Matky kuřačky - vrátily jste se ke kouření?

baterie
21. bře 2014

Zajímalo by mě, jestli kuřačky, které kouřili před otěhotním, jste začaly po období těhu a kojení zase kouřit. Já jsem zvládla nekouřit celé těhu a rok kojení a opravdu nebyl den, kdy bych si na cigaretu nevzpomněla (navíc manžel a většina kamarádů jsou kuřáci). Před 14 dny jsem dokojila a okamžitě jsem běžela do trafiky pro krabičku. Takový pocit svobody, že si zase můžu s tělem dělat co chci 😀 Ale překvapilo mě, s jakou reakcí jsem se setkala u okolí, obzvlášť u rodiny. Neustále poslouchám, jaká je to škoda, hloupost, zbytečnost, když jsem to tak dlouho vydržela a tchýně mi dokonce naznačila, že jsem nezodpovědná, když mám dítě a riskuju rakovinu. ŽE MYSLELA ŽE JSEM CHYTŘEJŠÍ NEŽ MANŽEL!!!! 🙂 Podotýkám, že si nikdy nezapálím v blízkosti svého dítěte, důkadně si umyju ruce a po každé cigaretě čistím zuby, takže mám pocit, že moje kouření je teď už opravdu jen moje věc. Ale namísto pochvaly, že jsem to i přes téměř dvouletý absťák ustála, dostávám akorát čoud, jak jsem hloupá, že jsem se k tomu vrátila.

rajce4
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rajce4
2. dub 2020

Dobrý den, ženy 🙂
Jsem studentka 3. ročníku Porodní asistence a píšu závěrečnou práci na téma Vliv kouření na laktaci a kojení. Ráda bych oslovila pár žen, které kouří/kouřily a přitom kojí/kojily, nebo se kojit pokoušely. Moc mi pomůže, pokud bych mohla s Vámi udělat rozhovor (chtěla jsem vás pozvat na kafíčko, ale vzhledem k momentální situaci spíš přes skype nebo email) a zeptat se na pár věcí ohledně vás a vašeho dítěte. Vaše jména samozřejmě v bakalářce uvádět nebudu. Byla by některá z vás ochotná? O🙂 Pište, prosím, na mail ra-j-ce@seznam.cz.
Moc děkuji předem za pomoc a těším se na viděnou!
Marcela Š.

kulashaker
4. pro 2023

@baterie Jo, ale přešla jsem téměř výhradně na elektroniku. Teď kouřím jednorázové cigarety Venix s ovocnou příchutí, ani ten kouř nesmrdí, před dětmi tedy nekouřím ani to, ale jinak je to z hlediska toho zápachu super, není to cítit.

mafulin
Autor odpověď smazal
Zobraz
hadruska
5. pro 2023

@baterie Taky jsem se na to cigo tesila.Byla to moje chvilka.Po druhem diteti jsem to vydrzela dyl,ale s nastupem do prace jsem to proste potrebovala.Po trech letech s elektrickou cigeretou jsem pred mesicem odlozila i tu.Nevadi mi to,ale nemam vic casu ani penez a nepripadam si chytrejsi 🙂

alubif
5. pro 2023

Zvláštní paradox mít pocit svobody, když jsi vlastně závislá.

fatal_error
5. pro 2023

kourila jsem pred 1. tehotenstvim, nevim uz kolik, ale myslim treba 5 az 10 denne to mohlo byt. ja jsem tedy kourila hlavne kdyz jsem sla treba do hospody. v tehotenstvi jsem tehdy prestala, ale chut byla. potom kdyz jsem dokojila, tak jsem si opet obcas zapalila, ale uz jen tak nekolik cigaret tydne, protoze jsem nechtela kourit v blizkosti ditete.
pak jsem znova otehotnela a zacalo mi to ze dne na den priserne smrdet, coz trva nastesti doted a uz je to asi 4,5 roku. krom toho jsem pred 2. tehotenstvim zjistila, ze mam poruchu srazlivosti krve, takze to bych byla debil, kdybych kourila.
nicmene jsem to mela bez prace, protoze jak rikam, mi to zacala strasne smrdet.

srnii
Autor odpověď smazal
Zobraz
pajusz
5. pro 2023

Já nekourila jen během těhotenství. Žádné dítě jsem nekojila, takže jak jsem odrodila postupně se to vrátilo. Si prostě ty 3 cigára neodpustím, mám to spojeny s klidem že děti konečně spí.

munihe
5. pro 2023

Já přestala kouřit hned, jak jsem zjistila, že jsem těhotná. Nebyla jsem šílená závislačka. Krabičku jsem měla na 3 dny. Dceři bude osm a stále nekouřím a jak vidím ty ceny cigaret, tak už asi ani kouřit nezačnu.

hawah
5. pro 2023

@baterie já to teda vydržela a snad už se k tomu nevrátím. Kouřila jsem cca 15 let, jak jsme začali plánovat mimčo, tak jsem přestala a už je to 9 let, co nekouřím, anšto všechny děti a kojení navazovalo plynule na sebe. A je ze mně takovej ten klasickej odnaučenej kuřák, co to na všech a všem cítí a neskutečně mi to smrdí 🤣🤣🫣

vevercicka
5. pro 2023

@baterie přestala jsem po svatbě. Kvůli sobě zejména. Byla to velká závislost, zažila jsem si fakt hnusný absťáky. Naštěstí jsem se k tomu nikdy nevrátila. A teď se mi to úplně hnusí. Letos v říjnu jsem oslavila už 6 let bez cigarety! 🙏

andyoo
5. pro 2023

Díky bohu naštěstí už ne a nekourim již 6 let. Vracet se k tomu nehodlám. 😊👍

odula
5. pro 2023

Ja jsem kourila hodně. Věděla jsem, ze uz bych se k tomu nechtěla vracet, ale stejně jsem mimo obdobi těhotenství sem tam kouřila ( nikdy uz ale pravidelně a vic nez treba 2 denně) . Pak ale přišla nejaka biopsie prsu , dlouhodobý bolesti hlavy a ct mozku, a ja jsem se strašně vystresla - ze totiz zdraví opravdu není samozřejmost, a ze si ho nebudu ničit záměrně sama. A ze tu chci bejt pro děti. A od ty doby jsem na cigaro uz nesahla. Ani na jedno. Ale trvalo to dlouho a musela jsem na to přijít sama, pres opravdu drsnej strach z vážný nemoci. . Takze - jakkoliv se to cte blbě, a není to příjemný, myslím ze rodina ma pravdu. Ale abys to byla schopna přijmout - na to je potřeba nejakej osobni proces. A třeba ne, treba budes spokojenej kurak celej zivot. Je to ( a musi bejt) samozrejme tvoje volba. PS svoboda není moct udělat něco, co objektivně škodí, jako spíš mit sílu to neudělat.

kubesovaadelka
5. pro 2023

@prcccek nápodobně, souhlasím. My tedy doma nekouříme vůbec, ale psychicky jsem to nedala ani v těhotenství přestat, navíc mi můj gynekolog řekl, že za ty roky je tím tělo stejně tak zanesený že už je stejně pozdě přestat. Tím se nechci bránit ale když vím, že na to nemám přestat, tak se nebudu stresovat a stres přenášet i na miminko, kór když mi v těhotenství na začátku 2.trimestru umřela máma. Přešla jsem akorát na "zdravější" variantu iqos

sorboni30
5. pro 2023

@baterie dva měsíce před tím než jsem otěhotněla jsem přestala kouřit obyč cigarety slimky. Po narození dcery, která přišla na svět ve 28 týdnů kdy jsem měla fakt nervy... Jsem začala kouřit Iqos.Kdyz jsem kojila, nekoupila jsem. Přestala jsem minut kvůli zdr.peoblemum malé která špatně snášela moje mléko..Takže jsem si sem tam dala Iqos a zůstala jsem u nich. Z jiných cigaret je mi zle, jen Iqos mentol si dám.. můj partner kouřil, přestal sám. Přešel na voňavé "dymovky" páru. Zkoušela jsem to, ale nic mi to nedá..je to pro mě voda v mlze takže zatím nepřestávám

lucie_1986
5. pro 2023

Povetsinou s nazorama tchyni nesouhlasim 😄 Tady plne ano. Clovek ma deti a nici si timto zdravi? Plus timto jim jde prikladem? Jasne kdyz deti vidi koureni u svych rodicu, berou to jako normalni vec a v budoucnu vetsina z nich zacne taky. Tohle je fakt vec kterou nesnasim, podporuje vznik nespoctu nemoci a jeste to delat dobrovolne a utracet za to prachy? Hmm...

leymea
5. pro 2023

Jak jsem prestala kojit (u obou) tak jsem si hned zapalila. U prvniho jsem na to za celou dobu ani nepomyslela, az jak jsem prestala kojit tak jsem si hned rekla, ze ted uz muzu a zacala jsem. U druheho jsem na to behem kojeni sem tam pomyslela, ale nezapalila, az kdyz jsem prestala kojit. Kourila jsem krabicku denne. Nakonec jsem prestala kourit pred vic jak 2 rokama po 14 letech 💪