Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

kili
19. únor 2009

presne, nevedia niečo vyhodiť a len pridávajú.
ale už sme odbočili, sorry 😅

janeyzelvicka
19. únor 2009

jj, pardon 😅 jinak já si koupila kalich ted v úterý, je trochu... větší než jsem čekala, ale hrozně se těším na vyzkoušení 🙂

adris69
19. únor 2009

janey-i to mě právě přišlo docela rozumný 😀
a co máš za kalich,mě to taky docela přijde velký,zvlášť když po porodu mám koupit tu větší velikost 😵

roasha
19. únor 2009

aj ja mam tu vacsiu/sak normalne po klasa porode a veku vyssom ako 30/,tiez ma zaskocilo,ako to tam narvem,ale nic som necitila.skor bol problem vybrat. 😀

janeyzelvicka
19. únor 2009

Nakonec jsem se dala zviklat na ladycup. Chtěla jsem prvně mooncup, ale v Bráně mi poradili, že ladycup je lepší, a tady si holky taky ladycup chválily, tak jsem ho vzala - růžový- 😀 Taky mám tu poporodní velikost.

adris69
19. únor 2009

to je mi právě divný jak se budu někde venku hrabat,abych to vylila,abych to pak nepoužívala jen na doma 😀

adris69
19. únor 2009

bože to je zas dilema 🙄

kili
19. únor 2009

adris, čo máš za dilemu?
teraz frčí ladycup, neviem, nemám ho, mám mooncup, vtedy tuším iný ani nebol. ale keby som si teraz mala kupovať, tak si kúpim ladycup.

janeyzelvicka
19. únor 2009

adris jak jako venku? Já doufám že získám cvik praxí...

roasha
19. únor 2009

po dnesnom nacvicovani si "na vonku" netrufam 😅 ...zatial 😎
by mi volali zachranku,ze som tam urcite musela odpadnut... 😝 😀

janeyzelvicka
19. únor 2009

Jak to myslíte, venku? Jako někde v křácích? 😅

roasha
19. únor 2009

myslela som vylievanie z neho niekde na verejnych toaletach. 😉

janeyzelvicka
19. únor 2009

A venku jako ne doma, v práci, škole a tak, po tom, co pokaždé ve škole na záchodě odstříkávám, už mi nepřijde divné nic... 😀

bihan
19. únor 2009

Roasha, tak aj ty už si naša 😀 Kalich chce trochu prax, prvý cyklus bola taký rozpačitý, druhý lepší a tie ostatné už boli bez problémov 😉

Adris, akú máš dilemu? ja ho vylejem, kým idem vonku (a viem, že mám silnú ms, alebo len tak pre istotu) a nikde inde ho vyberať nemusím...

bihan
19. únor 2009

Už to tu raz Emjee písala.. aké majú všetci stresy z verejných záchodov, ale dievčatá, ruku na srdce. ako často chodíte na verejné záchody? 😉 a kalich predsa netreba vylievať pri každej návšteve toalety.

adris69
19. únor 2009

kili-no jestli koupit/nekoupit 😠 a to se ještě hraje na to co frčí 😀 ,to já vidím,že moon je snad ještě delší 😝
janey-přece když z domu vyjdu,tak si všechno domu zas nepřinesu 😀

roasha
19. únor 2009

bihan,hej,dnes mi prisiel,tak som ho vyvarila a "skusala"/este nemam MS/,tam v pohode,ale vybrat este robi problem. 😅

kili
19. únor 2009

janey 😀

janeyzelvicka
19. únor 2009

adris 😀

kili
19. únor 2009

adris, ty ešte váhaš? čo si "šiši" 😀
škoda, že MK je len o písaní a tie chvalospevy aj nepočuť 😀
a mne stačí celú MS vylievať len ráno a večer 😉

roasha
19. únor 2009

ved aj ja ratam s tym,ze pri mojej"sile krvacania"by tam v pohode vydrzal aj tie dva dni. 😀
urcite sa nebojim,ze by som ho musela vylievat mimo domu. 😅 🙂

simply.vero
19. únor 2009

holky, ale vždyť i venku je to fakt úplně v pohodě - opláchnout kalich nad mísou vodou z petky snad není takový problém, aby to nezvládly i ty méně šikovné, ne? já normálně vylévám klidně i v práci nebo ve škole, na veřejných záchodcích bych klidně vylévala taky, ale většinou to stejně není potřeba. a kdo u sebe lahev nemívá, tak může jen otřít toaleťákem, taky žádný problém.

roasha
19. únor 2009

adris,objednaj,vies ake pekne vrecko tam je? 😕 biele s cervenymi bodkami... 😉 🙂 😀

kili
19. únor 2009

... aj keby som kalich mala využívať len na noc, víkend... tak to stojí za to 😵

roasha
19. únor 2009

simply ja mam len obavu,ze ho vobec nedokazem vybrat. 😅 😀

adris69
19. únor 2009

tak to pardon,já pak chodím čurdit dost pravidelně,když musím,tak musím 😀 ,ale já nevěděla,že se to nemusí vylejvat 😵

roasha
19. únor 2009

....a keby som vysla z verejnej toalety,ruky krvave 😅 ....by si mysleli,ze som tam dakoho zabila... 😀

kili
19. únor 2009

adris, stačí, až keď sa naplní. niekomu sa naplní síce už po dvoch hodínách ten prvý deň, ale väčšine stačí prvý deň-dva raz uprostred dňa a potom len ráno a večer

kili
19. únor 2009

roasha, no ale keď už máš cvik, tak ruky krvavé nemáš 😉
čo sa o zavádzaní tampónu povedať nedá. a tá kočka z reklami potom si potom ani neumyje ruky 😝

johanda
19. únor 2009

Já na veřejných hajzlících snad byla jen 2x v životě 😅 . Ani v práci to nevylívám. Ráno nasadím, po příchodu domů vyliju🙂. Ještě se mi nestalo,že tam bylo krve více než do poloviny.
jinak mám ladycup a je super, ani tu sťopku jsem nemusela ustřihnout, vůbec ji necítím. A vytahování trychtýře je fajn cvičení na svaly pánevního dna 🙂
Jo a a krev v tom kalichu zapáchá jako normální krev, tak železitě. To mě taky nadchlo, že nesmrdí jak na vložce.