Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

tannawe
2. pro 2008

no len...asi tak... 😉

bettyna84
2. pro 2008

Můžete mi prosím poradit, jakou velikost kalíšku si mám pořídit? Je mi 24 a někde jsem četla, že od 25 je větší velikost, nebo po porodu- no, já zatím nerodila, ale zase na druhou stranu brzy plánuju otěhotnět, to budu pak muset kupovat další 😕 ?

len
2. pro 2008

Betty, v klidu si kup tu menší... Těch 25 je spíš takový orientační údaj, někde uvádějí 30 😉 A garantuju ti, že jestli otěhotníš brzo, na milej kalíšek si ani nevzpomeneš, a jestli až za dýl, budeš ráda, že jsi se neunáhlila a ta poporodní velikost ti doma nestraší 😉

ji.black
2. pro 2008

Ahoj holky, tak jsem se na základě přečtení diskuze rozhodla kalíšek vyzkoušet. Mám Ladycup A. První pokus zatím poněkud nepovedený - po zavedení se nějak nechtěl rozevřít, nakonec jsem to vzdala a kupodivu i dolování ven mi přišlo docela náročný, navzdory tomu, že jsem se ho nerozvinutý snažila táhnout za stopku. Tak jsem z toho zmatená a mám trochu strach, jak ho budu vytahovat, až se rozvine. A hlavně jsem se chtěla zeptat, jestli je nějaký grif na to rozvinutí. Předem díky za rady a psychickou podporu (tu potřebuju asi nejvíc). 😉

len
2. pro 2008

Ji,black, jediné, co mě napadá, proč se nerozvinul, je, že se jaksi "zašprajcnul" za čípek. Zkusila bych ho trochu povytáhnout směrem ven a zatočit jím kolem šťopky kolem dokola 😉

herminka
2. pro 2008

Bettyno, kupovala jsem kalíšek 3 měsíce před 25. narozeninami, vzala jsem ten menší a neměnila bych.

kili
2. pro 2008

bettyna, možno závisí aj od toho, akú máš silnú MS, ak je fakt dosť silná, tak radšej ten väčší a ono sa ti to dole už nejak prispôsobí. Ak máš tak normálne, tak menší a čo som čítala, tak aj po pôrode ho používali a v pohode. Jasné že ho časom bude treba vymeniť, ale to každý.

bettyna84
2. pro 2008

Díky, tak koupím ten menší a pak poreferuju 😉 .

quika
2. pro 2008

ja mam 24, som po porode a mam vacsi, ale prvy cyklus osm riadne nadavala 😀 myslim ze mensi by mi bol tiez dobry, medzi nimi nie je az taky velky rozdiel a ono sa to prisposobi 😉 a ladycup ak ti bude od zaciatku zla velkost, tak do 3 mesiacov mozes zadara vymenit za iny.

jj.black - treba ho dat dost nizko, nizsie ako tampon, a po zavedeni sa poriadne uvolnit a potocit s nim. mne sa niekedy nerozvinie hned, ale po zatoceni sa to spravi. s vyberanim tiez trosku este bojujem a prve pokusy boli dost hrozne, nedaj sa odradit, ja ho vzdy riadne stlacim (keby bol moc plny tak uz asi vytecie), a tym sa akoby zase ciastocne posklada do tej polohy v akej ho zavadzas dnu, a potom to neboli pri vyberani. neviem ci je to dobry sposob ale mne sa osvedcil.

herminka
2. pro 2008

Quiko, to je zajímavé s tou výměnou za jinou velikost - zajímalo by mě, co dělají s těmi použitými kalíšky 😕

whizzy
2. pro 2008

na lepsie rozvinutie pomaha ochladit ho pod studenou vodou.
herminka - roztavia a vyrobia nove 😀

quika
2. pro 2008

hermi, radsej ani nevediet 😀 no kedze to je ponuka priamo od vyrobcu, ktory ma vyrobne naklady mizive, tak sa im to oplati, ty si povies ze neriskujes a ich to aj tak takmer nic nestoji, keby to hned kazdej mali vymenit. ved zhrabnu 750sk a vyroba ic hstoji tak 20 😀 mooncupy sa daju vratit a vratia ti peniaze, a tam maju podmienku ze ked ho vracias, musis ho poslat prestrihnuty. na LC som necitala podmienky, ale mozno to tiez tak robia pre dobry pocit.

ivce
2. pro 2008

Ahoj holky, přečetla jsem si část diskuze a úplně mě používání kalíšku nadchlo. Takže jsem taky jeden zakoupila a teď poprvé použila - a jako byl to mazec 😖 😀 Použila jsem ho v první den MS na noc, problém byl ho už jen dostat dovnitř, ten okraj mi přijde strašně silný a tuhý, naštěstí jsem k tomu koupila i lubrikační gel na bázi vody, takže nakonec se podařilo. Ovšem po zavedení jsem měla pocit jako bych tam měla nějak moc vzduchu a cítila se taková nafouknutá. Navíc mi do rána protekl, naštěstí jsem se jistila vložkou. Vytahování bolelo jako čert, sice jsem ho pomocí svalů dostala na kraj, ale pak ten okraj kalíšku hrozně drhnul a fakt to bylo dost bolestivé. Takže jsem si dala den pauzu a zkusila zase další den na noc. Zavedení už bylo lepší, opět jsem měla pocit nafouknutí, opět mi to do rána proteklo a to mám MS spíš slabou, v kalíšku bylo krve jen málo a o vyndávání ani nemluvím 😠 tak já fakt nevím co dělám blbě 😠 Teď mám trochu strach ho znovu použít, protože to bylo nepříjmený, asi to zas zkusím příští měsíc. JInak značku mám Ladycup a jsem se tu dočetla, že ten patří k těm nejměkčejším - opravdu si nedovedu představit nějaký tužší kalíšek než je tento 😲 😖 😀 no snad budou pokusy příští měsíc lepší 🙂 protože jinak je to velmi sympatické řešení 🙂

sisstin
2. pro 2008

ivce: a nemáš povolené pánevní dno? 😉 to by mohla být jedna z příčinn protékání 😉

ivce
2. pro 2008

ahoj siss, to nevím 😲 ale podle toho jak dlouho jsem tlačila malou ven už snad ani žádné dno nemám 😉 😀 😀 😀 hlavně mi neříkej, že tím by končilo moje experimentování s kalíškem 😖

sisstin
2. pro 2008

ivce:..no zkus posilovat...denně je stahovat..ty svaly..to můžeš dělat furt..nikdo to nepozna 😝 bud si ho tam blbě zavádíš, že se ti nerozvine..nebo fakt to bude těma volnějšíma svalíkama 😔

ivce
2. pro 2008

myslím, že se rozvine úplně, nebo to tak alespoň cítím, no ještě vyzkouším a uvidíme 😒 a cvičit svaly jsem právě začala 🙂 díky za rady 🙂

kili
2. pro 2008

ivce, tak chyba môže byť aj v tom, že by si ho dávala moc vysoko, musí byť fakt až dole, nie ako tampón. A druhá možnosť je stopka, tá vie tiež poriadne narobiť paseku, takže ju čo najviac skráť, keďže vieš kalištek vytlačiť až dole, tak z vyťahovaním problém mať nebudeš. A ešte ma napadá, že chyba môže byť, že tam máš ten vzduch, si moc nafúknutá a tak to preteká, ale to fakt neviem. Ja vždy svaly zatlačím ako pri vyberaní kališku a vzduch sa "vyprdí" von 😀
ta poskúšaj a neboj, určite to bude v pohode, prvá MS je vždy u každého len pokus-omyl. A kľudne skúšaj aj medzi periódou 😉
K vyťahovaniu, to treba chytiť za spodok, ten stlačiť a postupne vyvyklať von, tak to moc nebolí, aj keď teda príjemné to nie je.

ivce
2. pro 2008

kili děkuji za rady. S tím kalíškem vysoko mě to taky napadlo, možná jsem ho cpala moc daleko, protože jsem měla nepříjemný pocit, že vyklouzne 😉 stopka mě skoro nevadila, nebo jen při některých polohách, zatím jsem neměla odvahu ji ucvaknout, protože se bojím, že mi pak budou kalíšek muset vytáhnout na gynekologii 😀 Ta bolest při vytahování - myslím, že to byla i trochu panika, že to nejde a tak jsem se snažila rychle ho dostat ven, napříkad mě vůbec nenapadlo ho dole zmáčknout - to až jsem si teď zase pročítala diskuzi. Ještě to tady budu muset trochu nastudovat, ať vychytám mouchy 🙂

kili
2. pro 2008

no jo, prvý sex tak zložitý nebol 😀

ikke
2. pro 2008

ivce, podla toho, ze ti pretiekol prazdny kalich, by som povedala, ze nebol dobre "posadeny", teda ze krcok maternice bol asi mimo neho (alebo ciastocne mimo neho)...

ivce
2. pro 2008

kili to teda fakt nebyl 😀

ikke tak už mi to připadá čímdál složitější 😉 😀 jsem si myslela, že ho tam šupnu a bude to a prd velebnosti 😀

ikke
2. pro 2008

neboj, to len tak znie 😀 ale ked zistis, ako ho tam treba mat, to bude iny zivot 😀 😎

ivce
2. pro 2008

ikke doufám, že se tvoje předpověď splní a já se zařadím mezi vás profesionálky 😀
díky holky, dám vědět jak se mi to daří 🙂

ji.black
3. pro 2008

Ahoj holky, tak musím říct, že máte pravdu, že to chce cvik a zvyk 🙂 Podruhé to už šlo líp, dovnitř i ven, stále mám pocit, že není úplně rozvinutý a rozhodně se mi tam už nevejde prst, abych to zkontrolovala, ale zatím neprotekl (a byl plný tak asi do půlky), takže je to možná jen můj pocit. Taky při vyndávání hodně pomáhají pánevní svaly, chce to opravdu v klidu a pomalu zatáhnout či zatlačit, zkrátka přijít na ten správný pohyb a pak ten kalíšek asi zmáčknout co nejvíc - jako při nandávání, pak to asi tolik nebolí. Zatím nemůžu říct, že by to bylo bůhvíjak příjemné, ale dvakrát denně se to zvládnout dá a za tu pohodu bez vložek to rozhodně stojí. 😉

vanusak
3. pro 2008

Čau, kalíšnice 😉
Dotaz z jiné oblasti - myslíte, že při měření bazální teploty nebude teplota zavádějící? Když podél kalíšku zastrčím teploměr (používám digitální), teplota by měla být OK, co myslíte? Potřebuju měřit i v době MS.

len
3. pro 2008

Vanusak, zkoušela jsem to a teplota byla stejná 🙂 Ale pak mě to nějak přešlo, ty teploty byly celkem k ničemu... Ale technicky to realizovatelné je a nezkresluje to 🙂

marcela.m
3. pro 2008

Ahojte,kupila som si kalisek,ale moja gynekologicka mi ho neodporuca pouzivat.Nechcela by ste ho niektora z vas odo mna kupit?Vobec som ho nepouzivala.A k tomu zadarmo 13 ks jednorazovych kaliskov.Strnasty som rozbalila zo zvedavosti,ako to vyzera.Tak preto poslem len trinast original zabalenych.Je to od firmy Merien,moncup velkost A.Mylim.Pre tie co uz rodili.Cena bola 950,-sk.Postovne som ochotna uhradit.

kili
3. pro 2008

marcela, a prečo ti ho nedoporučila? lebo ak neudala dôvod, tak sa na ňu vyprdni, ono to gynekológovia, čo to neskúsili vo všeobecnosti zavrhujú 😕

vanusak
3. pro 2008

Len, díky, já věděla, že nezklameš a odpovíš ty 😉 Ty víš snad všecko, jak to děláš, babo? 😎 P.S. Klobouk dolů před veřejným optimismem, jak všechno zvládáš! Držím moc pěsti !!!