Měl by syn platit matce její výdaje?

janulisek1988
5. led 2011

Chtěla jsem se zeptat, jestli by někdo neuměl odpovědět na mou otázku.
Syn s rodinou který obývá dvougenerační byt s matkou, syn si řádně platí své výdaje,stará se s manželkou o rodinu, měl by platit své matce výdaje, která má starobní důchod,má dluhy a na živobytí ji samotné zůstává 1000Kč(na celý měsíc)??Doufám, že jste mou otázku pochopili.... budu ráda za odpovědi, je třeba o tom nějaký zákon??

janulisek1988
autor
7. led 2011

@evena
souhlasím s tebou.... 🙂

pett7
7. led 2011

@martimarti mám pocit, že o něco podobného si koleduje moje máti s mým bratrem a jeho drahou...ale když něco řeknu jsem ta nejhorší..hold každý svého štěstí strůjcem 😢

janulisek1988
autor
7. led 2011

@evena
souhlasím s tou .... 🙂

mataharyy
1. bře 2011

Teda to je téma 😅
Já bych se nedokázala koukat na to jak rodiče přežívají a pokud bych měla možnost jim pomoci určitě bych neváhala, ale je třeba fakt že bych mé mámě peníze do ruky nedala 😅 a taky bych si dala hodně pozor na to aby to nezačla brát jako samozřejmé... Takže pokud nemá na jídlo, půlka chleba za den navíc mě asi finančně nezrujnuje, že... stejně jako jedna porce jídla, ale pokud by třeba nepřehodnotila svůj přístup... Však i já mám něco za něco, když mám na cigára, tak mám i na to ostatní, kouřila jsem dlouho a vím že to tak není, pač na cíga se nevím proč najde vždy 😅 ale teda pokud bych stála v obchodě a dumala zda si za šest pětek koupím cigára nebo chleba, tak volím chleba 😎 Takže hlady bych jí zemřít nenechala, ale peníze bych jí nedala, zvlášť když kouří, tak ještě má kde šetřit, takže pokud chce více, nebo nějaký "nadstandard" tak musí něco obětovat... 😉 Ale je to vážně případ od případu a jak tu bylo řečeno vždy se na to kouká jinak když jde o vlastní a o "cizí" rodiče... A taky je něco jiného když se rodina s tchýní/maminkou dohodne že jim dá peníze za prodej bytu a za to spolu budou bydlet a pak snacha dělá to co tu bylo popsáno, to by se otevírala kudla v kapse mě 😅 Má tchýně mě nenávidí, já k ní už mám averzní vztah (dlouhej popis situace), každopádně nám pomohla a i když jí prostě nemůžu tak nedělám to co ex švagrová že jí zakázala vídat vnouče a stejně tak jsem ochotná, v případě její nemohoucnosti se o ní postarat, už z úcty ke stáří a proto že v případě že by se v nějaké takové situaci objevili naši, tak bych taky chtěla aby manžel chtěl strčit mé rodiče do důchoďáku 😅

zajacav65
3. únor 2016

Dobrý den,chci se zeptat,když bydlí matka se synem v jednom bytě a matka ja na socialce a syn pújde pracovat,je syn povinný hradit náklady matky (tj. nájem,potraviny,a všechno ostatní),tzn.že by syn neměl žádnou motivaci pracovat protože si nemúže nic našetřit,proč by měl pracovat když matce vezmou socialku a má ji živit syn.v tom případě vúbec nemá smysl aby syn pracoval?

inesina
7. únor 2016

Hezký den,
také bydlím se syny ,jeden je starší zatim dodělává obor.byli mizerné situce je ve druháku a je mu 20.let:-((( Nechodívá do školy.
Je zákon-je-li syn v trv.bydliště a sdílí s Vámi společnou domácnost je povinen vše hradit ,když vy jste bez příjmu ,na soc.úř.berou se příjmy syna a pak přijdete o sociální dávky.Dřív nebo později bude vracet peníze,už Vám úřad nebude věřit.
Kdyby jste měla zaměstnání ,jste v plusu vše jde na půl tkz.: bydlení ,na jídle -oběd či celo denní strava je na dohodě .Nebo ať se straváje syn sám když vydělává. Tak to budu i já řešit.