Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

dadulik
18. únor 2009

caute baby, dlho som tu nebola, mooncup pouzivam uz 4 mesiace 😉 super vec. Len sa mi ho nedari dokonale vycistit, tam kde je napis z vnutornej strany zostavaju usadeniny 😲 mozem pouzit nejaku kefku ?
Este ma zaujima, vy, ktore kalisteky pouzivate v robote, ako to riesite s oplachovanim? Doma mam pri wc hned umyvadlo, ale neviem si to v robote predstavit, kedze wc su samostatne a umyvadla sa nachadzaju vedla 😒

ladunka
18. únor 2009

dadulik, já si na čištění vyřadila jeden kartáček na zuby.

nina4321
18. únor 2009

dadu a neda sa ten kalisek nejako vyvarit?? no len tak sa pytam 😅

kili
18. únor 2009

nina, vyvárať pri každom vyplachovaní by bol vopruz. tá kefka by šla, ale asi nejaká vyváracia, taká krpatá na dojčenské savičky a vždy ju pred MS vyvariť spolu z kalichom 😉

cecil
18. únor 2009

Ahoj děvenky...

tak vám musím napsat, že jsem absolvovala první cyklus s Ladycupem....bóže, jak já bez toho mohla doteď žít??? 😕 😀

Je to fakt super, všem kdo se o tom teprve rozmýšlí, můžu jen doporučit. Sice jsem druhý den trochu protíkala, ale přičítám to i silné MS, každé dvě hodiny jsem šla vylít téměř plný kalich. Další den už stačilo skočit na WC jen 2x během dne a třetí den už jen ráno a večer. A nejlepší je to přes noc, spala jsem jak mimino, nic mě nebudilo a ráno jsem jen vylila plný kalich a nemusela se sprchovat, prát pyžamo atd....

Myslím, že zavádění už mám taky zmáklé 😉 a už se těším na léto, jak se budu moct koupat kdy chci, sportovat, cestovat podle libosti. Jen to musím nacvičit ještě na veřejných záchodech.

Ale ještě mám dotaz- tím přírodním mýdlem na umývání se myslí co? Jelen?

cecil
18. únor 2009

Ještě jsem chtěla podotknout, že tampony jsem nesnášela, vždycky mě z nich rozbolelo břicho, pak i hlava, bolela mě manipulace s nimi... 😒 ...taky měli tendenci mi vyklouzávat...tak jsem se dlouho rozmýšlela jestli kalíšek zkusit nebo ne....a musím říct, že o něm vůbec nevím, nic mě nebolí, díky svému průmětu nemá šanci vyklouznout, pěkně přilne, nedře...je to zkrtátka pohoda 🙂 .

cecil
18. únor 2009

oprava : ne průmětu ale průměru 🙂

kudrlenkaa
18. únor 2009

Ahoj holky, já používám kalíšk asi 5 měsíců, jsem s ním spokojená, dobře se mi zavádí, ale co se mi nelíbí, je to, že lehce propouští, máte s tím někdo taky zkušenosti ? Zavedený ho mám určitě dobře.

johanda
18. únor 2009

kudrlenka - mi lehce propouští na začátku cyklu a občas při výměně - připisuji to krvi, která ulpí na stěnách pochvy pod tím kalichem.

Cecil - jelen není přírodní mýdlo..dyť má na obalu značku" dráždivý účinek". Já myju batoletem (dětským mýdlem, samozřejmě🙂, pořádně vypláchnu a dobrý.

elana
18. únor 2009

Já meju kalíšek intimním mýdlem (momentálně mám Dove, ale předtím Laktacyd, takže je to fuk) a umeju si s ním i ruce předtím, než kalíšek zavedu, přece jen se tam trošku hrabu a nechci si zavádět dovnitř kdyby náhodou, tak zbyteček klasického zásaditého mýdla.

kudrlenkaa
18. únor 2009

Johanda - já jsem si to taky tak myslela, je to tak první dva dny, to mě na tom docela mrzí, ale jinak pohodička 😉

adris69
19. únor 2009

Holky a je součást toho i obal nebo ňákej ten sáček nebo to se musí koupit jedině zvlášť 😀 ?!?

dmonikad
19. únor 2009

Stále rozmýšľam nad kúpou kalíška. Viem, že sa to tu už preberalo, ale môžete mi poradiť akú veľkosť a značku? Mám dve deti. Je možné, že budem mať nejakú alergickú reakciu? Dá sa kalíštek vrátiť ak by sa niečo také stalo?

kili
19. únor 2009

adris, je k tomu plátený pitlik.

dmonikad, keď si rodila prirodzene, tak ten väčší. alergická reakcia myslím nehrozí, ale či sa dá vrátiť, to sa spýtaj u predajcu.

elitera
19. únor 2009

dmonika, alergie na cokoliv možná je, ale je dost nepravděpodobná. Jeslti jsi rodila vaginálně, tak si vem ten větší. Obvykle se vrátit dá (resp. dal, když jsem si ho kupovala před téměř 2 lety já)

johanda
19. únor 2009

dmonikad - kup si silikonový, u něj je pravděpodobnost alergie minimální, latexový je rizikovější.

dmonikad
19. únor 2009

nemáte nejaký link na stránku, kde sa predávajú, takú čo máte odskúšanú a máte s ňou dobré skúsenosti?

adris69
19. únor 2009

kili-díky 😉 ,někde píšou součást balení,někde ne,ale taky tam asi je a asi se dá koupit i ještě zvlášť jinej 😕 ,kdo se v tom má vyznat 😵 ,někde jsou i snad tablety a gel nebo to je možná taky ve všech 🙄
taky furt ještě nevím zda to zkusit 🙂

johanda
19. únor 2009

adris - mi přišel kalich v plátěném pytlíku s přibalenou papírovou krabičou . Lubrikační gely ani sterilizační gely se standardně k objednávce nepřidávají, můžou být součástí nějakých těch výhodných balíčků za nižší cenu, než kdybys vše kupovala zvlášť

kili
19. únor 2009

adris, neváhaj, nebudeš ľutovať 😉

adris69
19. únor 2009

díky,díky.... 😀

dmonikad
19. únor 2009

adris, už si sa rozhodla pre nejakú konkrétnu značku? Ja stále neviem ...

roasha
19. únor 2009

dmonikad skus pozriet aj tu,a mas este rozne linky na predch.stranach,tak si porovnaj aj cenovo. 😉 http://www.primisima.sk/
ja som si zhruba prebehla diskusiu,a nakolko mam stastie ze MS dostanem na dovci/aj ked bude cely rok ako hodinky,zrovna ten jeden krat v roku bude meskat 🙄 /,alebo ked chodime na termal.kupaliska do HU/tiez su planovane na datum mojej MS/tak som si tiez objednala z tejto stranky ladycup,klasika priesvitny a vysiel na 21,55€ aj s postovnym.platene vrecusko tam bolo,krasne biele s bodkami. 🙂
tak som ho sterilizovala,vyskusala,nooo.....musim sa s tym naucip"pracovat",ked som ho vyberala,som sa tak dotrapila 😅 ....na rychlu manipulaciu to teda u mna este neni... 😀

kili
19. únor 2009

roasha, myslím, že to je tým, že si v strese, že ti MS dojde zrovna na dovolenke, tak sa posunie a teplá voda ju už spustí.

janeyzelvicka
19. únor 2009

holky, teďka byla v sama doma nějaká mudra a tam říkala, že kalich v poho, celkem mě potěšila, ale prý ho nedoporučuje na noc, že pak se krev vylije zpátky, a ms krev je vysoce infekční nebo co... to mi přijde nějak divné, ne?

roasha
19. únor 2009

kili,ja neviem....asi nie,nie som stresmen.ale teraz mi to tak vyslo 2roky po sebe. 🙄 /a to fakt mavam ako hodinky,presne na den/ 😅
a tie kupaliska su tak rozplanovane dopredu a vychadza to akurat tak blbo pre mna/a norethisteronom sa neda stale pchat/ 😝

roasha
19. únor 2009

janeyzelvicka,nemyslim ze MS krv by bola akokolvek infekcna,nie este vysokoinfekcna,tak to by sme boli vsetky ako chodiace loziska infekcie. 😅

dididi30
19. únor 2009

inak ked sa nad tym zamyslim,ved aj aka vlozka alebo tampon, kde sa zdrzuje nasa krv,zrazeniny a opiera sa o nasu pokozku, to je tiez infekcne.....tak preco nie kalich 😉 treba si uhalcit zivot, aj ked ho este nemam 😅

janeyzelvicka
19. únor 2009

No mě se to taky nějak nezdá 🙂 ne že by mě to nějak iritovalo, kalich už mám doma, jen mě to zarazilo, vždyť pokud otěhotním, tak v té krevní výstelce roste mimčo, ne? a když neotěhotním, tak ta krev vytéká ven, tak kde se najednou bere ta vysokoinfekčnost?

simply.vero
19. únor 2009

janey, to mně teda přijde taky divné. nevěřím teda až tak úplně tomu, že by se krev v kalíšku nerozkládala vůbec, protože sterilní vzduchoprázdno teda žádná z nás ve vagině nemá. ale že by ms krev byla vysoce infekční? co tak strašně patologického by se mohlo nacházet na děložní, potažmo poševní sliznici zdravé ženské?