Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

mamkamarketa
12. led 2011
mamutka
12. led 2011

baby potom sa nezlaknite, aky malicky balicek vam z tei prachy pride...oni tie intimky su strasne malicke, pekne naskladane a kazda este zvlast zabalena. a dufam, ze to pomoze 😉

sussanah
12. led 2011

@mamkamarketa presuneme se sem 😉 No ono si ho mozna fakt davas moc hluboko a proto zajede jeste hloubeji 😅 opravdu dej fakt jen na kraj tak, ze dno kalisku je jen kousek za posevnim vchodem. Nekdo tady mel tusim odkaz na navod vyrobce s podrobnym popisem

sussanah
12. led 2011

@mamkamarketa nasla jsem to u sebe v mejlu 🙂 Kdyz mi posles do ip emailovou adresu, poslu ti to

benyka
13. led 2011

Ahojte dievčatá, tak predstavte, čo sa mi včera stalo...mala som silné bolesti od mrchy tak som si zaviedla kalíšok dopredu, pekne vyvarila a šup do vnútra. No mrcha nedorazila a K som mala pre istotu celý deň, až večer okolo 22-tej hod. som si ho vybrala a mala som tam biely hlien s troškou krvy...no mrcha to nebola...neviem si to vysvetliť, čo to mohlo byť??? mrchu som dostala až dnes ráno, celú noc nič ... a už už som si myslela, že som tehu .... vám sa také niečo s kalíškom nestalo??

mkatka
13. led 2011

Bambusko a myslíš špatným opláchnutím od mýdla nebo jak by mohla vzniknout ta mykoza? však právě každý si kalich chválí, že díky němu se zbavilo mykoz....

Jinak vege nejsem, ale na syrové maso sahám nerada, když nad tím začnu uvažovat hloub, pak ani kuře nechci obýrat....takže u toho radši nepřemýšlím 😅 Ale jestli by se chlap tvářil stejně lhostejně k tomu vaření kalichu a těstovin či čehokoliv jiného v jednom hrnci, nebo?

Hlavně to neberte tak, že do vás rýpu, bože chraň. Jen jsem se ptala. A myslím, že už o tom ani netřeba psát. Já už si nějaký svůj způsob najdu.

benyka
14. led 2011

Ahojte žienky, tak mňa dnes kalíšok úplne sklamal.....mala som ho počas celej noci, ráno o 4:00 som ho čistila a keďže synátor do pol siedmej len vymýšľal a len po mne v posteli skákal, zaspali sme obaja a spali až do 10:30. Po zobudení som šla do kúpeľne a tam som pretiekla, ale úplne. Tak som rýchlo šla na wc a keď som vybrala kalíšok, bol plný len do polovice. Neviem si to vysvetliť, pretiecť som musela cez tie malinké otvory na kalíšku, pretože zavedený bol dobre, vždy keď ho zavediem, skontrolujem prstom okolo kalíšku, či sa všade otvoril. Aj vám sa toto stalo, že ste s kalíškom pretiekli? Mám ho len počas 2 mrchy, predtým sa mi nič nestalo a čistila som ho tak, ako teraz ....

pifina
14. led 2011

@benyka ja zvyknem trochu spinit pred tym, ako pride mrcha a potom to vyzera v kalisku podobne ako u teba - hlien a trochu tmavej krvi

pifina
14. led 2011

@benyka mohla si ho mat otvoreny, ale nepricucnuty, tiez sa mi to 2-3 krat podarilo na zaciatku, neviem, preco sa nevytvoril podtlak vtedy, ale potom to trochu pretekalo okolo ...

dasulag
14. led 2011

@benyka - mě se to jednou taky stalo, ale asi jsem si špatně zavedla a nezkontrolovala. Do té doby ani od té doby se mi to nestalo. JInak taky mívám hlen v kalíšku před MS a včera jsem končila MS takže taky jsem měla už jen hlen s trochou tmavé krve.

benyka
14. led 2011

@pifina ... no ja si ho vkladám tak, že v zloženom stave si ho vsuniem uplne dovnutra a potom pustim a cítila som potlak .... ale budem si ho dávať tak, že v zloženom stave vsuniem do polovice a potom pustim a taký otvorený len potlačím do vnútra...tak som si ho dávala pri min. mrche.....inak som aj cítila ako keby šiel vzduch zo mňa a také bublinkovanie .... tak asi nebol zavedený dobre??

pifina
14. led 2011

@benyka podla zvukov neviem, ja niekedy pocujem taky zvuk, ze presne viem, ze sa kalisok prave pricucol, ale vacsinou to nepocujem ... ale zo zaciatku som sa viac kontrolovala, ci je riadne rozvinuty na vsetkych miestach a vtedy sa mi zdalo, ze som viac pretekala okolo, asi som tym prstom zrusila pri tej kontrole podtlak ... mozno sa ti stalo to iste ... ale nic sa neboj, je to len o cviku, tento mesiac som uz nemala ziaden problem, kalisok mam od septembra 😅

benyka
14. led 2011

@dasulag
@benyka

a nemôže cez tie malé otvory pretekať krv??? možno keď som spala krv sa dostala von cez tie otvory a keď som vstala, tak som pretiekla...

benyka
14. led 2011

@pifina ... omylom som si to poslala sama sebe, malo to ísť tebe a @dasulag

benyka
14. led 2011

@pifina ... a dá sa to aj inak skontrolovať???

pifina
14. led 2011

@benyka no to neviem, samotne otvory sa mi zdaju prilis male, aby tadial vacsie mnozstvo krvi preslo ... ale mozno ked sa upchaju, mozu zrusit podtlak, to neviem ... treba pozriet v nejakom navode 😅

pifina
14. led 2011

@benyka ja zvyknem trochu potiahnut za spicku a citim, ci je prichyteny alebo sa volne hybe ...

benyka
14. led 2011

@pifina a môžem sa spýtať, či si mala kalíšok už uplne plný a či vtedy pretekal??

pifina
14. led 2011

@benyka vzdy ked som ho vyberala, tak bol max do 2/3 plny, silno krvacam akurat 1 den a ked som zrovna v praci, tak okolo obeda preventivne vylejem ... 2-3 krat pretekal, inak nie ... ale to skor pripisujem tomu, ze nebol dobre zavedeny a ze sa tam hybal, lebo ked som ho vyberala, tak isiel uplne lahko, ziaden podtlak som nemusela rusit ...

sussanah
14. led 2011

@benyka ja se taky priklanim k tomu horsimu zavedeni, me se to taky nekdy stava obzvlaste po noci. A taky jsem ho potom zavadela tak, ze vsunula jen do poloviny, nechala rozvinout a vsunula dal. Nekontroluju prstem okolo (to mam pocit, ze se mi zase odlepi), ale jen protocim kalisek a kdyz to jde v pohode, tak jeste trochu povysunu ven, cimz vyzkousim, ze drzi dobre a je to

benyka
14. led 2011

@sussanah .... taketo zavedenie je dobre a mam istotu, ze sa mi tam urobil podtlak ... aj som citala ine info o kaliskoch a tiez je tam pisane, ze kalisok preteka len ked nie je spravne zavedeny, alebo nie je dobre zvolena velkost......

ked skusam, ci sa kalisok hybe, bojim aby sa neuvolnil podtlak ... tak radsej zavadzam do polovice a potom len vsuniem...ono je ten podtlak dobre citit, vzdy ked sa rozvinie mam pocit ako keby sa mi chcelo curat .... tak mam v tom isto... 🙂

deenakee
20. led 2011

Ahoj. Budem otvírat internetový obchod s menstruačnými kalíšky na Slovensku, kde by měly být ceny srovnatelné s českými (tedy mnohem nižší než běžné ceny na Slovensku). Napište mi prosím, kdo má jaké zkušenosti s kterým druhem kalíšků ať vím co mám objednat... Já mám jen Lunete a spokojenost. Díky za info....

deenakee
20. led 2011

Který kalíšek používáte a jak jste s ním spokojeni?

wali
21. led 2011

@deenakee ahoj, ja mam lady cup (cca 1 a pol roka) a som max spokojna. iny som neskusala, tak nedokazem porovnat. to by chcelo asi niekoho, kto ma odskusane viacere typy.

dasulag
21. led 2011

yuuki - spokojenost velká 🙂

zlatouch
21. led 2011

@deenakee souhlas s @dasulag akorát už jsem dlouho netestovala 😉

bambusko
21. led 2011

@benyka aj mne kalisok preteka prve 2 dni, mam velmi silne krvacanie a presne to bublinkovanie, kedy citim, ze to zrazu tecie. kalisok pouziavm 2 roky, prvy rok sa to nestavalo, ale potom sa mi zmenila ms, takze istim vlozkou. mam ladycup, aj tak vzdy lepsie ako po 1/2h chodit menit vlozky a zdrziavat sa pobliz wc, takto mam interval 2-3h. dalsei dni uz je to ok, cize zavedenim to nebude. ta krv zo zaciatku ms sa nestiha vobec zrazat ako pri normalnom krvacani, tak mozno aj preto...

devila
22. led 2011

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat ohledně toho kalíšku, vše je mi jasné, jen z jednoho mám obavu. Nemůže se stát, že vám zajede hlouběji než má a pak se nedá vytáhnout? A zavádí se celý včetně toho dlouhého konce? Díky moc 😉

benyka
22. led 2011

@bambusko ...ja som mala kalíšok len počas dvoch ms...pri prvej sa mi to vôbec nestalo...ale zdalo sa mi pri pretečení...že tá ms tekutina bola akási moc vodnatá, keď som vybrala kalíšok, ako keby tam bola voda až na tú farbu ... 😀 , takže mohlo sa stať, že cez tie malé dierky mohlo trochu vytiecť, veď v noci keď sa leží, je to iné, ako za bieleho dňa ... vtedy krv nemá čas rozmýšľať, kam stiecť, si myslím ... 😀
uvidíme o mesiac. .... ale inak je to dobrá vec....vložky ani tampony už vôbec nepoužívam....kúpila som si látkové vložky....sú jemné, ale vadí mi na nich, že si ich počas nosenia musím naprávať, bo utekajú, nedržia miesto .... toto jediné by som vytkla látkovým vložkám ...
ja mám moon cup, v noci sa konečne vyspím bo mám malé dieťa a naposledy čo som mala mrchu, som sa zobudila k synovi a ako som vstala zrazu potopa....veď to všetky dobre poznáme....ale asi som mala veľké očakávania, keď som si myslela, že nebude pretekať...možno som nemala dobrý podtlak.....neviem .... dám vedieť pri ďalšej mrche, no pri prvej mrche s kalíškom som necítila žiadne bublinkovanie a ani raz som nepretiekla a to som si menila každých 5 hodín aj v noci .... necháme sa prekvapiť nabudúce, ale dám určite vedieť ... 🙂

sussanah
23. led 2011

@devila ahoj, ten dlouhy konec je spis jen na zacatek, nez ziskas praxi pri vyndavani, cely se nezavadi, protoze kalisek byl mel byt prave umisten tesne za posevnim vchodem (tj ta tycinka couha ven). Drtiva vetsina zkracuje alespon castecne tycinku hned po prvnim zasunuti, je to jinak opravdu neprijemne. A fakt se neboj, ze by kalisek zajel nekam, kde ho nevyndas, fakt nema kam 😀 Prinejhorsim si drepnes a potlacis a on se pomoci svalu dostane do "dohmatu" abys ho bezpecne vytahla 😉