Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

martina46
4. srp 2017

Prosím vas, objednaval niekto v poslednej dome meluna priamo z ich obchodu eu? Ze koľko trvá dodanie, pisu až do 2 týždňov, ale to je mi veľa. Tiez tu bolo spominane, ze vzdy poslu este ako darcek nejaku inu velkost. Je to stale tak?
Zároveň sa tu spomína, ze ten krátky je iba v jednej tvrdosti, ale mne ukazuje možnosť výberu tvrdosti, tak neviem.

pajusd
8. srp 2017

@martina46 Ahoj, docela by mě zajímalo co jsi zjistila? Posílají ještě dárek? Přemýšlím, že si od nich také objednám

martina46
9. srp 2017

@pajusd objednala som v pondelok, este v ten den mi pisali, ze je odoslane, podla ich tabuliek je dorucenie 4-7 dni tusim, tak cakam a potom napisem. som zvedava.

martina46
15. srp 2017

@pajusd v piatok som mala balicek doma, darcek nepribalili :(

betelgeuzz
27. pro 2017

Kdo má tady nejstarší kalíšek? Můj bude slavit za chvíli 10 let, tak přemýšlím, jestli poznám, že už potřebuje vyměnit.
A poradíte někdo, jaké kalíšky jsou teď nejoblíbenější? já kupovala v době, kdy byly asi 2 druhy, mám mooncup.

diamanta
27. pro 2017

Obohatila jsem se o Merulu, protože nakonec mi Femmycycle pěkně sedí. Myslela jsem, že s Merulou odpadne to tragické vymývání (je totiž otevřenější, ale jinak podobný tvar). No, a stále je Femmycycle nejoblíbenější. Zpočátku jsem tu psala, že mi vůbec nesedí. To se ale změnilo. Ukázkově jde zavést a rozvinout, neprotéká a nehýbe se. Merula bohužel někdy zcela změní náklon a rozvinutí je taky těžké, někdy to nevyjde vůbec, musím pár dní počkat než se to uvnitř změní. Jen chci napsat, můj názor, že tam uvnitř se to fakt hrozně mění. Před ms, při, v začátku, potom, ke konci....pořád se to tam uvnitř mění a podle toho se někdy vůbec nepovede dobře zavést a jindy to jde samo. TAkže když vám třeba nejde zavést nebo rozvinout, dejte tomu pár dní, měsíců...nakonec se dohodnete 🙂 a já věřím že i stou Merulou to tak bude.

petka345
27. pro 2017

Segra ho používá a je sním spokojená, já jsem k tomu pořád nějak nedostala ale myslím si že je to rozhodně lepší než takové tampony třeba

frufrunka
3. led 2018

@betelgeuzz Já mám Moon cup, ten větší, kupovala jsem ho před 11 lety (takže možná já! 😀 ). Pak jsem dokoupila ještě Lunette (protože byl barevný, jinak nevidím rozdíl) a dneska jsem otevřela ten eshop a nestačím se divit... Strašně mě zaujal kalíšek od Fun Factory a taky Merula, tak jdu zkoumat zkušenosti ostatních... 🙂

frufrunka
3. led 2018

@diamanta Ahojky, právě mě zajímá ta Merula... Takže nic moc? Femmycycle se uvnitř tolik nehýbe? Merula se mi právě taky líbí kvůli tomu snadnějšímu vymývání. A to, že zcela mění náklon znamená, že protéká? Nebo že je jen složitější vyjímání? Také mě napadlo že právě proto, že je prakticky kulatý, se může uvnitř točit jako koule a může to téct kamkoli.... Já mám zkušenost zatím jen s Mooncup a Lunette - a potřebuji aspoň na noc něco většího, abych nelítala vylévat 3x za noc...

frufrunka
3. led 2018

Holky a jak tak teď vybírám nový kalíšek, nemáte některá zkušenost s Fun Cup od Fun Factory? Ten tvar je dost zajímavý, bude to pohodlné a půjde to dobře vyndavat? Nevyteče to všechno při tom tvaru? Trochu o něm uvažuji, ale zároveň jsem nenašla nic, kde by šel koupit jen jeden, všude je to dvojbalení... ☹ Nepodělila by se některá - koupit ten větší? 😉

diamanta
5. led 2018

@frufrunka nevím, nic moc je asi těžký to ohodnotit, každýmu sedne něco jinýho, a dle mých zkušeností se i v čase mění to, co sedne a co ne. Ale z těch dvou "kulatých" je mi milejší femmy... Jo, když se Merula protočí, tak protéká. A já vlastně nevím, kdy se protočila. Takže nosím intimku a teprv když je ta čistá, můžu na zbytek dne odložit i intimku, po ránu když odjíždím tak bych si to bez ní nelajzla.... ale může být že za čas bude vše ok. Ten femmy mi v začátku vůbec nesedl a bolelo mě z něj v podbřišku.

@frufrunka

diamanta
5. led 2018

@frufrunka odkud jsi? Koukaka jsem na ten funcup, to becko je vetsi? Kdybys byla pobliz, necham se ukecat 😃

frufrunka
5. led 2018

@diamanta Obchůdek byl rychlej, Merula i Funcup jsou doma... Tak nevím... Merula se mi líbí, cvičení "nasucho" bylo v pohodě, uvidím, jestli se bude protáčet. Zato Funcup... Ano, to je ten větší, použila jsem modrý, červený je určený k prodeji v originál krabičce. Ale ještě počkej, jaké dám reference při ostrém použití, protože mám pocit, že se mi ho vůbec nepovedlo rozvinout... ☹ Ten hořejšek asi ano, ten asi seděl dobře, ale stěny byly promáčklé, tudíž kapacita zmenšená. Tak uvidíme. Jinak jsem Jindřichohradecko, není problém zaslat poštou. Ale nebudu teď doporučovat něco, o čem nejsem přesvědčená.

diamanta
6. led 2018

@frufrunka tak to jsem kousek od tebe. Pockam na recenzi. Mam neustale potrebu fakt pohodlneho kalichu, aby to slo rychle a nebolel me podbrisek. Jinak ta merula me nebavi. Skoda, ze to nejde vratit.

diamanta
7. led 2018

@frufrunka tak jsem si pustila k tomu recenzi na youtube v aj, a myslím, že to není pro mne nakonec. Přišel mi podobnej jako Lili cup, ten se tu koupit nedá, ale vlastně prý tak podobnej není...hm. Hlavní problém je vyndávání prý. Schválně jukni na anglický weby na Lili cup, ten hladkej s tou zesílenou "páteří", ten vypadá zajímavě. Ale koupit tu nejde a ještě i z ciziny je drahej jak hrom.

frufrunka
7. led 2018

@diamanta Vidíš, ten Lily jsem vůbec neznala, ano vypadá podobně, možná dokonce ještě líp... 🙂 Tak uvidíme, pak sem určitě napíšu recenzi! 🙂

mmonika87
29. led 2018

Ahoj,po roce jsem se opet odhodlala vyzkouset kalisek a zjistila jsem,ze mi opravdu nesedi. Je mi 30 let a jsem po cisari. Kalisek mam nejaky levnejsi z Aliexpresu. Kalisek jsem zkousela zavadet slozeny nekolika zpusoby,ale proste se mi nerozvine. Zkousela jsem ho ruzne naklanet,otocit (ale to mi moc nejde,protoze mi klouze mezi prsty). Cipek mam uplne vzadu a dosahnu na nej. Nemate nejake rady,jaky kalisek je osvedceny?

pajusd
29. led 2018

Ahoj holky, leží mi tu Lilcup vel.2 i se sterilizačním skládacím kelímkem+ster.tablety. Šlo o startovací sadu. Jen jednou vyzkoušen, pro mě je velký. Kdyby měl někdo zájem, napište.
Teď mám Meluna M soft, ten mi je asi také větší, první dny se uplně nerozvyne, po dvou dnech je pak už ok...tak nevím, mám objednat esko??? 🙂

frufrunka
29. led 2018

@mmonika87 Já myslím, že sis vybrala moc měkký. Já mám teď už čtyři a střídám podle nálady a síly menstruace. Teď na mě skočila chřipka, ale pak se sem vrátím a napíšu delší recenzi...

diamanta
1. únor 2018

@mmonika87 Také jsem zkoušela ty levné z Ali, nebo tedy Ebay, to je stejný sortiment....a byl hroznej. Jednoznačně šílenej. Po prvních vyzkoušeních letěl do koše. A ještě ta guma smrděla i po vyvaření...a byl tak měkkej, že neměl šanci se rozvinout, to jsem musela mechanicky prstama, takže žádnej komfort. Myslím, že tyhle kalíšky ti moc nenapoví, zda ti sednou nebo ne. Nejsou prostě kvalitní, je to jen kus měkké gumy.

verdos
8. bře 2018

Chci si pořídit první kalíšek - čistě kvůli plavání, abych mohla chodit plavat s dětmi každý týden bez omezení. Nechala jsem si radit na dvou různých místech ohledně toho, jaký kalíšek zvolit (především velikostně) - měla jsem nějaké "favority", takže jsem oslovila prodejce kalíšků u nás a pak výrobce jednoho z těch kalíšků, který má na výběr více velikostí (MeLuna) a teda udivilo mě, jak moc rozdílné odpovědi jsem dostala. Jsem z toho úplně rozčarovaná a mám pocit, že jsem pořád na začátku, protože prostě nevím. Předpokládám, že prostě neexistuje způsob, jak to odhadnout a musím to prostě risknout a případně zkusit prodat a koupit jiný, je to tak?

andelka
8. bře 2018

@verdos v podstatě ano. Mně sednul hned první. Později jsem si pořídila ( od někoho,ne nový) stejnou značku ale menší velikost a používám oba.

verdos
8. bře 2018

@andelka Já se prostě bojím, že se netrefím. Těch parametrů k posouzení je strašně moc a zároveň se nemám od čeho odpíchnout. A tím, že i ty rady se dost liší, tak mám pocit, že vlastně ani ti radící sami moc neví. Vzhledem k tomu, že na tom zatím nejsem finančně moc dobře, nechci kupovat kalíšků několik nebo riskovat špatný výběr, že by mi to tu potom zbytečně leželo...

andelka
8. bře 2018

@verdos já jsem kupovala Ladycup tehdy v nějaké akci. A ten druhý mě stál snad jenom poštovné. Ona je celkem velká šance že se člověk trefí a naučí a funguje. Potom se finance rychle vrátí.

mmonika87
8. bře 2018

@verdos Já jsem si taky nechala poradit na kalisek.cz a byl mi doporučen Fun Cup. Tak jsem na něj zvědavá. První jsem měla nějaký levný kalíšek z Číny a teda vůbec mi nesedl

verdos
8. bře 2018

@andelka Já to chci jen na to plavání, takže se mi to hned tak nevrátí (mám jinak látkové vložky, co jsem si šila a snažím se spíše o volnou menstruaci). Vzhledem k tomu, že pro daný účel (plavání) potřebuju, aby to vůbec neprotékalo, tak potřebuju, aby opravdu padnul. A co jsem četla zkušenosti s protékáním, tak ne každý se trefí (i když šance také určitě je). MeLuna má 4 velikosti a když mi jedna napíše XL a druhá M (a obě nejsou v radách žádné začátečnice), tak jak se pak můžu trefit já? :D

verdos
8. bře 2018

@mmonika87 Já už se v tom plácám 14 dní, doufám, že v dohledné době dojdu k nějakém závěru a něco už objednám.

andelka
8. bře 2018

@verdos tak to je oříšek. Asi jsem měla štěstí že sednul ten první. Též s ním plavu a chodím do sauny.

mmonika87
8. bře 2018

@verdos ja se v tom taky absolutne nevyznam,tak doufam,ze mi padne

frufrunka
8. bře 2018

@mmonika87 Nooo, fun cup pro začátečníka tedy nic moc. Objednala jsem ho v lednu a trochu s ním bojuju... Tím, jak je tvarovaný, tak se mi špatně otevírá, pořád jsem nepřišla, jak na to, aby neprotékal. Podařilo se mi to jen párkrát, pravda, pak měl velikou kapacitu, ale špatně se mi rozevírá... ☹ Jsem kališnicí 11 let, Fun Cup je můj třetí (čtvrtý? - třetí a čtvrtý jsem objednávala naráz) kalíšek. Pořád mu chci dát šanci, ale zkouším to s ním jen doma, mimo domov si zatím netroufnu...