Menstruace po 14 dnech, po stresové situaci. Poraďte

mlada_pani
5. únor 2007

Máte s tím některá zkušenost? Poslední oficiální termín MS jsem měla 6.1.07 (so), cyklus vždy pravidelný po 27-29 dnech, neberu HA. Ve čt 18.1.07 proběhla obrovská vichřice (jak asi všechny víte) a my jsme zrovna v noci projížděli tím nejhorším, auto se sotva drželo na silnici, padaly stromy, okolo nás bourala auta, ale my jsme se nutně potřebovali co nejrychleji dostat domů, děti tam byly samy a brečely, trnuly po telefonu strachy, že se snad zboří barák, tašky odlítávaly ze střechy, teklo dovnitř, rupaly okna, no prostě paráda sedět v autě kilometry od domova, směsice neuvěřitelného strachu o děti, dům, dohromady s tím, v čem jsme se venku pohybovali, klepala jsem se jak ratlík, bylo mi na zvracení, stažený žaludek, no prostě prima stresovka až domů, včetně toho, že manžel ještě o půlnoci v té obrovské vichřici lezl mezi blesky po střeše a rovnal tašky, co aspoň porovnat šlo, abysme nebyli vytopení úplně. Teprve pak to ze mě částečně spadlo, že jsem si „ulevila“ horem, dolem (pardon), ale zážitek k nezapomenutí.

Pokračování za 2 dny, tj. 20.1.07 jsem začala hodně „špinit“ a v po 22.1. se špinění změnilo v klasickou středně silnou menstruaci, trvající 3 dny a poté opět 1 den špinění. Takže průběh jakoby normální MS, ale po 14 dnech, přímo uprostřed cyklu???

Teď v so 3.2.07 jsem měla mít „normální“ další termín očekávané MS (počítáno od původního termínu 6.1.07), měla jsem od čt i klasické příznaky před MS, pobolívání podbřišku, jako že se něco dere ven, ale jen není co odloučit, prsa ale nebolela. MS však nedorazila a veškeré příznaky ustaly. Raději jsem dělala těhotenský test a je jasně negativní.

Proto bych ráda věděla, jestli ten „mezitermín“ uprostřed cyklu mám nyní brát jako nový termín MS (která holt ze stresu dorazila dřív) a nyní následující tedy čekat až za dalších 14 dní anebo by opravdu teď měla MS proběhnout a tamto bylo „větší špinění“ uprostřed cyklu a tudíž mám nyní zpoždění z nějakého důvodu? Vždy jsem měla cyklus pravidelně, bez špinění a bez jakýchkoli jiných průvodních problémů. Přestože už je mi přes 30, jsem z toho trochu pěkně vykulená, jestli je nutné kvůli tomu navštěvovat gynekologa anebo ještě vyčkat těch 14 dní, jak se to vyvrbí. 😒

magg
5. únor 2007

Podla mna mozes kludne pockat, mala som podobny problem asi pred dvoma rokmi, ale ja som mala pravidelne pol roka menzes kazdych 14 dni. Ked sa to stalo len dvakrat bola som u gynekologa a povedal, ze sa to mozno upravi samo, a povedal ze to kludne moze byt stresom zo skusok (studovala som na vasokej skole) ale ked sa to opakovalo castejsie, tak ma preliecili duphastonom alebo tak nejak sa to volalo a upravilo sa to. Myslim si ze na prvykrat nemusis stresovat, pokial to nebolo prilis silne alebo dlhe krvacanie, skus pockat ci sa to zopakuje

mlada_pani
autor
5. únor 2007

Magg, díky. Připadám si jak malá nezkušená holka, protože toto se mi ještě opravdu nikdy nestalo, ačkoli větší stresové situace jsem určitě už nějaké podobné zažila, jako byla ta výše jmenovaná...
Bohužel ze zdravotních důvodů nesmím do sebe dostat jakékoliv hormony ani nesmím otěhotnět. Takže srovnání cyklu hormonálně nepřipadá v úvahu, tělo si musí poradit samo.

certica
5. únor 2007

nieco obdobne som asi tak 4 roky dozadu zazila tiez - vela absolutne necakanych zmien a roznych stres.faktorov dokopy, skratka dost znacne psych. vypatie, aj ked nie vyslovene negativneho charakteru.... a hned nasledujuce 2 mesiace za sebou som mala MS po 20 dnoch 😕 , aj ked nikdy v zivote som taky kratky cyklus nezazila (vzdy pravidelnost cca 28-31 dni). potom sa to same upravilo a vratilo do normalu

marinka
5. únor 2007

Mně se to také několikrát stalo, jednou dokonce MS přišla tuším po 9 dnech a byla normálně silná a trvala asi 5 dní, byla jsem pak docela vysílená 🙂 Uvidíš, jestli ms přijde za 14 dní, nebo až za měsíc. Pak se to už určitě zase upraví..

mlada_pani
autor
5. únor 2007

Jsem klidnější, díky, holky. Ale menstruovat po 14 dnech, to se mi moc nechce, týden to mít, týden nemít... 😒 Snad se to brzo vyladí samo.

gedren
5. únor 2007

pockej par mesicu, pis si to, i jak byla silna ci slaba, brzy sama objevis, jaka je nyni pravidelnost a co tamto melo znamenat. A neboj, po 14 dnech to snad navzdy mit nebudes ;)

Posun MS pri stresu nebo pri zmene prostredi je pomerne bezny (na me uplne ukazkove pusobila pritomnost jinych divek ci zen, napr. nova spolubydlici - to mi s cyklem hodne zamavalo) a dle meho nazoru netreba kvuli tomu navstevovat lekare, zatim, pokud se neobjevi jine potize.

kiara2
5. únor 2007

no tak to tady pročítám a nevím zda s Vámi děvčaty souhlasit .....byla jsem na gyndě a ptala jsem se zda to je stresem ale bohužel mi řekl že ne no a jelikož mám už půl roku výkladu od doktora ze školy za sebou tak některé věci to způsobují no ale nechci strašit jedna z normálních je endometriioza to je porrůstání sliznice třeba do dělohy ...a pak nastává takové to nečekané krvácení..

mlada_pani
autor
6. únor 2007

Kiara2, tos mě teda moc nepotěšila... Ale já opravdu uprostřed cyklu po 14 dnech měla klasický průběh MS jako jindy. Teď o víkendu veškeré příznaky, že by se měla objevit MS dle původního termínu úplně skončily, a mám pocit, jako bych byla jindy uprostřed cyklu, takže to asi vážně nebylo jen špinění, ale opravdová MS, která holt přišla dřív. Doufejme. Děkuju.

kiara2
7. únor 2007

a už jsi byla u doktora?může to bát taky rozvrat hormonů to co máš může být Intermenstruační krvácení což je krvácení v době ovulace což by i odpovídalo že to máš po těch 14dnech nevím nejsem doktor jen zdr.sestra ale fakt si s tím dojdi

console
7. únor 2007

Ahoj, mne se to nikdy nestalo, ale kamaradka kdysi rikala, ze mela menstruaci jednou 3X do mesice- ze stresu. Treba jen tak na 3-4 dny, ale mela. 😠

mlada_pani
autor
19. únor 2007

Tak ani po dalších 14 dnech se mi MS neobjevila, 28 dní od té poslední "dřívější" MS bylo o víkendu. Příznaky opět byly klasické před MS cca 3 dny (mírný tlak v pobřišku), ale bolest prsou jako jindy opět ne. Takže asi tento týden provedu návštěvu G, ale mám pocit, že jsem uvnitř děsně přecitlivělá a nemám ani chuť na milování, natož na zrcátko pana Dr.....

paja123
19. únor 2007

Ahojky ja mam problemy s mentstruaci ;posledni 3 roky a taky jsem kvuli tomu kontaktovala lekare ale nic zvlastniho neobjevili.
Brala jsem od 16 let HA takze vlastne 14 let. Pred 3 lety mi zacalo spineni uprostred cyklu, takze jsem treba po menstruaci tyden byla v pohode a pak zacala spinit nekolik dni pak zase pohoda a pak menzes. BLekarka se mi snazila menit HA, coz travlo skoro 3 roky a vysledkem bylo jen to, ze jsem nabrala 15 kilo a spineni uprostred cyklu zustalo. Ted jsem vysadila prasky tak sjem zvedava. Prvni menstruace probehla po 14 dnech s tim, ze tyden jsem jen spinila a pak sjem mela 4 dny menstruaci, tak sjem zvedava co bude dal.
Kazdopadne mam uz i zkusenost s tim, ze jsem mela kvuli stresu menstruaci jinak nez jsem ji cekala.
Takze ja vlastne n eumim poradit, spis bych taky potrebovala poradit.Za ty tri roky jsem mela stale problemy s tim, ze jsem byla bez spineni a menstruace maximalne 10 dni v mesici. Co to muze znamenat?

mlada_pani
autor
19. únor 2007

Špinění uprostřed cyklu chápu, pokud se bere HA, lékaři to vysvětlují nízkou dávkou hormonu, proto doporučují po nějaké době vyzkoušet za jinou značku. Ovšem pokud se HA nebere, nevím, čím to může být. Ale někde (snad i tady v diskuzích) jsem pochytila, že snad existuje něco jako ovulační krvácení/špinění.
HA antikoncepci jsem také brala cca 12 let, poté ze zdrav. důvodů ve 28 vysadila a brát ji nesmím. Tak ani nevím, jak by mi teď nehormonálně chtěli cyklus srovnat. Předpokládám, že tzv. "provokačka" hormony obsahuje... Nikdy jsem ji nepotřebovala, tak nevím. Asi to nechají doktoři na přírodě. Objednala jsem se na zítra...

krista
19. únor 2007

mlada_pani to co popisuješ je prý normální, mám to samé, bavila jsem se o tom se svou gynekologožkou a jedná se prý o ovulační krvácení nebo máš taky krátký cyklus a jednou za čas ti to vyjde tak že to budeš mít 2x měsíčně, já to mám taky, pokud to ale teď bude probíhat normálně tak bych to měla mít zase tak 2 měsíce jen 1x tak uvidíme! Neboj, zvykneš si 😉 Hodně štěstí!

krista
19. únor 2007

Jo a mimochodem HA taky neberu a zažila jsem taky stresovou situaci - smrt, pohřeb, vyřizování dědictví ... dalo by se říct že jsme na tom prakticky stejně. Tak neboj 😉

paja123
19. únor 2007

prosim Vas nevzpominate si nektera kde se tu probiralo to ovulacni krvaceni ci spineni? nemuzu to najit
Nikdy jsem o tom neslysela a to jsem k doktorce chodila skoro kazde tri mesice menit HA. Nikdy mi nic o ovulacnim spineni nerekla.
Asi to mozna bude casem i muj problem, protoze jsem to nemela jen pri HA ale i v dobe kdyz jsem ji na par mesicu vysadila

len
19. únor 2007

Pajo, mělo by to být někde v diskuzi o měření BT, ale ta už má skoro 90 stran 😀 Takže ve zkratce - v období kolem ovulace může dojít ke slabému špinění (asi by to nemělo být přímo krvácení a určitě ne příliš dlouhodobé). K podobnému špinění může dojít i ve dnech, kdy se uhnizďuje oplozené vajíčko (cca 7-10 dní po ovulaci). Každopádně to není časté, ale stát se to může 🙂
Ale myslím, že ovulační špinění se se skutečnou nekolikadenní MS srovnávat nedá 😒

paja123
20. únor 2007

Len diky, zkusim pockat jeste par mesicu co udela to vysazeni HA, tentokrat to bylo poprve co jsem vysadila a mela jsem asi 6dni spineni, a pak 4 dny menstruaci, bylo to ale hned po 14 dnech od predchozi menstruace. Miozna se telo teprve nejak srovnava a nemuzu to davat dohromady s tim co se delo behem brani HA.

paja123
20. únor 2007

myslim poprve od vysazeni, ne ze jsem vysadila poprve.Minule jsem vysadila na 3 mesice, ale protoze jsem mela menstruaci skoro co tyden tak jsem se vratila k HA. Tentokrat to chci vydrzet at se s tim telo nejak srovna

len
20. únor 2007

Jasně, já mám zase extra krátké cykly (pravidelné, ovulační, ale zoufale krátké), takže už jsem zažila i - 5 dní MS, 13 dní nic, 4 dny špinění a zase MS 😝 Ale až na to špinění je to u mě celkem běžné, pan doktor říká, že prý jsem v normě 😀 (na což já jakožto stavař dodávám, že kdyby byly stavební normy stejně benevolentní jako gynekologické, asi by půlka baráků popadala 😝 😀 ).

paja123
20. únor 2007

🙂

maji kratke cykly nejaky vliv na pozdejsi snahu otehotnet?

mlada_pani
autor
20. únor 2007

Teda len, já bych se asi zbláznila mít takhle opakovaně krátké cykly... 😝
Jsem od Dr. z G zpátky, dostala jsem provokačku, prý obsahuje hormony, ale jen tělu vlastní, takže by mi neměly uškodit, no a opravdu to přičítal té zažité stresové situaci, než aby se to mělo od teď stát pravidlem. Doufejme! Jen mě překvapil, že se po injekci může čekat na MS i klidně 10 dní, já myslela že do 3 dnů by se měla MS objevit, stejně jako po vysazení HA.

len
20. únor 2007

Pájo, já teda pevně doufám, že ne! 😀 Aspoň teda, když jsem to říkala doktorovi, prohlásil, že 22 dní je v normě a není třeba to nijak řešit 🙂
Mlada_pani, držím palce, ať se to brzy srovná 🙂

mlada_pani
autor
20. únor 2007

Díky, len.
A k té možnosti otěhotnět při kratším cyklu - to by neměl být nějaký extrémní problém, jen se asi pak jinak dostavuje ovulace a je to hodně individuální na vypočítávání plodných dnů. Někdo z mého okolí si to nechával počítat přímo v nějaké instituci zabývající se něčím podobným a opravdu plodné dny měla spočítané divně - na dny těsně před MS, ale opravdu se jim to pak zadařilo, dle návodu 😀

len
20. únor 2007

No, já měřím BT, takže vím, že ovulaci mívám kolem 11.-12. dne cyklu (při celkové délce cyklu 22-23 dní), ale to je můj případ u mých pravidelných cyklů. Nicméně snažíme se pro jistotu pořád 😀 Věřím ale, že když má někdo cykly hodně rozházené nebo některé výrazně kratší kvůli stresu, nemusí se ovulace dostavit vůbec, popřípadě někde hodně nečekaně (opožděná nebo naopak výrazně dřív).

zrzecka
21. únor 2007

ja kdyz jsem se rozvadela,do toho menila praci a + jsem se stehovala,,tak jsem menstruovala skoro dva mesice v kuse...to jsem treba menstruovala ,pak dva dny ne a pak zase,fakt to byla sila..byla jsem z toho pekne vyflusana,nervovy puvod je v tomto pripade normalni,stres atd..

mlada_pani
autor
21. únor 2007

Tak nevím, jestli je to tou provokačkou, ale jsem nějak protivná, dokonce i sama sobě... Mám pocit jako před MS, ale jakoby několikanásobně přecitlivělý, ne ale bolestivý. Manžel mi říká, že jsem "kňůča", protože chci pořád ohňahňávat 😉
Zrzecka, z počátku jsem měla problém, že MS přišla dost brzo, teď naopak problém, že další se nechce dostavit. Přitom teď už jsem celou dobu v poho, tamto byla jen vichřicová jednorázovka...

mlada_pani
autor
26. únor 2007

Konečně jsem se "dočkala", tetka dorazila. Teď zas budu doufat, že se cyklus nějak porovná do svých starých 4-týdenních kolejí sám a nebudu muset na G opět na provokačku. Teď naposledy jak jsem tam byla, jsem šla na řadu po 17-leté slečně, která si přišla pro injekci, protože si myslela, že je těhotná po nechráněném sexu a přes týden to nedostala. A ona na mě koukala, jako že proč já ve svým věku tam jdu pro injekci taky... Bylo to takový divný, mohla bych pomalu být její matka... 😉

amon.rea
26. únor 2007

me se to nedavno taky stalo, mrchu jsem mela myslim 6.1. a ona potom prisla jeste 25.1. taky ze stresu.. a na termin 13.2. nedorazila vubec, rikala jsem to doktorce a ta rikala at to beru jako novy cyklus a mela pravdu, dalsi mrcha prisla az 23.2. takze tot ma zkusenost

mlada_pani
autor
12. dub 2007

Jsem tu opět. Znovu dorazila MS mnohem dříve (po 20 dnech), tentokrát si žádného stresu nejsem vědoma.
Nechci se v tom nijak pitvat, ale máte některá zkušenost, že holt z jednoho vaječníku máte MS mnohem dříve než z toho druhého? Mně to teď po důkladném zkoumání vychází nastřídačku jednou cca po 20 dnech, podruhé cca po 30 dnech.