Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

len
29. bře 2007

Sonana, naprosto normální, já se na něj taky těšila 😀

mobina
29. bře 2007

Jo Len, taky si kolikrát říkám, co bych odpověděla babičce, kdyby mi přišla nahlídnout ke sporáku, co to vařím dobrého 😀
Sonana já se taky hrooozně těšila. Na poštu jsem doslova běžela 😉

bora.b
29. bře 2007

tak doufam ze me nebouchnete, ze si delam reklamu, ale ja ho mam na mokoshop.eu za 641 a postovne 57 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
len
29. bře 2007

Gedren, díky 🙂 Mně se nechce nějaký infekce moc riskovat, sice na to netrpím, ale párkrát jsem to zažila a fakt bych to nerada opakovala na dovolené 2000 (či kolik) km od svého doktora 😉 Zkusím se poptat v lékárně a když nebudou vědět (tuhle se tvářili, že neexistuje nic, co se jmenuje kontryhelový čaj), tak holt budu vařit v ešusu 😀

bledulka
29. bře 2007

Len-co takhle zkusit sterilizační tablety-maminky v tom sterilizují savičky pro mimča a ty jsou často také silikonové(navíc to přichází do styku s ústy mimča,tak by to mohlo být v pohodě...osobní zkušenosti nemám,ale snad by to nemuselo být úplně špatné....
http://www.lekarnaparizska.cz/milton-sterilizac...

a nějaké recenze:http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=v...

víc jsem ale nehledala 😉

berus
29. bře 2007

len: Existují bezalkoholové dezinfekční ubrousky,které jsou balené po jednom a doporučují na čištění erotických pomůcek 😅
Opláchnout vodou a vydezinfikovat-to by snad mohlo stačit.

len
29. bře 2007

Holky, díky moc za tipy 🙂 Já budu ale doma machrovat 😀 Jinak mám na letošek naplánovaný tři dovolený v délce od jednoho víkendu po 24 dní a stíhám za tu dobu 4x menstruovat, asi by to chtělo otěhotnět 😀

kacabacka
29. bře 2007

Mě přijde divný, že se vyvaří dycky jen jednou před....že se nevyvařuje třeba každej večer, nebo tak...

len
29. bře 2007

No, to samozřejmě dělat můžeš, ale na druhou stranu - saháš na něj vždycky jen pečlivě umytýma rukama, myješ ho v intimním mýdle... Za tu chvilku, co je venku, nemá pořádně jak a kde nějaké bakterie nasbírat 😉 Samozřejmě nejde ho vyndat, položit na umyvadlo, vysprchovat se a pak ho zase použít, já ho prostě vyndám, umyju (popřípadě ve sprše ještě umyju citlivá místa sobě) a zase ho hned vrátím zpátky na místo 🙂 Nemám pocit, že by si tu některá uživatelka stěžovala na nějaké potíže, a mezi námi - ony ty tampóny taky nejsou nijak sterilizované 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
len
29. bře 2007

No tak to je fajn, ono se to s tou hygienou zase nemá přehánět 😉 I když, jak jsem psala, párkrát jsem si zažila přemnožené plísně a kvasinky a od té doby jsem na tohle dost opatrná - nikdy více 😝 Ale že bych ho vyvářela po každém vyndání, tak do tohohle stádia jsem teda ještě nedospěla 😀

Myslím, že týden v penzionu na Vysočině bych zvládla v každém stavu, ale ten Island... Jak nám tak vesele líčila lektorka třídenní cestu lodí, kde každý zvracel, a potom tři týdny pod stanem... To bych teda asi zrušila, i kdybych byla OK, jsem dost velký zbabělec a vsadím se, že potíže by se vyskytly někde totálně od civilizace, doktor v nedohlednu 😉 Nebo bych řekla manželovi, ať si najde jiný doprovod, protože tenhle ostrov je jeho sen 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
len
29. bře 2007

No, mě to láká strašně moc 😵 Takže jsem zvolila Island s vědomím, že buď budu těhu (a po takové době snažení bych byla opravdu v sedmém nebi 😉 ) nebo si užiju báječnou dovolenou 😵 Prostě ať mě čeká, co mě čeká, bude to super a mám se na co těšit 😀
Fakt nevím, koho bych s manželem pustila, na střelnici si běžně bere kamarádky a slečny svých kamarádů, ale přeci jen na tři týdny pod náš miniaturní stan... Možná bráchu 😀

kacka2
29. bře 2007

tééééda holky, já čumím, nikdy jsem o kalíšku neslyšela ale pomalu se začínám odhodlávat, že do toho půjdu.
Teda pokud se mi konečně umoudří tělo a po třech měsících dorazí MS 🙂

bora.b
29. bře 2007

k hygiene: vyrobce tvrdi:
Čištění
Je naprosto nezbytné udržovat mooncup čistý. Pravidelně jej vymývejte horkou vodou a jemným mýdlem. Na čištění prohlubní použijte kartáček. Na cestách dbejte na to, abyste mooncup vymývala pitnou vodou.
Po ukončení menstruace mooncup sterilizujte (5min ve vařící vodě či ve sterilizátoru). Můžete použít i desinfekční roztok z lékárny.
Dírky pod horním okrajem slouží k lehčímu odsátí při vyjímání. Dbejte na to, aby nebyly ucpané.
Pokud mooncup vyvařujete, dbejte na dostatek vody v hrnci, aby nedošlo k deformacím.
Nepoužívejte mooncup v kombinaci s látkami na bázi ropy či rostlinných olejů, jako vazelína, čajovníkový či jiné éterické oleje či agresívní čistící prostředky – mohly by narušit strukturu mooncupu.
Po čase může mooncup změnit barvu, což jeho použitelnost nemění.

takze ja bych podle toho mela s sebou flasku pitne vody (tu bych mela tak jako tak) a vecer na zakladne mozna pouzila i to mydlo. pokud neni dalsi mens v ramci stejne dovolene do divociny, tak staci vyvarit po prijezdu domu.
a kdybych mela pocit, ze si vodou z flasky neumyju zavadeci ruku poradne, asi bych si nabalila paklik jednorazovych igelitovych rukavic 😎

a jeste se probiral vek: ja jsem treba zjistovala, jak s mooncupem v sestinedeli, a gynekolozka mooncupu znala usoudila, ze z hygienickych duvodu to urcite mozne je, ale kvalitu svalstva posevniho musim vyzkouset sama 😕 (no nezkousela jsem).
vyrobce tvrdi:
Pokud máte pocit, že netěsní ani model A, můžete pomocí pánevní gymnastiky posílit poševní svaly, které pak lépe drží mooncup na svém místě. Případně lze doporučit doplnkové použití vložky pro dny silného krvácení.

a ja osobe si myslim, ze bych na stary kolena, pokud mi ty svaly ochabnou, radsi zacla cvicit a pouzivat mc nez je nechat tak a spet smerem k inkontinenci bez mooncupu 🤐

majenka
29. bře 2007

Ahoj holky, já jsem ho objednávala na latkovky.cz a cena 655,- + 50,- dobírka (dělila jsem se o poštovné s kamarádkou). Pokud zaplatíte převodem dopředu, platí se myslím 20,- poplatek za ceninu... A co se týče dodávky: byl poslán následující den (a to jsem objednávala večer), takže super 🙂

sheherazada
30. bře 2007

Je tady někdo kdo by kalíšek používal a není s ním spokojený? Nebo že by třeba někomu protékal? Je to stoprocentní? Nebo je třeba používat pro jistotu tenkou vložku. Třeba na noc nebo tak? Já už si to objednala, budu mít dovču u moře a nevím jak bych to tam řešila s tamponem, tak spoléhám na mooncap. Sem na to teda zvědavá.

mobina
30. bře 2007

Sherezada 100% nemáš nic. Dobré je trénovat a trochu si to osahat. Já jsem z počátku používala slipovku první 2 dny. Teď už v poho i bez ní. Co tady holky psaly, tak když protekl, tak většinou v noci.

len
30. bře 2007

Sheherezada - spokojená jsem velice, ale jak jsem již psala, první dva dny si tenkou vložku beru, občas mi trochu protéká 😒 Ale při slabší MS je 100% 🙂

Bora - díky moc 🙂 (ten návod mám doma taky, přikládají ho ke každému mooncupu), ale já mám právě dvě MS v rámci jedné dovolené 🙂 Ale holky mi tu radily různé dezinfekce, tak to zkusím 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
majenka
1. dub 2007

Ahoj holky, takže mám za sebou první MS s mooncupem 🙂 ! Během dne super, vůbec neprotéká, ale intimku nosím stále (pro jistotu). Mívám dost slabou MS, takže v noci nepotřebuji nic (maximálně intimku), takže mooncup jsem na noc dávala jen první den ( tedy noc) a pak jsem ho nechávala vyndaný a vždy ráno znovu vyvařila...žádný problém jsem nezaznamenala, takže doporučuji i holkám, které nesnáší tampony, tak jako já!!! 🙂
Ale nemůžu ho bohužel doporučit na plavání! Včera jsem ho zkoušela do bazénu (naštěstí to byl poslední den MS-lehounké špinění) a kalíšek byl plný vody! Řekla jsem si, že jsem ho možná špatně zavedla, že netěsní tak, jak by měl a zkusila jsem to znovu...opět se naplnil vodou!Takže během silnější MS bych to určitě nezkoušela! A jako ochrana proti chlorované vodě také určitě ne-spíše je to horší, neboť se voda v kalíšku drží a rozlévá se všude 😒 . Ale je pravda, že nešlo o klasické plavání v bazénu, ale blbnutí v aquaparku...ale stejně mě to zarazilo a zkoušet už to asi nebudu.

mobina
1. dub 2007

Majenka tak to mě docela zaráží, protože já jsem tedy M použila na klasické plavání a opravdu se mi tam nedostala ani kapka vody. Až mě to opravdu příjemně zarazilo. Od té doby jsem plavat s MS zatím nebyla, ale určitě pak znovu poreferuji.

majenka
1. dub 2007

Mobino, také mě to překvapilo. Říkala jsem si, že když neprotéká ven, nebude protékat ani dovnitř. Ale možná to je opravdu tím blbnutím. Když člověk plave, nejsou to žádné přemrštěné pohyby. Ale já jsem jezdila na tobogánu a divoké řece...tak je to přeci jen proud, který možná může na kalíšek zapůsobit zvenčí a způsobit odchlípnutí kalíšku od stěny...zruší se podtlak a voda tam nateče... 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
majenka
1. dub 2007

Gedren, možná máš pravdu a měla jsem ho dát hlouběji...zkusím to ještě někdy vyzkoušet bez MS, až půjdu do bazénu...jinak si ho opravdu nemůžu vynachválit!

listicka77
3. dub 2007

Ahoj holky, potřebovala bych trochu poradit od zkušenějších (doufám, že se praktické rady už někde neobjevily, neměla jsem trpělivost pročíst celou doskuzi, tak se předem omlouvám). Používám teprve druhý den. Napoprvé bylo i zandání hororové, ale vyjmutí je hororové pořád. Jak to děláte??? Mně to zatím nejde jinak, než že strčím prst dovnitř podél kalíšku a chytnu kalíšek až za horní okraj, čímž se odsaje a za ten horní okraj ho i táhnu ven ("šťopka" se tím stává úplně zbytečnou). Jinak se totiž zase hned "přicucne". Včera jsem byla úplně zoufalá, než jsem vymyslela tenhle způsob. Moc pohodlný ale není a neumím si moc představit, jak tohle dělám na veřejném WC. Co se týče pohodlnosti manipulace, tak zlaté tampóny...
Jestli se nestydíte zacházet do podrobností, tak prosím poraďte. Díky

len
3. dub 2007

Listicko, já ho dvěma prstama chytnu dole, zmáčknu a táhnu, odlepí se velice brzy a přitom nemusím strkat prsty hluboko do pochvy 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
bednaroi
3. dub 2007

jo tak tohle je presne duvod,proc kolem nej porad chodim v prodejne a jeste jsem si ho neodnesla 😅