Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

jancabr
9. bře 2018

Jsem kališnicí teprve dva roky a stále používám ten samý, naštěstí mi padl hned ten první co jsem objednala. Mám Clari Cup. Je příjemně měkoučký, snadno se zavádí, neprotéká.

mmonika87
25. bře 2018

@frufrunka tak po 3 dnech pouzivani kalisku Fun cup musim rict,ze je fakt super. Sice malinko bojuju se zavadenim,ale presne vim,kdy zapadne na spravne misto. S predchozim kaliskem jsem to netusila. Vubec ho necitim,nevim o nem. A bohate mi staci mala velikost a vylevam ho az vecer pri koupani.

martina46
14. dub 2018

@diamanta
@frufrunka
ako ste na tom po case s merulou? ja som ju dnes nasadila, tak cakam, co bude, ale cestujeme, tak neviem, ci na dnes nevymenim za me lunu moju starucku.
ja ked som melunu skusala nasucho, tak som mala pocit, ze tlaci, teraz ju necitim, no strcila som ju co najhlbsie, dalej, no dalsia vec, nemali ste problem, ako by vam tlacila na mocovu ruru a slo to potom na malej tazsie?

diamanta
Autor odpověď smazal
Zobraz
martina46
14. dub 2018

@diamanta ano, tiez som si vsimla, ze v priebehu menzes je to vzdy ine, len ma zaujima to pretacanie sa, kolko trva, nez zistis, ze sa pretocil? ja mam zatial 1. deb celkovo, menzes som nikdy nemala silny, zatial nepreteka, citit ho asi necitim.

frufrunka
15. dub 2018

@martina46 Já jsem se kvůli ceně rozhodla, že dám Merule šanci... 🙂 Trvalo mi tři cykly, než jsme se sžily a než si můžu být jistá, že neproteče. Ale kvůli manipulaci (opravdu špatně se mi rozvinuje) jí používám jenom na noc, víckrát denně na to nemám nervy. Na druhou stranu - dříve jsem první dva dny musela v noci jednou chodit vylévat, s Merulou nemusím. Takže to úsilí za to rozhodně stálo, spánek je pro mě nenahraditelná vzácnost. Jen to chce trpělivost při zavádění a umět používat svaly tam uvnitř, několikrát kalíšek "vcucnout" a zase povolit. Pak se nepřetáčí neprotéká, drží. Na denní používání pro mě ale ne, opravdu jen jako noční kalíšek.

martina46
3. čer 2018

na me-luna eu maju 3. a 4. juna akciu 20% , treba zadat zlavovy kod BIRTHDAY2018, pre registrovanych a nie obchodnikov.
treba vyuzit 🙂

diamanta
3. čer 2018

Jen mě tak dneska napadlo, jak se v nemocnicích kontrolují pacienti přijatí v bezvědomí? Je právě u žen zkontrolováno i to, že nemají ms případně kalíšek v těle? Napadlo mě to, když jsem četla o syntdromu toxického šoku, že sice s kalíškem nehrozí protože není absorbční, nicméně ten syndrom spouští bakterie, které se množí v určitém prostředí. To podle mě asi může nastat i pokud zůstane kalíšek uvnitř (hlavně tedy ta krev) moc dlouho. No a pak už mě právě napadlo, že kdybych měla nehodu nebo byla z nějakého důvodu v bezvědomí, a měla zrovna ms, kalíšek, že mi to tam asi zůstane dokud se neproberu. Nevíte jak to mají zdravotníci, jestli prohlíží pacienty až tak podrobně, když je přijímají v bezvědomí?? Prostě mě to zajímá, jestli tu je zdravotník mezi námi??

verdos
8. čer 2018

Holky, dotaz, jaký kelímek na sterilizaci kalíšku je podle vás lepší a proč? Váhám mezi sterilizačním vejcem Difrax a skládacím sterilizačním kelímkem od MeLuna (či podobným). Díky moc za rady a tipy.

frufrunka
9. čer 2018

@diamanta Tohle mě párkrát už taky napadlo... U tamponu je nejspíš vidět šňůrka, ale kalíšek je opravdu neviditelný. Na rtg podle mě vidět určitě nebude a nevím, jestli by byl vidět na ultrazvuku při prohlídce břicha. Jestli si vzpomenu, zeptám se v létě kamaráda, co s námi jede na dovolenou, je primářem na urgentu...

pavlinakm
9. čer 2018

@diamanta ja zdravotnik jsem a rozhodne nikdo zenu nevysetruje v pochve preventivne. Avsak vsem lidem v bezvedomi se zavadi mocovy katetr. A myslim si, ze konec/dno kalisku by mel byt pri zavadeni v posevnim vchode viditelny. A kdyz by se na toto neprislo, tak kalisek neni bezedny, po chvili pretece a zena zacne krvacet. Pri očistě se na to prijde..

diamanta
10. čer 2018

@pavlinakm Můj určitě vidět není, mám merulu nebo femmycycle, a ten je takový dokulata a opravdu nic nekouká. S přetečením u těchhle taky nevím, dokonce mají vystačit po dobu celé ms, zvlášť pokud se nejedná o nějaké masivní krvácení. Jde o to, za jak dlouho se to začne ta krev "kazit" a způsobovovat právě třeba STŠ nebo další věci co může způsobovat rozkládající se krev v dutinách... no, jakkoliv je to krajní situace, tak ale nastat může a pak by to byl tedy fakt průser. Zajímalo by mě, kolik doktorů chlapů má třeba vůbec tušení o existenci a rošíření kališků mezi ženama dnes.

pavlinakm
10. čer 2018

@diamanta tak krev nedojde do styku se vzduchem, takže nez dojde k nejakemu mnozeni bakterii tak to trva. Nedovolím si tvrdit terminy, ale snad 2dny by to mohlo byt ok. Poté spíš by doslo k mistni infekci nrz k STŠ, to je výjimečný stav. Ještě me napadá jak na to přijít. Kdyz je dovezen pacient v bezvědomí, automaticky dochazi k sepsání vsech věcí co ma u sebe. Pro vas dobrý pocit bych nosila v kabelce pri svych dnech treba nrjaky balicek s oznacrnim menstr.kalisek. ja nosim malou tasticku s nahradnim kaliskem, sackem, vlhcrnymi ubrousky... Pokud nenarazite na smenu sester ktere o tomto nemaji vubec poneti, divila bych se. Myslum ze je to dnes uz rozšířená pomucka a plno lidí ma o tom aspon povedomi. Pak se sestra pri hygieně pacienta na to primo zaměří.. jinak kdyby se jednalo treba o brzvedomi z duvodu urazu, autohavárie dela se vetsinou uzv bricha, CT, rtg pánve apod kde by mohl lekar videt neco "podezrelrho"

verdos
10. čer 2018

@pavlinakm Tohle je zajímavá diskuze a zajímavé informace. Kalíšek může přetéct (většina má dírky), ale vzduch se tam nedostane? Asi mi uchází nějaký fyzikální mechanismus. A nespoléhala bych se na to, že nějaké povědomí je - to může být tvůj dojem na základě sociální bubliny, ve které žiješ. jinak já jsem v klidu, ten můj kalíšek je tam naštěstí nacpaný "tak tak", takže by konec asi jeho spodní konec vidět byl, ale prostě mě to zajímá tak nějak celkově, i co se o kalíšcích píše - protože občas se člověk dozvídá zajímavé (i odporující si) informace, a to dokonce přímo od lékařů, takže je vidět, jak je kolem kalíšků celkově "jasno" (a třeba já si ho snažím udělat čistě proto, že mě ty nejasnosti a (možná jen zdánlivá?) protiřečení iritují 🙂). Takže kudy a jak se může ta krev dostat ven (zatímco vzduch se dovnitř nedostane)?

diamanta
10. čer 2018

@verdos já zase chápu, že preventivně ženě v bezvědomí prohlížet vnitřek pochvy může být na pomyslný hranici, kterou si bez potřebnýho "povolení" jen tak někdo nechce lajznout. Napadá mě jediná věc, při ms si na nohu psát propiskou, že mám ms... 🙂

diamanta
10. čer 2018

@verdos teď ještě aby to pak trklo ty chlapy, protože mít ms nemusí pro ně znamenat mic moc, zato napsat natvrdo že mám ms cup, to už je pak jasný i neinformovaným.

oveckaluky
10. čer 2018

@diamanta Myslím, že to u kalíšku nehrozí, bakterie by se tam neměly množit, protože se tam nedostane vzduch a krev neoxiduje, jako třeba u vložky nebo tamponu.

oveckaluky
10. čer 2018

@diamanta Na celou dobu MS??? Jakože třeba pět dní v kuse??? No fuuuj...pardon...ale tak přece není bezedný, ne?

diamanta
10. čer 2018

@oveckaluky neříkám, že to tak někdo dělá, ale ohledně objemu kdesi psaly, kolik se průměrně uvolňuje krve a že tedy objem defakto vystačí na celou ms...to byla nějaká odpověď k dotazu, jestli kalíšek dotazované vystačí. To nebyla rada, jak ho používat, tam šlo o objemy...proto si pamatuju, že vlastně (pokud to není u někoho extra silné) pojme všechnu krev, a tedy by se u ženy v bezvědomí nemuselo přijít na nic jen proto, že je to tak velký kalíšek (merula a femmycycle)

oveckaluky
10. čer 2018

@diamanta Jj, pochopila jsem to tak 😉 Jen je mi to divné, mám tedy Lil Cup, ale neumím si představit, že by vydržel celý den - pokud tedy neberu poslední den, kdy už je to slabé, to ano...
Jinak o kalíšku jsem uvažovala už před X lety, ale odhodlala jsem se až před třemi a teď si říkám, že jsem do něj měla jít už dávno 🙂

diamanta
10. čer 2018

@oveckaluky no vidíš, mě zas předčasně ms opouští (postaveno na hlavu příliš častým krvácením - ale je to přechod) a lituju, že jsem do toho nastrkala tolik peněz. Kdo by to čekal. Ráda novinky zkouším a nemít to takhle, tak ještě deset let testuju nové vynálezy. A v tomhle stavu nikdy ani nevím, kdy bude ms, jak silná, a často je to jen o nošení "pro jistotu" nebo prostě proto, že lehce krvácím často...a pak si zas říkám, jestli je vůbec zdravé mít to v těle třeba i 14 dní v měsíci...a začínám trochu pochybovat, že jo. Jenže když je tak nepříjemný mít 14 dní vložky...a to ještě střílím od oka, že 14 dní..hrozně to záleží...

oveckaluky
10. čer 2018

@diamanta No to naprosto chápu...já jsem teď ve 24. tt a trpím na výtok - ani intimka denně není nic moc :-/ Ale teď zavádět kalíšek se bojím...
Jinak myslím, že by to nemělo vadit, přece jen se co chvíli vyndá, a třeba na noc by to šlo s vložkou pro jistotu, ne?

diamanta
10. čer 2018

@oveckaluky nevim no, porad neni normalni tam neco mit zavedeno. Urcite to nejaky tlak na mocovou teubici ma, proste je to citi tekeso...vyndani atd, ok, ale ...nevim no,snazim se radeji stridat, ale tim mizi ten komfort. A ty klasicke uz vubec nesnesu, jen ty "kulate" kalisky. I houbu jsem zkusila, ale to bylo o nicem.

apple_tree
19. srp 2018

Holky, jdu pro radu 🙂 Uz par mesicu pouzivam lady cup, ale neni to uplne ono, myslim si, ze je moc tvrdy. Mate tip na mekci kalisek ve srovnani s lady cup? Dekuju 🙂

zadnas
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kakamilca
5. pro 2018

@apple_tree Zkuste fb skupinku kališnice 😉

lucasice
22. kvě 2019
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

Holky, jak dlouho vám trvalo než ste se naučili kališek zavádět? A odkud jste koupili první? Jsou různé materiály?

verdos
22. kvě 2019

@lucasice Šlo mi to prakticky hned, až mě to překvapilo. První jsem koupila z bazárku. A ano, materiály jsou různé. Hodně dlouho jsem procházela různé weby a srovnávací tabulky, než jsem se rozhodla a rozhoupala ke koupi. Normálně kalíšek nenosím, snažím se o volnou menstruaci (ne že by mi to moc šlo :D), ale jsou situace, kdy ho uplatním - bazén, jízda na koni, závody v běhu apod.

mmonika87
22. kvě 2019

@lucasice prvni kalisek jsem koupila za par kacek na alliexpresu,ale s tim jsem bojovala a vubec mi to neslo.neustale protekal. Pak jsem koupila Fun cup a deuhy cyklus uz jsem zavadela raz dva. Je ale pravda,ze jsem ho zavadela v klidku domova a vylevala az vecer ve sprse.