Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

mneme
21. kvě 2010

@emjee a ak sa nahodou vnutri nerozvinul, co robit? treba vybrat a znova vlozit?

mneme
21. kvě 2010

@emjee a este som sa ta chcela spytat na mam ecofit latkove vlozky - pustaju nove farbu alebo ich mozem oprat spolocne s bielymi plienkami?

emjee
21. kvě 2010

@mneme ked prebehnes dokolecka prstom tak sa zvykne dorozvinut, ak este nebol, alebo ho chytis za spodok akoby si ho chcela vybrat a potocis nim - keby nic, tak vyber a skus znovu
a tie mam ecofit ja som ich hned supla s plienkami, bez problemov, ale ja mam dve hnede, jednu hnedo-zelenu a jednu bezovu; ak mas cervene, tie by som oprala najprv separatne (alebo v ruke)

mneme
21. kvě 2010

@emjee jasne, ze mam cervene, ja dokonca uz od detstva musim sedavat v elektricke na cervenych sedackach 😀

sarusinka
26. kvě 2010

nazdárek ženy, už asi dva dny sedím na této diskuzi a jsem čím dál více přesvědčená, že si kalíšek také pořídím 😵
jediné, co stále řeším je, že nevím zda objednat LadyCup nebo MoonCup. Rozdíl jsem našla, že u MC je silnější dno, takže se lépe vytahuje, ale LC se zase lépe zavádí, tak teď babo raď 😅 😅 😅 Budu ráda, když mi doporučíte, jaký si mám pořídit 🙂 Díky

evaje
26. kvě 2010

sarusinka, tak to nevím, jestli ti někdo doporučí z vlastní zkušenost, protože se každá rozhodne pro jeden a ten pak má moooooc dlouho 😀, protože si prostě zvykne hned po té co se ho naučí používat, tak nemá potřebu kupovat jiný. Ale třeba se tu najdou takové co už ho vystřídaly. Já se naučila s MC a funguje 😉 Pá

bettyna84
26. kvě 2010

Já mám LC a je super! 😀

mamkajanka
26. kvě 2010

Ja mama lotosovy LC a uz sa z neho vytesujem 3 den 😉 . a cudujem sa , ze som tak dlho vahala a ako som bez neho mohla byt.Prvy den bol taky rozpacity ale teraz ani neviem , ze ho mam

sarusinka
26. kvě 2010

holky, tak díky 😵 asi vezmu ten LC 🙂 v lotosové barvě, je opravdu hezký 🙂

sarusinka
27. kvě 2010

holky, ještě se chci zeptat, jestli náhodou některá nepoužíváte tento: http://www.meluna.cz/index.php?option=com_conte...

zlatouch
28. kvě 2010

Ahoj, vypada zajimave, hlavne to, ze ma ruzne varianty, ne jen stopku. Treba ta kulicka to by me zajimalo... Akorat nechapu tu cenu, maji tam 359, ale pak je tam odkaz na shop, kde je nejednou 398 😀 Nejake zmatene.

blumka
29. kvě 2010

ako zistim ze sa vnutri nerozvinul? citit to..ja som si ho dala dnu a necitila som teda nic , tak sa rozvinul?
a ako ho vyberate? trosku som s tym mala problem, lebo najprv ako som tahala neslo a potom zas akosi rychlo 😅 mate nejaku fintu, sa bojim ze ked ho budem vytahovat tak setko rozlejem

bettyna84
29. kvě 2010

blumka: k tomu rozvinutí - když si nejsi jistá, tak ho jakoby obkruž prstem, to poznáš, jestli je "přisátý". K vyndavání - chce to cvik, já vždycky dole zmáčknu, tím zruším podtlak, pak ho chytím ze strany a pomalu vytahuju, ale někdy se to taky nepovede a když je hodně plný, tak vyliju skoro vždycky, ale do wc to snad tolik nevadí 😉 . Když je dobrý to natrénovat třeba ve sprše, tam to jde nejlíp - na bobku.

sussanah
31. kvě 2010

Ahoj, taky me to zaujalo tahle diskuze. Uz jsem nad kaliskem uvazovala, ale nakonec jsem otehotnela. Je to nejjistejsi oddaleni MS 😀 😀 No ale ted uzvazuju, ze si ho objednam. Mam jeste dotaz, jak hluboko se kalisek zavadi? Jako tampon nebo niz, nebo vys, jakoby az k cipku? Furt nad tim uvazuju, jak by se pouzival 😕

emjee
31. kvě 2010

@sussanah kalich sa zavadza nizsie ako tampon

wrtulka
1. čer 2010

Ahojky všem..
chtěla jsem tohlé téma obnovit a koukám že není potřeba 😵
Koupila jsem si MS kalíšek LadyCup a už s ním jedu 3 tí cyklus.
První jsem měla problém nejdřív s delší "šťopkou" tu jsem ustříhla ale pak jsem zase měla problém s vytahováním...
nicméně to jsem tak nějak zvládla.
Pak co jsem měla problém při hoodně silné ms (v mém případě kolem 5-6 dne ) mi protékla 😔 asi špatně nainstalovaný..
Při druhém cyklu už jsem zvládala instalaci líp takže jsem v nejsilnějších dnech jen malinko občas zašpinila jinak nic.. a to byl občas přes noc kalíšek skoro plný!Takže super!
Teď při třetím cyklu jsem s ním zkoušela plavat v bazénu a tady zase zádrhel..asi sem si kalíšek špatně nainstalovala nebo nevím ale byla v něm voda 😔 naštěstí jsem šla plavat první den ms kdy jen občas trošičku zašpiním.. tak snad dobrý ale při silnější ms nevím..
Jinak ale jen super a pozitivní zkušenosti - mám ho pořád sebou takže mi odpadlo vyhazování, skladování, kupování tampónů.. a to při mé ms /10 dnů trvající/ to je něco!
Přes noc te´d druhý cyklus super i v nejsilnějších dnech 😵 takže zase pozitivní..
Jen co je řekněme nevýhoda člověk musí dávat pozor aby když si ho vyměňuje byly záchody s umyvadlem v kabince..

viliatko
5. čer 2010

Ahojte kočky, pridávam sa kalíškárkám 🙂
Zatiaľ bez skúseností. Kúpila som si minulý týždeň český yuuki, prišiel raz dva, tak o tri týždne napíšem, ako nám to išlo 😀

blumka
5. čer 2010

baby, ked len spinite tiez pouzivate kalisok? ci to je zbytocne? kolko hodin max. ho mozem mat dnu?

mneme
5. čer 2010

@blumka pisu, ze max. 12 hod. zatial som ho mala len na jeden cyklus, pouzivala som aj na spinenie

bettyna84
5. čer 2010

@blumka Kalíšek nejvíc oceňuju právě při špinění, s tampónama to bylo na pytel 😝 .

blumka
5. čer 2010

mneme, vdaka 😉
ja zacinam spinit, takze ho budem prvykrat skusat, no som zvedava 😉

blumka
6. čer 2010

hlasim uspech 😀 trosku mi robilo problem ho vybrat ale vybrala som a nerozliala, to je hlavne...myslim ze som sa s nim skamaratila 😀 😀

konja
6. čer 2010

Máte někdo zkušenost s kalíškem značky Keeper? Našla jsem ho za úžasnou cenu, protože už mají jen poslední kus, ale o této značce jsem ještě neslyšela, tak nevím zda do toho jít 😅

lalus
6. čer 2010

konja, ja som počula ale len to, že na rozdiel od iných kalíškov je vyrobený z odlišného materiálu

z tejto stránky: www.kalisok.sk
Hlavný rozdiel kalíška Keeper je v tom, že je vyrobený z prírodnej gumy, na ktorú je veľa ľudí alergických. Pokiaľ si nie ste istá, ako je to s Vami a alergiou na latex, zvoľte radšej Mooncup alebo iný silikónový kalíšok.

tak neviem ☹ a ešte cenu...pre české babenky aj táto je podľa mňa OK: www.yuuki.cz...som si robila mierny prieskum, tak som narazila 😎

ja som si práve objednala ladycup, aj s poštovným a balným 20 eur. dúfam, že stihne prísť do 9 dní, kedy očakávam MS 😝

emjee
6. čer 2010

myslim, ze keeper je jediny kalich, ktory nie je zo silikonu ale z gumy

bettyna84
6. čer 2010

No, ale tady zas píšou, že je keeper ze silikonu: http://www.branakdetem.cz/menstruacni-poharek-k...

bettyna84
6. čer 2010

Aha, z latexu, jsem popleta 😀 , omlouvám se...

konja
7. čer 2010

No tak já nejsem alergická vůbec na nic, tak snad by to mohlo vyjít. Musím se, ale rozhodnout rychle, dlouho mě ho už nepodrží. Mají poslední kus za 250,-, původně stál skoro sedmset, tak mě to teda hodně láká 😅

jonki
7. čer 2010

@lalus ja som si objednavala ladycup cez ebay...od bol posielany tiez z ciech...a dosiel mi asi za tri dni 😉 fakt expresna rychlost

lalus
7. čer 2010

tak to si ma potešila 😉 verím, že aj ten môj nájde cestu z Prahy na SK čo najrýchlejšie 😀 😀 😀