Menší auto pro ženskou s kočárkem, potřebuji tipy

ev.ka
17. črc 2013

Potřebuji nějaké typy na auto. Mělo by být relativné malé, ale s dobře přístupným kufrem, kam se vejde běžný sporťák.
Oba s manželem nemáme ani 170cm, takže mě více zajímá velikost kufru a dobrá parkovatelnost 🙂 takže moc po dlouhánovi netoužím.
Pokud takové auto máte, mohly byste napsat i částku za běžný servis po x tis. km?

Můj původní typ byla Dacia Sandero, ale kufr mě zklamal.

Díky všem za typy!

ev.ka
autor
17. črc 2013

Auto bude sloužit především na dovoz staršího do školky, pojíždění po doktorech, nákupech a návštěvách. Rodinné auto, do kterého se zbalíme i na dovolenou, máme. Auto využívá manžel pracovně, takže potřebuji přes týden k dispozici druhé auto...

vojtisek2007
17. črc 2013

@ev.ka
peugeot 206, i v krátký verzi se vejde normální kočár do kufru - sice teda jsme museli rozložit korbu a spodek,ale pohoda.....má ho mamka a je moc spokojená

evaviki
17. črc 2013

@ev.ka mala som yarisa,kufor sa dal zvetsit posunutim sedadel. vesel se mi do nej sportak red castle,ktery je velky.. jenom do mesta byl skvely..servis som obvykle platila 3.500-5.000,zalezi na velikosti prohlidky.. mala spotreba a vsude zaparkujes..

nikolav
17. črc 2013

Ahojky tak já mám teda citroen C4 momentálně. Kočárek sice nemám, ale vleze se do něj v pohodě, vezla jsem několikrát kamarádky s kočárkem a nebyl problém. Mám teda diesel a jezdím za 4,2 litru. Po městě se všude vlezu a pro prcky je to ideální. Měřím 155cm a pedály má totiž daleko od podlahy jakoby vysunuté a tak je to jediné auto ve kterém nevypadám jak krtek a taky nemám kolena vražená u palubovky. A servis tak ten nevím, protože manžel je automechanik a dělá si to sám, ale není to moc drahé patří mezi ty levnější na opravy.

veruska007
18. črc 2013

Nedám dopustit na nissan almera tino. Vůbec jsem to auto neznala, ale na sídlišti už tu stojí tři. Z těch rodinných aut je snad nejkratší, kufr má objem jak felicie kombík, ale je vyšší a kratší. Velmi dobře se ovládá. Spotřeba kol. 5l, servis v neautorizovaném servise cca 2-3 tis. vč. doplnění tekutin a oprava vstřikovačů.

ev.ka
autor
29. črc 2013

a co takový peugeot 206 SW (combi)? mátě někdo? Vejde se do něj teutonie?