Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

mi_mi
12. říj 2010

Děkuji zkusím na to mrknout, brusinky samozřejmě používám, mám i speciální ledvinové kapky a chodím pořádně oblékaná, uvidíme jak to bude dále...
Kalíšek spíš protéká protože se nerozvine úplně, já to cítím jakoby...a je hloupost abych potřebovala ten větší, jsem opravdu uzoučká a ještě jsem nerodila, ale i tak zkusím ty cviky, určitě to je k dobru.
Díky všem za rady!!

pifina
12. říj 2010

@svoba dik za ochotu 🙂 skusim to cez kamosku, robi v Brne a raz za mesiac sa stretavame, az tak nutne to nepotrebujem, len ma to zaujalo 🙂

svoba
12. říj 2010

@mi_mi - cviky jsou dobré. zkus to. kolik ti je? jestli se můžu zeptat. já mám ten větší, i když jsem jště nerodila. asi opravdu bude problém v tom dlouhém zavádění a vyndavání.

svoba
12. říj 2010

@pifina - ok! 😉

mi_mi
16. říj 2010

No je mi 22 let, ty cviky už cvičím, jen mi to trochu nejde, přítel slíbil, že bude cvičit se mnou, ale zatím mi jen předčítá, protože k tomu není žádné video a furt vztávat a číst to je na prd...Byla jsem teď na vyšetření ledvin, doktorka mi řekla, že ledviny mám v pořádku, že bolest jde od zad... !!! je to asi možné, už dříve jsem chodila na rehabilitace kvůli zad, střílelo to až do podbřišku, myslela jsem že mám ženské problémy, bylo to záda, teď mě bolí ledviny..kdepad jsou to zase záda...z toho mi picne...prý bych mohla mít problémy i otěhotnět ☹ ještě jsme mladí, takže snad se to spraví, protože děti mít chceme!!! je to vůbec možné?? takhle od zad všechno??
Co se kalíšku týče, určitě jde o prochladnutí a pak problémy s močákem..zrovna mám MS, tak jsem kalíškovi dala šanci...neprotékal, pouze když jsem zakašlala tak něco málo...ale to bych neřešila...jelikož teď nechodím do práce, budu si vyhřívat koupelnu při každé manipulaci s kalíškem a tajně doufat, že se močák neozve!!! Horší to je když chodím do práce, tam není možno delší pauzy ani si nahřát ruce..kolikrát jsem brečela vzteky a nakonec v práci musela nosit vložky 😖 ☹ 😠 úplně bych to zrušila!!!! každopádně Vaše rady mi velice pomáhají, mockrát děkuji!!! 😎

svoba
16. říj 2010

@mi_mi - zkus to oprvadu v té teplé sprše. já i kalíšek namáčím před zaváděním. myslim tim prvnim. i když teda vyvařuju 😀

mi_mi
17. říj 2010

Děkuji za odpoveď
Zkouším, zkouším, čabrám vodu o stošest 😀 ale nevím, jak to budu dělat v práci... uvidíme.

bambusko
17. říj 2010

@mi_mi je mozne, ze ak mas vlozeny kalisok, nevyprazdnis mocovy mechur uplne a to, co tam zostane /rezidualny moc/ sposobuje zapal. stava sa mi niekedy, ze citim este potrebu mocit, ale nejde to, az ked kalich vyberiem. vyskusaj si to

svoba
17. říj 2010

@mi_mi - 😀

zuzana.v7
17. říj 2010

caute kocky...ja vam teda do toho nechcem zbytocne kecat, ale kalisok som si tiez zo zvedavosti kupila asi pred dvoma rokmi....je to az nebezpecna blbost...stale si tam musite smatrat a nic ine neriesite, len kde a ako si to vyliat...akoze fuj...som to regulerne skusila, ze bez predsudkov, ale akurat si koledujete s jeho pouzivanim o nejaku kvalitnu infekciu....!!!tak len som sa chcela vyjadrit...pekny vecer...zuzana

pifina
18. říj 2010

@zuzana.v7 myslim, ze nemas pravdu a myslim, ze ma viacere dievcata podporia, co sa tohto tyka 🙂 - smatras si tam ovela menej, ako napr. pri tamponoch, napr. mne staci vylievat len rano a vecer, takze po riesim v sprche, uz davno som nefungovala tak bezproblemovo ako s kaliskom 😵 naposledy sme boli cely den na vystave a ja som sa nemusela furt pozerat, kde su wecka a ci mi nepreteka vlozka, no proste parada 😵

elfa
18. říj 2010

ahojte. Ja prosim o radu: kalisok som si kupila este pred porodom, tu mensiu velkost. Bola som spokojna, nepretekal, ziadny problem. Po porode som si kupila "vacsie cislo". No mam problem. Kalich mi stale preteka (nezavisle od toho, ci krvacam silno alebo len spinim). skusila som obe velkosti, myslim, ze je zavedeny spravne. pre porodom ziadny problem nebol a teraz toto..... ☹ Tak som opat odkazana na vlozky a tampony. Mate niekto podobnu skusenost? nejake rady? Prosim...

sussanah
18. říj 2010

@zuzana.v7 no nevim jak ty, ale ja si pred zavedenim a vyndavanim kalisku vzdy myju ruce 😀 A presne jak @pifina , pri pouzivani tamponu jsem tam "smatrala" o dost vic a porad jsem se musela kontrolovat. Takhle se mi obcas stane, ze regulerne zapomenu 🙂 Zatim jsem na MD, takze to resim rano a vecer ve sprse. Byla jsem i na dovci a po celou dobu jsem mela ms a prave tam jsem kalisek poradne ocenila.. Nedokazu si predstavit fungovat u more s tamponem a po kazdem namoceni se v mori rychle bezet na zachod a menit si tampon, protoze by byl cely nasakly vodou 😖 Ale kazdeho vec, kdyz ti nevyhovuje, nepouzivej 😉

trixi
18. říj 2010

@zuzana.v7 s Tvojim nazorom nemozem suhlasit. Nasiaknute tampony, vlozky su zdrojom bakterii, takze aj moznym zdrojom infekcii. Nemyslim si, ze si tam musim neustale smatrat a ver mi, vobec nemusim premyslat kde a ako vyliat, umyt. Pri tamponoch, vlozkach som musela kazdu chvilku utekat na zachod ci nepretieklo, a v prvych dnoch som musela pouzivat tampon a aj vlozku. Nehovorim uz o pouzivani pri navsteve bazenu, na dovolenke a pod. Co ma stve, ze nieco take nebolo na nasom trhu za sociku v 70-80 rokoch minuleho storocia, ked sme museli pouzivat tvrde bunicinove vlozky, ktore boli podpultovy tovar, pretekali, nastastie ste to mnohe nezazili.

monr
19. říj 2010

@zuzana.v7 tiež nesúhlasím s tvojim názorom. dnu si nemám dôvod šmátrať, kalíšok zavediem na kraj a trošku potlačím ďalej, a pri vyberaní vždy dočiahnem v pohode bez nejakého lovenia. Oveľa čistejšie ako pri tampónoch.

dasulag
19. říj 2010

@zuzana.v7 taky s tebou nesouhlasím. Jsem s kalíškem spokojenější než z tampony a vložkami a příjde mi hygieničtější.

leishmania
19. říj 2010

@zuzana.v7 akoze ja som bola s kaliskom maximalne spokojna, a vagina je naucena na nesterilne "smatranie" ked to uz tak chces nazvat, ved aj pred pohl stykom, ktory moze byt aj castejsi ako vymena kaliska si ho pravdepodobne tvoj manzel/partner nesterilizuje a smatra ti tam nim pomerne dlho 😉 a pre mna je vymena kaliska niekolko sekundova zalezitost

sulky
19. říj 2010

@leishmania 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

emjee
20. říj 2010

@leishmania 😀 😀 😀

jonki
20. říj 2010

@zuzana.v7 no hm ak ti nevyhovuje nepouzivaj 😉 ale ako tampony je to urcite hygienickejsie a pokial som ho pouzivala vobec som si nepripadala ako otrok kaliska...skor predtym ako otrok vloziek a tamponov 😝 Tiez patrim k tym stastnym ktorym ho stacilo vyliet 2x denne maximalne ten najsilnejsi den aj raz naobed a to sa da s prehladom urobit kdekolvek ked mas so sebou flasu s vodou a poruke mydlo 😉 na umytie ruk. No a co sa tyka infekcie...hm mm sa tiez nesterilizuje a staci nam mydlo na intimnu hygienu a ziadna infekcia sa nekona 😀
@leishmania 😉

juliettte
22. říj 2010

keby sme si koledovali o infekcie myslím že medzi tými mnohými, ktoré kalíštek skúsili by už bolo veľa negatívnych názorov, podľa mňa je tiež viac pravdepodobné, že sa baktérie ľahšie vyvinú v tampóne ako pri používaní kalíšku

sulky
24. říj 2010

@zuzana.v7, suhlasim s babami, urcite je to lepsie ako tampony. Citujem vyjadrenie lekarky:

Najčistejšia a najpohodlnejšia ochranná pomôcka ženskej hygieny, ktorá menštruačnú krv neabsorbuje, iba jednoducho zbiera. Nosí sa vložený vo vaginálnom kanáli, nie je umiestnený pri krčku, ako v prípade tampónov, ale nižšie; jeho odstránenie je tak veľmi jednoduché.
Nakoľko ide o pomôcku, ktorá neasorbuje, nie je tu žiadne riziko syndrómu toxického šoku. Nenarúša krehkú rovnováhu prostredia pošvy, nevysušuje ju, nezanecháva dráždivé vlákna v jej stene.

svoba
25. říj 2010

já si nemůžu kalíšek vynachválit. něco se člověk musí naučit-získat gryf. jako třeba u vynadavání. ale jinak super. z vložek jsme byla vždy opruzelá nebo měla vyrážku. to mi nepřijde moc hygienický. když se člověk o kalíšek správně stará (pravidleně vymývá, vyvařuje nebo dezinfikuje) je rozhodně čistější než tampony a vložky.
bohužel zatim mi ale kalíšek štěstí v podobě těhotenství nepřinesl. snad brzy ... 😉

vanusak
25. říj 2010

Po třetím roku používání a po všech zkušenostech s kalíškem bych dneska byla ochotná za něj dát klidně i tisíce! Co je to pár stovek za neskutečné pohodlí a svobodu! 😵
Grif jsem získala hodně brzo a jedinou nevýhodu pro mě má tu, že na něj dost často zapomínám (jak o něm ani o MS v průběhu cyklu vůbec nevím...) 😅

luvie
27. říj 2010

Tak jsem (po domluvě s obdarovanými) nakoupila 3 vánoční dárky - kalíšek pro sestru a dvě postpubertální neteře 🙂

zuzre
28. říj 2010

@mi_mi ahoj, kaliskem zkus zatocit do stran (ne za stopku ale drz ho za spodek), kdyz uz je zavedeny, nebo take prejed kolem dokola prstem, tim se vzdycky srovna. taky mi pripada snazsi ho zavadet kdyz si opres jednu nohu o zachod nez ve drepu nebo sedu na(d) zachode(m). preju hodne stesti! ja pouzivala asi tri roky bez problemu, dokonce zanety prestaly. Jedinej problem co se kdy objevil je nerozvinutej kalisek jak pises, snad moje postrehy nekomu pomuzou..

petrinka
28. říj 2010

ahoj baby, ja mam tiez kalisok, ale este sa mi ho nepodarilo zaviest ☹ ☹ ☹
skusala som to viac krat, v sprche, aj s lubrikantom a nic... ja som nikdy nemohla pouzivat ani tampony, lebo ani tie som si nevedela zaviest. ked som si kalich kupovala, tak som na to uplne zabudla☹
kedze som do toho uz investovala, tak sa mi to uz konecne podari...
chcela by som sa spytat, ako riesite vymienanie na verejnych toaletach alebo v praci? myslim, ze pred opatovnym zavedenim by to bolo dobre umyt a bezat s tym k umyvadlu, kde su cudzi ludia si predstavit neviem...☹
dakujem za rady!

evuse
28. říj 2010

Ahojte holčiny. Prosím poraďte mi. Po dvou porodech mám problémy jak se silnější menstruací,ale především s tím, že mi menstruační tampon, když už je trochu nacucaný, při stlačení břicha vyjíždí ven( při dřepnutí, apod). Je to dost nepříjemné. Uvažuju o kalíšku, ale nevím, jestli by mi taky nevyjížděl. Máte někdo stejnou zkušenost s těmy tampony? Drží vám kalíšek?

sussanah
28. říj 2010

@evuse kalisek je pomerne siroky, urcite sirsi i nez tampon, takze si myslim, ze by vyjizdet nemel. Navic nosi se o dost niz nez tampon, pri posevnim vchodu, takze kdy jen trosku vyleze, tak to az tak nevadi. Co se tyce silnejsi ms, to me trapilo doted taky, ale asi po pul roce se to zacina pomalu lepsit, takze uvidis, treba az bude mit mala rok. Zkus si v Praze zajit do Brany k detem, tam maji kalisek k prohlednuti, urcite i poradi 🙂

emjee
29. říj 2010

@petrinka staci si zobrat so sebou na wecko flasku s vodou 😉