Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

janulka7
6. led 2009

no normalne ked robis v kancelarii ti daju 3 mesiace. a robotu ti udrzia ale len tri mesiace. inak ak robis ako ja v domacnosti tak nemas narok vobec na nic. ale ja som sa dohodla so sefkou aj sdruhym sefom lebo mam dve roboty ze mi daju tych 10dni, a potom sa vratim do roboty, teda vzdy ak vsetko bude o.k.inak budem bez prace co si nemozem dovolit.
s kojenim jeto tak ze vacsina zien koji len tie tri mesiace a dost. ja si budem nosit miminko do prace takze chcem kojit kolko len budem moct. no uvidime . zatial velmi neplanujem lebo cloveknikdy nevie ako to dopadne.

marcela.m
6. led 2009

Veronice,v navode pise,ze ho mozu pouzivat aj panny.Aj ja si myslim,ze by to malo byt v pohode,lebo kalisek sa nevklada vysoko.Ja ho hned citim,ked si tam dam prst alebo ked len trocha zatlacim a uz ho mam.Vrelo ho odporucam.Ja som sa bala,ked som ho dostala a uvidela,ale bola som hlupa,ze som ho neskusila skor.

kili
6. led 2009

veronice, a možno je najlepší ten lunette, ževraj je najmäkší, takže to môže byť pre teba najlepšia varianta.

kamiska
6. led 2009

veronice - ja osobne bych ho teda panne nedoporucila, ale co, zakup - vyzkousis a dystak schovas na pozdejsi dobu 😉

simply.vero
6. led 2009

veronice, být tebou, tak bych do něj šla. ale já to beru trošku jinak, panenství jsem vždycky chápala spíš na psychické úrovni než jako neporušenost nějaké blány. ostatně panenská blána stejně časem degeneruje, a i kdyby ne, porušit se může kdečím možným, třeba při sportu nebo tak, takže bych v tom problém neviděla. ale ty to možná vidíš jinak, tak se rozhodni podle sebe.

(řekla bych - čistě můj osobní názor - že při používání kalíšku je takřka nemožné, aby hymen zůstal celý, navíc při vytahování, hlavně napoprvé, je třeba se v sobě trošku "povrtat" a asi by mi trochu vadilo brát ohledy na to, jestli si náhodou při té manipulaci neporuším nějaký kus membrány tam dole, takže fakt asi záleží hlavně na tom, jestli je pro tebe panenství důležité v tom fyzickém slova smyslu)

veronice
7. led 2009

viete co, tak ja sa poradim este s maminkou co mi na to povie a ked schvali kupu tak vyskusam a dam vediet 😉 Vdaka za rady a nazory 🙂

marcela.m
7. led 2009

Veronice,natrafila som na stranku zdravie.sk,kde jedno dievca hovori,ze pre panny je najlepsi Lunette small.Ma skusenosti aj s moncup aj s ladycup,ale nebola spokojna.A odporuca ten lunette small.Vraj sa tazsie zhana.Skus sa pozriet na tu stranku na diskusne forum-menstruacny poharik.

antamauru
12. led 2009

zmazane adminom - nepis do fora, co patri do bazaru

len
12. led 2009

Ahoj, tak poreferuju o tom softcupu, přes noc jsem ho měla poprvé... Takže - na první pohled je to ohromné (obvod v průměru tak o půlku větší než mooncup) a tvrdé, mezi tím je jen taková slaboulinká šustivá fólie, prostě vypadá to DIVNĚ 😀 Ale zavádí se to oproti mooncupu naprosto jednoduše, prakticky tam jde zasunout tak, aniž byste si do sebe musely vsunout prsty. Vyndavání oproti MC opět neskutečně jednoduché - jen zaháknout prstem, lehce zatáhnout a je venku, pomalu o tom nevíte. ALE ač jsem přesvědčená, že jsem ho měla nasazený správně (jinak se to ani nedalo, aby byl uvnitř celý), tak trocha krve protekla a ráno byl zakrvácený z obou stran. Musím to ještě nějak vychytat, ještě jich mám 13, ale v tomto stavu sex s ním jaksi nee 😉 I když pravda je, že nebýt tam ta krev, tak uvnitř vůbec nic nepřekáří a sex by technicky proveditelný byl (na rozdíl od MC, který ženskou ucpe) 😉

simply.vero
12. led 2009

len, dík za report, nedávno jsem zrovna na ten softcup myslela 🙂 pokud jsem podle obrázků správně pochopila, v softcupu není vůbec žádný podtlak, jen tam prostě tak "leží", co? to bych se asi trošku divila, kdyby krapet neprotekl. no, uvidíš, třeba ještě na něco přijdeš 😉

len
12. led 2009

No, on je jakoby uvnitř naplocho, sice není podtlak, ale ten ohromný obvodový prstenec by to měl všecko vyřešit...

simply.vero
12. led 2009

tak potom to třeba ještě mohla být "zbytková" krev na poševních stěnách? nevím, jen hádám. budu si to muset taky vyzkoušet - pro strýčka příhodu 🙂

len
12. led 2009

No, jednak jsem se předtím pořádně vysprchovala a druhak by té zbytkové krve bylo na můj vkus trochu moc 😉 Odpoledne zkusím pokus č. 2, problém ale je, že nevím, co bych měla udělat jinak 🤐

simply.vero
12. led 2009

hm, no tak to asi fakt nebyla 😅 hýbat se s tím asi po zavedení moc nedá, co? no, hodně zdaru přeju 🙂

len
12. led 2009

Díky, budu postupně referovat 😉

pikkumyy
15. led 2009

ahoj, nevite jak je to s trvanlivosti kalisku? chtela bych ho zacit pouzivat, ale zaroven v dohledny dobe planujeme dalsi dite, tak se bojim, aby mi pak behem te pauzy nezpuchrel nebo neco... se silikonem nemam zadne zkusenosti 😉

emjee
15. led 2009

pikkumyy moj kalich je momentalne uz 8 mesiacov mimo provoz - ziadne znamky "zpuchreni" ani nic podobne som neobjavila, mam mooncup, odlozeny v sufliku v tom platenom saciku

kili
15. led 2009

tuším 10r, takže to by malo byť v pohode

emjee
15. led 2009

ale oficialne je trvanlivost 10r takze stihas v pohode 😉

pikkumyy
15. led 2009

diky, tak ja to zkusim🙂 planuju koupit barevnej ladycup - kdyz uz, tak at je to parada 😀 Jen jeste kontrolni dotaz - mam si koupit ten vetsi, zejo? je mi 32, ale rodila jsem cisarem

herminka
16. led 2009

Pikkumyy, ano větší (u Ladycupu se větší velikost doporučuje už od 25 let).

elana
16. led 2009

Pikkumyy (a třeba další, kdo uvažujete o barevném LC): nekupujte si zelený (přestože je krásný 😎 ) ale u nás na vláknu si ho jedna holčina objednala a paní jí volala, že se jim vrací, protože praskají, tak ať si radši vybere jiný.

Jinak přidám rozdíl Ladycup vs. Lunette: určitě na celé čáře vítězí český výrobek, když jsem ho prvně vytáhla z pytlíčku, tak jsem si řekla, že není tak kvalitní (ten Lunette je totiž jakoby sametový, LC je jak balonek, "drhne" nebo jak to říct)......ale při vyndavání jsem ocenila právě ten jeho povrch, jde mnohem líp ven, právě proto, že není tak kluzký. A ten šlaufek dole jsem u Lunette musela dát pryč skoro celý, protože strašně dřel (což byl pak zas horor při vytahování, já s tím obecně dost bojuju), zatímco u LC je stále kompletní a vůbec o něm nevím, je měkoučký a pomáhá mi fakt jen při vyjímání kalíšku.

miluska.woolley
16. led 2009

Holky, nevite jestli se muze mooncup sterilizovat v tabletach Milton? Zkousela jste to nektera? Zbyly mi tu po male a napadlo mi je pouzit.
ale v navodu je nejaky jiny roztok, nevim jaky je mezi tim rozdil..

simply.vero
16. led 2009

miluško, jasně, může. s některými kalíšky se milton tablety prodávají i jako sada 🙂 já jsem dezinfikovala v miltonu (sice roztoku, ne tabletách, ale to je prašť jak uhoď) víc než rok.

miluska.woolley
16. led 2009

vero diky, ja ho mam ted novy a mela jsem strach aby se mi treba nerozpadl 😀 . No sem pipka, dudliky pro malou to taky prezily... a ja ho vyvarovala.

mmmk
16. led 2009

Milu, ja ty Milton tablety k tomu primo dostala, pouzila jsem je uz mockrat, ale radsi to vyvaruju, mne se to chlorovani jaksi prici 😅

pikkumyy
17. led 2009

elana - diky za info, ale v tom e-shopu, kde to chci koupit ten zeleny ani nemaj v nabidce, takze uz to asi stahli z prodeje...

betelgeuzz
17. led 2009

Len, já jsem zkoušela softcup ještě před mooncupem, ale spokojená jsem nebyla. Taky mi protíkal a při vyndávání jsem s ním bojovala docela dost. Vůbec jsem nebyla schopná ho zaháknout ze spod, jak bylo v návodu ☹

Jsem nakoukla na stránky kalíšku a docela koukám, jaký je výběr barev a ještě k tomu barevné pytlíčky. 😀 Škoda, že už jeden mám.

elana
17. led 2009

Pikku, tak to jo. Já objednávala přes primissima.eu. Tam mají (nebo aspoň ještě tuším včera měli) všechny. Ale je to možný, že to stáhli.

marika80
17. led 2009

mozem sa opytat na tie velkosti. Je tam napisane, ze S do 25 rokov a ked este nerodili. Ja mam uz nad 25 aj mam uz aj dcerku, ale ja mam kramy slabsie ako pred malou? Alebo to nie je koli krvacaniu, ale koli porodu?