Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

scai
12. čer 2008

katarina to je jen balení, kde je u kalíšku nějaký malý lubrikační gel (to si ale myslím,že není třeba) a 2 sterilizační tablety Milton. 😉

katarina82
12. čer 2008

scai, aha, já jsem trubka 😅 Si to pořádně nepřečtu a blbě se ptám 🤐 😅

scai
12. čer 2008

ne to je v pohodě, když oni to napíšou jako že co to není 😀

herminka
12. čer 2008

Nene, Lux znamená, že krom kalíšku v pytlíčku dostaneš ještě 2 sterilizační tablety a proci lubrikantu pro snazší zavedení.

lentilka
13. čer 2008

Dievčatá,
aktívne rozmýšľam nad kalíškom, ale neviem si vybrať :(.
Najsympatickejší mi je LadyCup, len mám už čerstvých 27 (nerodila som) a to je tam uvedená tá L(arge) veľkosť... zdá sa mi to veľké, ale bojím sa, ž S(mall) bude príliš malý.
Ešte sa mi trochu pozdáva Mooncup, keďže jeho malá verzia je veľkosťou (priemerom) niečo medzi, len mám dojem, že bude menej pružný ako LC a ešte sa mi nepáči to vrúbkovanie, tj. dezén, na ktorom sa môže tekutina zachytávať.
Teoreticky môže byť aj Lunette, ale zase neviem, či malý alebo veľký.
Nešportujem nejako aktívne, ale nepripadám si "rozťahaná" 😒
Čo sa môže stať, ak bude príliš veľký alebo príliš malý?
Tipujem, že ak bude príliš veľký, tak ho budem cítiť, resp. bude pokrčený
a že ak bude malý, môže sa vnútri hýbať a môže pretekať.

Tak, a teraz, babo raď! 😉

emjee
13. čer 2008

lentilka bohuzial ti nezostava ine, len sa pre jednu variantu rozhodnut a kupit si ju a vyskusat (a nevzdat sa hned na zaciatku, chce to cvik) - pri kazdom druhu mas napisane odporucania aku velkost si vybrat - tie odporucania urcite nie su len tak vymyslene, co tak na zaciatok si vybrat podla toho
co sa tyka samotnej "znacky" pochybujem, ze niektora ma vyskusane viacere, takze kazda ti odporuci aj tak len ten "svoj"
pozri si odkazy na predchadzajucej strane, pomoze ti to pri rozhodovani

lentilka
13. čer 2008

emjee 🙂
už som toho načítala dosť, aj viackrát 😉 a stále úplne neviem ☹
akurát som výber zúžila na Lunette a LadyCup, už som myslela aj na väčšiu veľkosť... ale teraz opäť neviem 😀
asi sa na to vyspím...
nie je výber - zle je, je výber - je problém vybrať si 😀

kili
13. čer 2008

lentilka, ono je to úplne jedno, spokojná budeš z každým 😉

lentilka
13. čer 2008

kili, ďakujem za povzbudenie, už mi pomaly z toho vyberania šibe 😀 ... zrejme sa rozhodnem podľa sympatií
ako dlho máte ten MC?

emjee
13. čer 2008

ja cez 2 roky

lentilka
14. čer 2008

Tak, už vyspatá, rozhodla som sa pre Lunette (aj kvôli ekológii 😉 )
Ešte trochu rozmýšľam nad veľkosťou, hoci na ich originálnej stránke sa väčšia veľkosť odporúča už od dvadsať rokov.
Ak si zoberiem tú väčšiu, nebudem ju aj viac cítiť? Či obe veľkosti majú byť načapené na stenách pošvy po aplikácii?
Cítite tie kalíšky alebo sú ako tampóny, že ich vôbec necítite?

ikke
14. čer 2008

kalisky su este lepsie ako tampony, lebo nielen, ze ho necitis, este sa ti "tam" ani nehompalaju vsakovate zbytocne snurky a pod. 😀

a k tej velkosti, ja som ehm... "starsia" a mam ten mensi (mooncup) a staci mi...zatial 😉

lentilka
14. čer 2008

ikke,
akurát, že menší mooncup je široký 43 mm, kým lunette 41 mm
ako dlho a od akého veku (ak smiem vedieť) ho máte?
čiže aj ten menší je načapený na stenách... hmmm, tak teraz neviem, čo s tou veľkosťou

kili
14. čer 2008

lenti, myslím, že keďže každý výrobca má iný tvar, tak aj keď jeden má 43 a druhý 41mm, môže byť vhodný pre tú istú ženu, lebo sadne inam, ale to je len domienka.

lentilka
14. čer 2008

kili, tak aký si mám zobrať? ten väčší alebo ten menší? či sa mám nejako odmerať???
prinajhoršom si môžem zobrať ten menší MC, ten je tak v strede... ale hlavne kvôli elasticite som chcela Lunette...

ikke
14. čer 2008

lentilka, este je otazka, ci mas skor slabsiu ms alebo silnejsiu. mne by ten vacsi totiz hlavne z tohto dovodu bol skoro zbytocny, aj v najsilnejsi den som ho vylievala iba 4x 😉 inak "zmestil" by sa urcite aj vacsi, ono "tam" totiz naozaj nie sme take male, ako si casto myslime a kalisok sa tam urcite dobre posklada 😉

lentilka
14. čer 2008

ikke, ako kedy, takú stredne silnú, ak nezoberiem tabletky, tak silnejšiu, ale to tak poldňa
a nie je ten menší kalíšok pohodlnejší?
viem, že som hrozná so svojou nerozhodnosťou už, ale chcem si kúpiť len jeden vhodný exemplár 🙂

ikke
14. čer 2008

ci je pohodlnejsi ten mensi neviem, lebo som ten velky zatial neskusila 😉
pozri, tipujem, ze ak je maly lunette taky maly, tak aj ten vacsi asi bude trochu mensi, nez bezne velke, nie? potom si poloz otazku, ci sa chystas v dohladnej dobe rodit, ak ano, potom by som asi brala ten vacsi, ked si sa rozhodla pre lunette... 😉

lentilka
14. čer 2008

veľký lunette je rovnako široký ako tie ostatné veľké... a rodiť sa v najbližšom čase nechystám...
no, ešte budem rozmýšľať, prípadne si počkám na ďalšie príspevky v tejto diskusii... a ďakujem 😉

simply.vero
14. čer 2008

Lentilko, mám kalíšek asi rok a půl a můžu říct, že dopředu to fakt dost těžko odhadneš, je potřeba rozhodnout se a objednat. Mně je čtyřiadvacet a myslela jsem si, že jsem dost úzká, tak jsem si objednala podle doporučení výrobce malý MC, ale během prvních dnů menstruace, když je dost silná, se protáčí, posunuje se nahoru, zkrátka nedrží, jak by měl. Fakt nevím, jestli je to tím silnějším krvácením (že ta krev působí možná trošku jako "lubrikant" 🙂 nebo jestli je to malou velikostí (ale řekla bych, že "roztahaná" nejsem a svaly pánevního dna povolené nemám). Ale zase na druhou stranu, mezi těmi velikostmi je minimální rozdíl, nějaké snad tři milimetry, takže těžko říct. Asi bych to shrnula tak, že pokud máš menstruaci hodně silnou, kup si možná rovnou ten větší (on tam vleze), pokud ne, zvaž svůj věk a stav pánevního dna a vyber podle doporučení výrobce.

lentilka
16. čer 2008

vero,
dík za názor. Ešte mám asi týždeň 😀 na rozhodovanie, tak budem zbierať info od užívateliek.
Zatiaľ som veľmi nepokročila... 😒
Inak je možné, že by vám "putoval" aj ten väčší, nie? Pekný večer.

matima100
17. čer 2008

kocky a v lekarni sa neda kupit?

kili
17. čer 2008

matima, neviem o tom, ale už som mala sto chutí sa spýtať, nech sa niečo dozvedia, že aj také existuje a možno to predávať začnú 😀

scai
17. čer 2008

V ČR se dá koupit v lékárně Lady cup
K těm velikostem musím napsat, že mě je 27, objednala jsem si větší velikost Lady cup, pak jsem ještě dostala i ten menší a rozdíl je fakt dost velký, překvapilo mě to a rozhodně líp sedí ten větší. Ten menší bych musela vylévat mnohem častěji, ten používám pak jen poslední den 🙂

lentilka
17. čer 2008

scai,
takže ten väčší sedí naozaj lepšie, alebo sedí lepšie len kvôli objemu tekutiny - tj. že ho netreba tak často vymieňať?

simply.vero
17. čer 2008

scai, vážně? Takže to nakonec může být fakt tou velikostí, že mi tam ta potvora cestuje? No, to jsem trošku nahlodaná, jestli si nakonec ještě neobjednám ten větší. Uvidíme, teď nasadím zase HA, takže pokud vůbec, tak to bude slabší. Počkám, jak to půjde pak a ještě si to rozmyslím. Jinak ale zase mimo první dny, když je to slabší, mi nic neproteče a drží to celkem v pohodě. Já vážně nevím. 😀 Vidíš, lentilko, a to prý mám být "zkušená" uživatelka! 😀 Taky by asi měli zavést ještě jednu větší velikost pro nás, kterým (asi) víc vyhovuje velký už před dětma, abychom měly co nosit i po porodu - nejspíš něco velikosti kelímku od jogurtu. 😀 Každopádně velký nebo malý, je to vynález století, o tom žádná.

scai
18. čer 2008

větší mi vyhovuje i tím,že lépe sedí. Když jsem si dala ten menší na silnější krvácení,tak protékal, nebo mi prostě nějak divně seděl.Oni možná jiní výrobci to mají zas jinak, ty velikosti,ale tady je fakt velký rozdíl mezi malým a velkým. Lentilko, Simply a kolik Vám je let? Já to fakt taky hodně řešila,než jsem si to objednala a pak jsem si řekla,že pokud mi bude velký kalich velký, tak smůla, schovám si ho a budu ho mít po dětech. Kdyby Vám byl ten malý moc malý,tak s tím už nic neuděláte. Takže kolik Vám je? 🙂

elise
18. čer 2008

prosím vás o zhrnutie kalíškou chcela by som si kúpiť aj ja dlho som premýšlala, naozaj sú také dobré? a naozaj sú spoľahlivé? takže ešte raz pošlite linky na to kde sa to dá objednať aby som nemusela prelúskavať celú diskusiu prosím. ak by sa dalo keby ste tie čo ho už používate popísali aj negatívne veci alebo skúsenosti s jeho používaním prosím 😉 Ďakujem 😉

kili
18. čer 2008

elise, negatíva nemám 🙂 , ale niekomu preteká, ale to ževraj stačí cvičiť svaly.
skús si vyhladať jednotlivé značky cez google a stránky na slovensku.
viem že majú na www.latkovky.sk

elise
18. čer 2008

kili ďakujem 😉 😉 😉 si teda s kalíškom spokojná?