Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

muffinka8
13. kvě 2013

A ešte možno blbá otázka: ak by som sterilizovala v hrnci tak ak je už kalíšok vo vode voda musí stále vrieť, alebo vodu po zovretí odstaviť a tak tam na pár minút ponoriť kalíšok?

maataa
13. kvě 2013

@jarkalada ja som tú tyčinku najprv odstrihla na 1cm a p polhodine úplne, vyberám len priamo za kalíšok a tým že ho stlačíš sa zruší ten podtlak, tak sa dá ľahšie vybrať 🙂

jarkalada
13. kvě 2013

@maataa když on často zajede až někam..kdovíkam, tak jsem vždycky ráda, že ho za něco můžu vylovit 😎 😀

maataa
13. kvě 2013

@jarkalada to sa aj mne stáva a mám pocit že ho nevyberiem, vtedy si len čupni a zatlač a v pohode ho nahmatáš prstami a bez problémov vyberieš 🙂

jarkalada
13. kvě 2013

@maataa jojo, nakonec ho vždycky nějak najdu 😝 😀 Ale stejně jsem s ním spokojená - je to fakt úspora peněz a o pohodlí při nošení nemluvě 🙂

maataa
14. kvě 2013

@jarkalada ja by som ho nemenila za nič 🙂 naozaj je to skvelá vecička

zebruska
17. kvě 2013

jestli jsem tampony považovala za vynález století, tak tohle je vynález tisíciletí!!!!!!! Příjemnější MS jsem snad nezažila....

sarkaa
18. kvě 2013

Děvčata, koupila jsem si včera tento zázrak, ale to zavádění.....mě to prostě nejde ☹ Včera jsem ho tam dala sice blbě, ale při kontrole se mi pak nějakým zázrakem hezky rozvinul, takže to bylo super. Vyndání bez problémů, ale na nic jsem si ho ještě raději nedala. Dnes ráno opět boj....no já to prostě neumím nebo fakt nevím :/ Vůbec mi to nejde. Prostě se mi tam krásne nerozvine tak já už nevím co dělám špatně.

salomee
19. kvě 2013

Ahoj všichni, nechce se mi pročítat diskusi....jsem po císaři, jakou velikost mám zvolit, když mi vlastně porodními cestami dítě neprošlo? Mens. mám..no někdy i dost silné, těžko říct, srovnání nemám🙂

syja
19. kvě 2013

tak ja som ozivila svoj kalisok teraz po dvoch rokoch. pred dvoma rokmi som ho pouzila na dovolenke a teraz mi zase o dva mesiace vychadza dovoelnka s menstruaciou tak som zacala dnes trenovat. prvy zavadzanie bolo horor vyberanie ani nehovorim ale druhy krat to uz bolo celokom ok a teraz vecer a vdaka simsalabim uplne bez problemov. normalne uvazujem ze ho zacnem pouzivat aj v beznom zivote nie len na dovolenkach.
@simsalabim vdaka za typ na skladanie kaliska ten druhy sposob je super. zavadza sa omnoho jednoduchsie.

svha
19. kvě 2013

@salomee já jsem taky po císaři a brala jsem to jako porod, takže větší velikost, i pokud máš silnější menstruaci, objemnější kalíšek více pobere 😉

salomee
19. kvě 2013

@svha Díky, tak jdu na to🙂.

simsalabim
19. kvě 2013

@syja som rada, ze som pomohla 😉
@salomee ja by som si overila, v akej polohe mas krcok maternice pocas menstruacie, neiktorym zenam (aj mne) klesa v prve dni velmi, velmi nizko a velky poharik mi dnu proste nevojde. Fungujem vylucne na velkosti M a S od Meluny (vacsinou S) a som po 2 vaginalnych porodoch. Odporucanie, aby zeny po porode vyberali vacsiu velkost, je podla mna zavadzajuce, lebo vobec neberie v uvahu individualne anatomicke pomery vo vnutri.

simsalabim
19. kvě 2013

@muffinka8 ja davam pohariky do vriacej vody a varim 5 minut.

simsalabim
19. kvě 2013

@sarkaa chce to cvik. Hovori sa, ze tomu treba dat 3 mesiace, kym sa s poharikom naucis poriadne narabat. Hlavne to neskusaj inokedy ako cez menzes, lebo sa ti bude zle zavadzat. Pozri si dozadu par stranok, davala som linky na videa, ktore ukazuju vsetky mozne techniky skladania. Kazdej vyhovuje iny sposob, ked ich par vyskusas, zistis, ktory je pre teba najlepsi na zavadzanie a rozvinutie.

sarkaa
20. kvě 2013

@simsalabim už to je snad v pohodě...ze začátku jsem plašila, fakt to nešlo a pak se mi dostalo skvělé rady ( prstem kolem obkroužit) a bezvadný 🙂 I když si ho tam dám trošku špatně tak jen obkroužím a hezky přilne. Včera jsem ani něm nevěděla, už na to tolik nemyslím. Jsem fakt ráda, že jsem do něj investovala...je bezvadnej!!!!

kitu
20. kvě 2013

ahojte tak moje preve skusenosti s kalíškom- celkom fajn... ale teda idem sa vas spýtať odborníčok.... mam melunu m som po jednom porode tka mi to tak velkostou vychadzalo... so zavadyanim a vyberanim absolutne žiaden problem len teda neviem že či mam silnu mrchu alebo som robila niečo zleale ja som ten kališok počas druheho dna musela vylievať aj 5 krat lebo začal vždy pretekať... a to bol naplnený tak do polky... urobila som niekde chybu? myslim že prisatý bol spravne lebo pri každom vyberani sa odcucol... ... len si hutam že či to na mna nie je malý kalíšok... čo vy na to odborníčky?

ale inak je to super... ovela lešie ako tampony... normalne som si tu mrchu hadam po prvykrat uživala... 😀 😀 😀

simsalabim
21. kvě 2013

@kitu o pohariku sa hovori, ze je plny, ked je naplneny do cca 2/3. Ja pouzivam Melunu M v 2 silne dni a v jeden z tych dni ju musim vylievat kazde 2-3 hodiny, inak uz citim, ze zacne pretekat. V ostatne dni si vystacim s poharikom S a vylievam rano a vecer. Kludne skus vacsi poharik, len si over polohu krcka maternice, ci ti neklesne prinizko a ci sa tam vacsi poharik zmesti. Ak ti nepretekal, tak urcite bol zavedeny spravne, len intenzita krvacania bola taka, ze sa zaplnil rychlejsie.

tery58
21. kvě 2013

tak jestli můžu... 🙂
tento malý zázrak jsem si objednala a jsem naprosto spokojená!!! je to z chirurgického silikonu, takže naprosto zdravotně nezávadný, je u toho i přiložený návod na použití a sterilizaci...
A co je ještě lepší je životnost, která je cca 10 let a také u něj nehrozí symdrom toxického šoku, který je možný u používání tampónů.
Nezavádí se tak hluboko jako tampón a také to nebolí... Kolikrát se mi stalo, že mě zavádění a pak následné používání tampónu bolelo... Ale u kalíšku je to naprosto v pohodě...
Mohu jen doporučit!!! 🙂

kitu
21. kvě 2013

@simsalabim takže super objednam si asi teda o jedno čislo väčšie.. teraz mam 5dc a vylievam ho tak raz za den a je to uplna špica... juj že som na toto neprišla ja skor.... vždy som pri mrche trpela a najhoršie bolo to že ked mi vydalo mrchu na den ked som mala dozor tak som trpela že kedy sa stane nehoda...lebo vtedy nemožem chodit tak často na vc... a ja teda silnu mrchu mavam... hlavne po porode... tak a čo teraz spravím s tolkou zasobou tamponov... asi poletia do koša... 😀 😀 😀

juliam
27. kvě 2013

dnes mi pricestovala Meluna M classic, tak si počkám už len na MS a dám referencie. teším sa 😀

lindulka83
29. kvě 2013

Uzasna vec, trvalo mi dva dni, kym som si nasla dobry sposob zavadzania a vyberania, ale teraz je to v pohode a uz nechcem nikdy vidiet ziadne vlozky ani tampony!!! Akurat som rada, ze mam pri WC aj umyvadlo, ale rozhodne odporucam!!!

akinan
29. kvě 2013

Já ho užívám asi 5 let. Když je menstruace nejsilnější, tak si musím brát i vložku, protože to protěká, ale od půlky už nic jinéo nepotřebuji, takže doporučuji 🙂

akinan
29. kvě 2013

Ještě bych dodala, že u mě je výhoda, že pracuji z domova, takže mám po ruce sprchu a tak jsem pořád v čistotě. V práci na veřejných toaletách by mi to bylo asi hodně nepříjemné.

bufobufo
31. kvě 2013

Tak jsem si objednala kalíšek a jsem zvědavá... Objednávám z německého e-shopu, po zralé úvaze jsem došla k tomu, že by mi mohla vyhovovat MeLuna MINI a tu tady nikde nemají. Snad to bude OK ...

salomee
5. čer 2013

....tak asi zkusím něco z těch levnějších zatim, nejsem schopná se rozhoupat....chtěla jsem zkusit MeLunu, ale nevím, jaký je rozdíl v těch zakončeních...a co ten Yuuki, či jak..? Prý má ale nějaké rysky, což odporuje té filosofii, ze se na hladkém povrchu nedrží bakterie.

salomee
7. čer 2013

...asi štěstí začátečníka, nebo moje výjimečná šikovnost😀, ale povedlo se bez problémů napoprvé...

zanet2009
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivca_doubek
16. čer 2013

Ahojky,
tak bych se chtěla podělit s mojí výbornou zkušeností s kalíškem. Objednala jsem po dlouhém přemýšlení Ladycup vel. L. Teď používám první cyklus, čtvrtý den, a maximální spokojenost. Zavádění v pohodě, s vyjmutím jsem měla trošku problém, ale už jsem přišla jak na to a taky v pohodě.
Vložky moc nemusím, tampony kvůli Mireně nepoužívám, takže ideální řešení. MS mám slabou (právě díky Mireně), stačí vyjmutí 2x denně. A už se těším příští měsíc, budeme v Chorvatsku, samozřejmě s MS - jak jinak u mě 🙄 - tak doufám že se Ladycup osvědčí!!
Takže pro ty váhavé - taky mi trvalo skoro rok než jsem se rozhoupala, ale stojí to za to!!!!

salomee
4. črc 2013