. led 2011

no tak já neznám nikoho, kdo by nekojil kvůli prsům, postavě nebo kvůli tomu, že by si chtěl dát víno 😉 většinou je to právě kvůli tomu, že má ke kojení nějaký psychický blok( dokud jsem si to nepřečetla tady na koni, tak jsem myslela, že jsem fakt jediná), nebo je po porodu nesmírně unavený, nebo má depku jak vyšitou...a věčně uřvané mimino, které se nepřisává, nejí klidně 16h ( u nás to teda tak bylo i s UM, změna k lepšímu nenastala žádná a nenastala doted, syn prostě nejí od narození). To je fakt nesmírně psychicky vyčerpávající. Já jsem to vzdala tuším po 10 dnech, v životě mi z prsu nevytekla kapka mléka, neměla jsem mlezivo. Když přišel Dr. na vizitu a ptal se, co prsa? Tak jsem nechápala, na co se ptá...prostě nic 😅 😅 😅 pak když jsem tady četla, že mléko má z prsu stříkat!!!!, tak jsem se strašně moc divila 😅 😅

Doma jsem krmila přes stříkačku, měla jsem skoro 4 měsíce v kuse neustálé horečky z únavy..a to jsem měla extrémně klidné a spavé dítě, které se nechtělo budit ani na jídlo. Ale prostě jak pro mě bylo těhu po fyzické stránce naprosto v pohodě, pracovala jsem do 7. měsíce klidně 12-14h denně, tak po porodu toho na mě bylo nějak moc. Což se projevovalo silně i ke vztahu k dítěti. Jo, věděla jsem, že se musím postarat - nakrmit, přebalit, atd., ale tím to pro mě haslo...byla jsem jak robot. Takže zhruba po těch 10 dnech, kdy jsem si jenom mordovala prsa odsávačkou ( neodsála jsem nikdy nic, fakt ani kapku), 60minutovému kojení, při kterém mi padala hlava únavou, pak jít tvořit UM- to jedl 30-40minut třeba 90ml, někdy ani to ne...a za hodinu jsem podle hodinek mohla zas jít dělat to samé 😝 takže jsem se na to vyprdla a byla jsem ráda...ovšem nezměnilo se nic moc, stejně jsme s jídlem bojovali a nikdy se to nezlepšilo, až pak ve 4m s příkrmy, ale vydrželo mu to do 18m a od té doby nejí opět nic 😝

pak jsem dlouhou dobu měla ke kojení až odpor, nerada to někde vidím, kojení na veřejnosti je pro mě příšerná představa...ale čím déle mám dítě, tím menší odpor k němu mám..teda při představě, že budu kojit já..u ostatních to stále vidět nemusím, nicméně i to se dost zlepšuje 😉 ...takže jestli někdy budu mít ještě dítě, tak jsem přesvědčená, že kojit budu aspoň zkoušet a udělám pro to maximum, ale pokud by to zase mělo mít podobný průběh, tak si nejsem jistá, zda budu tak silná, abych to zkoušela nějak déle 😕 ale to těžko říct, já bych to případné další těhotenství a porod prožívala úplně, ale úplně jinak...tím jsem si 100% jistá....

ono těch matek, co nekojí fakt kvůli prsům( podle mě ani taková žádná není, prsa se stejně mění těhotenstvím a ne kojením, já mám dva visíci pytle 😝 ) nebo podobným důvodům, bude asi fakt minimum 😉

wsmoulinkaa
1. led 2011

@kubaka no to teda je.... 😀 ale jde to...holky si zatím vyhrajou....
druhý porod byl rychlejší...ale to nošení břucha to bylo pro mě utrpení.... 😒 😉

verisek
1. led 2011

myslím, že to je každěho věc,pokud nechce kojit ať nekojí, na druhou stranu pokud není problém je to škoda, aspoň půl roku bych mimčo kojila
ja nekojila, ne že bych nechtěla hned od začatku, ale zkoušela jsem to přes kloboučky, normálně, malej nic nevysál, bylo míň a míň mlíka, tak jsem odsávala ve dne v noci a stejně prd, takže po 14 dnech stresu a nervu jsem to zabalila a malej je od té doby na UM
tudíž jsem dost alergická na řeči typu, že kojit může každá a pokud ne tak je líná
já byla kojená snad měsíc, manžel 14 dní, brácha 3 týdny a nikdo z nás z toho trauma nemá jak tady někdo psal...
přijde mi, že některé z toho dělají zbytečné divadlo...
ke kojení odpor nenám, ale některé kojící ženy venku by mohly mít trochu soudnosti...

wacata37
1. led 2011

@kubaka A ty ses kdo? Advokatka kojeni? Supermatka? Snazis se mi tu namluvit ze jsem psychologicky ublizila svemu diteti??Ja bych to tu shrnula cokoliv tu kterakoliv delate nejdulezitejsi je vysledek a to je spokojene dite a spokojena matka. Jinak diskuze jaka diskuze ....Tady aby se jeden bal rict svuj nazor! 🤐

alisek
1. led 2011

Naprosto souhlasím s @kubaka a @majdula, líp bych to nenapsala. Názor na nekojení od @wacata37 je naprostý alibismus, jediná věc proč nekojit ale ne hned od narození miminka beru to, že matky mimo ČR nemají tak dlouhou mateřskou + rodičovskou, to je celkem pádný argument ale pokud může, nemá žádný psychický a zdravotní problém tak si myslím, že je to vůči tomu dítěti povinnost a mělo by se proto udělat maximum a úpokud to nejde, tak přestat ale vědět, že jsem proto udělala maximum a nemusím si to vyčítat ikdyž to obrečí asi každá.

Taky napíšu náš příběh kojení-nekojení, syn se narodil dva měsíce před termínem, syna jsem poprvé chovala až po měsíci, do té doby jsem na něj civěla jen přes sklo a semtam mohla pohladit, klokánkování jsme nesměli, co se narodil by mě ani nenapadlo, že bych ho nemohla kojit, od porodu jsem odstříkavala mlezivo, pak něco jako mlíko do pleny, pár dní na to jsem si objednala odsavačku, domů jsem šla hned druhý den po porodu,takže jsem se synem nebyla, odsávala jsem každé 3 hodiny, ze začátku to byly kapky, pak polévkévé lžíce, byla jsem z toho zoufala, sestry v nem. mě u inkubátoru mordovaly prsa aby mohly dát malýmu aspoň kapičku mlíka ode mně, jenže ty první dyn jsem byla tak ve stresu z toho všeho že toho bylo minimum, když jsem se z toho vyřvala a dala do klidu, tak se začalo dařit, dovezla jsem malýmu i 30ml za 24hodin a postupně to šlo lépe a lépe. takhle jsem to praktikovala víc jak měsíc, prostě jsem vydržela, budila se v noci jako ostatní mamči a každej den něco malýmu dovezla do nem., malej prodělal pár dní po porodu operaci a moje mlíko přijímal až 20 den od porodu, když jsem mu vozila mlíko do nem., tak jsem byla zoufalá jak málo ho mám, ani mu to nestačilo, jiný mamči vozily min. 3x víc než já a pořád jsem to nevzdala. První přisátí bylo skoro po měsíci a půl a to malej pil max. 30ml na jedno krmení, pak byl sondován nebo přes prst, některé sestry to obtěžovalo přes prst tak mu šouply lahev a kojení začalo být obtížnější protože ode mně byl kojen jednou denně a zbytek dostával v lahvi. Domů jsme šli částečně kojený zbytek do flašky, celkem jsem se rozkojila, že bych mohla kojit dvojčata, i potom měsíci a půl co jsem neměla u prsa dítě, drama pokračovalo, když si na kojení navykl, lahev jsme mohli odložit, tak začal hrozně zvracet, to znamenalo, že po kojení na mě vysel tak dvě hodiny, pak jsem ho položila a do hodiny to samé, tak to šlo 2 měsíce, byla jsem absolutně unavená, nikam jsme nemohli chodit, protože se to nedalo stihnout, doktorka doporučila odsávat a dávat v lahvi s nutritonem, to jsem dělala skoro týden a málem přišla o mlíko protože jsem ho přestala přikládat,pak se to zlepšilo ale měla jsem o polovinu méně mléka, měl jen to co vypil ani ml navíc. V současnosti malýmu už dávám sem tam dokrm nutrilonem, protože mlíka není dost ale pořád kojím a jsem nesmírně ráda že jsem to i přes tu dlouhou pauzu zvládla a to mě všichni v nem. říkali, že tak dlouho kojit nebudeme, jestli vůbec budeme a pak zase říkali at dávám jen UM, když syn zvrací že to bude lepší.

Z toho plyne, nevzdávejte to tak lehce a obrňte se trpělivostí, neměli bysme za dítě rozhodovat a jestli nám to zrovna moc nevyhovuje tak s tím jsme museli počítat snad všechny když jsme otěhotněli, že to bude stát hodně sil a obětí, nebo ne?

deyana
1. led 2011

@sisstin Jako bych četla svůj příběh 😀 Já teda znám jednu, co má dvě děti a sotva se umí postarat sama o sebe, ale nejdůležitější pro ni bylo aby si hned zapálila a ožrala se. Takže taková je fakt slepice. Já jsem se snažila a mordovala si prsa víc jak 2 měsíce, využila jsem i služeb laktační poradkyně, vyhazovala tisícovky za různé pomůcky a homeopatika a stejně to nepomohlo. Ona totiž malá byla tak dravá, že mi hned obě prsa rozkousala do krve a tak jsem jen brečela bolestí a jakmile se to zahojilo, situace se opakovala.. no hrůza. Mlíčko kapalo, odsávat hodinu jedno prso pro 10ml jsem vydržela jen pár dní. prakticky jsem odsavačku nedala z ruky. Takže nějaký stříkání to fakt neznám 😀 ale vím, že jsem pro to udělala fakt maximum.

aleachim
1. led 2011

@majdula Mas pravdu... ale myslim, ze detem neni jedno, kdyz se dozvi, ze je maminka nekojila, protoze se ji proste nechtelo. Neverim, ze kdyz se toto dozvis (at uz v detstvi nebo v dospelosti), ze te to nezamrzi.

Manželův brácha nebyl kojenej skoro vůbec, protože manžel strašně žárlil (jsou od sebe 10m), tak ho odstavila. No a nezdá se, že by švagr choval nějakou zášř vůči bratrovi nebo matce. 😉

majdula
1. led 2011

@lu777 jeste jak pises ze neznas nikoho, kdo by nekojil, ptze by nechtel... prave o tom je ale prvni prispevek a vlastne cely tohle tema 😉 Nebo to tak aspon bylo mysleno, nikdo se asi (aspon zprvu) nechtel navazet i do maminek, ktere nekoji, protoze to z ruznych duvodu nejde, maji zdravotni nebo psychicke problemy, vzdaji to... (ze treba predcasne, je jina vec). Taky jsem prikrmovala a mela milionkrat chut se na to vyprdnout, tak bych si nikdy nedovolila odsoudit mene vytrvale 😎

Myslim ze kritika Kubaky a vlastne aj moje smerovala jen k tem pripadum, kdy mamka proste NECHCE - to je podle me opravdu sobecke vuci diteti. Ostatni pripady, co tu holky popisuji, jsou dost dobre pochopitelne 😔

@aleachim Zast urcite ne... ono tezko se hnevat na vlastni maminku, ostatne rodicum clovek odpousti jine a treba i strasne veci, nebo je spis vytesnuje, neni lehky si pripustit, ze k nam vlastni mamka byla nespravedliva, sobecka anebo nejak zla... A ze jsou i takovi rodice 😔 Ale mrzet to muze. I kdyz by to treba svagr v zivote nahlas (a ani sam sobe) nepriznal.

(jak uz jsem psala, ctu ted Matejcka, tak su desne chytra 😀 )

janneke
1. led 2011

@alisek Taky žiju v zahraničí a taky jsem musela brzo nastoupit do práce a kojím ještě teď. Sice to bylo jaksi hodně práce, ale nerada něco vzdávám jen tak. Ale to ty taky ne. 😉

dana3262
1. led 2011

Konecne taky nekdo zminil prava ditete. Kdyz ctu vase pribehy, tak si uvedomuji, ze ani ja jsem nemela nabehnuti laktace uplne bez problemu. 2dny po porodu nic, pak jsem kojila 20-30ml a pak uz nevim. Maly nic nedostal. Jen mu myslim sestry daly caj. Nevedela jsem kolik je bezne nakojit, tak jsem byla v klidu. Doma jsem samozrejme videla, ze maly ma hlad, tak jsem kojila furt. Vypila jsem denne 7l tekutin, myslela jsem si, ze to pomuze.. Za 2hod vychazku jsem kojila 3x 😀 Asi v 5m se trochu ustalilo kojeni pres den (po 2-3hod) a zintenzivnelo v noci. Nejdriv 3x, pak 4x a nakonec 8x-po hodine. To uz jsem nestihala ani usnout. To uz nastesti bylo malemu 9.mesicu, tak jsem zacla prikrmovat a ted se budi tak 3-4x, ale spi s nami a mame to uz takove zajete. Takze muj problem je od zacatku, ze mam malo mlicka. I tak si myslim, ze nam to slo (jde) krasne. A ze to mame v podstate zadarmo(ne vydrene jako mnoho maminek, co mely problemy) Nikdy by me nenapadlo dat UM a nikdy by me nenapadlo, ze nam to NEPUJDE. Prolaktin se prece tvori v mozku. Samozrejme jsou bohuzel vyjimky 😒 maminky, kterym se to nepodari. Nedavno jsem se dozvedela, ze do 6m vyhradne koji jen 30% maminek. Sila, co? To asi nebodou jen ty, ktere maji neresitelny problem..

mishad
1. led 2011

Teda mě to fakt připadá na palici...všichni jsou ted tím kojením úplně posedlý.....je to věc každý maminky, zda kojí či ne a z jakýhokoliv důvodu 🙂 i kdyby nechtěla kvůli postavě, nebo práci atd, je to její věc, určitě jí neodsuzuji, hlavně když své miminko miluje a dobře se o něj stará!!!
Příjdou mi horší věci v životě....například, když si ženská nabouchá 4 děcka a více, bud z náboženského hlediska, nebo že neuznávají antikoncepce a nebo že se jim nechce pracovat. pak se o děti nedokáží pořádně postarat, protože to nestíhají, nebo si to finančne nemohou dovolit a děti jsou chudáci...... Jinak z mého okolí je více lidí nekojených, než kojených a většinou více marodí kojené....

berenika39
1. led 2011

jak to může být věc "maminky"? je to přece věc obou, ne? to dítěě nemá právo na to nejlepší?

jinak jistě - když to nejde, UM je tu a nevidím v něm problém. jen nejde prostě koukat jen na svoje potřeby- od oplodnění... porodu jsme dva, ne?

weri1
1. led 2011

mě se líbí, jak tady vždycky založí nějakou diskusi, na které se to většinou dohádá, ptž každej máme na vše jinej názor a zakladatel diskuse se někde možná z povzdálí směje. Na zakladatelku disuse jsem v posledních příspěvcích už nenarazila 🙂 😀 😝

margotg
1. led 2011

@weri1 protože už se nediskutuje o tématu, ale o tom kdo koho respektuje či nerespektuje a o tom, že je to každého soukromá věc. Pak ale mizí důvod k diskuzi.

lidiab
1. led 2011

@weri1 Take jsem to chtela napsat 😀 😀
Jinak, jsem toho nazoru ze maminka ktera mohla plne kojit od zacatku nikdy nepochopi tu, ktere to nejde. Mozna jsem toho mohla delat vic...odsavat denne 8 hodin misto 5, nebo treba vubec nespat atd. 🤐 "Nalita prsa" vubec neznam, "odstrikavani" take ne, pouze male kapicky. Mleko se mi zacalo tvorit az treti den po porodu a ten pohled na vahu, kdyz po pulhodinovem kojeni miminko vubec nic nevypilo i kdyz pilne salo bylo pro mne snad tim nejvetsim zklamanim v zivote. Citila jsem se hrozne a vynasobte to mirnym poporodnim splinem. A to jsem mela veskerou podporu a pomoc manzela a rodiny. Maminky co to zvladaji sami maji mou nejvetsi uctu! Prvni mesic jsem s tim uplne zbytecne bojovala - spravne jidlo, piti, homeopatika, masirovani, nahrivani. Vysledkem bylo urvane, nepribyvajici a hladove mimino, kruhy pod ocima a 2-3 hodiny spanku denne a strach pri pohledu na vahu. Nejvic co ode mne syn vypil bylo 60ml, to jsme s manzelem dokonce i oslavili! 🙂 A to nemluvim o tom, co mi to delalo s psychikou, snazila jsem se myslet jen na maleho. Citila jsem se opravdu malicherne, jako ten nejvetsi zoufalec a nicema. Ze vsech stran jsem furt jen poslouchala "chytre" rady, laktacni poradkyni jsem mela non stop na telefonu a po mesici jsem ten boj vzdala - dokrmuji a jsem rada! Mame klidne a pohodove miminko, ktere stale, navzdory vsem predpovedim, prso neodmita.
Cela ta debata je proste o tom, jak vysoky prah sebeobetovani kazda maminka ma. Nekdo je schopen se mesice mordovat aby plne kojil, nekdo ne. Ja zrejme patrim k te druhe kategorii. Kdybych mela dalsi mimino tak si klidne dovedu predstavit ze to kojeni vzdam mnohem drive, ale rikat dopredu ze nechci kojit bych se netroufla.

margotg
1. led 2011

@lidiab 🙂 podruhé už to půjde 🙂 já to měla s prvním zrovnatak a u dalších jsem řekla, že to jít musí a šlo 🙂 Že se mlíko začne dělat až třetí den je úplně normální, mě ted Jitu natahla třetí den z jednoho nic a z druhého 20, dle LP silný podprůměr, ale rozjíždělo se to pomalu a myslím že na jedno pití jsme udělali tak 40 - 60, víc ne, ale přikládala jsem každou hodinu do 3 týdnů a když měla období i po 45 minutách, ale pili jsme max 10 minut. Zkoušela jsem i odsávat, ale odsávačkou ani kapka, tak jsem jí zahodila a do 3 týdnů jsem ještě po koju odstříkla rukou, co šlo, někdy kapku, někdy 2 ml a pak se to tak nějak ustálilo a kojím dodnes plně, když chce dám z obou a když potřebuju, tak den přikládám často k oboum a do dvou dnů se začne nalévat.

petamaskova
autor
1. led 2011

@weri1 a co bych vám měla psát? tema se téměř změnilo,otázka a důvod diskuse je jiný než hádání o tom kdo kojí a kdo ne a kdo koho respektuje a kdo koho ne.

margotg
1. led 2011
peppapig
1. led 2011

Sorry zenske, ale vam uz vazne harasi...od kojeni po prava deti hmmm 😅 😅 😅

mateson
1. led 2011

aniž bych nejak snižovala duležitost kojení je potřeba si uvědomit, že kojící matka není automaticky lepší matka. Je hodně kojících žen které jako matky nestojí za nic.

jasekd
1. led 2011

@lidiab Popsalas to presne, to zklamanani pri pohledu na vahu, kolikrat jsem to obrecela 😖 A kdyz to kvuli refluxu nakonec vsechno vyhodil, bylo to zoufalstvi. Ja uz i zkousela, jak vypada na pline, kdyz vyblinka 30 ml, apod, polejvala plinu vodou.. Protoze ta vaha, kdyz se dite mrska, uplne presna neni a ja se honila za kazdym ml. A ta mira sebeobetovani, presne 😉 Mam to podobne jako ty. Nakonec jsem kojila s prikrmem Nutrilonem 4 mesice, nemuzu rict, ze bych se nesnazila, trochu to mrzi, ale co. Ty 4 mesice jsem to vydrzela jen proto, ze jsem si dokazala rict, ze muze mit i UM, a dokrmovala, jinak bych ho furt jen prikladala a nedelali bysme nic jinyho a stejne by rval. Prevazovanim jsem si zjistila, ze se mi mliko netvori vic ani kdyz jsem prikladala skoro furt treba tyden.

A jak to delali drive? No drive plna chalupa nebo aspon vesnice deti a kojicich matek, nekdo ho proste nakrmil (jak bylo v Zelarech, "bratr po mleku"), slechta mela kojnou, no a taky to kravsky mliko, no a taky dost deti umrelo z ruznych duvodu 😖 Takze tvrdit, jak to vsechno drive slo a jak to dneska tem zdegenerovanejm nejde, je trochu mimo. Jiste ze si dneska ulehcujeme a pomahame, diky za tu moznost.
S tema nemocema tezko rict, nemuzu rict, ze kdybych kojila, bude to jedno konkretni dite zdravejsi, jak to zjistit? Jedine studie, statistika, ale ne konkretni pripad. Sestrenice ma deti nemocnejsi nez je nas, a byly kojene plne a dlouho. Treba by na tom byly bez kojeni jeste hur, treba ne. Asi ne lip, je prokazane, ze MM je prospesne, ale stejne treba jo.
Obcas mi to tu pripada jak soutez "kdo se vic obetoval pro sve dite", tak to asi nevyhraju, no 😝

mateson
1. led 2011

@petamaskova ano je možné aby matka odmítla kojení z jakýchkoliv duvodu. Ano poznám nekoho takového,sama jsem to nezažila.

dana3262
1. led 2011

@peppapig to zas tak uplne zcestne neni. Umluva i pravech ditete hovori o tom, ze jednotlive staty maji informovat rodice a prednostech kojeni.

lu777
2. led 2011

@majdula nj, tak já to od začátku nečetla... myslela jsem, že osobně nikoho takovýho neznám... z mých kámošek půlka kojí tak do 2-3 let a půlka kojila s velkýma problémama tak pár měsíců...
ale všichni o to bojovali...

ale jako fakt nevím co řešíte, každej ať si se svýma prsama dělá co chce.... 😉
a jestli vám připadá, že jako bráníte to dítě, tak si myslím, že to se takhle nedá posuzovat, protože fakt není rovnítko mezi kojením a dobrou matkou...

a pokud jde o zdraví a stravu, tak se přiznám, že mi není jasný, že tolik dětí třeba v roce už má v ruce párek nebo v roce a půl nemůže být chvíli bez bonbonů... 😝 myslím si, že nekojený dítě, který má jinak dobrou stravu, na tom pak může být i líp než kojený, který pak má najednou takovej šok a přechází na takovou "výživu"...
a musím říct, že syn začal ve 2 letech a kousek chodit do takový předškolky občas a jako nechápu, on je tam jediný dítě, který nedostává tvrdý bonbony... a přitom ty děti si ani neumí vyčistit zuby...
to jen tak na okraj, že ta výživa není jen o prvních 6 nebo 12 měsících... já jsem na hřišti vždycky za exota, že ke svačině není čokoláda nebo že malej ještě nebyl v mekáči 😝 😝

lu777
2. led 2011

a jinak ad výdrž: ono bohužel třeba u 2. dítěte už je to pak jinak, člověk se musí postarat o obě... já měla na výpomoc naštěstí babičku na docela dlouho (problémy s kojením jsem předpokládala, protože byly hodně velké u prvního dítěte) a ta se teda taky nezastavila, protože já 2 měsíce nekecám seděla a odsávala a přikládala. a vážila a znova dokola.. malá neměla sílu vytáhnout to mlíko a hubla mi, ale já jí UM nedala a pak jsem i odsávala mlíko a dávala jí to stříkačkou do pusy, takže jsem kojila a dokrmovala i víc jak hodinu... a za necelou hodinu znova, v noci totéž....

staršího jsem skoro neviděla, jakmile mě totiž viděl kojit, tak dělal scény a vynucoval si pozornost tak, že jsme ho ani ve dvou nezvládly.... takže já kojila, masírovala, odsávala, prolejvala se vším možným a babi brala staršího ven...
po 2 měsících to dospělo do bodu, že Matýsek tak brečel, že chce mámu, že jsem viděla, že jednak se opravdu už nerozkojím a druhak i kdyby se stal zázrak a povedlo se to, tak to bude za cenu toho, že tím bude trpět starší dítě...
takže jsem pak začla přikrmovat, bylo to v bodě, kdy mi to už doporučila i pediatrička, protože Bella začínala mít známky dehydratace....

když se na to podívám zpětně, tak jsme se neměli takhle trápit... starší je od té doby rozhozenej a pořád to ještě není v pořádku... myslím si, že je to i důvod, proč malou od malinka tluče 😒 takže je musím hlídat každou vteřinu a často nepomůže nic jinýho než je oddělit...
ale tak kojila jsem aspoň částečně do 4. měsíce a opravdu jsem si ověřila, že každej kojit nemůže... manžel tehdy prohlásil, že jsem fanatik a prosil mě abych toho už nechala, ono když jsou velký potíže s kojem, tak to má dost dopad na celou rodinu....

pardon za román, jen jsem musela napsat, že u prvního dítěte má člověk mnohem větší manévrovací prostor.....

dlabinecka
2. led 2011

ty bláho, to je diskuze. Některé z vás jsou opravdu poněkud fanatické, nemyslíte? Těžko lze asi říct, že kojení je jedině dobré nebo ne. Každý at si dělá, co chce. já plně kojím, ale když jsem byla těhotná, nebo vlastně i doted z toho nemám žádné bezvadné pocity. A někdo tu napíše, jak je dítěti u prsa skvěle, když je přitulené a bla bla, myslím, že je to poněkud individuální, ne? Má dcera, podle mě, bere kojení jako nasycení. nikdy nevyžadovala prso častěji, než po 3 hodinách, nikdy mi u prsa neusnula....

lu777
2. led 2011

a já jsem po tom co jsem si s dětma zažila minulej rok zastánce toho, že matka má taky nějaká práva....
od půl roku Bellí jsem měla už 3x antibiotika a vzhledem k tomu že jsem měla únav. syndrom a mám trochu kardio problémy, tak jsem byla opět na kolaps, a dr. mi vynadala a doslova mi řekla "nejdřív je matka, pak dítě nebo děti, pokud to tak není, tak to odnesou ty děti" ....
od tý doby se tím snažím řídit a je to o moc lepší... prostě nejdřív jí děti, převlíknu je ale pak jdu jíst já, ne jako dřív, že si vynutily, že hned si s nima musím hrát a bylo mi hlady zle, protože jsem měla blbej pocit, že se jim nevěnuju....
matka má taky práva, aspoň ty základní - najíst se, aspoň trochu se vyspat a dojít si na záchod 😉
a ono se dvěma hodně aktivníma dětma je i tohle někdy fakt boj...
jsem pro sepsání práv matky 😀
připomíná mi to situaci kdy jsem učila a pořád nám ve škole omílali co všecko děti můžou a na co mají právo a já jsem lítala jak pometlo, o přestávkách dozor nebo přišli rodiče nebo děti něco potřebovaly a dopadalo to tak, že jsem celý den nejedla, na záchod jsem chodila skoro v předklonu a stíhala jsem často pít jen z kohoutku v letu....
a když přišli dotace, tak opět všecko pro děti, takže děti měly nový záchody, nový hřiště, nový učebnice a my byli v kabinetu, kde byla na zdi plíseň, nábytek v polorozpadu...

a jinak úplně mimo mísu: můj muž byl se mnou doma od 24.12. a dneska ráno už řekl, že nemůže a šel radši do práce - v neděli 😅 😅

petamaskova
autor
2. led 2011

@mateson ano na tohle jsem se ptala,děkuji za odpověd.

wacata37
2. led 2011

Zeny si jsou samy sobe nejvetsim nepritelem! Vsimly jste si ze za celou dobu jste ani jedna nepochvalila te druhe kjeji rozhodnuti byt matka. At uz koji nebo ne? at je na materske pul roku ci 5 let? Radeji se tu jedna do druhe navazite a nadavate do slepic a mentalne nemocnych.
Rekla bych ze tu sme vsechny na jedne lodi, ale zatim misto abysme se vzajemne podrzely tak se znas staly expertky na to jak jedna druhe podrazit nohy 😉
Vzdyt jenom pred par lety sme nemohly ani volit, a nase misto bylo jenom u plotny s detma. A to ted po tolika letech budeme odsuzovat ty ktere se rozhodly ze u te plotny stat nechteji? nebo naopak ty co se rozhodly nekojit a nebyt doma s detmi odsuzovat ty co chteji ?? Copak je tak tezke pochopit ze opravdu neexistuje nejaka 100% pravda. Kazda si to delame podle toho jaky mame rytmus zivota! jake mame pocity, a jak my samy verime ze je to spravne! Tak uz toho proboha nechte ☹ nezijeme v 50 letech doba je jina a tim jsou i jine maminky a veci se delaji jinak nez se delaly za nasich maminek a babicek.

a jeste neco ja sama jsem nekuracka ale i tak si myslim ze ta maminka o ktere se tu jiz nekdo zminil ze nechtela kojit protoze se nemohla dockat az si zapali. To byla podle me ne slepice ale zodpovedna matka! 😎