Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

bihan
14. lis 2008

Teda ešte je tam fáza "opláchneš".

bettyna84
14. lis 2008

Ahoj, občas zaborusím do vašich řad a úplně vážněuvažuju, že bych si taky kalíšek pořídila 😉 , no, ještě trošku váhám, ale kdybyste věděly o nějakém nevyužitém na prodej, třeba mi to rozhodování usnadní 😀

vanusak
15. lis 2008

Tak vítej, bettyna84 ! 😉 A myslím, že tu psala Dendisa, že její kamarádka si K koupila a má strach ho nakonec používat... Tak jí napiš, třeba dá slevu 😉

kili
15. lis 2008

tak varenie kalichu s cestovinami, fakt paráda, možno dobrá rada pre nejakú extrémnu ekologičku 😀

marcela.m
15. lis 2008

No mne uz tiez kalisek dosiel,ale prave,ked mi skocila mestruacia,tak cakam na dalsiu.No ked som uvidela,aky je obrovsky a "tvrdy",tak si neviem predstavit,ako ho tam vtrepem.A uz vobec nie,ze ho nebudem citit.Vraj nema byt citit,ak je dobre vlozeny.No a to sa fakt neuspini?Ved steny posvy su od krvy,nie?Tak potom ako moze kalisek zvonku ostat cisty.Ja mam taku silnu M,ze ked sa osprchujem,nestiham sa utriet,tak to zo mna tecie,a to potom ako tam strcim kalisek,aby bol cisty?No uvidim.

kili
15. lis 2008

marcela, zaviesť môžeš skúsiť aj teraz, aspoň nebudeš na ostro panikáriť. Ja som tiež nejaký čas zisťovala, že čo mám robiť, akurát som bola v nemocnici a nemala som sa s kým poradiť. Ale po dvoch dňoch skúšania a hlavne po prečítaní, čo mi MM priniesol vytlačené s netu som to nejak zvládla. Teraz je to už v pohode. Keď máš takú silnú MS, tak je možné, že budeš trošku špiniť, možno bude stačiť keď sa utrieš toaleťákom, alebo používaj intimku. Ale bežne to býva tak, že kým ho vypláchneš a znova zavedieš, tak nesihne stiecť na steny.

marcela.m
15. lis 2008

Asi tak aj urobim,vyskusam to skor,ako mi pride m.Inac mam trocha fobiu,ze ako to tam bude,a hlavne ci ho potom dam aj von 🙂

kili
15. lis 2008

no to je jasné, toho sa asi bojí každý, ale zatiaľ ho každý vytiahol, tak jedine že by si bola totálne drevo 😀
ono si stačí čupnúť a potlačiť svaly dole a potom pri vyťahovaní nebudeš potrebovať ani stopku. Hlavne je treba najprv stlačiť spodok a potom vyťahovať striedavo jednu a druhú stranu, tak vlastne ho vyvyklať von.

angelik
15. lis 2008

no, aj ja som uz nakriatnuta, len ktory si vybrat? Mooncup, Lunette, DivaCup, LadyCup, PinkCup, cim podstatnym sa odlisuju (teda okrem ceny a vyrobcu)? Ktory by bol pre mna najlepsi?
(Rodila som 3xprirodzene)

bettyna84
15. lis 2008

kili: tím vyvikláváním mě docela děsíš 😒 , co na nějakých veřejných záchodech, netrvá to moc dlouho? 😕

olinka6226
15. lis 2008

lisia sa makkostou... zatial z tych co som mala v ruke bol najmaksi lunette, ale este som nemala v ruke Diva Cup a Pink Cup.

betty to len tak divoko znie. Vyberanie po par prvych pokusoch je ozaj otazka sekund. Teda aspon u mna. Tiez nemam stonku - zavadzala.

bettyna84
15. lis 2008

Tak asi do toho půjdu, manželovi to teda přijde dost nechutný, ale on o tom nemusí vědět 😀

angelik
15. lis 2008

Olinka, dik

kili
15. lis 2008

betty, ono to vyvyklanie je fakt cvhíľka, tak na 2x na každú stranu 😉

betelgeuzz
15. lis 2008

Dočítám vás, možná napíšu něco, co už někdo napsal, ale já bych pak zapomněla, že jsem chtěla na něco reagovat.

Simply.vero psala, že má pocit, že se jí po těch tabletách kalíšek trochu poškodil a teď se na něm usazuje krev. Já jsem nikdy tablety nepoužívala, jenom vyvařuju, kalíšek mám 8 měsíců a teď jsem to zpozorovala taky. Už jsem to četla i u někoho dalšího, že se mu to stává. Takže na tablety bych to neshazovala. 😉 Schovala jsem si jeden kartáček na zuby a tím teď kalíšek drhnu.

Taky jsem humusák a na kalíšek nemám samostatný hrnec. 😝

betelgeuzz
15. lis 2008

Dočteno, jsem se fakt pobavila, že si někdo zavedl kalíšek naopak 😀

Jak někdo nechává vylízat talíř psem, vzpomněla jsem si, že kamarád měl babičku a ta olízala lžičku a šupla ji zpátky do šuplíku. To mi příjde ještě horší.

Betty, to nacvičíš. Výměna kalíšku mi zabere to samý,co výměna tamponu.

mirusch
15. lis 2008

Ahojte, hlasim sa znova, uz som vyskusala Ladycup naostro 😕 😵 A bola som prekvapena, ako lahko siel dnu, kedze som nemohla pouzivat tampony, s tymi som skusala bojovat a proste to neslo, neklzalo. Trochu som sa preto kalisku bala, ale staci navlhcit a no problemo 😉 Stale sice pracujem na idealnom sposobe vytahovania, ale nemozem povedat, ze by som mala problemy, clovek to nejak pochopi sam, teda po prvom raze, ked som si ho "neodcucla" od steny 😠 , tak to bolelo. Potom mi docvaklo 😀 Samozrejme, pre istotu som mala malu intimku, aj ked prakticky nebola treba, cez den teda nie, ale obe noci mi pretiekol 😕 Nic hrozne, ale bola som rada, ze mam pre istotu vlozku. Vlozeny bol na 100% dobre. Stava sa to niekomu? Moze to byt tym, ze oslabnu svaly v spanku alebo preco? Ale tak ci tak, som s nim super spokojna, ten pocit slobody je uzasny. Nemusim sa trapit, ci nieco niekam tecie alebo nie, nic necitim, niekedy som aj zabudla, ze mam MS 😵 A tiez som bola prekvapena, ze pri tej velkosti som ho fakt necitila, tomu som predtym neverila, ale je to tak.

novako
16. lis 2008

Teda, to jste mne fakt pobavily. Hlavně kalíšek naruby. 😀

simply.vero
16. lis 2008

betelgeuzz, dík za porovnání zkušeností. já jsem to samozřejmě nenapsala s úmyslem "shodit" to na Milton, tj. poškodit výrobce dezinfekčních roztoků a odradit ostatní od jejich používání. jen mě napadlo, že by to mohlo mít souvislost, ale s jistotou jsem to nepsala, vždyť taky proto jsem nadhodila tuto otázku i ostatním (vyvařujícím).

každopádně já osobně v tom vyvařování hodlám pokračovat, nemám chuť se k Miltonu vracet, prostě pro ten pocit, že si nestrkám "savo"... ehm, tam.

jinak nad historkama jsem se taky skvěle pobavila 😀

zejm
16. lis 2008

Já vyvařuji, ale poslední dobou ještě po vyvaření namočím do Miltonu. Máme hodně vápenatou vodu, takže po vyvaření je takový zašedlý - i když ho opláchnu. Když ho potom dám ještě do Miltonu, tak je zase "nablýskaný" 😉
Navíc jsem měla trošku potíž se zánětem a ten Milton mi dělá dobrý pocit, že jsem fakt udělala maximum. Od té doby taky nemám žádné takové potíže. Vím, že je to blbost, vyvaření úplně stačí, ale moje blbá psychika...prostě se cítím líp, když udělám obojí 🙂

kili
16. lis 2008

zejm, tak to sprav aspoň opačne, že najprv milton a potom vyvariť, nech odstrániš ten milton.

simply.vero
16. lis 2008

mirusch, mně protékal taky a i když jsem to vyřešila, nemůžu na sto procent říct, čím to bylo. s tím protékáním je to někdy tak trochu "záhada hlavolamu" - může to být hodně silnou menstruací, ale i dalšími (někdy překvapivými) věcmi. jak jsme se nedávno tady shodly, nenapadlo by nás, že to může souviset i s vypracovanými svaly pánevního dna. ale zase jiná ženská to podle mě může mít klidně i z toho, že je má nevycvičené a povolené. to prostě dopředu nikdy nevíš. škoda, že se to nedá nějak objektivně změřit, ale těch faktorů je tolik, že by asi ani to na sto procent nepomohlo. každopádně i když člověk použije jednu, dvě vložky jako pojistku, tak je kalich k nezaplacení. 🙂

bihan
17. lis 2008

Ja mám pocit, že pretekanie závisí na tom podtlaku, ktorý sa urobí pri vkladaní.. občas sa mi podarí ho vložiť tak, že "pláva" a potom preteká...

mirusch
17. lis 2008

Simply.vero, dakujem ti za odpoved, mozno to aj ja casom poriesim, ale presne ako pises, aj keby mi to malo v noci trochu pretiect a musela by som pre istotu pouzit vlozku, tak je to uplne ok a som spokojna. Neviem posudit, ci mam svaly povolene alebo vypracovane 😀, ale radsej sa nad tym nebudem prilis zamyslat 😕 Hlavne ze nepreteka cez den, max. obcas trosku spinenie a to mam prve 2 dni silnu MS a musim vylievat kazde 4-5 hodin. Pricom vlozku som menila niekedy castejsie ako raz za hodinu.

Bihan, plava 😕 ? Ale viem co myslis, asi to je tym, ze nie je dostatocny podtlak.

No a s tym vyvaranim a Miltonom, tak som sa predbezne rozhodla ostat pri vyvarani (manzel ked to zbadal na sporaku tak iba oci vyvalil 😀 ) a Milton pri cestovani, napr. k nasim do SR (zijem v zahranici), lebo nemam teda chut to tam vyvarat pred vsetkymi a hlavne v maminych hrncoch 😝

Zatial pa a kalisku zdar 😉

vanusak
17. lis 2008

Čauky, přidám můj nový postřeh... Mně vždy K protéká max. první 2 dny, kdy je MS nejsilnější. Ale na tom se shodneme asi každá z nás. Spíš jsem se opravdu zaměřila pár cyklů zpět na pozorování, kdy a jak se můj K chová a vyzjistila jsem, že právě ty první dny, kdy se krev dere zprudka ven, provází ji hodně bublinek. Když to řeknu zvostra, tak jakoby prostě prdím vepředu 😎 A ten proud vzduchu je tak silný, že právě těma dírkama, co jsou kolem dokola na K na okraji, vezme s sebou i stékající krev. A především se mi toto děje vsedě, v poloze vzpříma, když chodím, stojím, ale i vleže v klidu, tak je to ok, jen co si sednu, vzduch jde ven 😅 Zprvu jsem se domnívala, a to jsme tu řešily taky, že to špinění, co se objeví, a my si myslíme, že K protéká, je tím, že na stěnách zůstane zbytek krve a ta steče. Jenomže teď při posledním cyklu jsem se přesvědčila o tom, že to není jediný důvod. Ráno v den očekávané MS jsem K zavedla načisto, v průběhu dne opravdu přišla MS a K se mi pomalu začal plnit, a v tu chvíli, kdy začaly vylézat ty bublinky zhusta ven, tak jsem pak i lehce zjistla špinění. A to byl K ráno zaveden do čisté stěny a ani odpoledne nebyl zcela plný, takže jeho přetečením to nebylo. Toť mé nové pozorování 😉

mirusch
17. lis 2008

Vanusak, dobre pozorovanie 😉 Musim povedat, ked sa tak spatne zamyslim, tak aj mne pretiekol druhu noc/rano najviac, ked som vstala z postele a zacalo to "bublinkovat" 😅 . Tak vtedy to tieklo. To je fakt mozne, ze ten vzduch to prerazil cez tie otvory. Vidis. Zaujimave studie tu robime 😕

vanusak
17. lis 2008

Mirusch - 😉
Jojo, jsou to teda "odborné" výzkumy 😎 Ale třeba i ty jednotlivé postřehy můžou pomoct jiným z nás...

novako
17. lis 2008

Mirusch - Kalíšek mi proteče hlavně první dva dny, pokud není pořádně přicucnutý. Teď po porodu jsem s ním tedy krutě bojovala. Nějak jsem ho nedokázala správně zavést. Včera ve sprše jsem přišla na nový způsob zavádění a zatím to vypadá dobře. Ťuk, ťuk, ťuk.

Jinak pro mne je nejhorší otáčení se v posteli. Když nebyl kalíšek přicuclý a naplněný skoro k té druhé čárce, tak se mi tím otáčením vždycky podařilo zrušit podtlak. Jo, a jednou mi protekl, když jsem skákala na balónu.

Vanusak: To už je skoro na odborné pojednání. 😉 😀

dadulik
17. lis 2008

baby, nechcete niektora kupit balik jednorazovych kaliskov ? Ja to nevyuzijem, a ak by sa niektorej zisli. Je ich v tom baleni 14 ks.

ivana98
17. lis 2008

ten postreh s bublinkovanim je zaujimavy 🙂 mne sa tiez niekedy zda, ze trochu bublinkuje a vtedy ho vacsinou idem skontrolovat.. pre istotu 😉

nowako, zrusenie podtlaku pri otacani? 😕 a to aj citis/pocujes? 😅