Méně sexu = konec vztahu? Platí to?

pidmco
13. bře 2010

Ahojte,
chci se zeptat, zrovna prožívám takovou menší osobní krizi ve vztahu....budeme spolu 7 let....nicméně chtěla bych se zeptat, zde si myslíte, že když s přítelem máme méně sexu, že je to konec vztahu?!
Mám ho hrozně ráda, je nám spolu fajn, plánujeme rodinu, ale prostě všude co čtu je, že jakmile už není takový zájem o sex, tak že jde ten vztah "do kytek"....
Prosím, snad má někdo stejnou zkušenost....a hlavně, ten vztah trvá dál.
Nějak mě tohle dostalo, protože si myslím, že vztah není jen o sexu, a to, že se k sobě přitulíme, a jsme spolu je pro mě taky krásné.
Spíme spolu tak 1x za 14 dní cca....a jsme na tom tak nějak stejně, není to o tom, že by jeden chtěl více.
Snad se tady najde někdo, kdo má fungující vztah s "takovou frekvencí"....
Díky moc.

vercak.
13. bře 2010

Ahojky, my jsme spolu 5 a půl roku a co se týká sexu, tak už to taky není tak častý jako dřív. je to jasný, prostě se ty dva už natolik znají a nabažili se jeden druhého, že už to není takový jako na začátku.
Moje rodiče jsou spolu přes 30 let, vím, že spolu ještě občas spí, ale určitě ne každý den.
Klid, tohle je podle mě normální a pokud nemáte ani jeden úmysly podvést nebo tak něco a máte se úpřímně rádi, tak se neboj. Ty řeči typu, že když mizí sex, tak mizí i vztah jsou podle mě jen kecy 😉 😉 😉

Zkus si o tomhle promluvit i s partnerem, uvidíš, co ti na to řekne 🙂

lenkavano
13. bře 2010

já souhlasím s Verčou a hlavně si myslím že ten vztah zaniká spíš tím že jeden bych chtěl sexovat častěji než ten druhý 😒 a to u vás podle toho co píšeš není 😉

pidmco
autor
13. bře 2010

Díky moc. Jde i o to, že je to můj první vážný vztah, bylo mi 18 pryč, když jsme spolu začali, a tak proto se toho chytám, protože mě každý zrazuje, že to přece nemůže vydržet...ale já chci, a věřím tomu, že to překonám.
Příteli jsem řekla, že mě trápí to, že bychom spolu nebyli, dokonce jsem i plakala před ním, ale objal mě, a řekl mi, že na to nemám myslet. Takže si myslím, že je to asi jen nějaká chvilková krizovka...že to přejde, protože ten vztah chci udržet.
Ještě jednou díky.
PS: těším se, až budeme mít prcka 😅 🙂

vercak.
13. bře 2010

pidmco - krizovka vypadá úplně jinak. bych ti mohla vyprávět. Už plánujete miminko??? To potom teprve budete rádi, když si najdete chviličku na sex 😀

mikulka
13. bře 2010

pidmco: to je normální, že po několika letech je sexu méně. Samozřejmě jsou vyjímky, kdy spolu sexujou pořád hodně (těm tiše závidím), ale je jich menšina.

Proč tě napadá, že by měl být konec vztahu? To je úplný nesmysl. Končící vztah vypadá úplně jinak - lidé si nemají co říct, vzdalují se, nebaví je chodit spolu někam, nemluví spolu, nepohladí se, nesmějí se spolu a tak.

Vy plánujete budoucnost, tak jakýpak konec! 😉 🙂

Já bych být tebou tohle vůbec neřešila a nemyslela na to. Hlavně o tom vůbec nemluv před přítelem, tím bys ho akorát otrávila.

Když je přítel tvůj první vážný vztah přece neznamená, že by to nemělo vydržet, takové řeči bych vůbec neposlouchala. Vám to vydrží a budete mít mimčo!

Na kdy plánujete snažení?

pidmco
autor
13. bře 2010

Mikulka:díky.
Jde o to, že se právě vyskytlo i to, že mám myšlenky typu: chci s ním ještě být? (ale přitom vím, že ano), brečím, když mi tohle prolítne hlavou, je mi z toho na zvracení....shodila jsem už 5kg. Ale už je líp, tak před měsícem to bylo horší. Pořád si řikám, že to bude ok, že je to jen KRIZOVKA, nikdy jsme totiž krizi neměli, tak jsem z toho přepadlá.
My se spolu smějeme, hladíme se, oslovujeme se lásko 🙂, je to krásný. A proto vím, že i když mám ty myšlenky, tak že je to vyvolané asi tím okolím.
Je to tak půl roku, co jsme se přestěhovali, a tak tu nemáme ani známé...takže když někam jdeme, tak jsme tam sami, a my byli zvyklí, že jsme byli v partii...tak jako máme si co říct, ale lepší je to ve více lidech, když se jde na kafíčko, vínečko.
Holky, ženy, jsem z toho zoufalá, protože vím, že s ním chci být, že mě bolí u srdce, kdybych měla být bez něho, a chci s ním rodinu, jednou svatbu.....prosím, že je to normální vývoj vztahu....myslím, že je to i tím, že jsme tady sami.....nevím. ALe snad to bude v pořádku.
Snažení plánujeme tak od léta....ale již jsem bez HA, takže bych se tomu nebránila 🙂 🙂 Hrozně se na to těsím, bude super táta... 🙂

vercak.
13. bře 2010

Pidmco - přečti si po sobě, co píšeš a z toho sama usoudíš, že je vše v pořádku 😵 my jsme se taky přestěhovali do jiného města, daleko od všech přátel a rodiny. Taky to bylo ze začátku těžké, já byla těhotná a hodně jsem se nudila. Přítel tu má práci, tak aspoň měl známé z práce, ale já??? Když se narodil malej, tak jsem se postupem času seznámila se spoustou maminek a je líp. uvidíš, bude to dobrý. Brzo budelíp, bude tu jaro a chmury přejdou. 😉 Důležitý je, že se máte rádi ne??? kdyb jste se hádali nebo spolu nemluvili se a nepohladili se, tak by to bylo horší. Vztah přeci není jen o sexu. Hlavu vzhůru holka 😉 😉 😉 😵 😵

pidmco
autor
13. bře 2010

Vercak: opravdu myslíš, že ty chmury zmizí???? Díky moc, spadl mi kámen ze srdce.
Nehádáme se, (sem tam vyštěknu, ale to je normálka).
Jen prostě mám pomatenou mysl, a tak jsem ráda, že jsi mě uklidnila.
Ufffff, je mi vždy hrozně, když mám ty myšlenky, nechápu to, kde se to mohlo vzít.... ☹

vercak.
13. bře 2010

pidmco - to má snad každej takový chmury občas. je to určitě i tím, že jste se přestěhovali víš. Neboj, bude líp a jestli plánujete miminko a chce ho i přítel, tak není přeci co řešit. To je jasný, že je vše v pořádku 😉 😉

pidmco
autor
13. bře 2010

🙂 trochu mě to uklidnilo....tak snad to bude jen a jen lepší...každopádně přivítám, když tu bude více takových názorů.
Hezký večer, a děkuji ještě jednou.

mikulka
13. bře 2010

Tak to je jasné, to pramení z toho, že jste se přestěhovali.
A taky si myslím, že každej blbne z té dlouhé zimy.

Taky jsem měla chmury a přemýšlela, jestli jsem si vybrala manžela správně. Ta zima s námi cvičí.

Ty jsi navíc vysadila HA, to jsou také hormonální změny, tak to může být z toho.

rimmel
13. bře 2010

to je co za otazka? 😅 ved aj kam to obom vyhovuje preco sa silit a sexovat viac len preto ze by ste "mali" 😉

pidmco
autor
15. bře 2010

Ahojte ženy,
moc Vám děkuji za reakce.....asi se to všechno sešlo tak nějak dohromady, a bylo toho na mě moc. Je pravda, že jsme se stěhovali loni v červnu, ale ze začátku to byla euforie z toho všeho nového, takže na nic jiného nezbýval čas 😅 A taky to, že tu nikoho nemáme....to je taky ono...jdete na kávu, na víno, a nikdo známý tam není, což bývalo normální....taky ta dlouhá zima bez sluníčka...no to jsem si pojistila vitamínama.... 🙂 hlavně jsem ráda, že vím co chci...a to je důležitý. Vím, že s ním chci být...žít....a tohle beru jako svoji "malou krizi" která prostě musela přijít. Ona totiž ještě žádná nebyla....tak asi proto to mělo přijít...nebo nevím.
Je mi den ode dne líp a líp, a snad to tak i zůstane.
Ale jedno vím, že i když jsme spolu 7 let, tak chci, aby to bylo ještě aspoň xkrát tolik.....je samozřejmý, že to není jako na začátku, zamilovanost...ale věřím mu, cítím se s ním bezpečně, mám ho hrozně ráda, a nepřežila bych to bez něj....když si vzpomenu, jak mi při každé myšlence na to, že bychom byli od sebe, vyhrzly slzy....hrůza.
Takže vám děkuji... 🙂 🙂 🙂

mikulka
15. bře 2010

No vidíš, pidmco, to je super, tak žádné černé myšlenky, máš super kluka, tak co. 😉 🙂

pidmco
autor
15. bře 2010

Mikulka, a můžu se zeptat, jak dlouho jste s manželem spolu? Já jen doufám, že mě ty chmury jednou přejdou úplně, víš jak. Zajímalo by mě, zda se dá znovu zamilovat do stejného muže, i když jsi s ním stále ve vztahu...víš jak to myslím... 🙂

andelka
15. bře 2010

pidmco: dá se znovu zamilovat do stejného muže, několikrát jsem to zažila a to teda myslím jako v jednom vztahu. Prostě najednou přišla chvilka, situace, jiná než ostatní a najednou jsem prostě byla znova zamilovaná, znovu mi učaroval, bylo to takové fajné osvěžení. 🙂
Jinak si myslím, že prostě máte složitější období, sešlo se víc faktorů, ale je to jen dočasné. My jsme spolu taky na začátku spali častějc, ale pak začal manžel chodit do práce, já jsem toho měla hodně ve škole, tak nebyla energie, chuť, lepší bylo si v posteli povídat a být stulení. Pokud by jeden chtěl častěji a druhý odmítal tak to bych viděla jako problém, ale pokud nejste z milování jednou za 14dní nešťastní, tak o co jde? Někdy nejde o kvantitu, ale o kvalitu.
Loni jsme slavili 7 leté výročí, byl to můj druhý vážný vztah, nějak se vyvíjel a rozhodně ho nesrovnávám se vztahy jiných, protože to moc nejde, laždý to má trochu jinak. I my už spolu netrávíme tolik času s kamarády venku jako když jsem chodili oba do školy. Když najednou kolem sebe ty lidi nemáte a máte si spolu sednou na kafe a bavit se a povídat, tak to člověka někdy napadne, jestli je to OK, že je to jiné než dřív, jestli spolu vůbec ti dva vystačí. Ale vystačí, jen spolu řeší jiné věci a chodí jinam než dříve. Vztah se proměňuje s časem a vývojem těch dvou, přicházejí životní změny...nejde zůstat navždy na stejné rovině.

andelka
15. bře 2010

Ještě jsem si vzpomněla, že jsem měla jednu dobu takové šílené stavy, kdy jsem byla na tehdy přítele strašně fixovaná, špatně jsem snášela když odcházel, brečela jsem, no horor. Dodneška se divím, že to období přežil a nezabil mě. Holt ve vztahu nastanou různé situace, ale pokud se ti dva opravdu milují, překonají je. I u vás to bude stejné. 🙂

soanpe
15. bře 2010

my po 15ti letech taky nemáme sex tak často ,jako dříve a vztah nám teda fakt nerachuje 😀 😉

andelka
15. bře 2010

No nám taky ne, jinak bychom se nerozhodli založit rodinu že jo. Sexu časem až tolik nebylo, ale lásky a plánů do budoucna plno a o to jde, ne? 🙂

brumdinka
15. bře 2010

pidmco - odpověd´na tou otázku - představ si, že jsou fungující vztahy i smnohem menší frekvencí 😀

nám se občas stane, že to neni třeba ani jednou za měsíc 😀, protože přesně jak psala vercak, jak máš dítě, tak seš ráda, že si najdete vůbec chvilku 😀 jinak neboj to přejde, nefungující vztah vážně vypadá jinak a nesmíš tolik věřit tomu co ti povídají ostatní - hele nám taky každej říkal jak to nevydrží, jelikož máme mezi sebou 11 letej rozdíl (já sem mladší 😀) dokonce sme tomu nevěřili ani my sami, no a vidíš to jsme spolu přes 10 let, loni sme se vzali, když nám stejně nikdo nevěřil, že to uděláme 😀 a máme krásnýho syna a jak psala andelka dá se do stejného muže zamilovat víckrát, taky se mi to párkrát stalo - jsou takové chvíle, stejně jako jsou chvíle, kdy bych ho nejradši zahlušila 100 sáhu do země 😀 😀 - tak zažen černý myšlenky 😉

andelka
15. bře 2010

brum: Někdy i 1000 sáhů 😀 ale nerozvádím se kvůli tomu, že jo 😀
Jako u nás co jsem těhu tahle oblast vztahu taky upadá (z mnoha různých příčin), ale vztah jako takový právě naopak. Takže žádné chmury 😉

pidmco
autor
15. bře 2010

Mám opravdu radost, cítím takový blahý pocit...že vím, že to co "prožívám" neznamená konec vztahu.....máte pravdu, musím se vykašlat na ostatní...kteří pořád něco povídají atd.
Jen mě to opravdu zarazilo.... ☹
Nicméně jsem ráda, že mám den ode dne lepší náladu....a nevím, jestli to vidím nějak jinak...ale opravdu mi tahle diskuze pomohla v tom to překovánat pomalu...tak snad to překonám úplně....a taky vidím to, že ne všichni, koho mám kolem sebe mi pomohli....by naopak....jednou jsem se rozbrečela přes kolegyní na obědě (dobrá kolegyně)...a na mě začala zvyšovat hlas a věty typu: tak se s ním rozejdi, nebo přestaň brečet, to mě samozřejmě ještě víc rozbrečelo, protože se mi najednou stáhlo srdíčko.....takže vy "internetové kamarádky" jste mi daly jiný pohled na to, za co jsem hrozně ráda. A díky tomu vím, že i když se mi honí v hlavě takové myšlenky, tak že to není konec...jen takové období...které přejde.

andelka
15. bře 2010

pidmco: to víš že jo 🙂 Takových období možná (spíš určitě) ještě bude. Podle toho co jsi psala, máte pěkný perspektivní vztah, jen trošku náročnější období. Hlavu vzhůru, zase přijde období lepší 🙂 A takovými rádobyradami jako měla kolegyně se nenech rozhodit.

pidmco
autor
16. bře 2010

Andelka: Ještě jednou děkuji. Opravdu je mi čím dál líp 🙂 Každopádně přeji klidné těhulkování, a zdravíčko, to je důležitý. PS: máš hezkou fotečku. Jsi moc sympatická 🙂
A všem ostatním taky děkuji. Nevím, možná se vám to bude zdát divný, ale opravdu jste mi pomohly...
Díky.

pidmco
autor
22. bře 2010

Zdravím Vás ženy....tak dneska mám opět nějakou chmuravou..a zase se mi honí myšlenky v hlavě...já to asi sama nezvládnu, a budu muset k psycholožce....protože už nevím, jak s tím bojovat. Vždy, když je mi takhle ouvej, tak je mi tak hrozně smutno, a divně, že bych měla být bez něho....nechápu to, proč se mi to stále hońí v hlavě.
Víte jak, chci být bez těchto myšlenek a užívat si to jaro, hezký nový sestřih...odpoledne s přítelem...aniž bych nad tím přemýšlela.....v mém okolí bohužel neexistuje nikdo, s kým bych si o tom mohla takhle promluvit, proto to hážu sem.....chmury typu miluji ho ještě? Je to on? Měl to někdo ve vztahu, ve kterém stále je a přešlo to? U mě kolem nikdo....ale věřím tomu, že to zvládnu, chci to zvládnout, takže prostě musím.
Omlouvám se, že to zase opět dokola rozvádím...takže tak.
Hezký den.
🙂