Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

sheherazada
26. bře 2007

Holky chci se zeptat, to klidně s tím jdede i do vody a dobrý? Trochu o tom také uvažuji. Když kalíšek vylejváte, tak se vám při vyndavání nevyleje?

len
26. bře 2007

Je to tady:
http://ona.idnes.cz/menstruujte-bez-vlozek-ci-t...
Diskuze je pod článkem - připadá mi, že občas se ty lidi musí fakt hodně namáhat, aby vymysleli důvody, PROČ je to strašně špatný 😝
Obzvlášť paní s "hrncem" (strana 2) mě docela pobavila 🙄
Jinak tato diskuze je příklad, že Modrý koník je hooodně civilizovaná společnost 😉

len
26. bře 2007

Sheherezada - přiznám se, že za tu dobu, co ho mám, jsem během MS ještě plavat nebyla (ale Mobi psala, že je to úplně OK). A s tím vyléváním - ne, akorát ho musíš držet +- ve svislé poloze, když je plný tak z 1/3, není to žádný problém, pak se prostě vyleje a umyje/ utře a je to 🙂

sheherazada
26. bře 2007

a nemůže se stát, že se někde na pláži špatně pohnu a on se mi nějak vyleje? Taky mě zajímá to, že píšou že když na něj člověk nedošáhne, má zatlačit a on popojede níž. Ale co když budu na velký? To taky není problém. Omlouvám se za přiblblé dotazy, ale vrtá mí to hlavou

haluskacz
26. bře 2007

tohle je opravdu velmi jasny priklad toho, jak jsou lidi zpracovani reklamou. Veci, na kterych se neda moc vydelat a na ktere reklamy nejsou, se tudiz opravdu musi zakonite zdat podezrele... To je stejne s mooncupem jako s bezplenkovanim... ach jo. Zase jeden argument, proc nemit doma televizi.

mobina
26. bře 2007

Teď jsem si tu diskusi dočetla a dost jsem se nasmála. Hrnec byl good 😀 Ani jeden pádný argument, proč nepoužívat.
Sherezada při plavání vytéct nemůže, pokud je dobře zavedený, ani při sportu, ani na pláži.
Co se týče toho vyndavání, tak je potřeba zvolna, aby se uvolnil přetlak. Většinou ho vyndavám přímo rozkročmo nad mísou, kdyby náhodou, ale za celou dobu užívání se mi ani jednou nevylil. Jde o zvyk. Co se týče velké, tak neporadím, protože pokud nemám akutní problém, tak kalíšek vyndavám, ale to jsem dělala i s tampony.

len
26. bře 2007

No, já chodím na velkou klidně i s ním (třeba na výletě v lese ho fakt nevyndavám) a určitě nevyklouzne, ale pravda je, že pokud můžu a jsem na záchodě, kde si předtím můžu umýt ruce, beru to jako příležitost k jeho vylití. Jinak jsem velice rychle objevila, že určitými pohyby poševního svalstva si to tam člověk dokáže "uspořádat" tak, aby to bylo pohodlné a dobře to sedělo. Doufám, že tu někoho nepohoršuju příliš naturalistickými popisy, ale holt když má člověk mluvit o tak citlivém tématu, jako je MS, otevřeně, občas to jinak nejde 😉

Halusko - opravdu jsem dost často četla jako jeden z argumentů, proč je to divné - kdyby to bylo tak zázračné, dávno jsou na to reklamy v televizi a doktoři to doporučují 😝 Ona spousta doktorů odrazuje i od antikoncepce typu Pharmatex nebo STM, protože z toho nemají ani korunu, přitom spolehlivost je při dlouhodobých výzkumech naprosto srovnatelná 😒

macik
26. bře 2007

Len, to teda byla diskuze, cos tu hodila, to si fakt člověk říká, že jsou ty lidi úplně vypatlaní...jsem si připadala, jak na obědě s příbuzenstvem, kde ti daj přesolený řízky, ještě si je dosolí na talíři a když řekneš, že nechceš, tak ti vysvětlují, že sůl je zdravá....no, je no...achich ouvej...
Jinak teda musím poctivě přiznat, že se mi už stalo, že mi mooncup protekl při hodině (s děckama v hodinách hodně skáčem apod.), ale to se mi stávalo i s tamponem, když jsem ho špatně zavedla...a je fakt, že mám většinou potřebu ho vymýt i na veřejném wc a pak číhám, když nikdo nejde a to jste neviděly ty sprinty z kabinky k umyvadlu a zpátky... 😝

maruskag
26. bře 2007

Ahojte holky, dovolte abych napsala svou zatim malou zkusenost, v sobotu jsem si precetla tuhle diskuzi a samozrejme i webky o kalisku (byla jsem jak Alenka v risi divu) a vcera jsem si sla koupit mooncup 😀 , mam kratce pred MS a jak uz tady nektere holky psaly, po prve v zivote se na to tesim 😀 (podotykam, ze napul snazilkujeme). Vcera vecer jsem si kalisek na necisto zkousela a litala po dome a byla jsem stastna jak male dite a hlavne velice nadsena 😲 . Myslim, ze je to velky zivotni pokrok 😲 ! Taky jsem premyslela, jaktoze jsem o tom nikdy neslysela ( Tady v Uk uz se pry prodava 5 let ) a musim dat za pravdu Len, ze z toho nejdou penize, tak se to malo propaguje... V obchode bylo docela smutne, ze v drogerii kde je usek s tisice ruznyma vlozkama a tamponama se v rohu krcilo asi 5 kalisku ☹ takze jsem je mela malem problem i najit, kdyz jsem vedela, co kupuji, natoztak clovek, ktery o tom nic nevi, ze.. Ja to budu urcite predavat dal kamaradkam a doufam, ze si to co nejvic lidi oblibi. Takze ja se hlasim 100% pro kalisek a uz se nemuzu dockat az ho poprve se vsim vsudy pouziju 😀 . Jeste dodam, ze mooncup stoji v UK £20.

dashak
26. bře 2007

no len, fakt jsem se už dlouho tak nezasmála jako při čtení té diskuze, kterou si tu hodila. Dokonce nějaký inteligent má pocit, že recyklovaný toaletní papír se děla z pos.aného toaleťáku. 😀 😀 😀
Jinak se tam spolu famozně baví, teď jsem se uklidnila, že některé hádky na MK jsou fakt oproti tomu zývačka 😀

majenka
26. bře 2007

Len, díky za odkaz!Tak jsem si to pročetla, nachechtala jsem se, pozastavila jsem se nad inteligencí některých přispěvovatelů...a jsem ještě více přesvědčenější, že jsem udělala skvělou věc, když jsem si ho objednala a ještě více se na něj těším 🙂

Ještě musím dodat, že jsem naprosto normální ženská...sice třídím odpad a sbírám exkrementy po svém čtyřnohém miláčkovi, ale také si holím nohy, barvím vlasy a používám make-up...takže žádná přehnaná ekologická aktivistka 😀 ...a jsem přesvědčená, že časem bude mooncup naprosto normální hygienickou potřebou pro naprosto normální holky! A pro mě už je tedy normální teď... 😉

Holky, jsem ráda, že jste tady na Koníkovi všechny tak inteligentní!!! Ty bezduché názory v té diskusi jsou ubíjející 😖

Hned vám dám vědět, jakmile ho vyzkouším...při použití tampónů snesu jeden, při druhém už mám hrozné křeče a třetí bych už nesnesla...takže jestli mooncup snesu celou MS, tak je to naprosto skvělá věc!!! 🙂

valeriem
26. bře 2007

tak já se taky hlásím, že ho používám a ta diskuze mě fakt pobavila a pak spíš zdrtila, když jsem si představila, že takoví lidi fakt existujou ☹
to jsou názory 😲 mně stačil i ten s tím recyklovatelným toaleťákem 😖

kacabacka
26. bře 2007

Hlavně ty chlapi...vědi o tom kulový a kecaj nesmysly. Já pořád řikám, že bych těm chlapům přála, aby aspoň jedinkrát tu MS měli a prožili si jí se všim všudy - všechny možný chuťě na jakýkoliv jídlo, bolesti břicha, zad, občas i hlavy, nervozitu, přecitlivělost, unavenost,atd....FAKT bych jim to přála, ať vidí, jaký to je, pak by si ty blbý keci nechali!!! 😝

haluskacz
26. bře 2007

Tak jsem si tu diskusi taky precetla, to je fatk sila... 😀 😀 😀

mobina
26. bře 2007

Musím říct, že to kam se nesl duch diskuse pod článkem mě ani moc nepřekvapil. Musela bych hodně tápat v paměti, abych našla kloudnou diskusi pod nějakým článkem, která by mi něco dala. Spíš mě překvapuje kolik tam psalo "chytrých" chlapů. Že je huba nebolí 😀 😝

haluskacz
26. bře 2007

nudi se v praci, tak uz nevedi, co by... kazdopadne me to inspiruje k napsani clanku o hygiene - obcas me vazne fascinuje, co vsechno lidi povazujou za nehygienicke.

len
26. bře 2007

Jo a pak se naopak diví, že si před snědením umyju pomeranč 😒 Víc používat hlavu a bylo by na světě tak krásně 😀

haluskacz
26. bře 2007

len,
tak to jsi vystihla uplne presne... ja nemohla najit priklad...

novako
26. bře 2007

To je neuvěřitelné, kolik primitivů se dokáže sejít u jednoho článku. 😀 😀 😀 Přiznávám, že když jsem o mooncupu slyšela poprvé, tak jsem ohrnula nos, ale tohle je vážně silná káva.

majenko: Moc mne zajímá, jak budeš mooncup snášet. Tampóny mi zhoršují křeče a pokud by je mooncup nevyvolával a nezhoršoval... Juj, to bych si ho hned objednala. 🙂

haluskacz
26. bře 2007

novako,
mooncup patrne opravdu zadne potize nezhorsuje ani nevyvolava, taky jsem se doposud setkala jen s pozitivni reakci tech, co to vyzkousely... Fakt uz se nemuzu dockat 😀

evcafrank
26. bře 2007

jéééé, holky sic jsem o tom nevěděla dokud jste o tom tady nezačaly diskutovat, ale u tý diskuze jsem se opravdu nasmála 😀 😀 😀

gedren
26. bře 2007

Holky co se tyce toho chozeni na velkou s kaliskem, urcite pritom "povyleze", takze se tam pak musi zase srovnat 🙂, ale jeste se mi nestalo, ze by vystrelil ven 🙂, brani tam ta obruba (jak na kalisku, tak na mne 🙂). Ale treba to ted po porodu bude jiny, uvidim 🙂

vanusak
26. bře 2007

Tak jsem si mooncup objednala opravdu už v pátek, dneska teprve odešly peníze v bance, tak doufám, že do konce týdne už budu moct "trénovat" nandávání 😀
A mám ještě dotaz - když bude kalíšek částečně plný, třeba do půlky a já si lehnu, udělám svíčku apod... Kam až ta krev "vyteče" ven z kalíšku? Myslíte, že se zase opět ve vzpřímené poloze všechna dostane během chvíle na své místo do kalíšku anebo bude lepší počkat nějakou chvilku než ho budu chtít vylít, aby nezůstala krev zbytečně někde na stěnách uvnitř? U tamponů mi je to jasné, krev se vtáhne dovnitř a i když pak dělám akrobatické kousky nohama nahoru, krev z něj zpět nikam nevyteče. U kalíšku tomu bude jinak, ta krev by se tam asi chvilku přelívala tam a zpátky, že? I když v tom problém nemám, je mi jasné, že je to krev tělu vlastní, že na tom není níc nehygienického (narozdíl od všech těch rádoby chytráků, kteří hledají důvody, proč je to zavrženíhodné), spíš mě to tak nějak napadlo technicky, jak to uvnitř v tu chvíli vypadá...

sisstin
26. bře 2007

vanusak: no..to by mě taky zajímalo..ale když ležíš..tak podle mě nic nevyteče 😕

vanusak
26. bře 2007

Sisstin, je mi jasné že ven by nic nemělo vytéct při správném zavedení, ale co se děje z druhé strany... Kde se ta krev jakoby válí, když nejsem v pozici, kdy je dno kalíšku dole, víš? Přece, když nahneš skleničku vodorovně, tak se to do prostoru vylévá. Nemyslím ven, ale uvnitř těla se to "vylívat" přece musí taky, vždyť gravitace funguje i tam 😉

haluskacz
26. bře 2007

vanusak,
presne tohle by me taky zajimalo, jak to vevnitr vypada, ale bojim se, ze se to tezko dozvime... Leda si pri te svicce nebo stojce nechat udelat ultrazvuk 😀

bednaroi
26. bře 2007

hele holky,zni to zajimave,ale ja se toho trochu bojim,za prve mi muj gyn zakazal tampony,ktere tedy byly pohodlne,ale on mi je zakazl kuli memu chronickeu zanetu vajecniku a vejcovodu,a navic nevim jak vam,ale nemam klasickou menstruacni krev,ale spis takovou slizovou hmotu 😲 ,(nevim jestli je to normalni),tak se bojim,co by mi to udelalo.No s tim odtokem by to asy nebyl problem,,pocitam,ale spis ta hygyenicka hlediska.Za prve pokud se to pri kazdem vyjmuti musi vylyt,tak jak to provadite,kdyz nemate na zachode umyvadlo,a za druhe,preci jen je to silikon,a to je neprirodni material,je to umele,nevypousti to nejaky sajrajty do tela,jako treba jak se zjistilo u tech silikonovych forem na peceni?

ja bych to teda asi urcite vyzkousela,protoze vlozky jsou fakt nepohodlny,ale fakt se bojim zdravotnich hledisek.

bednaroi
26. bře 2007

hele holky fakt nad tim zacinam uvazovat,akorat jste meli videt reakci pritele,kdyz jsem mu to ukazovala,se uplne pohorsil,ze si tam prece nebudu neco takoveho zavadet,ze to musi byt nehygienicke,spousta bacilu a tak,tak jsem mu rekla,jak hygienicka je asi vlozka kdyt se ta krev na vzduchu rozklada 😅 no chlap,a verici,o to je to horsi 😅 (nic proti vericim lidem,jen ten svet obcas vidi trosku zajimavyma ocima)

ladunka
26. bře 2007

gedren, díííky, určitě se domluvíme 🙂 😀 (pardon že jsem už trochu mimo mísu)

valeriem
27. bře 2007

vanusak, jen mě napadlo. Když máš menstruaci a ležíš, tak přece to v tom těle taky je, ne? Já nevím jak vy, ale třeba mě přes noc stejně moc např. do vložky nevyteče, ale až vstanu. Takže podle mě to s tím pohárkem není jiné 😉