Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

lucie777
22. kvě 2011

@jitafol Já mám kalíšek jen krátce, ale fakt bych se toho nebála, mám ladycup větší a jen jednou se mi nepodařilo ho zavést na první pokus, chvíli sem se s ním prala, ale nakonec se taky podařilo, jinak byla celá ms bez problémů, používala sem tampony normal, ke konci mini, sem sice po normálním porodu, ale ms nemám moc silnou, takže sem přemýšlela i o menším kalíšku, nakonec sem vzala radši větší a i když kalíšek vypadá obrovsky, když sem ho uviděla poprvý na vlastní oči, docela sem se lekla, jak je velkej, ale ono to není tak hrozný, zavést jde fakt dobře a není vůbec cítit, i když je nízko oproti tamponům, takže být tebou, vezmu klidně větší, tím nic nezkazíš.. 🙂

@dadulka19 Co ti nesedlo na kalíšku?

vanusak
22. kvě 2011

@dadulka19 A nespokojená jsi proč? Že nefunguje, anebo že jsi zatím nenašla tu techniku, jak ho správně používat? Jestli za druhé, tak to pak ale není chyba kalíšku a nespokojenost s ním nevychází z jeho nekvality. 😝 Zkus mu dát šanci, skamarádit se s ním a třeba to zkoušet raději nejdřív v posledních slabších dnech MS, na začátku to zkus až budeš mít natrénováno. Nevěřím, že kalíšek nefunguje, určitě jde pouze o to naučit se s ním správně pracovat! 😉 Pak teprve poznáš ty jeho výhody, jak luxus pohodlí, tak i po zdravotní stránce! 😎

sussanah
22. kvě 2011

mam zvidavy dotaz. Muzu kalisek pouzivat i behem sestinedeli? Samoze ne na zactku, to je jasne, telo se musi procistit. Jde mi spis o ty posledni dny/tydny. Mela jsem to minule tak, ze po cca 4tydnech to zacalo ustavat, ale jeste asi 2 tydny jsem musela nosit vlozky, protoze jsem porad spinila.. Nebo radeji nepouzivat a vytahnout az na prvni ms?

sussanah
22. kvě 2011

@jitafol ze zacatku jsem byla taky trochu nespokojena, ale jak pise molka, je to hodne o tom vedet, jak na to. Takze po par cyklech to bylo v podstate bez prolemu. Sice nemam to urco tak, ze by mi nikdy neprotekl a vsechno bylo dokonale, ale zas mivam fakt silnou ms, takze ze vsech alternativ (vlozky, tampony) je kalisek suverene na prvnim miste.
Velikost fakt spis zavisi na pevnosti svalu panevniho dna. Osobne bych sla spis do vetsiho, precejen ten vek 😉

ikke
22. kvě 2011

@sussanah v sestonedeli sa neodporuca, ja (by) som to teda neriskovala a vytiahla ho az na prvu skutocnu ms😉

sussanah
22. kvě 2011

@ikke vidim to taky spis jen na vlozky, spis me to jen zajimalo 🙂 dik

dadulka19
24. kvě 2011

@lucie777
@vanusak ,problém so zavádzaním nemám.Mám mooncup .No vadí mi to,ako to napísať....pri používaní a manipulácii,oplachovaní a opatovnom zavádzaní to nie je taká'čistá robota'ako pri tampónoch.Neviem,či ma chápete,no pri tampónoch je to raz dva,pri kalíšku babračka,hlavne keď som na cestách a tažko sa hľadá wecko s umývadlom...,,,a v neposlednom rade,keď sedím dlho v aute,ma akoby pichá v podbrušku......takže tak,ale tak aspoń vám vyhovuje...

jitafol
25. kvě 2011

@dadulka19 tohle mě právě taky trochu trápí. Nedokážu si představit sebe jak na veřejných záchodcích (nebo třeba v práci!!) jdu z kabinky umýt kalíšek a zase hup do kabinky a zavést ho??? No to bych asi psychicky nezvládla, přecijen je to citlivá věc a né se s tím ukazovat, ikdyž jen před ženskýma. To bych asi ze začátku musela střídat s tamponama, než bych se zaběhla a přišla na to jak mi to vyhovuje. Každé začátky jsou těžký🙂

emjee
25. kvě 2011

@jitafol zober si so sebou do kabinky flasku s vodou a nemusis nikam vybehavat 😉 alebo intimne vlhcene obrusky
vacsine zien staci vymienat kalich rano a vecer, takze verejne zachody nehrozia 😀 resp. ako casto chodi bezny pracujuci clovek na wc inde ako doma a v praci? jedine na dovolenke, ale ak si zbehla, tak ti ani nenapadne, aby si si na dovcu brala nieco ine ako kalich 😉

jitafol
25. kvě 2011

@emjee já právě teprve o kalíšku uvažuju, takže takovýhle vychytávky mě nenapadnou😀 ....díky za zkušenosti

simsalabim
25. kvě 2011

@jitafol Ja tiez pouzivam pri vymene vlhke intimne obrusky, alebo beriem sos ebou do kabinky flasu s vodou. Niekedy, ked viem, ze idem na naozaj hnusne miesto, tak so sebou beriem este jeden poharik (mam 2 velkosti) a ten pouzity poriadne zabalim do papiera a dam do sacku a doma vycistim... Pohariky naozaj netreba menit tak casto ako tampony ci vlozky, takze v priebehu dna sa to tak 1x da zvladnut.

dadulka19
25. kvě 2011

@emjee no ja som musela kalíšok meniť tak často ako tampón/cca po1,5h/,takže ani v tomto žiadna výhra.Keby to bolo fakt že ráno a potom až večer,tak je to super.A napr.na tých verejných weckách si treba niekde tú flašu či obrúsky položiť a nie je kde.

simsalabim
25. kvě 2011

@dadulka19 ja si flasu polozim na kabelku zavesenu na klucku, alebo na zem...a preco si ho musela menit tak casto? Pretekal? Asi mas dost silne krvacanie, v tvojom pripade by mozno mohol pomoct vacsi poharik ...i ked, mozno predsa len poharik nie je pre kazdu 😝 Ja si uz bez neho ani neviem predstavit fungovanie s vlozkami ci tamponmi 😖

dadulka19
25. kvě 2011

@simsalabim mám práveže ten vačší a áno silné krvácanie 😒

emjee
26. kvě 2011

@dadulka19 ja bohuzial tiez patrim k tym, ktorym nestaci vymenit len rano a vecer 😒 ale mam svoj system - vlhky obrusok mam polozeny na stehne 😀

evaje
9. čer 2011

😀 kdyby jste na WC neměly co dělat 😀

https://www.youtube.com/watch?v=Nt6L-POE-b0
evaje
9. čer 2011

Holky, kdysi jsem tu narazila na softcup. Koupila a byla spokojená, ale nějak je teď nikde nemůžu sehnat. jsou to jednorázové kalíšky,ale nějak vymizely z prodeje, nebo co? Nevíte některá kde je mají? nenarazila jste na ně někde? Díky

pifina
9. čer 2011

@evaje na www.merien.sk maju jednorazove kalisky Instead ...

evaje
9. čer 2011

@pifina Jé, děkuji, to jsou přesně ty co jsem měla. Zkusím objednat. Dííky

syja
22. čer 2011

Kocky ako to je ked poharik nepouzivam stale. ideme na dovolenku a mam taku predstavu ze cez den ho budem pouzivat na noc nie. treba ho potom rano vzdy vyvarit?

bettyna84
22. čer 2011

@syja Na noc taky nepoužívám a ráno nevyvářím... 😉 To bych se zbláznila...

simsalabim
23. čer 2011

@syja Ja poharik pouzivam aj v noci - neviem si predstavit na noc si dat vlozku alebo tampon...uz som rozmaznana 😀 Ale pouzivam pocas menstruacie 2 velkosti poharikov - mensi prve 2 dni, vacsi dalsie 2 dni a opat ten mensi 2 dni. Ten mensi poharik medzitym nevyvarim, iba ho poriadne umyjem, vyvaram az po skonceni menstruacie. Takze ja osobne by som sa na tvojom mieste vobec netrapila vyvaranim, az po navrate z dovce.

A ked sa mozem opytat - preco nepouzivate poharik na noc?

lalus
23. čer 2011

@syja @bettyna84 no to by aj mňa zaujímalo, že prečo to nepoužívate na noc??? 😨 😕 nechápem 😅 ja kalisok mam od prvej kvapky po poslednu...aj v noci uplne super, vecer tesne pred spanim vylejem, rano po zobudeni zas...tiez si neviem predstavit, ze by som ho kombinovala s niecim inym ak by som nemusela (ale neviem z akeho dôvodu by som musela 😅 )

syja, my ideme na dovcu tiez teraz v nedelu, ms mi vychadza na posledny den dovolenky...tak teda kvôli jednemu dnu a komplikaciam s vyvaranim ho neberiem, beriem zopar vloziek (sama som na to zvedava, nepouzila som nic okrem kaliska uz rok), ale doma to bude prva z veci, ktore spravim, ze sa tych vloziek zbavim a kalisok vyvarim 😉 😎

bettyna84
23. čer 2011

Nepoužívám v noci, protože jsem líná v noci vylévat a to musím, takže první dny jedu v noci na vložkách a v pohodě vydržím až do rána. Ale dřív jsem používala i v noci, jen prostě teď používám vložky.

evaje
23. čer 2011

@lalus Já být tebou, tak kalíšek vezmu. Dovča dělá změny s tělem a aby tě menzes nepřekvapila o pár dní dřív. Jinak si myslím, že když ho vyvaříš doma, zabalíš do vyžehleného kapesníku a vložíš do čistého sáčku, tak můžeš být klidná a použít hned jak budeš muset. A uděláš v zavazadle místo třeba pro lahvinku vína místo vložek 😀

dasulag
24. čer 2011

já teda používám kalíšek taky od začátku do konce. V noci se mi hodně osvědčil, protože jsem zvyklá spát na bříchu a jednu nohu pokrčenou, takže vložka mi vždy putovala i s kalhotkama všude. 🙂

helisek84
24. čer 2011

ahoj kočky, přidávám se ke spokojeným uživatelkám

taky používám přes den i přes noc. mám relativně pohodovou MS - ráno čistý dám, večer ve sprše vyčistím a nandám znova...ráno vyčistím, nandám...a stejný kolotoč.

desinfikuju tak, že po MS vyvařím a pak ho ještě dám do desinfekce na silikon. během MS ho nedesinfikuju.

s kalíškem mám i MS ráda 😀

caramilla
25. čer 2011

Dlouho jsem váhala, jaký kalíšek zvolit a nakonec vyhrála MeLuna, a protože je na internetu o tom málo recenzí, tak píšu svou zkušenost.

MeLuna se vyrábí v několika variantách "tvrdosti", tzv. 2. generace je tvrdší, a tzv. "soft" jsou měkkoučké kalíšky. Já mám soft, velikost L. Používám první den a musím hned napsat, že jsem nadšená. Necítím ho, neprotéká, vyndavání na první dobrou (krásně šel ven - mám úchyt kuličku, za kterou se skvěle chytá, ale je malinká a není vůbec cítit; nevylila jsem ani kapku). U toho soft jsem měla trochu zezačátku - první zavádění - problém, aby se mi rozvinul. vyzkoušela jsem skoro všechny typy skladů a s jedním mi to pak šlo. Druhé zavádění už bylo v podstatě bez problémů.

Takže za sebe MeLunu, soft, s kuličkou moc doporučuji! Petra Janoušková z PejaShopu mi navíc moc dobře poradila s výběrem a jsem ráda, že jsem se rozhodla pro L a ne pro M. Opravdu kalíšek se zdá hrozně obrovský, ale člověk až kukuní, jak se tam ztratí a není to vůbec cítit. Kdybych měla menší, tak mi zmizí někde nahoře a už ho nenajdu 😀 (Asi jsem z těch, co jim kalíšek sám putuje nahoru, kde mu je dobře🙂

Jinak mám velká poporodní zranění, tampony mě celkem i tlačily, ale kalíšek vůbec nic.

simsalabim
25. čer 2011

@caramilla aj ja pouzivam MeLunu, je skvela 🙂 Vyskusala som viacero poharikov, ale MeLuna je u mna bezkonkurencne naj. Ja som si u objednala priamo z Nemecka (je lacnejsia) a zvyknu pribalit j darcek (iny typ/velkost zadarmo). Ja patrim k tym, co kalisok nosia "nizko" a napriek 2 porodom mam najlepsiu skusenost s tym najmensim (S), ale pouzivam aj M.... oba bez uchytu. Velkost L mne osobne vobec nesadla....

caramilla
25. čer 2011

@simsalabim No, vidíš, tak to jsem nikde nějak nenašla, že mám objednat v Německu, to by za to teda stálo 😀

Můžu se zeptat, jestli bys napsala, čím ti MeLuna vyhovuje nejlépe - proč ji máš radši než ostatní?

Je vidět, že každá jsme jiná a je hodně těžké vybrat tu správnou velikost. MeLuna M je asi nejmenší kalíšek vůbec, a je překvapivé, že ti sedne ze všech nejvíc🙂 Já mám teda štěstí, že jsem to po dlouhém přemýšlení a konzultacích tipla dobře. Hlavně jsem nevěděla co je "silná menstruace", ´jak to člověk má vědět, když nemá srovnání, že? 😀 Ale právě Petra z PejaShopu mi napsala, jakou menstruaci měla ona a já byla v šoku, normal tampon na celý den první den menzes 😕 , já ho mám tak na hodinu až dvě 😀 Takže po 20 letech menstruování se člověk dozví, že má silnou menzes 😀 Ale ještě štěstí, že jsem na to přišla před nákupem toho kalíšku, jinak bych si musela pořídit větší, abych tak často nemusela vylévat🙂