Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

lante
17. lis 2008

Heh ja kým som nacvičila zavedenie a vyberanie kalichu tak, že mi to už nerobilo žiaden problém (prvý raz som sa oprskala krvou....fakt jatky 😀) tak som ostala tehotná 😀
Ale využila som ho vedome aj ako tehula, keď sme išli do aquatermálu. Zaviedla som si ho, aby sa mi tá voda nedostala dnu a aby ma trochu ochránil pred možnými infekciami 😀

Inak zavádzanie a vyberanie je fakt o cviku 😉 Dokoca som už ufaklila aj celú stopku, lebo mi prekážala a to som si predtým nevedela predstaviť ako to preboha bez nej vyberiem........

mimakro
18. lis 2008

Chatu som prežila. Ale asi som z Vás najväčší humusák, lebo som kalíšok oplachovala iba studenou vodou, ktorú som si v hrnčeku nosila na latrínu. Ešteže sa ma nikto nespýtal, na čo mi je na latríne hrnček s vodou. Kalich som už mala vložený, tak pre istotu. A veru dobre som spravila, lebo menzes som dostala v sobotu ráno. Takže v poho. Inak super bolo, že som bola stále čistá. Nevedela by som si predstaviť používať vložky a aspoň raz za 24 h sa neumyť. Zo začiatku cyklu aj viackrát. Takto som ani nevedela, že ho mám. Kalich bez chemickej sterilizácie používam už tretí cyklus. A zatiaľ bez infekcie.

maykita
23. lis 2008

ahojte baby mam teraz dilemu po prve razy mi kalisok vosiel dnuka tak ze som ani tu stopku necitila a mala som co robit aby som najprv potiahla stopku az tak rusila podtlak teraz akosi nesiel az tak dnu a stopka vadi tak neviem ci ho mam az teraz spravne alebo naopak?

kili
23. lis 2008

maykita, skús s ním potočiť, že či dobre sedí. Ak ti sedí a nevyteká, tak bude asi OK a predtým si si ho dala hlbšie, lebo čo viem, každý musí aspoň polku stopky ufiknúť. Ja som si ho tiež prvý raz dala hlbšie a potom postupne nižšie a nižšie a odsvakávala som furt stopku, stále mi totiž chvíľku bola dobrá ale za chvíľku mi vadila.

maykita
24. lis 2008

diki kili uz je secko ok, heh len na potvoru mam taku silnu MS ze to kalisok cez den nestihal resp si este nefandim tak ze by som ho v skole vyberala tak som sa istila vlozkou 🙂 a dobre som spravila bo cez hodinu take navaly sli ze az, ale som rada ze mam kalisok na dalsie dni postaci aj s intimkou a ziaden neprijemny zapach po vlozke nebude 🙂

babi30
27. lis 2008

ahojte, tak už skúšam kalíšok na ostro a je to super vec. Slobodáááááááááááááááááááá 😉

len
27. lis 2008

Holky, tak jsem si včera objednala ty softcupy, kdysi jsem manželovi slíbila, že to vyzkoušíme (když už slibujou ten neomezenej sex během MS 😉 ) takže až to půjde, určitě poreferuju 🙂

lukin
27. lis 2008

len: To je nějaká blbost, ne? Jak ho tam dá, když už tam je kalíšek? 😀

kili
27. lis 2008

to sú tie jednorázové? tie sú tak vyššie a vtedy sa sex asi dá.

len
27. lis 2008

No, ten softcup by právě měl být nějaký spešl, je teda jenom jednorázový (na 12 hodin), takže ekologie nula, ale jeho výhodou by mělo být právě to, že se tam nějak porovná a na všech fórech jsou uživatelky ochotné odpřísáhnout, že ho při sexu necítí ani chlap ani ženská a krev nikde žádná... Mám zkušenost s klasickýma kalíškama, tak tam by to pochopitelně nešlo, ty jsou mnohem tvrdší 😉 Zároveň si říkám, že by ten softcup byl bezva třeba na čundru, kdy se fakt dezinfikuje dost krkolomně 😉

kili
27. lis 2008

aj na dovolenku, myslím takú nejakú svadobnú cestu, kde si to človek chce fakt užiť, to môže byť super 🙂

len
27. lis 2008

No, jak tak koukám, tak tady budu první, kdo to vyzkouší 😉 Ale budete si na ty reference muset trochu počkat 😝

simply.vero
27. lis 2008

len, já jsem teda maximálně zvědavá. taky jsem si říkala, že bych to vyzkoušela, ale než jsem se rozhoupala a objednala, tak už to bohužel nebylo aktuální... 😒 a zas jen kvůli tomu si kdejakého chlapa shánět nebudu 😀 😎

kili
27. lis 2008

simply, ste sa rozišli 😕

simply.vero
27. lis 2008

kili, tak nějak. ale to už je celkem dávno 😉

len
27. lis 2008

No, já než se rozhoupala, tak jsem otěhotněla 😉 Tak jsem si říkala, že to holt vyzkouší někdo jinej a já třeba za rok-dva... Ale bohužel ☹ Takže když teďka tvrdnu doma na neschopence a nevím, coby, tak jsem si vzpomněla... Asi jsem hroznej masochista, protože momentálně mám zakázanej jak kalíšek, tak sex, a objednávám kalíšek, co je při něm sex možnej 🙄

S kalichem jsem žila dva roky a dezinfikovala opravdu na nejnemožnějších místech, ale jestli ty softcupy budou fakt tak bezva, tak i moje dobrodružný dovolený pod stanem budou jednodušší 🙂 Mimochodem, objednala jsem balení 14 ks za 200, pak mají ještě 24 ks za 300...

len
27. lis 2008

Jo, možná, že v týhle diskuzi to nevzbudí až tak strašný pohoršení, ale objevila jsem včera tohle 😀
http://www.primisima.eu/shewee/shewee.html
Obzvláště vhodné pro badatelky věnující se pozorování ptactva 😉

ikke
27. lis 2008

...a ako sa to...ehm...pouziva? to mam cikat postojacky? 😅

simply.vero
27. lis 2008

len, no při výkonech vašeho poštovního úřadu (jak jsem četla v nedávném nadmíru zábavném poště věnovaném tématu) se ti může snadno stát, že sex i kalíšek budeš mít dávno povolenej a balíček nikde... (klepu na dřevo, aby to tak nebylo 🙂)

o tom shewee jsem kdysi něco slyšela, ale info jsem si nesháněla. no nevím, vypadá to zajímavě, ale při své "šikovnosti" se bojím, že zrovna mně by to život neusnadnilo (ale já zase ptactvo nějak obzvlášť důkladně nepozoruju, tak se mi tím žádné extra příkoří neděje 😀)

len
27. lis 2008

Vero, proto jsem to nechala poslat manželovi do práce (od té doby jsem si domů nechala poslat ještě dva balíky a oba z nich páčila násilím) 😉 Jenom doufám, že to nebude patřičně viditelně označeno už na obálce, bych ho nechtěla vidět, jak tam té bandě programátorů vysvětluje, k čemu tenhle vynález slouží 😀

babi30
27. lis 2008

super vecička, pred niekoľkými rokmi to bola v telke o tom reportáž, bolo to uvedené ako kuriozita a malo to iný tvar, ale princíp je ten istý. Vedela by som to využiť ked chodíme na nákupy na Ukrajinu a ked stojíme na hranici aj šesť hodín a WC nikde 😵

simply.vero
27. lis 2008

jé, len, tak to je vtipný, a poslalas mu to tam jako překvapení, nebo o tom ví? při první možnosti by to bylo ještě daleko zábavnější, jak by musel improvizovat 😀 to by mě zajímalo, co by si vymyslel 😀

nelinkav
27. lis 2008

Len, a k čemu je to tak dobrý??? Kalíšek má pro mě opravdu moc výhod, tak jej používám, ale u tohohle výrobku, ač jsem žena provozujicí pěší turistiku, tábořím, lyžuju, věnuju se kanoistice i jezdím dálkové trasy kamionem, nějak nechápu 😀 Jedinej smysl bych viděla u těch, co opravdu nemůžou do dřepu, ale ty zas většinou nelyžují 😀 😝

herminka
27. lis 2008

Nelinko, já v tom vidím pozitivum, že se nemusíš svlékat - třeba na běžky jsem podědila kalhoty s kšandama, které jsou moc fajn, ovšem jen do té chvíle, než se mi chce ne WC 😒 Ale tahat s sebou takovou pomůcku, nevím, no...

babi30
27. lis 2008

nelinkav, pozri aké jednoduché to majú chlapi: ak nemajú nablízku WC otočia sa k prvému stromu, a majú po probléme a nevidno nič. Už sa mi stalo že sme cestovali dlho autom a strašne mi trebalo a široko daleko žiadny motorest a ani kríky popri ceste žiadne 😀 . A teraz čo? Vystaviť zadok na okoloidúcich šoférov by nebolo fér 😀 😀 ešte by došlo ku nehode 😉 .Ale s touto vecičkou by to nebol problém, na stojáka, by si okoloidúci mysleli že pozorujem vtactvo 😀

len
27. lis 2008

Vero, varovala jsem ho 😉 Chudák mi zařídil net a teď se nestačí divit, že z domova utrácím daleko víc, než když jsem byla denně v centru Prahy 😀 Nojo, nakupuju vánoční dárky a nechávám mu je posílat do práce 😉

Nelinko, já si to nekoupila (zatím 😀 ), jako první dojem mi to přijde totálně ujetý, ale zase na druhou stranu, když si představím, jak v zimě na běžkách hledám nějakou přístupnou závěj, pak ze sebe svlíkám všecky ty vrstvy a napůl nahá s vystrčeným zadkem někde balancuju ve sněhu... Zatímco chlap si v pohodě jenom rozepne poklopec a nemusí ani zouvat lyže a vystupovat ze stopy - no, v tomto okamžiku jim ten jejich mechanismus mezi nohama docela závidím 😉

kili
27. lis 2008

bora už na to dávnejšie dávala odkaz v bezpliekovce. Nápad to je určite dobrý, ale ten teleshopingoví popis, že na čo všetko sa to môže využiť je taký.. ehm... no nejak tomu viac ubližuje. Najviac ma pobavilo používanie u ležiacich žien, to si fakt neviem predstaviť ako by to porušilo gravitáciu 😀

kili
27. lis 2008

nelinka, ty si nikdy v krízovej situácii nezávidela, ako to majú chlapi jednoduché?
no ja keby som chodila do hôr a pod., tak by som si to asi kúpila, za tú cenu by som to určite aspoň vyskúšala. Keby to stalo tisícku ako kalich, tak to by bolo iné.

len
27. lis 2008

No, jsem si teď vzpomněla, jak jsem byla na střelecký soutěži, to jsem ještě byla těhu, takže jsem permanentně lítala na záchod (dámskej byl pochopitelně na opačným konci střelnice), chlapi byli vždycky během minuty ready a chtěli zkracovat přestávky mezi jednotlivýma kolama, já tam jediná ženská, takže pořadatel vždycky říkal - ještě ne, ještě čekáme na střelkyni... By mě zajímalo, jak by se tvářili, kdybych tam vytáhla tenhle vynález a pěkně se tam vedle nich vučůrala na trávník 😀

nelinkav
27. lis 2008

No, chlapům závidím velice často, občas jezdím s MM kamionem a zvlášť teď v těhu je utrpení se udržet v lyžařské pozici, ale stejně si to moc nedokážu představit - chlapi maj přece jenom nějakej ten "špryc", ale kdybych to chtěla zkusit ve stoje já, tak se bojím, že bych si spíš počůrala špičky (příp.nedejbože kalhoty a spol) 😀 Ale možná je to zas jen otázka zvyknutí si, kalich mi zazačátku taky přišel divnej 😉