Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

frisbee
26. lis 2009

aha,tak to máš ešte silnejšie ako ja,čo si neviem predstaviť,pretože ja by som prvé dva dni mohla tráviť vo vani s občerstvením a červeným vínom 😀

ojika
27. lis 2009

Tedy děvčata, to vám nezávidím. Tak silná menstruace, že i kalíšek přeteče! To je vážně síla. A já si myslela, že to mám silné 🤐 Oproti vám tedy slabota. Kalíšek mám asi 3 měsíce a jsem absolutně spokojená. Ani nepotřebuji intimky, do rána bez nehody. Ráno nasadím, navečer dorazím z práce a pohoda. 😎

bambusko
29. lis 2009

idem vam zreferovat vcerajsiu skusenost 😉 3x som vylievala kalich na restauracnom miniwc bez umyvadla, v dlhych satach, kedze to bola oslava. vsetko ok, len som vytrela kalisok papierom a nainstalovala naspet 😅

frisbee
29. lis 2009

bambusko...super,si frajerka,mne to zatiaľ vyšlo vždy iba doma,vonku to nemám natrénované 😉

bambusko
29. lis 2009

frisbee 🙂 no ja mam 2ks, kebydaco, v tanape som menila v krikoch kus za kus 😝

stepankaxxx
29. lis 2009

Ahojky holky. Dnes jsem poprvé náhodou narazila na to, že existuje Menstruační kalíšek. Poté jsem našla tuto diskuzi a přčetla jsem prvních pár stran a jsem nadšená. Přijde mi jen smutné, že jsem teprve ve 22 letech zjistila, že něco takového existuje. Myslím si, že je to něco úžasného. Je to hygienické, žádné smrduté vložky ani tampóny, nikdy více vysušená pochva, nikdy více odřená třísla od vložek, nikdy více neustále proteklé vložky nebo dokonce tampony, povinnost nosit tmavé halhotky protože se vždycky nějaká kapaka někudy dostane. Jsem rozhodnutá kelímek si pořídit. Sice jsem začala brát HA a chci si po doužívání prvních třech platíček menzes nechávat pouze jednou za půl roku. Ale to pohodlí mi stojí za nějakých 600,-. Už nikdy nechci zažívát kvasinkové infekce nebo záněty močáku z nevyměněného tamponu nebo zapařené vložky. Myslím si, že je úplně super možnost mít něco takového.
Holky co už to nějaký rok používáte nevíte, zda-li už se dá kelímek sehnat v lékárnách? A ještě jsem se chtěla zeptat jak je to s tou velikostí, pořád jsou jen dvě? a taky by mě zajímalo, jestli se kelímkem pochva ještě víc neroztáhne. Protože když budu hodně naturalistická, tak při sexu hodně mažu a ještě kdybych měla být vytahaná, tak by se to asi souložníkům moc nelíbilo😀 Předem děkuji za odpovědi🙂

saska.t
29. lis 2009

stepanka ja som mala 29 ked som na to prisla takze si hoooodne popredu 😀
pokial vie su len 2 velkosti u ladycupu... pochva je sval takze urcite sa neroztiahne viac ako je... ci je k dostaniu v lekarnach ti neporadim 😉

makca2
1. pro 2009

Zdravím všechny kalíškářky 😉 Jsem tady nová a musím moc poděkovat za tuhle obsáhlou diskuzi,moc mi pomohla při rozmýšlení,zda do kalíšku jít či nejít.Už druhý měsíc používám (mám yuuki)a jsem spokojená.Z počátku jsem měla strach,jak zvládnu zavést,vyvést,nicméně šlo to jak po másle,dokonce nemám zatím ustřiženou ani tu tyčinku.Menstruaci mám ale silnou,takže v ty nejhorší 2 dny,musím kalich vylívat co 2h jinak bohužel přeteče, i když není úplně plný.Tohle mě trošku mate,máte někdo stejné problémy,nebo dělám něco špatně??Jakmile to nejhorší odezní,tak mi nepřeteče nikdy......Stepanko-v některých lékárnách mají Mooncup nebo LadyCup,na jiné značky jsem zatím nenarazila-jen na netu.Já si vybrala yuuki hlavně kvůli ceně (je nejlevnější),protože jsem nevěděla,jak mi kalíšek sedne a jestli ho budu nakonec používat...... 🙂

bettyna84
1. pro 2009

stepanka: co vím, mají kalíšek v obchodech s bio výživou (- měli by ho tedy mít v Country Lifu, no, já osobně jsem neměla odvahu to zkoušet 😉 ), ale koupila jsem ho v Praze v prodejně Green Wave (bohužel nevím, odkud jsi).
makca: první dva dny taky vylévám hodně často, i když není plný...zdá se mi, že jakoby "probublává" skrz ty dírky. Tak je to snad normální.
Jinak mě ještě napadá, že poznám, že už je plný podle toho, že mě začne víc bolet břicho. Máte to někdo taky tak?

stepankaxxx
2. pro 2009

Holky, díky za odpovědi.
Bettyna84: Já jsem od Příbrami, ale v Praze studuju VŠ, takže jsem tam téměř, denně pokud poradíš, kde je nějaký výběr, tak tam určitě skočím, předem díky.
Holčiny nemáte nějaký zkušenosti, jestli po kelímku odezní problémky s kvasinkama a gynekologickýma problémama? Já od tý doby co jsem začala brát svojí první antikoncepci 17, tak jsem po roce a půl úžívání začala mít problémy, přestala jsem jí brát, ale přesto se občas nějakej ten zánětek objeví a právě většinou z používání tamponů, tak bych byla ráda, kdybych se toho zbavila úplně. Což teď začínám pochybovat, protože po užívání nové antikoncepce se hned nějakej vyskytl, tak doufám, že to je náhoda😀 Ale to už tady jdu moc do podrobností🙂

emjee
2. pro 2009

stepanka ja som take problemy nikdy nemala, ale co mam nastudovanu tuto temu, tak vacsine bab ustupia dokonca celkom zmiznu taketo problemy prave vdaka prechodu na kalisok 😉

mauska
4. pro 2009

Ahoj holky, dneska budu mít premiéru 😅 koupila jsem si lunette, tak jsem moc zvědavá jak mi to půjde 😉

mauska
4. pro 2009

tak zatím spokojenost, a nemám ani problém se zavedením/vyndáním. Snad mi to vydrží 🙂

twinflame
4. pro 2009

ahojte, rozmýšľam, že si kúpim menštruačný pohárik. Ktorý by ste odporúčali? Pozerala som že stojí dosť, oplatí sa to?

wali
5. pro 2009

ja som sa tiez rozhodla pre MK. preluskala som celu vasu diskusiu a mna to nadchlo. teraz maju ruzovy lady cup v akcii na jednej ceskej stranke, a tak som si ho objednala. uz sa nan tesim 🙂

bambusko
5. pro 2009

ak idete niekto kupovat ladycup, mam zlavove kupony na 15%, kto ma zaujem napiste mi do ip 😉

matilko
6. pro 2009

makca2, mám úplne rovnaký problém, prvé dva dni preteká, pritom úplne plný nie je, neviem, čím to je, potom nepretečie nikdy...

frisbee
6. pro 2009

hm,kočky,ja si furt myslím,že musíte natrénovať to správne miesto,kde má byť,aby sa vám pri zavádzaní nerozvinul skorej,treba ho držať zložený do poslednej chvíle 😉 .
Čo sa týka ceny,to sa nedá ani porovnať,vezmite si,že za vložky a tampóny utratíte cca 50.-korún mesačne,a kalich vás stojí okolo 700.- a má životnosť 10 rokov 😉

matilko
6. pro 2009

frisbee, ale on je úplne pricucnutý, no ja mám tak silný menzes, že to nejak nestíha, či čo... a to pravidelne cvičím panvové dno

frisbee
6. pro 2009

matilko...pricucnutý áno,ale mne sa raz stalo,že nebol na správnom mieste a tiež som myslela,že preteká,vybrala som ho a trochu posunula,a bolo to OK.Ja mám ladycup,takže píšem skúsenosti s touto značkou 😉

matilko
6. pro 2009

tiež mám ladycup, tak ja to ešte nejako poskúšam... díky

makca2
8. pro 2009

Taky začínám mít pocit,že je to správným či nesprávným zavedením, nicméně mám za sebou další cyklus a v ten nejhorší den jsem musela vylívat kalich dokonce i co hodinu a půl,jinak začal mírně přetékat. Posledně přetékal dost,takže z toho usuzuji, že asi nebyl pořádně zavedený, protože čím jsem "kalíškářsky starší",tím je to vše lepší 😉 Akorát ten první den ho nedávám na noc (pokud nechci vstávat a vylívat),ale beru si vyjímečně tampón+vložku.....mám ten největší tampón co je na trhu a do rána je úplně KO 😒 Jakmile mám ale ten nejhorší den za sebou,tak si kalich nemůžu vynachválit, nepřeteče,vydrží, i v noci ,prostě super.Jinak z vlastní zkušenosti doporučuju i ten český Yuuki - kupovala jsem ho za 320,- i s poštovným přes Aukro (samozřejmě nový🙂 a jinak je za 399,- i s poštovným,přímo na stránkách yuuki.....

kepa
10. pro 2009

Ahojte holky, dneska jsem zjistila že neco takového jako MK existuje a prolustrovala jsem celou vaši diskusi a docela mě to zaujalo. Chtěla bych se vás ale zaptat, jestli jste některá mluvila o používání MK s gynekologem? doporučil vám to? Mi to přijde dobré, ale chtěla bych znát i názor odborníka než se do toho pustím. Děkuji za odpověď

bambusko
10. pro 2009

kepa, rozpravala som sa s gyn a nevedel o co ide 😀 celkom ho to zaujalo a nemal ziadne pripomineky, ale zas ani dost info

sares
10. pro 2009

Ahoj, taky přemýšlím nad kalichem, jen mám strach, jestli se nemůže nějak odchlípnout a protéct, abych pak nechodila po světě s krvavym flekem na kalhotech 😅 . Co myslíte, může se to stát, nebo ne?

emjee
10. pro 2009

ze pretecies - to se stat muze 😉 ale pravdepodobnost je mala (jedine, ze mavas silnu menstruaciu a kalich sa ti rychlo naplni - to sa ale da vyriesit slipovou vlozkou)
odchlipnut sa nemoze, pretoze ak ho spravne zavedies, vytvori sa podtlak a ten nepusti 😀

sares
10. pro 2009

tak menstruaci si myslim, že silnou rozhodně nemám, jen jsem tady četla, že treba LC ma dirky navrchu, ale kdyby to jima melo protekat, tak to tam asi nedelaji, ze? 😅 No zbytecny obavy, zlikviduju zasobu tamponu a jdu do nej. Jeste jeden dotaz: neberu HAk takze neznam presnou vterinu, kdy dostanu MS. Kalich by se mel vyvarit asi tesne pred zavedenim, ze? Takze jak to delat, nemuzu ho vyvarit a pak nosit v kabelce a cekat kdy se co stane, ze?

bambusko
11. pro 2009

sares, vyvara sa po puziti, cize vyvaris, vlozis do plateneho vrecuska, v ktorom ho kupis a mozes supnut do kabelky 🙂 z pouzivateliek kalicha, co ja poznam, asi nik neberie hak 😉

emjee
11. pro 2009

vsetky kalichy maju dierky navrchu 😉
to je prave vyhoda kalichu, ze aj ked nevies, kedy ms dorazi, mozes si kalich zaviest "nasucho" a si bez problemov (ziadna neocakavaNA nehoda)

elitera
11. pro 2009

Vzhledem k tomu, že znám stav svojí kabelky, tak bych tam rozhodně kalich nestrkala 😀 Když MS čekám, taky zavádím nasucho.