Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

leishmania
26. led 2009

ja som dnes objednala kalich...tak ked oskusam napisem....budem mat lunette 🙂

lubka131
28. led 2009

chcem si objednat ladycup, ale neviem tu velkost?bo ten L sa mi zda velmi velky. Mam za sebou jeden porod a 25rokov, tak teraz neviem, podla tabulky by som mala mat ten L.

kili
28. led 2009

lubka, keď ti tadial prešla hlava dieťaťa, tak L sa ti tam určite zmestí 😉

lubka131
28. led 2009

dikes moc, a nevies kde ho zozeniem najlacnejsie?

kili
28. led 2009

to fakt netuším

lubka131
28. led 2009

neva, pohladam🙂

lubka131
28. led 2009

je lepsi lunette alebo lady cup? z hladiska udrzby a pouzivania?

zejm
29. led 2009

Lubka131, holky se shodují, že LadyCup. Taky ho mám už rok a půl a nemůžu si ho vynachválit!

petrusk
29. led 2009

ahojte, ako tu zijete. mna od pondelka caka druhy cyklus pouzivania kalichu a som zvedava, lebo napodiv prve dni mi to slo a potom ku koncu sa mi nechcel za ten svet otvorit dobre, skusala som 5x aj viac, kym to bolo ako malo. a moze to byt tym, ze je uplne suchy? nemal by byt aspon zvnutra trochu mokry, ako po oplachnuti?

kili
29. led 2009

petrusk, neviem, mne sucho novadilo ale niekde k nemu dávajú lubrikant. ale ak to bolo ku koncu, tak bol po opláchnutí, nie? ono problém môže nastať aj po nejakom čase, ja som na toto majster, vždy mi niečo ide a potom zrazu nie. prisudzujem to tomu, že najprv si dávam väčšie bacha, je to tesne po prečítaní al. poučení, takže mám všetko ešte v hlave. neskôr sa už moc spolieham, že to viem, tak už nie som tak precízna a aj z hlavy mi polovica poučiek vyletí. možno si tiež taká 😀

elitera
29. led 2009

petrusk, řekla bych, že netřeba. Zkus jinej způsob skládání při zavádění. Bohužel jsem v záložkách nenašla odkaz na stránky, kde to je nafocený, třeba pomůže někdo jinej 🙂

pikkumyy
29. led 2009

tak jsem prave objednala lady cup, myslim, ze se uz brzo bude hodit... jsem moc zvedava, jestli to opravdu funguje 😀

alanis85
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
yasmina
31. led 2009

alanis nezda sa ti to mimo temy a uz si to dala vsade 😒

roasha
5. únor 2009

neviem ci tu to uz bolo,ale nasla som... 😉
http://www.merien.sk/index.php?option=com_conte...

angelik
5. únor 2009

tak ja som sa konecne skamaratila s ladycupom pri tretej ms odkedy ho mam, a je to fakt pohoda

baby, som rada, ze som zabludila do tejto temy 🙂

martina46
8. únor 2009

no krasne som si omylom vymazala prispevok 😠 , tak este raz 😒
uz mam doma lady cup, preve 2 pokusy "nasucho" za sebou..... najprv mi nesiel narvat, potom som sa skusil auvolnit, uz to celkom slo, pocit fajn, skontrolovala som podla navodu rozvinutie a zdalo sa, ze je vsetko ok.
ale pri pokuse vybrat ho som videla vsetkych svatych, asi jazva po nastrihu alebo co.... aj som bola opat nalezite strnula.... no pri vyberani bol opat akoby zavinuty, stava sa to, alebo sa nerozvinul, hoci sa mi zdalo ze ano? a ak bude plny a toto sa mi stane, tak sa moze pri vyberani aj kus vliat mimo, alebo nie?

ikke
8. únor 2009

martina, ja som zastancom nazoru, ze "skusanie na sucho" je blbost... cez menzes je to tam dole predsa uplne ine, maksie, vlhsie, uvolnenejsie... takze az potom naozaj uvidis, ako ti sadne.
kalisok by sa ale mal vnutri celkom rozvinut okolo krcku; pri vyberani sa moze trochu stlacit a aj trochu vyliat, kym to nacvicis 😉

emjee
8. únor 2009

martina moze - ale ak ho budes vyberat nad weckom alebo v sprche, tak je to sumafuk ci sa trosku vyleje alebo nie - no nie? 😉 ale neboj, natrenujes a pojde to bez problemov

elise
8. únor 2009

ja nad tým kališkom uvažujem dosť dlho akú si mám vybrať značku? čo odporúčate najviac?

martina46
8. únor 2009

dakujem vam adminky 😉 😀
len mi je teraz luto, ze menzes je iba raz do mesiaca, ci mne bude ten jeden cyklus stacit na nacvik....
ikke, dufala som, ze pocas menzesu to bude ine, tak som teraz kludnejsia 🙂
emjee, pokial sa iba vyleje, ok. ale co prudko potiahnem, pohar sa vysmkne a vyprskne z neho 😀 😝 🤐

este mi napadlo, je mozne, ze som ho nezasunula dostatocne hlboko.... no uz teraz len cakat, ved sa opat ozvem o mesiac 😎

martina46
8. únor 2009

elise, mne bolo odporucene prave lady cup, udajne naj vyber v pomere cena - vykon.

emjee
8. únor 2009

martina nedavaj ho moc hlboko, ma byt zasunuty len tak, aby si ho necitila, ale nesmies ho zatlacat tak hlboko ako napr. tampon

mne uz 2x padol do wecka - a co 😀 tampon musis vyhodit, kalich umyjes / vyvaris a mas to 🙂

kili
8. únor 2009

emjee, a ako si ho vyťahovala?

emjee
8. únor 2009

kili to co je za otazka? rukou predsa 😀 nastastie to bolo vzdy este pred vyprazdnovanim a do vlastneho hajzlika, takze nic hrozne 😀

martina46
8. únor 2009

😀
no teda, to nejaku pinzetu este nosit so sebou 😀
ale myslim, ze mne nevypadne, bol tam (aspon tie pokusne razy) dost napevno. alebo to je tym, ze to bolo nasucho..........

emjee
8. únor 2009

martina ale mne nevypadol sam od seba 😀 sa mi vysmykol z ruky pri vyberani, lebo pocas ms je to tam naozaj klzkejsie, takze sa toho zavadzanaia a vyberania nemusis bat 😉

kili
8. únor 2009

emjee, no to aby som si lepšie predstavila 😀
keby sa to stalo mne, tak teda neviem, čo by som použila, ruku asi nie. ja teda neviem kalich vyberať pred vypráznením, takže by tam už bolo min. načúrané 😝 😀 . Ale ja ho skoro nikdy nevyberám nad WC

zejm
9. únor 2009

emjee, koukám, že to máš už každou chvíli!!!! Tak ať Vám vše dobře dopadne a Matýsek je zdravý! Drž se, pak nám povyprávíš. A plánuješ kalich na šestinedělí nebo to nebudeš riskovat?

emjee
9. únor 2009

zejm no na sestonedelie to radsej riskovat nebudem, tych par tyzdnov bez kalichu uz ma nezabije, predpokladam, ze potom si ho este do sytosti uzijem 😀