Matrace pro dospělé. Máte zkušenosti a rady?

kortanova
18. únor 2008

Ahoj všem,
zakládám nové téma, protože jsem nikde na netu nenašla diskuzi, která by shrnovala zkušenosti a typy lidí na matrace. Chystáme se koupit si do manželské postele nové matrace a přemýšlíme jak nad tvrdostí tak nad tím jestli každou matraci zvlášť nebo jednu velkou vcelku. Zatím nás oslovila kokosová matrace s tvrdostí č.4 (což je nejtvrdší).
Máte zkušenosti a rady?Podělíte se o ně se mnou? Díky

herminka
18. únor 2008

Něco malinko se dá dozvědět z diskusí na "sesterských webech":
http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...
http://www.modrastrecha.cz/forum/show.php?vThre...

aponchie
18. únor 2008

presne tak modra strecha je o bydleni a vsem kolem nej 😉

kortanova
autor
18. únor 2008

No, to je sice hezký, ale nic moc se tam člověk nedozví...
Chtěla jsem se jen podělit a dozvědět se jestli máte každý matraci svou, nebo tu spojenou. Já mám pořád zafixováno, že když budeme mít jednu velkou, tak ucítím každý manželovo otočení a vrtnutí🙂)

len
18. únor 2008

Kortanova, nejsem si jistá, jestli ta nejvyšší tvrdost je pro tebe to pravé... Ono rozhodně neznamená, že čím tvrdší, tím lepší (kvalitnější, zdravější), opravdu jsem zažila i paní, co si z tohohle důvodu pořídila tu nejtvrdší matraci a za měsíc ji šla měnit, protože z ní měla proleženiny 😒
Jinak - definitivně, pokud nemáte postel 140, pořídila bych dvě matrace oddělené, klidně i každou jinou (ovšem stejně vysoké) - on každý potřebuje trochu něco jiného a pokud je mezi tebou a manželem větší váhový rozdíl, asi bude třeba i různá tvrdost 🙂 Ale i kdybyste se shodli na té samé, tak pro lepší spaní určitě dvě oddělené...

lenka3p
18. únor 2008

My mame dve samostatne - a to z ciste praktickych duvodu. Uz prevoz z obchodu - pokud si koupis nejakou tvrdsi matraci, tzn. s tim kokosovym vlaknem (to mame taky), tak ji nesrolujes. A predstav si, jak vezes domu matraci o sirce 160 nebo 180 cm a delce 2 m. Dalsi vec - manipulace primo v posteli, potahovani prosteradel, zvednout tu velkou tezkou matraci je silenost. Kdyz ji chces obratit letni - zimni strana, coz se taky dela hodne, tak tahat se s takovou tihou, to bych nechtela. Protiargument - mezera mezi matracemi - to se nam nepotvrdilo, mezera se nedela, postel je udelana dobre a matrace taky, takze zadnou mezeru necitime. Velky prosteradlo se na to da dat taky, kdyz chceme, takze pak uz neni vubec zadny problem.
Jinak mame od Materassa, nevim ted presne typ, ale taky s tim kokosovym vlaknem plus nejaky molitany, tvrdost 3 na latkovem rostu (ne na lamelach) a spi se mi na tom dobre, na mekci by me asi bolela zada. Ted jsme vybirali pro babicku, tak to byl trosku vetsi orisek 🙂

kortanova
autor
18. únor 2008

Děkuji, já si právě taky myslím, že každá zvlášť je lepší. Jak s manipulací tak se spaním. Jen manžel chce vcelku a nejak mi nejde ho přesvědčit.Taky bych radši tvrdost 3, mám strach, že na moc tvrdý se mi bude blbě spát...

len
18. únor 2008

Důvody, které uvádí Lenka3p jsou jasné a logické, to by mohlo na chlapa zabrat... Popravdě i ze zdravotního hlediska se doporučují dva samostatné rošty a dvě matrace - každá reaguje na člověka, co na ní leží, každý rošt je dělaný tak, aby se prohýbal ve středu... A co se týče té tvrdosti - určitě vyzkoušet, ale nejsi žádný cvalík, abys musela mít tu nejtvrdší, asi bych radila třeba pro tebe tu 3 a pro manžela 4, když by na tom trval... No a pokud by pak byl nespokojený, bylo by to čistě na něm, nemusela bys to odnést i ty 😉

lenka3p
18. únor 2008

Tak mu rekni, ze ode dneska prevlika postele on, protoze ty se s tim nehodlas tahat. Treba na to zareaguje... A bezte si to nekam zkusit, jak bude tezka ta vcelku. A jestli mate postel 180, tim hur. Mozna tak jeste 140 by se vcelku dala, ale vetsi ani nahodou... S tou tvrdosti, 4 bych asi uz taky nechtela, jeste hodne zalezi na tom rostu, protoze kdyz mas lamelovy, tak ten je mekci nez ten laťkový (klasicky prkynka 🙂). Jestli mate na to cas, tak si to bezte nekam vyzkouset. My mame ty od Materassa, nasi taky, babicce jsme ted vybirali od Dřevočalu (z Prerova, ale dovazi po cele republice). Kdybys chtela, poslu kontakty do IP.

lenka3p
18. únor 2008

Len, to bude taky tou stavarinou 🙂)

aponchie
18. únor 2008

kortanova:nedozvi?no ja nasla diskuze na tema postele na tema matrace a zdrave spani ,ja jen nechapu proc se neustale zrizuji nove diskuze ktere tu uz jsou staci je jen najit a ozivit a navic to patri na strechu ne sem 😉

len
18. únor 2008

Tak poproste adminy, ať diskuzi přesunou 🙂

emjee
18. únor 2008

pomerne rozsiahla tema o matracoch s vlastnymi skusenostami uzivateliek http://www.modrastrecha.cz/forum/show.php?vThre...

gedren
18. únor 2008

Matrace rozhodne dve, jak pise len, hlavne ze zdravotniho hlediska, velka matrac se tak dobre neprizpusobi telu a nezvlada se tak dobre prizpusobit zatezi, jako kdyz ma kazdy svoji.

My mame matrace taky z Drevocalu, ale latexove, coz, pokud chcete tvrdou, asi neni nic pro vas ;) Ale je to hodne zdrave a kvalitni spani. Samotna latexova je dost mekka (tvrdost 1), tu mam ja, manzel ma se zpevnujici deskou a taky mu vyhovuje (to je tvrdost 2). Ale tvrdsi latexove uz se myslim nedelaji.

Mozna se muzes podivat i po futonech, ty by mely byt tvrdsi...

len
18. únor 2008

Gedren, ty latexové se dají vyztužovat kokosovou rohoží, ta na tvrdosti přidá dost, i když samozřejmě na polyuretan s kokosem to mít nebude...

kortanova
autor
18. únor 2008

My taky chce z Dřevočalu, jmenuje se myslím Žaneta a má z obou stran kokos.
Jinak se omlouvám, že jsem založila toto téma a nekoukla se nejdřív na modrou střechu, nějak mě to vůbec nenapadlo...