Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

makca2
1. únor 2010

Tak má zkušenost-když mě v ten nejhorší den bolí z menstruace podbřišek,tak když si zavedu kalíšek,tak mám skoro až křeče v břiše,po asi 15min.to ustoupí a další bolest mě pak přepadne zase když kalíšek vyndám a zavedu při jeho vypláchnutí...sabuse1:ty máš bolesti po celou dobu menstruace??pokud totiž taky jak já v ten nejhorší den,tak to možná může souviset stejně jako u mě,ale fakt nevím,jen spekuluju 😉 Trošku mě překvapují debaty ohledně zavedení moc a ne moc hluboko...já prostě kalíšek složím a zavedu až kam mě prsty pustí (držím u stopky)a většinou mám štěstí a strefím se na to správné místo 😀 ...při vyndávání,vůbec nedržím na stopku,ale zajedu až nahoru nad stopku (dno kalíšku-yuuki tam má zarážky),tam zmáčknu a vytáhnu (jakoby vytahuju do boku)...Snad to někomu pomůže 🙂 A ještě pro Sebastianu:mě taky kalich protékal,hlavně při silné menstruaci a pomohlo mi,že jsem se naučila,tím obkroužením kalíšku po zavedení,zkontrolovat,jestli je čípek vně...nevím jak to mám popsat,ale někdy se stane,že kalíšek zavedu a mám ho jakoby z boku a je špatně rozvinutý,ale nejde to až tak poznat.Tím že po zavedení odtáhnu poševní stěnu a chvíli počkám,tak většinou pak cítím (někdy to až trošičku zabolí)jak se úplně rozvinul a pak mám jistotu,že čípek je uprostřed kalíšku a neprotéká ani při silné menstruaci...pokud ho samozřejmě nezapomenu včas vylít,ale to většinou ne,už kvůli těm zmiňovaným bolestem břicha..to se pak na menstruaci nedá zapomenout ani s kalichem....a to už jsem po 2 porodech a stejně břicho pořád bolí 😖 😖

sabuse1
2. únor 2010

makca: já mám bolesti tak první 2 dny, včera jsem ho zkusila a po 3h musel ven☹ ty bolesti bych asi rozdýchala, ale dělalo se mi špatně...

eridani
2. únor 2010

Mna brucho bolelo (nie moc, len trochu, rozhodne sa to dalo bez problemov vydrzat) ked som mala vacsiu velkost. Nerodila som este, ale tahalo mi na 30 a chystala som sa otehotniet, tak som sa rozhodla pre ten vacsi. Kupila som si potom aj mensi kalich a bolesti ziadne. Takze si myslim, ze tie bolesti mozu byt sposobene aj nespravnou velkostou kaliska. Kazda sme ina, preto porod a vek nemusi vzdy sediet s tym, co uvadza vyrobca. Sama som zvedava, ktory mi lepsie sadne po porode.

side
2. únor 2010

ahoj, já jsem si objednala Mooncup. Teď ho používám při první MS a jsem z toho rozpačitá. Ač mám větší velikost, tak mi protéká, i když není naplněný. V noci bylo super, ale jak jsem vstala z postele, tak protékal šíleně.
Máte někdo také tuto zkušenost?

bettyna84
2. únor 2010

side: jestli protéká, jen když změníš polohu, tak to bude asi tím, že se tam všechno najednou nahrne a protéká těmi dírkami...tedy podle mě 😕 . Asi nezbývá nic jiného, než to řešit intimkou.

side
3. únor 2010

ahoj, tak jsem po dvou dnech prozatím dokalíškovala. Včera večer jsem měla tak šílené bolesti břicha a tlak na konečník, že jsem kalíšek musela vyndat - a přišla ohromná úleva. Dneska ráno jsem ho zkusila znovu zavést a bolest byla příšerná.
Pokud by mi nevyhovoval, tak by mě to fakt mrzelo, protože v silných dnech jinak nemůžu vyjít z domu, aniž bych se nemusela bát nějaké nehody:(

momin
3. únor 2010

Holky mate nekdo dobre zkusenosti?
A jaka je cena?
Nezlobte se ale me se to nechce cele cist...... 😅

madi
3. únor 2010

ahojte,
aj ja sa chcem "pochvalit" ze mam ladycup...kupila som ho v decmbri a teraz pouzivam druhy cyklus...ten prvy bol trosku narocnejs, bola som z toho nervozna a furtom som kontrolovala a vyberala a tak a terza je to uz lepsie....ale 12hodin som este nevydrzala (pocas silnych dni musim menit tak kazde 3 hod... 😖 ) a cez slabe sa to da, ale potom ma uz akoby zacne ominat ci co a vadi mi tam....tak ho ku koncu uz nepouzivam....
ale tiez niekedy maturujem, kym ho zavediem...
a som uplne prekvapena, ze su tu zienky, co to poznaju aj viac ako 2-3 roky....waw....ja som ho objavila iba pred asi stvrtrokom a rozhodnutie bolo jednoznacne "pre" ...
v skratke - super vecicka fakt
zdravim vsetky kaliskujuce 😅

sabuse1
3. únor 2010

side: koukám, že máš podobný problém jako já, zkoušela jsem podle rad tady od holek zavést ho níž, hlídat si aby se mi tam fakt nedostal vzduch a všechno prd platný...☹ já mám pocit, že ty problémy začnou jakmile se trochu naplní, pokud bych ho ale měla každou hodinu vylévat už je pro mě pohodlnější použít tampon, výhody kalíšku tím pádem ztrácí význam...

petrunka01
3. únor 2010

momin-já mám jen ty nejlepší zkušenosti,jsem fakt ráda,že jsem si ho koupila.Mohla jsem klidně už dřív a ne tak dlouho přemýšlet.
cena-mám Mooncup,kupovala jsem ho na netu a i s poštovným stál 590 KČ,což se vyplatí během pár měsíců používání..

side
3. únor 2010

sabuse1, nedalo mi to a zkusila jsem kalíšek znovu zavést a problém byl asi v tom, že jsem ho předtím tlačila moc hluboko. Teď jsem (ťuk, ťuk) bez nepříjemného pocitu i bez bolesti. Holt to fakt chce natrénovat.

sabuse1
3. únor 2010

side: nahlodala si mě, asi mu dám ještě šanci🙂)) ale měla jsem ho naposledy tak nízko, že jsem cítila tu stopku a stejně to bolelo a bylo mi špatně...

side
3. únor 2010

sabuse1, nemůže to být třeba psychický blok? Jak to jednou bolelo, tak se toho třeba podvědomě bojíš. Ještě jednou to zkus, když už jsi za to dala ty peníze🙂

bettyna84
4. únor 2010

momin: mám ladycup asi za 560,-. Je super, nemůžu si ho vynachválit 😉 , určitě bych už se nechtěla vrátit ani k vložkám ani tampónům. S kalíškem si připadám tak nějak "čistě", takže i ta hloupá mrcha uteče hodně rychle...a na plavání je super 🙂 . Takže jen doporučuju!

maryy
7. únor 2010

do kelu, prosim, pomozte mi, lebo som z toho nestastna... tak ako som sa z kaliska tesila, tak som teraz sklamana... z vasich reakcii usudzujem, ze je to len mojou "nemotornostou" ☹ teraz prvykrat "skusam" mooncap, ale vobec sa mi nedari uz druhy den ho zaviest... nepomaha ani mierne "povytiahnutie" ani "pootocenie" mam pocit, ako keby mi uplne lietal, ako by bol maly a to mam ten väcsi - nechapem... ☹ co mam este vyskusat, aby nepretekal?

joohana
7. únor 2010

Maryy, jak hluboko ho zavádíš ? A stáhneš poševní svaly když ho zavedeš ? Já mám stopku ustřiženou úplně a kalíšek končí cca 3cm hluboko. Zkus po zavedení párkrát stáhnout poševní svaly, pokud ti bude dál protékat, asi by to chtělo zaposilovat.
Mám Mooncup (větší) a používám ho 2 roky.

maryy
8. únor 2010

joohana - prave k tomu posilnovaniu... moze byt problem aj v tom, ze som 4 mesiace po porode??? ale podla mna je svalstvo dostatocne stiahnute... a nezavadzam ho hlboko - ako vravis, moze to byt cca 3cm ...

aurecon
8. únor 2010

maryy: Mě trvalo pár cyklů po porodu než mi přestal protékat. Teď jsem fakt nadšená 🙂 Takže posiluj a časem se to upraví.

maryy
8. únor 2010

aurecon, dufam, ze mas pravdu, lebo velmi som sa z neho tesila - fakt prevratna pomocka, tak dufam, ze ma nesklame.......

frisbee
8. únor 2010

kočky,furt nad vami premýšĺam,teraz som to skúšala,prečo vám preteká...takže keď ho zavediete a on sa vám rozvinie,skúste prstom,či je na konci nafúknutý ako bublina,keď som ho zasunula zle,ostal taký akoby trochu začknutý a vtedy pretekal.Inak zase super,mala som ho v kuse 12 hodín a ani kvapka mimo,ani ma nič nebolelo a to neznesiem tampóny.

maryy
8. únor 2010

frisbee, ja som to skusala a bol nafuknuty... mozno je to fakt este mojim uplne nestiahnutym svalstvom - aspon sa tym utesujem... uvidim po par cykloch

frisbee
8. únor 2010

asi hej,neboj sa,je to super,ja si trhám vlasy,že som to zistila pomaly pred prechodom 😀 😀 😀 😀 😀

tlapicka
8. únor 2010

holky help! Eli mi zasantrocila pytlicek, neposlala byste mi nektera prosim jeho rozmer, at si muzu usit novy? diky moc!

momin
8. únor 2010

Diky holky za odpovedi.. jeste porad vaham..... Ale asi taky vyzkousim.... 😉

janicckka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
emjee
8. únor 2010

tlapicka - mensi mooncup - vonkajsie rozmery 9,5x10cm

teodorka
9. únor 2010

fris vzdy lepsie ako po prechode 😀

frisbee
9. únor 2010

teoška 😀 😀 😀 😀

teodorka
9. únor 2010

😀 😵

tlapicka
9. únor 2010

emjee diky 🙂