Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

elitera
5. lis 2008

sis 😀
Lukin, v některých lékárnách ho už mají, mám dojem, že seznam byl na menstruacnikalisek.cz, ale ruku do ohně za to nedám.

kili
5. lis 2008

sisstin, a ako si kupuješ tampony? nehambíš sa v plnom obchode, keď ho máš v košíku? a vždy vyhľadávaš vtedy len pokladníčku? 😕

sisstin
5. lis 2008

kili: já se za to nestydim, ale přece jenom menstuační kalíšek není moc rozšířenej... 😅 😅 mezi lidma 😅

tannawe
5. lis 2008

lukin: ja jsem ho kupovala pres net. V lekarne /tesco v letnanech/ jsem se ptala i v narvane lekarne a lekarnice byla z toho trochu v rozpacich, nemeli ho tam. 😝

josefa
5. lis 2008

ja jsem videla kalisek ve zdrave vyzive

sisstin
5. lis 2008

josefa: ve zdravé výživě 😅 😲 😅 😅 to si zajdu do Špaldy..a co si dáte dobrého? Jeden menstruační kalíšek 😅 😅 😅

ale myslim, že ho mají i v některých drogérkách 😉

josefa
5. lis 2008

sisstin, ze ja to nenapsala jinak, achjo......v obyc. potravinach je prece taky oddeleni drogerie, tak proc ne i ve zdrave vyzive?

emjee
5. lis 2008

siss vypytas si mooncup alebo lady cup a 90% ludi v rade nebude vobec tusit, co si to pytas 😉 len zas aby lekarnicka tusila 😀

sisstin
5. lis 2008

josefa: jooo..jasně 😉 u nás je zdravá výživa fakt obchod s tím jídlem, kde tě obsluhujou..tak jsem si to živě představila 😀 😅 😅

já ho viděla ve Schleckerovi asi..ale jistá si tím nejsem 😕

sisstin
5. lis 2008

ale spíš to byly ty jednorázové kalichy 😕

josefa
5. lis 2008

siss, chápu, u nas chodim do jedny kde maj snad vsechno od zeleniny, pres pecivo, po eko vlozky ;)

holky, a koupily jste ho nektera v lekarne? uvazuju, zebych az se k nemu odhodlam na nej pouzila flexipassy.

sisstin
5. lis 2008

josefa: záleží, v jak které lékárně..u nás třeba neberou víc jak 300Kč na jeden nakup..ale tak půlku ti to zaplatí...zhruba 😕

josefa
5. lis 2008

tak me zatim vzali vzdy celej nakup, ale platila jsem max 400 najednou, se snad priste poptam, ikdyz ja se tak nerada ptam🙂

babi30
10. lis 2008

ahojte, tak som si objednala vo štvrtok kalíšok, v piatok mi prišiel e-mail že spracovali moju objednávku a dneska som si našla v schránke papierik že už je na pošte 😵 rýchlovka(objednávala som cez kalisok.sk), tak sa neviem dočkať až ho vyskúšam, potom dám vedieť skúsenosti 😉, ľutujem iba jednú vec: ked som na kalíšok natrafila na internete prvýkrát pred pol rokom náhodou, moja prvá reakcia bola že "fuj, to mám niečo aj vyvárať, to je somarina" a viac informácií som si o tom nezisťovala, tak mi treba, niekedy súdim veľmi povrchne 😝 . Až teraz som natrafila na túto tému a ked som si prečítala všetky vaše skúsenosti, ako sa to vlastne používa a aké má výhody, zmenila som postoj.Tak sa už teším a určite napíšem.

elitera
10. lis 2008

babi, tak doufám, že budeš spokojená 🙂
v diskuzi na beremku je dívčina, která ze začátku taky říkala (ve zkratce) "no fůůůůůůj" a dneska je z ní jedna z nejzapálenějších obhájkyň kalichu 😀

novako
10. lis 2008

To by mne zajímalo, která ženská, když se poprvé dozvěděla o kalichu neřekla fůůůůj. Já mezi ně tedy rozhodně nepatřila. 😀

simply.vero
10. lis 2008

novako, já jsem teda fůůůůj neříkala. já jsem něco podobného měla už dávno vysněné a jen mě potěšilo, že to v reálu existuje a že už to někdo vynalezl přede mnou 😀

simply.vero
10. lis 2008

a myslím, že nás bude takových víc 🙂

babi30
11. lis 2008

ahojte, tak som si dnes bola na pošte vyzdvihnúť kalíšok,hned som ho vyvarila a vyskúšala.Trvalo mi 5 pokusov kým som prišla na to ako zrušiť ten podtlak, drží to statočne 😀, ale myslím že treba iba cvik(asi si ostrihám nechtiky).Stopku som nakoniec odstrihla, aj tak mi to nešlo za ňu vytiahnuť, ale za ten tenší koniec to ide dobre, ked si to svalmi panvového dna zatlačím trošku von ide to v pohode chytiť za koniec, potom to stlačím obidvomi prstami kým nepočujem zvuk, ked sa to "odcucne" a ide to von. Ked som kalíšok vyberala po prvý krát tak som v nom našla troška krvi, myslím že tu už niektorá o tom písala,vysvetľujem si to tým že som kalíšok ťahala von aj ked sa neuvoľnil podtlak, ale pri dalších pokusoch už to bolo OK.Nič netlačí, pohodlný pocit, necítim že ho mám. Tak už som zvedavá ako to bude naostro, menštruáciu mám dostať tak o dva týždne, dúfam že to pôjde hladko a nič neporozlievam ked ho budem vyťahovať. Ideme na dovolenku, ak stihnem vyskúšam ho aj v bazéne.

jonki
13. lis 2008

Ahojte baby, neviete mi poradit? Tiez patrim k tym, ktore pri prvej infoske o kalisku urobili cozeeee??? fuuuuuuj...teraz po pol roku tu sedim, precitala som si uz rozne stranky a aj rozne nazory....som rozhodnuta, ze kalisok by som skusila.
Ale som panna.....podotykam, ze tampony pouzivam prilezitostne x rokov a nikdy ani na zaciatku som s nimi nemala absolutne ziadne problemy so zavadzanim...popripade vyberanim.....(teda akurat ku koncu cyklu ked tej krvi uz nie je tolko).....akurat, ze sa mi zdaju fakt nehygienicke...a pri zisteni, ze nie su strerilizovane a este niecim napustene som sa fakt zhrozila
Niektore ste spominali, ze pre panny kalisok nie je vhodny, nasla som aj nazor ze ano.....nechcem sa riadit vyrobcom....radsej dam na nazor Vas. Nasla som stranku Lunette....tam tvrdia ze velkost 1 je pre panny. Nemate s tym niektora skusenosti??? Budem vdacna za kazdy nazor a radu....ci ano a ktory, alebo ci mam radsej pockat 🙂 vdaka

olinka6226
13. lis 2008

jonki, ano kalisok mensej velkosti mozes pouzivat rovnako ako tampon. mozes mat zo zaciatku trosku problemy so zavadzanim, ale to sa podda.

elitera
13. lis 2008

Jonki, nevim nevim, jestli se tady najde nějaká panna 🙂 Nicméně zatím jsem neslyšela relevantní názor, proč bys kalíšek používat nemohla. Já za sebe teda říkám, že nevím, jestli bych to kamarádce - panně doporučila, protože já potřebuju těsně před MS mít sex, abych byla roztažená a kalíšek mě pak nebolel. Na druhou stranu jsem tu myslím jediná s tímhle "problémem" 🙂

quika
13. lis 2008

jonki, budes prva co to otestuje 😀 mrkni tu, porovnanie velkosti jednotlivych kaliskov http://community.livejournal.com/menstrual_cups... mozes si podla toho vybrat najmensi. na tej stranke su aj rozne skusenosti s MC a su tam aj panny, ak vies anglicky http://community.livejournal.com/menstrual_cups...

katrin21
13. lis 2008

baby... to ho normalne vyvarate v hnrci ten kalisek??? no znie mi zaujimavo, ale neviem.. jedine, ze by som si na to dala specialny vyhradeny hrniec... ale ten pocit, ze pride domov priatel , ze co je na veceru pozre na sporak a tam sa vari kalistek 😀 😀 no divne, nie???

katrin21
13. lis 2008

baby a ake je to velke... na tom linku sa to zda obrovske... do ako funguje? vnutri to ma opacny tvar, alebo ako to tam drzi?? celkom ma to zaujalo, vlozky ma nebavia a z tamponov ma boli brucho....

elitera
13. lis 2008

katrin, přečti si první stránku diskuze 😉
kalíšek se to jmenuje proto, že to vypadá jako kalíšek/kelímek i po zavedení. Sbírá menstruační krev v těle. A vyvařování divný není, já mám plechovej hrnek (rozhodně ne hrnec na knedlíky) a když je zrovna prázdnej, tak v něm s klidným srdcem rozehřeju máslo na buchty 😉

katrin21
13. lis 2008

no tak to by som ja nemohla, elitera..
Ak vyvarat, tak jedine vo zvlastnom hrnci.,... neviem si predstavit, ze pridem k niekomu na navstevu a tam mi naserviruju jedlo z hrnca, kde vyvarali kalistek... brrr... aj mne samej by to vadilo ked by to bol moj kaliste , nie to este cudzi... pre ten pocit... Ved predsa sa tam dlhsiu dobu hromadi krv a ta po case sa rozklada a aj ked sa umyje... no neviem.. ale za skusku by to stalo...

elitera
13. lis 2008

aaaaaach jooooooo... na návštěvě bys poznala, že se v hrnci předtím vařil kalíšek? Nikdo ti nebrání si svůj kastrůlek vyhradit. A ne, krev se tam nerozkládá, protože k ní nemají přístup bakterie a vzduch. Prosím, před další reakcí si přečti aspoň část diskuze na začátku, kde se probírají právě tyhle věci.

len
13. lis 2008

Já mám teda taky jeden malý plecháček vyhrazený jen na kalíšek, ale jinak - co oči nevidí, srdce nebolí 😉 Co já vím, jestli nemá návštěva ve spíži moly, myši nebo pavouky, popřípadě nedává vylízat talíř od večeře psovi, to mi přijde pomalu horší... Ale když o tom nevím, tak se nepídím, koneckonců i to, co na těch talířích máme, raději moc nezkoumat, jak by jistě potvrdil každý, kdo někdy pracoval v potravinářském průmyslu 😉

quika
13. lis 2008

ja ho zalejem vriacou vodou v pohari. a z toho pohara potom kludne pijem 😝 aj navstevam z neho chuti 😀 ved kalisok ked sa umyje, tak na nom nic nezostane, myslim ze technicky vzate je cistejsi ako moje ruky 😎