Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

eridani
20. bře 2008

Este som chcela spomenut k tomu cisteniu. Ja som si spoolu s kalistekom objednala aj tento cistic http://www.lunette.fi/pesuneste.html#eng . Je to urcene specialne na kalisteky, takze sa hodi. Ale pravdu povediac, vzala som to preto, ze sa mi prave minulo intimne mydlo a maju na tej stranke akciu na kalistek+toto spolu. Inak by som pouzila normalne intimne mydlo a poriadne vymyla cistou vodou.

eridani
20. bře 2008

Mali ste este niektora problem zvyknut si na kalistek?
Zatial vzdy ked som ho v noci nemala, tak rano predtym nez som si ho znovu dala, tak som ho vyvarila. Myslite, ze je to nutne alebo to tych par hodin vydrzi a staci ho klasicky umyt?

etuska
20. bře 2008

ja ho iba oplachnem vodou 😉
A tiez to zo zaciatku nebolo az take "easy" ,no teraz uz pouzivam asi 3-ti mesiac,tak je to O.K.Ozaj to chce cvik 🙂

eridani
20. bře 2008

etuska: Ze to chce cvik mi je jasne, to som aj cakala. Len som myslela, ze ked uz ho raz na to spravne miesto dostanem, tak o nom ani vediet nebudem. Ja vsak stale ten tlak v podbrusku citim. Zavedeny by mal byt ale dobre, pretoze svoju funkciu plni na jednicku.

eridani
20. bře 2008

Dakujem inak za odpoved a povzbudenie. 🙂

zejm
26. bře 2008

No, je mi taky 28 a nerodila jsem, mám ten větší a taky mě to ze začátku lehce pobolívalo a cítila jsem ho, ale jen ty první dny, kdy jsem celá bolavá. Ke konci týdne jsem o něm už vůbec nevěděla a byla bych schopná zapomenout, že to ještě mám 🙂 . Tak buď si tělo zvykne, nebo ke konci MS už není tak přecitlivělé. Uvidíme příští měsíc (teda příští týden 😖 )

eridani
26. bře 2008

zejm: Vdaka za odpoved. 🙂 Takze nie som sama s tymto problemom.
Tiez to bolo u mna ku koncu lepsie. Zatial som s kaliskom absolvovala len jeden cyklus, tak tazko sudit. Chcem este pockat a uvidim ci si telo zvykne. Ono to fakt nie je nic moc byt rozbolavena z ms a este aj z kaliska. 😖

malok
27. bře 2008

Holky potřebuju poradit....dneska mám premiéru s kalíškem. Zatím je to všechno v pohodě. Mám jen jeden dotaz. Jak hlubuko ho dáváte? já ho zavedu jen kousek a už se rozvine...takže pak tak po 1 cm nahmatám už ten šílený kolík (který dneska večer hned ustřihnu, protože mi to vadí). Je to dobře? nebo se dává výš? díky.

dahlia23
27. bře 2008

ahoj, kalíšok ide nižšie ako tampon, ja mam odstrihnutu celu paličku, lebo mi trčala. 😀 To zistíš, kde ti najlepšie sedí, ale aj na obrázku je nakreslené, že má byť nižšie. 😉

malok
27. bře 2008

Aha tak to je fakt nízko...tak to mám asi dobře. Děkuju. 😉

malok
27. bře 2008

Tak jsem ho vylévala po 5 hodinách a nejsem ani v půlce a to mi ráno na záchodě připadalo, že to ze mě teče proudem 😀 😀

pacna
27. bře 2008

ja sa tiež nan chystam ale až za tri mesiace, lebo teraz mi odstavili mrcinu. predtym som mala strach lebo som mala dost silnu.tak pište až viem do čoho pojdem 😀 😀 😀 😀

dea
27. bře 2008

Ahojte.......tak ja mam Mooncup............pouzila som ho uz na 2 mrchy........pri prvej mi raz pretiekol 😒 ale pri druhej uz nie.........a tiez musim suhlasit ze je to ovela lepsie ako vlozky 😀 😀
ja ho umyvam cistou vodou.......sa mi zzda ze v letaku je napisane ze mydla nepouzivat 😅

briluxina
27. bře 2008

ahojte, mám otázku či ste si ten kalíšok objednali cez net alebo ho dostať aj v nejakej lekárni? rada by som ho vyskúšala, díky za odpovede. 🙂

hana_r
27. bře 2008

Já ho mám koupený přes net menstruacnikalisek. Teď tam ale píšou, že ladycup, který je český, by měl být od dubna v lékárnách.

eliade
27. bře 2008

ahoj,klidně to berte jako malou reklamu 😉 jestli jste některá z ústeckého kraje a přemýšlíte o pořízení nebo alespoň okouknutí mooncupu,písněte mi do IP.Popíšu,ukážu a třeba i prodám.Já ho mám teprve několik měsíců a je to paráááda🙂Mám skladem obě velikosti.

malok
27. bře 2008

Děvčata, tak zatím je to super.....nemůžu si stěžovat 😉

zejm
30. bře 2008

Mám LadyCup a nad dírkami je takové drobné narušení toho silikonu - asi jakoby tam někdo píchnul špendlíkem. Nad několika dírkami je to znatelnější, zdá se mi, že to tam prasklo. Navíc tam zůstává malinko krve, která nejde umýt. Je to u LaduCupu normální? Mám ho teprve měsíc...☹

Jinak, eridani, to pobolívání - dnes jsem si vzala Ibalgin na bolest a pohoda. Břicho nebolelo a kalíšek jsem necítila (až mi přetekl 😉 )

bihan
31. bře 2008

Kalíšok mám z netu, ale vo FR som ho videla v obchode so zdravou výživou.

beruberu
1. dub 2008

tak už ho taky mám!! zatím, to teda střídám s vložkama, nějak se mi nechce ho tam mít pořád 😉 Mezitím jen vymejvám vodou. Jen jsem se nejvíc bála toho zkracování tý stopky, jak to jako trefím. A je tam celá a nic netrčí. Tak nevím, jestli je moc vysoko. Ale neprotejká, takže asi OK. Asi to tam máme holt každá jinak 😉

zejm
4. dub 2008

Tak to asi fakt máme - protože dokud jsem měla stopku, čučela celá ven. Teď už ji tam nemám a kalíšek se jen tak tak schová. O nějakém posouvání výš nebo níž nemůže být řeč, jsem ráda, že se tam ten kalíšek vůbec vejde 😀

chaluska
4. dub 2008

Kalíšek se dává na kraj, rozhodně níž než tampon.

kamiska
4. dub 2008

zejm: mam stejny pocit 🙂 zadny niz nebo vys - sedi tam uplne na celou delku 😀

scai
10. dub 2008

holky mohly byste mi poradit? koupila jsem si teď ten ladycup, zkoušela jsem ho zavést, abych už při menstruaci nezmatkovala 😀 no a tam píšou že se má prstem zkontrolovat jestli ten vrchní okraj dobře sedí, jenže mě příjde že nahoře to sedí, ale dole těsně u té šťopky to mám zmáčklé, že to prostě nemá ten tvar jak když je venku. Je to normální nebo ne? Zkoušela jsem ho zavést dvakrát, a vždy to bylo takhle, podtlak tam byl, měla jsem ho problém vytáhnout 😀 Koupila jsem si L, protože tam psali po porodu nebo od 25 let. Já ještě nerodila,ale je mi 27. Nebo je to tím,že ho mám třeba velký?

kamiska
10. dub 2008

ahoj scai, to je prave tim podtlakem, ze se uplne nerozvine. zkus prstem trosku zasatrat, aby se dovnitr dostalo malinko vzduchu, zkratka strcit prst mezi kalisek a sliznici.0 a ta velikost - myslim, ze ten milimetr nebo 2 ci kolik to je nemuzou hrat takovou roli. tak hodne uspechu 🙂

scai
10. dub 2008

kamiska a je to teda dobře když to je dole trochu zmáčklé nebo ne? já to dnes zkoušela znova (aspon 10*) a prostě to tak mám furt. ☹

zejm
10. dub 2008

Scai, neboj, měla jsem úplně stejné pocity při zavedení "zkusmo". Taky Mám LadyCup, taky velký a je mi jen o rok víc. Pak při měsíčkách najednou bylo všechno jinak, možná ta sliznice změkne, či co. Uvidíš, až to začne, půjde to líp. A ještě rada - moc ho "nasucho" nezaváděj, Já jsem se tak zmasakrovala, že jsem si vykoledovala zánět. Při měsíčkách to pak půjde samo, neboj, uvidíš. Nejdřív jsem se taky natrápila a teď nedám na kalich dopustit!

scai
11. dub 2008

dík za povzbuzení, já na něho totiž byla kvůli téhle dizkuse natěšená a teď jsem trochu zklamaná, ale třeba to pak fakt bude lepší, doufám! 😉 Manžel mi říká,že je to normální,že je dole trochu zmáčklý, když je tam ten podtlak, ale já nevím když tady o tom nikdo takhle nepsal (nebo psal, ale nejde už teď přečíst všechno)
Takže vy ho máte když je zavedený i vevnitř ve tvaru v jakém je venku?

elana
11. dub 2008

Scai, já dnes zkouším kalíšek poprvé (mám Lunette B-je mi sice 29, ale jednak tam píšou že je do 30, druhak jsem "dole" drobná, tak bych si ho koupila tak jako tak, dokud nebudu mít dítě, chci ho používat a za třetí, rozměrově je skoro stejně velký, nechápu, proč český výrobce považuje ženu "za vyjetou" 😝 už od 25, když ostatní tři až od 30 soudí, že poševní svaly trochu povolily) a mám to stejně jako Ty-taky není plně rozvinutý (a to jsem 2.DC, takže MS je, sliznice je měkká a prosáklá, vše volné). Zkusila jsem ho po chvíli i vytáhnout a bylo vidět, že obsah v něm je, asi tedy, přesto že se dole tváří nerozvinutě, tak prostě funguje, tak to tak nechám-buď se časem naučím s ním manipulovat líp, nebo to tak prostě budu mít🙂 Hlavně že neprotéká.