Měnil někdo stará okna za plastová? Má smysl připlatit?

danae
12. kvě 2008

Já jsem se dala zrovna do vyhledávání firem a jsem úplně přehlcená všemi typy a možnostmi... Prosím, mohli byste se podělit o Vaše zkušenosti a co si myslíte, že má smysl si připlatit a co ne? Dali jste si všude okna jak na otvírání, tak na ventilaci, nebo někde stačí dát okno jen na otvírání - že bychom měli třeba v každém pokoji jen jedno okno na ventilaci a ostatní na otvírání. Má tato úspora peněz smysl? Moc děkuji!

lenlut
12. kvě 2008

Ahoj,máme plastovky 3 roky a jsme spokojení.Dávali jsme všude i s ventilací,takže v zimě stačí jen otevřít ventilačku a je to super.

lucenek
12. kvě 2008

danae...
určo ventilaci, a pětikomorová okna, žaluzky taky...ale bacha spousta firem doporučuje své žaluzky které jsou drahé a když to nechceš tak tě straší že montáž jinou firmou a ztrácíš záruku na okna což vědomě lžou...záruku dávaj na rámy a do rámů se žaluzky nemontujou...takže se nenech ošulit spousta firem to tak dělá, ale podle zákoníku na to nemaj právo...a ještě se vyprdni na kovové kliky, které jsou o dost dražší....stačí ty plastové jsou pevné a pokud se na ně nevěšíš, nebo s oknama hrubě netřískáš tak sloučí dlouho a kdyby přece jen..tak výměna je možná kdykoli a raz dva je hotová....

danae
autor
12. kvě 2008

Perfektní, moc díky. To jsou super triky. Koukám, že jste obě z Ostravy, tak mi asi firmu v Praze neporadíte. Nebo jste měli nějakou firmu působící i v Praze?

Jak jste na to připravili byt? Plánuju dát na podlahy igelit, vše přikrýt igelitem a dole přilepit izolepou. Je něco, na co myslet? Je z toho hodně prachu? Mám třeba nějak speciálně chránit elektroniku?

len
12. kvě 2008

Danae, my měli firmu z Kladna (vyšli levněji), ale už je to asi pět let, ale byli skvělí... Ani nenadělali v bytě bordel, všecko uklidili. Jinak máme v bytě dvoj a trojkřídlá okna a na každém jsme nechali jedno křídlo i jako ventilačku, to je k nezaplacení... Doporučuju porovnat jeden typ profilu od několika firem, nechat si udělat nacenění vč. dopravy, demontáže, likvidace starých oken a zadnického začištění. Nám se třeba vyplatilo si to od téhle firmy nechat odstranit a přivézt, ale zlikvidovali jsme to sami a zednické začištění taky udělali na vlastní pěst, vyšlo to cenově nejlíp 🙂

mama04
12. kvě 2008

A taky je dobrá mikroventilace.

len
12. kvě 2008

Jo, ale musí se pořádně provést... Kolikrát jsem viděla mikroventilaci na té úrovni, že když se jenom na půlku otevře ventilačka (jako na půl kličky, že se jenom povolí těsnění), vyjde to nastejno 😒 A taky bacha na to, že povolením mikroventilace se automaticky ztratí veškeré akustické těsnění - pokud máte okna do silnice s větším provozem, je to potom otázka, jestli větrat a mít hluk nebo mít ticho a nevětrat... Stejně není nad to dvakrát denně otevřít okna dokořán a proluftovat pořádně celý byt 😉 Na druhou stranu ta mikroventilace stojí pár stovek, takže bych do toho taky šla 🙂

pikusa
12. kvě 2008

Danae,tak mi dělali okna vloni a taky vybourání balkonové stěny a poté její vyzdění.Jsme v paneláku,ale byt je města,tak na vlastní náklady,ale město nám pak polovinu proplatilo.
měli jsme Euro Jordán,ti byli naprosto v pohodě,ale zedníci,co dělali dokončovací práce byli šílený,dopadlo to tak,že jsme to hnali až na živnostenský odbor.A už nám volala i policie,asi se o tuto "firmu"začala zajímat,ale ti byli z Jičína.
Jinak známí si moc chválili firmu Hrádek Okna,ale nevím,jestli jsou i v Praze.
Ventilačky jsou super,mám to i na balkonových dveřích.

jmisa
12. kvě 2008

My jsme měli v Praze firmu Vorlíček plast. Byli jsme spokojení.

Mikroventilaci, ventilaci máme taky, plus nějaký kování, že by mělo být bezpečnostní, žaluzie nám dělali oni, protože je hned namontovali, nemohla bych být několik týdnů bez žaluzií, bydlíme ve zvýšeném přízemí 😀

lenlut
12. kvě 2008

tak žaluzky nemáme dodnes 😅 ,ale nějak to nevadí-máme jen 2 okna,zbytek střešní.Jedno je v dětském pokoji,ale tam svítí sluníčko jen ráno asi tak do 11h a pak už ne a v kuchyni máme druhé,tam sice slunko svítí v podstatě celý den,ale jelikož se tam zas nezdržujem tak jak třeba v obýváku,tak mi to nějak nevadí.JInka na střešních máme žaluzky všude.Zbatek oken je dole u babky,ale tam žaluzky nejsou,ty už si musí zaplatit ona.Což ona neudělá protože je to polde ní zybtečné a my jí to už odmítáme platit,když jsme paltili okna a ona nedala ani korunu.
Tu mikroventilaci nám tam snad dávali automaticky,nevím že by tam byla započítana zvlášt a ani jsme si oni neříkala,protože jsme o ní tehdy nevěděla.Jedinné co jsme teda změnili oproti původnímu návrhu bylo,že jsme chtěli jen jednu ventilačku,ne na obou oknech.A to z toho důvodu,že pokud by šly otevřít ventilačky na obou oknech tak uprostřed okna byla taková nějaká opora a to byl problém když jsme třeba chtěla dát peřiny ven z okna,proto jsme nakonec chtěla okna bez té "opory"Nevím ted jestli jsme to napsala srozumitelně 😅

aponchie
12. kvě 2008

stredovej sloupek myslis..ten se nemusi davat pokud je rozmer okna do 150maxdo170cm .delsi okna jej mit musi 🙂

makelka
12. kvě 2008

Určo bych nebrala tu nejlevnější nabídku, brala bych tak ten zlatej střed a podívej se na Modroustřechu, určitě je tam o oknech i diskuze 😉

vllu
13. kvě 2008

Ahoj. My jsme měnili okna před rokem. Taky jsme si nechali poslat nabídky od více firem. Nakonec zvítězily okna od Decro Bzenec. Mají na výběr dva tvary profilu. Ptala jsem se, kolik bych ušetřila, kdybych měla jedno křídlo okna otevíravě-sklopné a jedno jen sklopné a dozvěděla jsem se, že 300 Kč 😀 Takže máme všechno otevíravě-sklopné, pouze na schodišti máme jen sklopné (ale hůř se myje, protože se musí z boku vyháknout, položit, umýt a zase zvednout a zaháknout), manžel to chtěl z bezpečnostních důvodů (aby prý jednou děti nevypadly 🙂 ) Jsem s nima naprosto spokojená. Ségra má od Vekry a ty se mi tak nelíbí a ještě byly dražší.

aponchie
13. kvě 2008

no ja uz mam za sebou 3z 5firem na okna a muzu rict,ze je to fakt horor neco vybrat dobrat se vubec neceho pac mame uz zatepleno a dodelavame okna..bohuzel opacne..navic ty okna vysunujeme ven na venkovni parapet takze trosicku pracnejsi a tak.jenze firma co prijde a zacne mi hodinu vykladat jak to nepude a jak jim podepisu,ze nam nedaji zaruku to je sila..dneska prisel chlap a jde to..musi to jit i ostatnim to slo pred nebo po zateplenim..taky nepudu do nejlevnejsi nabidky,ale uz mam moznost porovnat pristup firem..nicmene okna budou zachovana stejne jako doposud,ventilacky jsou uz snad samozrejmosti..site take..akorat bude parada doresit susak na pradlo.pac do novejch oken nehodlam vrtat a pres tu omitku a zatepleni je to pase v patre nejak vrtat.nasla sem firmu a ta dela nejake uzasne susaky bez vrtani ale ta cena 😀

danae
autor
15. kvě 2008

Moc díky za všechny typy. Ještě se tím pořádně pročtu. Jen jsem chtěla dát vědět, že postupuju, mám už nějaké návrhy, ale je to síla. Já prostě nevím, který okno je lepší, nikde žádný porovnání není....jak vybrat... Navíc teda ty firmy udělají vyúčtování, ale pak zjistím, že sice tam jsou napsaný žaluzie a parapety, ovšem, že to v celkový částce není sečteno celé, tak abych si to tu sečítala sama a dobrala se celkové částky. Mám z toho hlavu jak balón. Vrhnu se na to zas večer, až bude malá spát.

renat2
15. kvě 2008

Ahoj, zrovna před měsícem tu to bylo jak po boji. Konečně jsme se odhodlali okna vyměnit a opravdu to stojí za to, nelitujeme. Máme nějaká šestikomorová Gealan (nebo tak něco), vetračka, mikrovětrání...prostě super.

len
15. kvě 2008

Koukej se na koeficient prostupu tepla U - čím nižší, tím lepší. Navíc se tahle hodnota udává zvlášť pro rám a zvlášť pro zasklení. Někde je standartně v ceně i montáž a doprava, jinde ne, někde do toho rovnou započítají i zednické zakončení... Je to trochu jako porovnávat neporovnatelné, proto bych doporučila si to setřídit podle stejného typu profilu (třeba několik firem dělá stejný profil, např. Trocal) a pak vzít kalkulačku a počítat a počítat... Souhlasím s tím, že nejevnější nemusí být zdaleka nejlepší (ovšem ani drahé není zárukou kvality), ale i na oknech v malém bytě se dají ušetřit desítky tisíc 😉

ara1
15. kvě 2008

ahoj nejsem tady dlouho ale my jsme menili take okna za plastove jsou fajn jsou horsi na udrzbu nebo vlastne nesmi se utirat okna papirem protoze se poskrabou

petul.a
15. kvě 2008

Danae, pokud bydlíš v bytovce a máš balkon, tak si můžeš dát i třeba jednu část okna jako otevírací s ventilací + mikroventilací a jednu část napevno, pokud ho nechceš otevírat. Vyjde to levněji. My to tak máme a jsme spokojeni - umýt se ty netvírací dají normálně z pokoje a z druhé strany z toho balkonu a předtím jsme je stejně neotvírali (byly to takvé ty "kloubovky"). Jinak, aby se ti nezničily třeba podlahy, tak je lepší na ně dát karton a přilepit ho zakrývací páskou - prodává se v každém hypermarketu, v oddělení s malířskými potřebami, a je v různých šířkách. Lépe drží a lépe se sundává.

petul.a
15. kvě 2008

My taky máme Gealan, myslím už třetí rok, a naprostá spokojenost. A co teprve, až uvidíš vyúčtování za topení 😉 To je, panečku, rozdíl!!!

Danae, myslím, že ta firma, co dělala u nás, jezdí i do Prahy, písnu Ti do IP odkaz 😉

lenlut
15. kvě 2008

ara-tak já nevím,ale mě se ty plastovky myjou daleko líp něž ty klasické co jsme měli.Ta špína se krásně z nich smyje(a že je teda míváváme pořádně zaprasená.máme za barákem výpadovku)a že by je papír poškrábal-to slyším poprvé.Normálně používám na leštění noviny a v pohodě. 😉
JIak máme je od fy VPO PLAST.

danae
autor
16. kvě 2008

Moc díky za všechny rady. Jste fakt zlaté.

Mám ještě dotaz. Když si sečtu všechny ty položky za materiál, práce, demontáž, montáž...tedy to, co mi dá v kalkulaci ta firma, je ještě nějaký poplatek, který v tom zahrnutý není?

len
16. kvě 2008

Pokud je to poctivá firma, zahrne tam všecko - včetně odvozu starých, pak je jen na tobě, co všecko budeš chtít.
Taky si dej pozor, aby byla cena s DPH. Ale ve chvíli, kdy podepíšeš objednávku, nemůžou po tobě chtít žádné další položky navíc - u oken by neměly nastat komplikace jako třeba při přestavbě jádra, které by cenu navýšily.

lonala
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ala1970
9. črc 2017
Uživatel ala1970 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ala1970.

Mno. Je to starší ,ale i tak. Já bych se přikláněla ke známým firmám. Já jsem si nedávno hledala okna normálně přes Heuréku. Za mě je tma výhoda, že jsou tam recenze od lidí, takže to mi hodně pomohlo při výběru. Na netu jsme tak objevila třeba okna-hned.cz a ještě jedny. To jsme se pak rozhodnula zase dle sociálních sítí a realizací. Tak aspoň vybírám věci já.

babanci
3. pro 2018

Máme plastovky VEKRA, už asi deset let a naprostá spokojenost.

romcilena
4. pro 2018

Jestli máte starý dům, tak plastová okna ani náhodou. My máme všude plíseň a jsme nešťastní.