Volné diskuze
pet1
23. bře 2007

Menstruační kalíšek

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.
jancabr
9. bře 2018
Jsem kališnicí teprve dva roky a stále používám ten samý, naštěstí mi padl hned ten první co jsem objednala. Mám Clari Cup. Je příjemně měkoučký, snadno se zavádí, neprotéká.
mmonika87
25. bře 2018
@frufrunka tak po 3 dnech pouzivani kalisku Fun cup musim rict,ze je fakt super. Sice malinko bojuju se zavadenim,ale presne vim,kdy zapadne na spravne misto. S predchozim kaliskem jsem to netusila. Vubec ho necitim,nevim o nem. A bohate mi staci mala velikost a vylevam ho az vecer pri koupani.
martina46
14. dub 2018
@diamanta
@frufrunka
ako ste na tom po case s merulou? ja som ju dnes nasadila, tak cakam, co bude, ale cestujeme, tak neviem, ci na dnes nevymenim za me lunu moju starucku.
ja ked som melunu skusala nasucho, tak som mala pocit, ze tlaci, teraz ju necitim, no strcila som ju co najhlbsie, dalej, no dalsia vec, nemali ste problem, ako by vam tlacila na mocovu ruru a slo to potom na malej tazsie?
diamanta
14. dub 2018
@martina46 me nekdy sedne, jindy ne, behem cyklu se uvnitr hrozne meni prostor, mam to ale s kazdym kalichem
martina46
14. dub 2018
@diamanta ano, tiez som si vsimla, ze v priebehu menzes je to vzdy ine, len ma zaujima to pretacanie sa, kolko trva, nez zistis, ze sa pretocil? ja mam zatial 1. deb celkovo, menzes som nikdy nemala silny, zatial nepreteka, citit ho asi necitim.
frufrunka
15. dub 2018
@martina46 Já jsem se kvůli ceně rozhodla, že dám Merule šanci... 🙂 Trvalo mi tři cykly, než jsme se sžily a než si můžu být jistá, že neproteče. Ale kvůli manipulaci (opravdu špatně se mi rozvinuje) jí používám jenom na noc, víckrát denně na to nemám nervy. Na druhou stranu - dříve jsem první dva dny musela v noci jednou chodit vylévat, s Merulou nemusím. Takže to úsilí za to rozhodně stálo, spánek je pro mě nenahraditelná vzácnost. Jen to chce trpělivost při zavádění a umět používat svaly tam uvnitř, několikrát kalíšek "vcucnout" a zase povolit. Pak se nepřetáčí neprotéká, drží. Na denní používání pro mě ale ne, opravdu jen jako noční kalíšek.

Začni psát odpověď...

Odešli