Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

cleo02
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jankabry
16. črc 2010

Holky tak mě ještě napadá - používám ten fertilityfriend na zapisování BT, sleduju hlen, čípek a taky zapisuju sílu MS. Což mi po přechodu na kalíšek dělá dost problémy 🙂 :-/ třeba včera jsem ho musela měnit asi třikrát - protékal, když jsem seděla u PC :-/ a vždycky, když jsem ho vylívala, byl do půlky plný. Při jaké intenzitě - plnosti kalíšku se dá mluvit o lehkém, středním a velkém krvácení? já vím, že je to nechutné 🙂 a asi na to příjdu časem, ale teď fakt tápu a chci to mít všechno dobře zapsané, nosím tabulku k doktorovi 🙂

mneme
16. črc 2010

@jankabry do polovice plny kalich je podla mna max. plny, resp. pri vyberani by nemal byt plnsi, aby sa ti dal pohodlne a bez vylievania vybrat. k tej intenzite by som skusila sledovat cas, za aky sa ti naplni, ja mozem len vymyslat, lebo dojcim, takze s tym problem nemam, ale povedala by som, ze ak je plny cca. za 2-3 hodiny nedajboze za menej, je to silne krvacanie, ak vydrzi to predpisane maximum 12 hodin je to slabe krvacanie, eventualne spinenie. btw. nechapem, co je na tom nechutne 😉

radusv
17. črc 2010

ahoj,
kdysi jsem o men.k. četla a teď o něm docela dost uvažuju, už mě nebaví v tomhle vedru vložky a tampóny mě přestali bavit už pár let zpátky... jenže řeším jednu věc - prosím o rady, tipy, vaše zkušenosti
v práci máme docela katastrofické podmínky - místnost v které sedí kolegyně je zároveň kuchyňka a hned vedle je samostatný wc, na wc se samozřejmě zavřeme, ale i tak musí kolegyně vše co se tam děje slyšet. No a když vyjdu z wc tak se musím umýt v umyvadle, který slouží zároveň jako dřez - šílený, ale....
takže si vůbec nedokážu představit jak vyjdu z wc vyleju kalíšek a vrátím se zpět na wc - to by asi všichni čuměli
a nevím teda jak vy, ale já mám zkušenost, že kdekoliv jsem byla v resauraci na wc tak ve většině je kabina s wc a umyvadla jsou mimo - takže ten samý problém
předem děkuji

artuse
17. črc 2010

@radusv pokud nemáš extrémně silnou ms, tak myslím, že by stačilo nandat kalíše ráno a po příchodu z práce jen vylít, tj. tak po těch 8 hodinách, takže bys jej třeba nemusela v práci ani měnit nebo si vzít sebou na záchod pet láhev s čistou vodou a kalíšek přímo na wc umýt vodou s té láhve...

bambusko
17. črc 2010

@jankabry kalich mam naplneny prve dni ms1cm pod dierky tak za 2,5-3h, vecsinou sa zabudnem a pretecie, je to velmi silne krvacanie, vlozky som musela menit kazdu hodinu. o nechutnosti ap. sa pridavam k mneme, vsetko su to fyziologicke veci, rozpravat o tom verejne je mozno divny pocit, ale koho to zaujima nemusi citat, tema ma jednoznacny nazov a ide o vymenu skusenosti 😉

ukana
18. črc 2010

@radusv , ja som to teraz riešila s obrúskami na intimnu hygienu, tymi som utrela kalíšok aj ruky.....aj ta flaska nie je zlý napad 🙂

bambusko
18. črc 2010

obrusky osobne nedoporucujem, raz som to spravila a skoro ma vystrelilo na mesiac ako to stipalo 🤐 mala som saforelle 😒

ukana
18. črc 2010

@bambusko , mne to nič nerobilo, značku neviem, asi treba použiť tie, čo používame bežne.......tá voda je ale najlepšia, toto som spravila výnimočne, v bojových podmienkach 😅 😝

emjee
18. črc 2010

@bambusko
@ukana ja som s lactacyd obruskami v pohode - zlozenie rovnake ako lactacyd umyvaci gel

bettyna84
19. črc 2010

A co třeba jen vylít a vytřít toaletním papírem? Já to tak dělám běžně, když není na záchodě umyvadlo 😉 .

vanusak
19. črc 2010

@radusv Pokud nemáš MS silnou, opravdu vystačí vyměnit kalíšek ráno, po práci a pak na noc. Já dokonce měním jenom ráno a večer, ale je to podle síly, jsou tu holčiny, co musí měnit častěji... Intimní ubrousky mně osobně taky nevyhovují, pálí... Jedině po vytření ubrouskem, ev. toaletním papírem ještě použít vodu z flašky a dostatečně umýt. Každopádně já na sucho K do sebe stejně nedostanu, takže vodu s sebou ve flašce doporučuju - jak na ruce, tak na K.

labutka
19. črc 2010

aj vam kalich zacina po 3 dnoch pouzivania smrdiet?

vanusak
19. črc 2010

@labutka Mně ani po 3 letech... 😲

bambusko
19. črc 2010

@labutka nie, mam ho 1,5r

labutka
19. črc 2010

fuha, ja po troch dnoch z neho citim taky pach rozkladanej krvi. robim nieco zle? 😕 snazim sa ho vyllievat aspon 3 krat za den...

labutka
19. črc 2010

...a po vyliati umyvam vodou a mydlom...

bambusko
19. črc 2010

@labutka umyvam len cistou vodou pocas ms a po skonceni vyvarim. aky mas? ja mam ladycup

labutka
19. črc 2010

mam mooncup. tiez po skonceni vysterilizujem v pare.

vanusak
20. črc 2010

@labutka To je divný, právě v kalíšku by se krev rozkládat nijak neměla. 😕 Já K vylévám a pak vymývám jenom vodou, v průběhu MS na něj mýdlem nesahám. Po skončení MS jenom K pořádně vydrhnu intimním mýdlem houbičkou a vyčistím dírky (přešla jsem na vychytávku - mezizubním kartáčkem 😎 ) a ani nevyvářím, uklidím do pytlíčku a vyvářím ho až zase před MS. 😉

jankabry
20. črc 2010

@labutka to není pach rokládající se krve ale pach krve 😉

labutka
20. črc 2010

@vanusak jake dirky? 😕 ja tam nemam ziadne dirky... mydlo som zaviedla prave preto, ze som myslela, ze bude smrdiet menej.

@jankabry rada by som napisala ze je to krv, ale krv "vonia" a ked na nu posobi vzduch, a zacne sa rozkladat, tak smrdi inak. a mne ten kalich tak "smrdi". rozmyslam ze ci to neni tym vzduchom... 😕

bambusko
20. črc 2010

@labutka akoze nemas 😕

Počas menštruácie pohárik len vyplachujete čistou vodou. Po skončení krvácania pohárik znovu vyvarte a vysušte,. Dbajte na to, aby boli malé dierky na hornom okraji voľné a takto ho odložte do plátenného vrecka, nikdy nie do plastového, alebo do uzavretej nádoby.

http://www.merien.sk/index.php?option=com_conte...

http://www.keeper.com/media_files/mooncup-300dp...

labutka
20. črc 2010

@bambusko nasla som dírky. 😉 😀 predtym som si ich tam vobec nevsimla.
moze byt "problem" v tom, ze kalich neskladam tak ako je na fotkach, ale do tvaru kvetinky?

bambusko
20. črc 2010

@labutka myslim, ze nie, skor obzri tie dierky, ci su ciste. a vsade som sa docitala len o umyvani cistou vodou, tak skus bez mydla, co to spravi. inak si pametam, ze tu ktosi pral kalich normalne v pracke kvoli pachu 😝

labutka
20. črc 2010

@bambusko dírky su ciste, vsetky su derave. nic v nich neni. skusim teda znovu vyvarit a umyvat len vodou... a skusim radsej poskladat tak jak je v navode a uvidim... myslim ze ked poskladam kvetinku, vojde sa tam viac vzduchu a mozno potom to tak smrdi...

bambusko
20. črc 2010

@labutka hm, no to som zvedava, potom zreferuj 🙂

bambusko
20. črc 2010

tu su rozne techniky skladania

https://www.youtube.com/watch?v=Nt6L-POE-b0
emjee
20. črc 2010

@labutka to je aky sklad "kvetinka"?

labutka
20. črc 2010

@emjee to je ten, co si mi ty ukazala. nevola sa to kvetinka? 😕